IFK Helsinky – Bern 3:1 (kon.) | Něman Grodno – Mannheim 2:0 (kon.) | Nitra – Skellefteå 2:4 (kon.)
Grenoble – Litvínov 1:4 (kon.)
IFK Helsinky
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
SC Bern
Pátek 21.08.2015, 17:30 • Barona Areena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 1

Finský tým zvládl první utkání letošního ročníku, který vyhrál 3:1. Do utkání vstoupilo IFK mnohem lépe, když rychle vedlo, což dokázalo udržet. Bern dnes tahal za kratší konec a v dalším duelu bude muset přidat, aby se zapojit do boje o postup. Zápas byl hodně vyhrocený a sledovali jsme několik pěstních soubojů, určitě bude zajímavé sledovat vzájemnou odvetu. (19:58:25)

59:54. Tomáš ZÁBORSKÝ - 3:1

59:54
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Joonas Järvinen vybojoval kotouč u mantinelu a v leže ho posunul na TOMÁŠE ZÁBORSKÉHO, jenž z vlastní třetiny trefuje opuštěnou branku. Slovenský útočník se po několika neproměněných šancí přeci jen dočkal. Asistence: Joonas Järvinen.

59:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:14
    Tomáš Záborský se řítil na opuštěnou branku, ale střelou zpoza modré čáry ji netrefuje, to už je pro slovenského forvarda opravdu smůla!

59:00
    Bern hraje bez brankáře!

58:38
    Helsinky se přes lehké vyhození dostávají až do útočné třetiny, kde puk předali soupeři.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Domácí publiku jásá po posunutí hry do středního pásma. Je vidět, že Bern přidává na aktivitě a uvidíme, jak to celé ještě dopadne.

57:22
    Z levé strany vypálil Saarelainen, jehož pokus je sražený do ochranné sítě, následuje vhazování před brankou Bernu.

56:49
    Helsinky se usadily v útočné třetině, kde u zadního mantinelu šetří čas.

56:05
    Bernu zbývají poslední čtyři minuty k tomu, aby dokázal něco s duelem ještě udělat. Naopak IFK dají stejný čas od první výhry.

56:00
    Rozhodčí nechali šarvátku bez povšimnutí a vypadá to, že vylučovat se nebude.

56:00
    Na ledě je další šarvátka, do které se připojili všichni aktéři, jenž na ledové ploše byli. Jen brankáři se koukají, co se vlastně děje.

54:50
    Registrujeme další vyhození Bernu, po němž už hosté budou v plném počtu.

53:57
    Až v těchto okamžicích se domácí dokázali usadit před brankou soupeře, ale na střelecký pokus nenašli dost klidu.

52:34
    V oslabení se do samostatného úniku dostal Tristan Scherwey, jenž se snažil rozhýbat Hussoa a následně zasunout puk mezi jeho betony. Ovšem domácí brankář se nachytat nenechal a drží Helsinky ve vedení!

52:07
    Tvrdou ránu od modré čáry vyprodukoval Daniel Grillfors, jehož pokus zamířil pouze vedle brány.

51:39
    Bern s čtyřech výborně napadá, což mu přináší ovoce a puk letí opět přes všechny čáry.

51:03
    Přeš šířku kluziště dostal kotouč Tomáš Záborský, jehož pokus do horního rohu branky chytá hostující gólman, jemuž puk vypadl z lapačky.

50:00
    Helsinkám se zatím moc dlouhá přesilová hra nedaří, jelikož se nemůžou usadit v útočné třetině a v klidu kombinovat.

47:53
    Timo Helbling pěstmi napadl Raska a navíc zahodil rukavice, což sudí oceňuje osobním trestem do konce utkání. Navíc hostující hráč dostává 5 + 2 minuty.

47:53
    Hra se opět přerušuje, domácí hráč byl faulován a následně vidíme další boxerský souboj.
    47:06. Trevor SMITH - 2:1

47:06
    Bern právě vstřelil branku!
    Přihrávka z pravé strany projela přes brankoviště na osamoceného TREVORA SMITHA, jemuž stačilo nastavit hůl a umístit kotouč do branky. Bern se tímto gólem vrací do hry a navíc odčaroval kouzlo domácího gólmana. Asistence: Andrew Ebbett, Thomas Rufenacht

46:16
    Neuvěřitelný Husso! Domácí brankář vytáhl sérii zákroků po střelách a dorážkách z hranice brankoviště. IFK teď může za dvoubrankové vedení děkovat maskovanému muži.

45:57
    Máme tu další vyloučení, které dostává za hru vysokou holí Grillfors. Bern má jednu z posledních šancí na snížení výsledku.

45:07
    Ve hře je spousta okamžiků, které patří spíše do boxerského ringu. Zdá se, že hráči mají v úmyslu místo branek rozdávat rány.

44:51
    Podél pravého mantinelu se protáhl hostující Conacher, jenž dokázal vystřelit ovšem Husso vyrazil puk ramenem.

43:26
    Další obrovská šance Tomáše Záborského, jemuž dnes není přáno! Slovenský útočník se dostal do kruhu pro vhazování, ale následným pokusem minul branku.

42:40
    Švýcarský tým se na několik desítek vteřin usadil v útočné třetině, kde kombinoval jen u mantinelu, a tak střelecký pokus jsme neviděli.

42:05
    Aktivní jsou opět ovšem hokejisté v červeném, kteří zaměstnávají defenzívu Bernu.

41:19
    Hokejisté Bernu se dostali do přečíslení tří proti dvoum. Jeden z hráčů švýcarského velkoklubu se pokoušel zakončovat, což se mu ovšem nepovedlo.

40:40
    U puku jsou stále hokejisté finského celku. Nyní kombinují na své polovině a nevypadá to, že by se někam hnali.

40:05
    Na buly úspěšnější domácí hokejisté, kteří s pukem hrají za svojí brankou a nemusejí nikam spěchat. Zatím totiž hájí náskok vybudovaný z první třetiny.

40:01

Třetí třetina je před námi. Čeká nás gólové představení, jako ve třetině první, anebo neuvidíme ani jednu branku jako ve druhé části? Napoví nám následující minuty.

Na ledě již kroužili rozhodčí dnešního utkání, které za pár sekund napodobili i hokejisté Helsinek a Bernu.

Dlouhá druhá třetina se trvala neuvěřitelných čtyřicet minut. Místo kvalitního hokeje jsme sledovali řadu faulu a také neposlušnost hostujících fanoušků. V této části jsme se branky nedočkali, a tak je stav stále 2:0

Střely na branku: 18:9.

40:00

39:28
    Tommi Taimi neměl komu nahrát, a tak zvolil nahození na branku, které mezi kruhy zastavil jeden z bránících hráčů.

39:18
    Za faul kolenem dostává dvě minuty hostující Conacher, jenž dnes po několikáté sedí na lavici hanby.

38:48
    Untersander se dostal ze středního pásma až do útočné třetiny, ovšem jeho tvrdá rána končí na hrudi domácího gólmana.

38:20
    Za napadení dostává dvě minuty Partanen, jenž neudržel nervy, následuje hra ve čtyřech.

38:20
    Nahození na branku končí v moci hostujícího gólmana, po jehož zákroku následuje šarvátka, kterou hlavní sudí ocení tresty.

37:53
    Bern už má na ledě čtyři hráče, ale početní výhoda Helsinek stále pokračuje.

37:05
    Tomáš Záborský přihrával z rohu hrací plochy před branku, kde jeho přihrávku nedokázal usměrnit na branku Corey Elkins.

36:49
    Dalším vyloučeným je Reichert, který Helsinkám nabízí další dvojnásobnou početní výhodu.

35:57
    Přesilová hra se domácímu celku zatím nedaří, a tak je ze hry stažená první formace.

34:59
    Faulujícím hráčem byl Helbling, jenž už usedá na trestnou lavici.

34:59
    Do samostatného úniku se dostal Åsten, jehož únik zastavil sekáním jeden ze soupeřů.

34:29
    Na hranici levého kruhu se zjevil Plüss, jehož pokus trefuje prvního bránícího hráče.

33:52
    Jasse Ikon vybojoval puk u mantinelu a následně prověřil Schwendenera, který si s pokusem v klidu poradil.

33:14
    Domácí hráči se dostali ke kotouči, který míří do středního pásma, kde si jej přebírají hosté.

32:57
    Bern má šanci na snížení, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lauri Taipalus, jenž zcela mimo hru atakoval soupeře.

32:24
    Bern se po dlouhé době dostal do útočné třetiny, ale o puk přišel po souboji v rohu hrací plochy.

31:17
    Schwendener v souboji s Taimim vyhrává také druhý minisouboj, když jeho pokus opět chytá.

30:35
    Elkins nejprve přejel do útočné třetiny, kde poté vymyslel zadovku na soupeře, který vyhazuje a spěchá střídat.

30:18
    Hostující fanoušci hodili na ledovou plochu konfety, a tak musí přijít důkladné vyčištění.

30:18
    Z hranice pravého kruhu vypálil Teppo, jehož pokus končí na hrudi Schwendenera, který si výborně proti střele vyjel.

29:52
    Ovšem švýcarský tým vyhrává vhazování a na chvíli si bude moci odpočinout.

29:48
    A bude pro hosty ještě hůře, za sekání jde na trestnou lavici Simon Moser. IFK má tedy početní výhodu dvou mužů.

29:27
    Helsinky vyhrály vhazování, ale po několika přihrávkách musely opustit útočné pásmo.

29:21
    Za podražení dostává dvě minuty Thomas Rufenacht, který dává domácímu týmu další šanci ke skórování.
    V Lize mistrů je možné naprosto vše

28:51
    Na ledové ploše se začíná přiostřovat a vidíme několik tvrdých zákroků, hlavně tedy u mantinelů. Hned po přerušení oba hlavní sudí jednou ke střídačkám, aby hráče uklidnili.

28:16
    Dva domácí hráči se srazili na útočné modré čáře, čímž překazili přechod pro spoluhráče.

26:30
    Do puku se u modré čáry opřel Sebastian Moberg, jehož pokus byl hodně nepřesný a zaduněl jen o zadní mantinel.

25:38
    Arénou to jen zahučelo, když přišla přihrávka od mantinelu do předbrankového prostoru, kde byl osamocený Joonas Rask, jehož pokus šel jen těsně vedle brány!

24:25
    Tomáš Zámorský dostal kotouč před odkrytou bránu, ale puk ze vzduchu nedokázal usměrnit mezi tři tyče!

24:05
    David Jobin ze brankou podrazil soupeře, čímž oslabuje své spoluhráče.

23:35
    IFK výborně napadá rozehrávku soupeře, díky čemuž se dostalo k puku, ovšem střelecký pokus nepřišel.

23:10
    Simon Moser zavezl černou gumu do útočného pásma, kde od mantinelu přihrával mezi kruhy, kde přišla teč, s níž si Husso dokázal poradit.

22:22
    Jeden z hostujících útočníků objel branku soupeře, jenže následnou přihrávkou mezi kruhy nenašel žádného spoluhráče.

21:16
    Zaváhání posledního obránce mohl využít Alain Berger, který ovšem nezískal rychlost, a tak jen prověřil pozornost brankáře.

20:18
    Švýcarský tým získal kotouč ve střední třetině, ale místo rozehrávky volí pouze nahození, který za brankou sbírá obránce.

20:05
    Úvodní vhazování vyhrál domácí tým, který má právo prvního útoku.

20:01

IFK Helsinky do utkání vlétly a rychle se zaslouženě dostaly do vedení od dvě branky. Bern postupně hru zlepšoval, ale na vstřelenou branku to nestačilo. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Střely na branku: 10:5.

20:00

19:41
    Vypadá to, že v první části se už nic zásadního nestane.

19:04
    IFK Helsinky ve třech šetří čas a kombinují ve střední třetině. Bern se nemůže zatím usadit před brankou soupeře.

18:22
    Helsinky vyhrály vhazování a posílají černou gumu až za branku soupeře.

18:09
    Dalším vyloučeným je hostující Conacher, jenž zastavil soupeře držením. Je tu tedy přesilová hra čtyři proti třem.

17:49
    Domácí tým se bude bránit ve třech mužích, na trestnou lavici za hru loktem jde Järvinen. Bern má šanci na snížení a vrácení se do zápasu.

17:39
    Zbytečný zákrok za vlastní brankou předvedl Taipalus, jenž krosčekoval ležícího soupeře.

17:28
    Švýcarský celek přidává na aktivitě a hned je to na průběhu zápasu znát. Ovšem na nějakou větší šanci si musí ještě nějakou chvíli počkat.

16:50
    Na levém kruhu pro vhazování se zjevil osamocený Cory Conacher, jehož zbrklý pokus mířil jen nad bránu.

16:16
    Alain Berger se obtočil kolem branky, jenže u tyče na něj čekal připravený beton gólmana, jenž kotouč vyrazil. Následná dorážka již neměla gólové parametry, a tak se mezi tři tyče nevešla.

15:27
    Bern s každé pozice v útočném pásmu střílí, ale domácího gólmana zatím nepřekonal.

15:03
    Tomáš Zámorský dostal kotouč na útočnou modrou čáru, ovšem o něj přišel mezi třemi bránícími hráči, kteří rychle otočili hru. Jenže na zakončení dobře viděl Husso, a tak raději přerušuje.
    Fanoušek, jemuž se tempo Ligy mistrů zamlouvá

14:05
    Tempo hry a s ním i kvalita nám trochu upadá, vše by změnila další branka. Divácká atmosféra je také za očekáváním.

13:03
    Nádhernou kombinaci druhého útoku zakončil střelou Rask, jenže jeho pokus skončil pouze nad hostující svatyní.

12:11
    Mezi kruhy se ocitl osamocený Corey Elkins, který mířil k levé tyčce, ale jeho pokus šel jen vedle brány.

Finský tým je opět v držení puku, ovšem střela od modré čáry končí v moci Schwendenera, do něhož následně sekl útočník. Ten se rychle brankáři omlouval, a tak další mela nevznikla.

10:35
    IFK se usadil v útočné třetině, kde dlouho kombinoval až se k puku dostal Jasse Ikonen, který svým pokusem trefuje připraveného gólmana.

09:55
    Oba celky hrají v plném počtu! U kotouče jsou domácí borci, kteří potřebují vystřídat.

09:00
    Do samostatného úniku se dostal Trevor Smith, jehož pokus zápěstím vystihl Husso, jenž betony zasahuje.

08:33
    Hostující hráči se hnali dva na jediného obránce, ale na vlastní modré čáře kotouč zapomněli a bylo po šanci.

07:55
    Další vyloučeným je Berger, jenž ukončuje hru v početní výhodě svého celku.
    07:41. Lauri TAIPALUS - 2:0

07:41
    Rask objel s pukem branku a přihrál ho na kruh, kde byl napražený LAURI TAIPALUS, jehož pokus z první končí za brankovou čárou. Asistence: Joonas Rask, Corey Elkins

06:58
    Domácí brankář předvedl zákrok, po němž zajel hostující hráč. Po celém incidentu začala hromadné strkanice. Na domácí straně jsou vyloučeni Åsten a Järvinen. Na straně branu jdou na lavici hanby Conacher a Rufenacht.

06:27
    Helsinky vyhrály vhazovaní, ale následné nahození je zastavené v předbrankovém prostoru, kde se ho stejně ujali domácí hráči.

06:09
    IFK má zatím obrovský problém s přechodem přes útočnou čáru, což se potvrzuje i v tomto okamžiku, a tak finský tým musí vyklidit útočnou třetinu.

05:25
    Ojedinělý výpad Bernu končí za domácí brankou, kde si obraným zákrokem pomohl jeden z obránců.

04:43
    Domácí obránce posílal před branku puk na teč, ovšem jeho přihrávka nenašla hůl spoluhráče.

04:15
    Bern zatím vůbec nestíhá finskému soupeři a opět se jen brání před vlastní klecí.
    03:23. Corey ELKINS - 1:0

03:23
    V rohu kluziště vybojoval puk COREY ELKINS, který s ním objel branku a zasunul jej mezi betony brankáře. Asistence: Yohann Auvitu

02:49
    Helsinkám se nepodařil přechod přes útočnou modrou čáru, ale puk jim černou gumu vrátil, a tak je tu šance na reparát.

02:17
    Zpoza branky dostal na hranici brankoviště kotouč Tomáš Zámorský, jehož pokus šel jen těsně vedle branky!

02:11
    Puk mířil na modrou čáru, kde byl napřažený Heikkinen, jehož pokus končí na hrudi hostujícího gólmana.

01:40
    Bern vytáhl presing hodně vysoko, s čímž mají domácí veliké potíže, jelikož se jim nedaří rozehrávka.

01:19
    Čárový sudí viděl ofsajd, ale s jeho odpískáním si dal pořádně na čas. Hra se tedy přesune zpátky do středního pásma.

00:54
    IFK je zatím aktivnější, ale následuje střídání obou celků.

00:05
    Domácí tým vyhrál vhazování a hned se hnal do zakončení, o které se postaral Jasse Ikonen, jehož pokus končí na vyrážečce gólmana.

00:01

Oba celky jsou již na modrý čarách a hrají se hymny obou států, z nichž týmy pocházejí.

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Teppo, Grillfors (A), Järvinen, Taimi, Taipalus, Heikkinen – Zaborsky (CTS), Elkins (A), Ikonen – Luttinen (C), Ramstedt, Rask – Auvitu, Moberg, Tamminen – Partanen, Åsten, Saarelainen.

SC Bern: Schwendener (Aebi) – Helbling, Jobin, Gerber, Blum, Kreis, Untersander, Krueger (A) – Berger, Kobasew, Ebbett – Scherwey, Moser (A), Plüss (CTS) – Conacher, Smith, Rufenacht – Reichert, Muller, Berger (C).

Rozhodčí: Odins (LAT), Fonselius – Kiilunen, Pesonen (všichni FIN).
    Hokejisté Bernu jsou na ledě

Ze zápasu je pro Vás připraven také podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet, takže o nejdůležitější události z tohoto klání rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Jak tedy dnešní souboj dopadne a kdo si připíše první body do tabulky základní skupiny LM, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách.

SC Bern

To hokejisté z Bernu v přípravném období odehráli pouze dvě utkání, jednou zvítězili a jednou odešli z ledu poraženi. Oproti dnešnímu soupeři tedy odehráli o tři zápasy méně. Rozhodně to ale nemusí nic znamenat. I švýcarský tým se jistě na líté boje v Lize mistrů připravil a už dnes se pokusí na ledě Helsinek o nějaké body. Rozhodně to však pro ně nebude procházka růžovým sadem.

Tento finský celek zatím odehrál v přípravě na nadcházející sezónu pět přátelských utkání, ve kterých dokázal zvítězit čtyřikrát, z toho jednou po samostatných nájezdech a pouze jednou odešel z ledu poražen. Z tohoto pohledu se zdá, že by měli být hokejisté tohoto týmu rozehraní a na následující boje v Lize mistrů připraveni.

Hezký podvečer všem příznivcům ledního hokeje. Ve čtvrtek 20. 8. 2015 se rozjela naplno hokejová Liga mistrů, která pokračuje i dnešním dnem. My budeme sledovat utkání finského celku IFK Helsinki proti švýcarskému týmu SC Bern.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 4. Elkins (Auvitu), 8. Taipalus (Rask, Elkins), 60. Záborský (Järvinen) – 48. Smith (Ebbett, Rufenacht)

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Teppo, Grillfors (A), Järvinen, Taimi, Taipalus, Heikkinen – Záborský (CTS), Elkins (A), Ikonen – Luttinen (C), Ramstedt, Rask – Auvitu, Moberg, Tamminen – Partanen, Åsten, Saarelainen.
    SC Bern: Schwendener (Aebi) – Helbling, Jobin, Gerber, Blum, Kreis, Untersander, Krueger (A) – A. Berger, Kobasew, Ebbett – Scherwey, Moser (A), Plüss (CTS) – Conacher, Smith, Rufenacht – Reichert, Muller, P. Berger (C).

Rozhodčí: Odins (LAT), Fonselius – Kiilunen, Pesonen (všichni FIN)