Slavia – Kladno 4:6 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 3:2 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 6:5 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
6:5 (1:1, 2:3, 2:1 - -:-)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 25.08.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Přípravné zápasy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde je na programu juniorské derby mezi týmy BK Mladá Boleslav a TJ Bílí Tygři Liberec. Léto a prázdniny s ním související už se bohužel nezadržitelně blíží do svého závěru a stejně tak už se blíží konec přípravného období a následný začátek mistrovských zápasů. Úterní duel tak bude pro juniory Mladé Boleslavi posledním domácím zápasem v přípravě.

Loňskému vicemistru z města automobilů se přípravě zatím poměrně daří. Z doposud odehraných osmi zápasů jich pět vyhrál a tři prohrál. Naposledy si Boleslavští vyšlápli na pražskou Spartu. Holešovické porazili na jejich vlastním ledě vysoko 6:1, a připsali si tak už třetí výhru v řadě.

TJ Bílí Tygři Liberec
    Loňští semifinalisté z metropole Libereckého kraje sice v loňském play-off nestačili na pozdějšího mistra z Chomutova, dokázali jej však notně potrápit, a ukázali tak, že jsou nepříjemným soupeřem, což dokazují i v letošních přípravných zápasech. Můžeme se tedy těšit na další zajímavý duel, který derby snad přinese.

Vzájemné zápasy
    Oba celky se v letošních přípravných zápasech už jednou setkaly. 11. srpna se doma z výhry radovali Severočeši, kteří deklasovali hosty z Mladé Boleslavi 5:0. Bude se podobný scénář opakovat i o dva týdny později, nebo v rámci odvety uspějí Boleslavští? Vše se dozvíme už v úterý večer, buďte u toho s námi!

Půl hodiny zbývá do vhození úvodního buly zápasu, kterému se budeme podrobně věnovat. Oba týmy se právě věnují rozbruslení.

V těchto chvílích stále čekáme na oficiální zápis utkání, sestavy tedy přineseme až za chvíli.

00:01

00:39
    Hned v úvodu měli slibnou šanci domácí, jenže Hosnedl, kotouč udržel.

00:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    Severočeši jdou velice rychle do vedení. Z mezikruží vypálil ZDENĚK KRÁL, jehož střela zapadla do branky k hornímu levému rohu. Asistence: Samuel Solenský.

01:25
    Hraje se nahoru dolů, teď se však Boleslavští dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy stěhuje před Kořínka.

02:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    PAVEL VAJSEJTL však vzápětí vyrovnává, když sklepl do branky odražený kotouč! Asistence: Kroni Musliu.

04:40
    Bruslaři působí aktivnějším dojmem, Němec před malou chvílí pálil nepříjemně do Hosnedlových betonů.

05:17
    Na druhé straně se snažil střílet Kačírek, jenže střela byla na poslední chvíli sražena mimo Kořínkovu branku.

06:20
    Musliu střílel po Planého příhrávce, jenže pro Hosnedla to nebyl žádný problém.

06:32
    Gecko byl důrazný v brankovišti, jenže poskakující kotouč včas zalehl vynikajícím zákrokem David Kořínek.

07:26
    Na ledě zůstal ležet Vojtěch Sedmík, ale na konec odjíždí na střídačku po svých.

07:51
    Žalud pálil od modré tak tvrdě, že málem vstřelil branku, ale Hosnedl si poradil.

08:14
    Motloch vybízel Pořízka ke skórování, jenže oba byli ve vysoké rychlosti a Liberečtí jim v útočném pásmu nedali moc příležitostí.

09:21
    Jakub Planý, chtěl poslat Mladou Boleslav do vedení, ale Hosnedl puk včas přikryl.

09:43
    Boleslavští se už dlouho drží v pásmu, jenže nyní jsou značně nepřesní a nerozumí si v přihrávkách.

11:12
    Dominik Tůma nyní výborně sebral puk jednomu z hostí a přihrál Lukáši Motlochovi, který zakládá pro domácí zpět útočné pásmo.

12:46
    V posledních chvílích se hraje zejména ve středním pásmu, nejsou k vidění žádné větší šance.

13:13
    Skvěle to nyní udělal Stanislav Brzák! Střílel z mezikruží a snažil se kotouč poslat mezi Hosnedlova záda a břevno, to mu ale o několik málo centimetrů nevyšlo.

14:00
    Liberecký kapitán Bubec, se postaral o rozruch v domácím brankovišti, Kořínek však emoce uklidnil přikrytím puku.

14:53
    Boleslavští měli slibnou šanci, někteří hráči z domácí střídačky už zvedali ruce nad hlavu, ale branka nepadla, navíc se pak strhla menší potyčka mezi Pořízkem a Divilou.

16:00
    Musliu prověřil Hosnedla z blízkosti, ale ten kotouč vyráží.

16:29
    Klingerův střelecký pokus mířil mimo tři tyče.

16:51
    Jeden z hostí poslal kotouč brankovištěm, kde si sjížděl k dorážce Samuel Solenský, jenže domácí stihli puk včas poslat do bezpečí.

17:34
    O chvíli později se snažil z dorážky uspět Svoboda, ani on však svůj tým do vedení neposlal.

18:07
    Dnešní utkání sleduje 115 diváků, kteří si i přes slunečné počasí venku našli cestu do zdejší arény.

19:08
    David Pokorný zavezl puk až těsně před Kořínka, kde se jej snažil překonat tvrdou střelou, ale na domácího brankáře si nepřišel.

19:27
    Klingerův střelecký pokus byl zblokován do ochranné sítě.

19:48
    Hosté jsou v závěru periody lepším týmem a okupují útočné pásmo, Kořínek musí neustále zasahovat.

19:52
    Ani Antl jej však od modré nepřekonal.

20:00

Se závěrečným hvizdem byl ještě vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění Petr Antl (LIB), po jehož zákroku dlouho ležel na ledě Stanislav Brzák, který odešel až za asistence zdravotnice. Doufejme, že bude jeden z klíčových hráčů Mladé Boleslavi v pořádku.

Další třetina začne přibližně v 18:16.

První perioda byla vyrovnaná, hned v úvodu se bleskově prosadili Bílí Tygři zásluhou Krále, jenže ve třetí minutě překonal Vajsejtl, který bojuje o místo v boleslavském kádru. Perioda se také obešla bez vyloučení, které přišlo až v čase 20:00. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, protože v závěru té první měli jednoznačně více ze hry Severočeši.

20:01

20:08
    Bruslaři mají v úvodu prostředního dějství přesilovku, budeme tedy sledovat, zda ji využijí.

20:33
    Klinger však vyhazuje přes všechny čáry.

20:50
    Žalud od modré jen těsně minul.

21:07
    Domácí si vytvořili slibný přesilovkový zámek a motali hlavy libereckým hráčům, následně střílel Němec, jenže pouze do brankáře.

21:18
    Severočeši se opět osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

21:39
    Červinského projektil od modré byl zblokován.

21:55
    V závěru boleslavské přesilovky se přeci jen Bruslaři prosazují. Z dorážky pálil přesně MILAN PRŮŠEK. Asistence: Lukáš Motloch.

22:31
    Jenže hosté záhy znovu poměrně lacině vyrovnávají. Kotouč propadl do klece mezi levou tyčí a brankářem, velmi smolně pro domácí a lacino pro Liberecké. Branku vstřelil RADEK ŠÍR. Bez asistence.

23:08
    I nadále se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi.

24:04
    Dobré střídání mají Gecko a Král, kteří už dlouho motají hlavy domácím v pásmu.

24:54
    Sedmíkova střela z pravého mezikruží skončila v náruči Lukáše Hosnedla.

25:07
    Bubcův střelecký pokus z blízka musel likvidovat David Kořínek, který raději přerušil hru.

25:17
    Zadovkou se snažil prosadit Zachar, jenže mířil mimo.

25:50
    Boleslavští obránci zaváhali a nechali trestuhodně ujel RADKA ŠÍRA, který vymíchal domácího gólmana. Bez asistence.

26:53
    Gecko nahrával Solenskému, který se jen o kousek netrefil do branky i díky tomu, že si Kořínek pohlídal levou tyč své svatyně.

27:27
    Mlčochova rána od modré mířila k pravé tyči Hosnedlovy brány, nebyla však přesná.

28:03
    Motlochovo nahození z dálky ukryl Hosnedlo do své lapačky a přerušil hru.

28:55
    Nebezpečně si sjížděl k boleslavské brance liberecký Zachar, jenže Kořínek stačil ukrýt puk do bezpečí.

29:31
    V polovině zápasu se hraje trochu poklidnější pasáž utkání. Nevidíme žádné větší šance ani na jedné straně.

29:57
    Je tady druhé vyloučení zápasu – Vojtěch Divila (LIB) byl potrestán dvěma minutami za sekání.

30:10
    Třináct sekund stačilo Bruslařům na to, aby využili početní výhodu. ONDŘEJ ŽALUD se na modré z první napřáhl a výborně zakončil mezi tři tyče. Asistence: Jiří Veselý, Patrik Rypar.

32:01
    Nyní se hraje v rohu u boleslavského brankoviště, kde se bojuje o puk.

31:40
    Boleslav mění brankáře, Davida Kořínka střídá hráč z americké juniorské soutěže USHL, Jan Růžička!

32:44
    Jiří Veselý byl sám před bránou a mohl poslat Boleslav do vedení, jenže kotouč mu sjel z hokejky.

33:16
    Ofsajd Bruslařského klubu.

34:01
    Sedmík ujížděl na branku, ale byl bráněn hostujícími hráči.

35:21
    Boleslavští mají tlak v útočném pásmu, který trvá už několik minut.

36:43
    Velmi agresivně si v útočném pásmu Liberce počínal Radek Šír, který poslal zničehonic k ledu jednoho z domácích. Vše se ale obešlo bez vyloučení.

37:48
    Solenský z blízkosti jen těsně minul prostor mezi levou tyčí a gólmanem.

38:13
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

38:29
    Motloch s Klingerem se do sebe hned po přerušení hry pustili, rozhodčí však stačili oba kohouty včas rozehnat. Utkání prozatím nabízí značné množství emocí, přesně tak, jak se patří k derby.

39:03
    Prvním vyloučeným hráčem na straně Mladé Boleslavi je Lukáš Motloch (MBL), který dostal dvě minuty za krosček.

39:47
    MATYÁŠ KAČÍREK posílá hosty 13 sekund před koncem třetiny do vedení, když nedal Růžičkovi šanci. Asistence: Marek Zachar.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:07.

Druhá třetina nabídla velké množství branek. V jejím úvodu šli do vedení domácí, jenže 13 sekund před závěrečnou sirénou se prosadili hosté, a tak je vedení po čtyřiceti minutách znovu na jejich straně. Nejspíše tedy rozhodne třetí třetina.

40:01

40:54
    Liberečtí se hned v úvodu dopustili zakázaného uvolnění. Kdo by je dnes chtěl spočítat, asi by se v případě Bílých Tygrů jen tak nedopočítal, protože jich bylo poměrně dost.

41:28
    Svoboda čekal na přihrávku, jenže Rubeš se rozhodl střílet sám a pouze do gólmana.

41:58
    Za vysokou hůl byl potrestán dvěma minutami Miroslav Hylena (LIB).

42:38
    Domácím se však přesilová hra prozatím vůbec nedaří, stále je kotouč za Janem Růžičkou.

43:11
    Žaludovi se dělovka na modré nepodařila.

43:33
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

43:48
    Domácí se stále nemohou usadit v pásmu.

43:58

45:46
    Za nedovolené bránění byl vyloučen Petr Artl (LIB) na dvě minuty. Na trestnou lavici dorazil se slovy: "Fakt chcípáci, Boleslav, zm*di." Tato slova snad nepotřebují další komentář.

46:18

47:33
    Boleslavští se vůbec nemohou usadit v pásmu. V závěru přesilovky pálil Musliu, jenže jeho střela byla sražena mimo branku.

47:46

48:35
    Klingerovo neškodné nahození Růžička vyráží.

48:45
    David Marček (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Pojistí si Bílí Tygři své vedení?

49:25
    Severočeši se ale zatím stejně jako Boleslavští před chvílí nemohou usadit v pásmu.

49:49
    Až teď pálil z mezikruží tvrdě Artl, Růžička se však nenechal překvapit.

50:05
    Neskutečné! RADEK POŘÍZEK se prosazuje ve vlastním oslabení! Boleslavský útočník ujel s Průškem a bezchybně překonal Hosnedla v liberecké bráně. Asistence: Milan Průšek.

50:33
    Záhy však přichází krutá odpověď ze strany Severočechů. Z úniku se prosadil SAMUEL SOLENSKÝ. Bez asistence.

50:52
    Ofsajd Bílých Tygrů.

52:33
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

53:32
    Milan Průšek mohl opět vyrovnat, jenže střela mu nesedla tak, jak by si asi přál.

55:51
    Pavel Vajsejtl střílel z hranice mezikruží, nechybělo moc a boleslavský útočník mohl přidat svou druhou branku v zápase!

56:24
    Průšek vybízel ke skórování Motlocha, jenže k puku se dostal dříve jeden z Bílých Tygrů, který úmysly domácích zmařil.

56:49
    Je znát, že Boleslavští potřebují vyrovnat, zatím si však nemohou vytvořit potřebný tlak.

57:49
    Mlčochovo nahození skončilo mimo.

57:52
    Za sekání dostal dvě minuty Zdeněk Král (LIB), což může domácím výrazně pomoci v honbě za vyrovnáním.

57:52
    Jan Růžička zatím zůstává v brankovišti, i když je už částečně vyjetý.

57:58
    Během šesti sekund dokázali Bruslaři vyrovnat! ONDŘEJ ŽALUD se na modré napřáhl a nekompromisně poslal kotouč do liberecké branky. Asistence: Dominik Tůma, Vojtěch Němec.

58:21
    Oba týmy hrají opatrně, ale hosté o něco více útočí, chtějí zpět ztracené vedení.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, sledujeme tlak Liberce v útočném pásmu. V brance Mladé Boleslavi ale čaruje reprezentant Jan Růžička, který bude příští sezonu působit v americkém Des Moines.

59:20
    Sedmík na druhé straně zakončoval k levé tyči, jenže u té se skulinka pro puk nenašla.

59:53
    Ještě jedno vyloučení na straně domácích. Za nedovolené bránění byl potrestán dvěma minutami Vojtěch Němec (MBL).

59:53
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Hosté však už v závěrečných sedmi sekundách nic nevymysleli. Následovat bude penaltový rozstřel.

1. série
    0:0
    Radek Pořízek Hosnedla vymíchal do levého rohu.

1. série
    0:0
    Zachar toho příliš nevymyslel, zakončil do Růžičkových betonů.

2. série
    1:0
    Jakub Planý nedal Hosnedlovi šanci, když jej prostřelil mezi betony!

2. série
    1:1
    Šír ovšem proměnil nájezd k pravé horní tyči!

3. série
    2:1
    Milan Průšek poslal kotouč mezi levou tyčí a gólmanem. Bruslaři tak vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem vítězné branky je MILAN PRŮŠEK.

Boleslavští nakonec zvítězili po samostaných nájezdech 6:5, derby bylo vyrovnané a hrálo se do posledních chvil. Domácí tedy vrátili Liberci dva týdny starou pořážku 5:0 z hlavního města Libereckého kraje.

Pro dnešní večer je to ode mě z Mladé Boleslavi všechno. Boleslavští junioři odehráli poslední domácí přípravný zápas. Sezonu poté zahájí právě na ledě Liberce v sobotu 5. září. Loučím se a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou. (19:46:44)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 3. Vajsejtl (Musliu), 22. Průšek (Motloch), 31. Žalud (Veselý, Rypar), 51. Pořízek (Průšek), 58. Žalud (Tůma, Němec), rozh. náj. Průšek – 1. Král (Solenský), 23. Šír, 26. Šír, 40. Kačírek (Zachar), 51. Solenský