Jakub Vais
Složení základních skupin Ligy mistrů:
Skupina A
Paris St. Germain (FRA)
Real Madrid (ESP)
Šachťar Doněck (UKR)
Malmö (SWE)
Skupina B
PSV Eindhoven (NED)
Manchester United (ENG)
CSKA Moskva (RUS)
VfL Wolfsburg (GER)
Skupina C
Benfica Lisabon (POR)
Atlético Madrid (ESP)
Galatasaray Istanbul (TUR)
FC Astana (KAZ)
Skupina D
Juventus Turín (ITA)
Machester City (ENG)
Sevilla (ESP)
Borussia Mönchengladbach (GER)
Skupina E
FC Barcelona (ESP)
Bayer 04 Leverkusen (GER)
AS Řim (ITA)
BATE Borisov (BLR)
Skupina F
Bayern Mnichov (GER)
Arsenal (ENG)
Olympiacos Pireus (GRE)
Dinamo Záhřeb (CRO)
Skupina G
Chelsea FC (ENG)
FC Porto (POR)
Dynamo Kyjev (UKR)
Maccabi Tel Aviv (ISR)
Skupina H
Zenit Petrohrad (RUS)
Valencia (ESP)
Olympique Lyon (FRA)
Gent (BEL)
Termíny zápasů
První hrací den: 15./16. Září
Druhý hrací den: 29./30. Září
Třetí hrací den: 20./21. Října
Čtvrtý hrací den: 3./4. Listopadu
Pátý hrací den: 24./25. Listopadu
Šestý hrací den: 8./9. Prosince
UEFA Best player in Europe 2014/15
Nejlepší fotbalista: Lionel Messi (Barcelona)
Nejlepší fotbalistka: Célia Šašićová (Frankfurt)
Gól roku: Lionel Messi (Barcelona).
Nejlepší zákrok roku: Marc Andre Ter Stegen (Barcelona).
Nejlepší jednáctka uplynulé sezóny: Neuer (Bayern) – Ramos (Real), Lahm (Bayern), Alaba (Bayern), Godín (Atlético) – Robben (Bayern), Di Mária (Man, United), Kroos (Real) – C. Ronaldo (Real), Messi (Barcelona), Ibrahimović (PSG).
Rozdělení do losovacích košů
Koš 1: FC Barcelona, Chelsea FC, Bayern Mnichov, Juventus Turín, Benfica Lisabon, Paris St. Germain, Zenit Petrohrad, PSV Eindhoven.
Koš 2: Real Madrid, Atlético Madrid, FC Porto, Arsenal, Manchester United, Valencia, Bayer 04 Leverkusen, Manchester City.
Koš 3: Šachťar Doněck, FC Sevilla, Olympique Lyon, Dynamo Kyjev, Olympiacos Pireus, CSKA Moskva, Galatasaray Istanbul, AS Řím.
Koš 4: BATE Borisov, Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg, Dinamo Záhřeb, Maccabi Tel Aviv, Gent, Malmö, FC Astana.
Skupina A
Paris St. Germain (FRA)
Real Madrid (ESP)
Šachťar Doněck (UKR)
Malmö (SWE)
Skupina B
PSV Eindhoven (NED)
Manchester United (ENG)
CSKA Moskva (RUS)
VfL Wolfsburg (GER)
Skupina C
Benfica Lisabon (POR)
Atlético Madrid (ESP)
Galatasaray Istanbul (TUR)
FC Astana (KAZ)
Skupina D
Juventus Turín (ITA)
Machester City (ENG)
Sevilla (ESP)
Borussia Mönchengladbach (GER)
Skupina E
FC Barcelona (ESP)
Bayer 04 Leverkusen (GER)
AS Řim (ITA)
BATE Borisov (BLR)
Skupina F
Bayern Mnichov (GER)
Arsenal (ENG)
Olympiacos Pireus (GRE)
Dinamo Záhřeb (CRO)
Skupina G
Chelsea FC (ENG)
FC Porto (POR)
Dynamo Kyjev (UKR)
Maccabi Tel Aviv (ISR)
Skupina H
Zenit Petrohrad (RUS)
Valencia (ESP)
Olympique Lyon (FRA)
Gent (BEL)
Termíny zápasů
První hrací den: 15./16. Září
Druhý hrací den: 29./30. Září
Třetí hrací den: 20./21. Října
Čtvrtý hrací den: 3./4. Listopadu
Pátý hrací den: 24./25. Listopadu
Šestý hrací den: 8./9. Prosince
UEFA Best player in Europe 2014/15
Nejlepší fotbalista: Lionel Messi (Barcelona)
Nejlepší fotbalistka: Célia Šašićová (Frankfurt)
Gól roku: Lionel Messi (Barcelona).
Nejlepší zákrok roku: Marc Andre Ter Stegen (Barcelona).
Nejlepší jednáctka uplynulé sezóny: Neuer (Bayern) – Ramos (Real), Lahm (Bayern), Alaba (Bayern), Godín (Atlético) – Robben (Bayern), Di Mária (Man, United), Kroos (Real) – C. Ronaldo (Real), Messi (Barcelona), Ibrahimović (PSG).
Rozdělení do losovacích košů
Koš 1: FC Barcelona, Chelsea FC, Bayern Mnichov, Juventus Turín, Benfica Lisabon, Paris St. Germain, Zenit Petrohrad, PSV Eindhoven.
Koš 2: Real Madrid, Atlético Madrid, FC Porto, Arsenal, Manchester United, Valencia, Bayer 04 Leverkusen, Manchester City.
Koš 3: Šachťar Doněck, FC Sevilla, Olympique Lyon, Dynamo Kyjev, Olympiacos Pireus, CSKA Moskva, Galatasaray Istanbul, AS Řím.
Koš 4: BATE Borisov, Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg, Dinamo Záhřeb, Maccabi Tel Aviv, Gent, Malmö, FC Astana.
Skupina A
Paris St. Germain (FRA)
Real Madrid (ESP)
Šachťar Doněck (UKR)
Malmö (SWE)
Skupina B
PSV Eindhoven (NED)
Manchester United (ENG)
CSKA Moskva (RUS)
VfL Wolfsburg (GER)
Skupina C
Benfica Lisabon (POR)
Atlético Madrid (ESP)
Galatasaray Istanbul (TUR)
FC Astana (KAZ)
Skupina D
Juventus Turín (ITA)
Machester City (ENG)
Sevilla (ESP)
Borussia Mönchengladbach (GER)
Skupina E
FC Barcelona (ESP)
Bayer 04 Leverkusen (GER)
AS Řim (ITA)
BATE Borisov (BLR)
Skupina F
Bayern Mnichov (GER)
Arsenal (ENG)
Olympiacos Pireus (GRE)
Dinamo Záhřeb (CRO)
Skupina G
Chelsea FC (ENG)
FC Porto (POR)
Dynamo Kyjev (UKR)
Maccabi Tel Aviv (ISR)
Skupina H
Zenit Petrohrad (RUS)
Valencia (ESP)
Olympique Lyon (FRA)
Gent (BEL)
Skupina A
Paris St. Germain (FRA)
Real Madrid (ESP)
Skupina B
PSV Eindhoven (NED)
Manchester United (ENG)
Skupina C
Benfica Lisabon (POR)
Atlético Madrid (ESP)
Skupina D
Juventus Turín (ITA)
Machester City (ENG)
Skupina E
FC Barcelona (ESP)
Bayer 04 Leverkusen (GER)
Skupina F
Baxern Mnichov (GER)
Arsenal (ENG)
Skupina G
Chelsea FC (ENG)
FC Porto (POR)
Skupina H
Zenit Petrohrad (RUS)
Valencia (ESP)
První hrací den: 15./16. Září
Druhý hrací den: 29./30. Září
Třetí hrací den: 20./21. Října
Čtvrtý hrací den: 3./4. Listopadu
Pátý hrací den: 24./25. Listopadu
Šestý hrací den: 8./9. Prosince
- Poprvé v historii Ligy mistrů se v základních skupinách představí pět týmů z jedné země, konkrétně jde o pět španělských týmů: Barcelona, Real, Atlético, Valencia a Sevilla.
- Astana je prvním týmem z Kazachstánu, který se dostal do základních skupin LM.
- Astana, Borussia Mönchengladbach a Gent se poprvé dostali do základních skupin LM. Celkem rozšířili počet týmů, které už hráli v základních skupinách na 133.
- Barcelona, Porto, Manchester United a Real Madrid budou hrát v základní skupině LM po dvacáté.
- Poprvé v historii je vítěz Evropské ligy z předešlé sezóny nasazen přímo do základních skupin LM.
- Pět týmů dokázalo v základní skupině vyhrát všech šest utkání, pouze Realu se to povedlo dvakrát.
V jedné skupině se nemohou potkat týmy patřící pod jednu národní asociaci, zjednodušeně tedy týmy z jedné země. UEFA také vydala doplnění tohoto losovacího pravidla a v základní skupině spolu nesmí být týmy z Ruska a Ukrajiny.
Součástí dnešního slavnostního večera v Monacu bude kromě losu skupin Ligy mistrů také předání ceny 2014/15 UEFA Best Player in Europe, tedy ocenění pro nejlepšího hráče a hráčku uplynulé sezóny.
Nominace mezi muži: Lionel Messi (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Luis Suárez (Barcelona).
Nominace mezi ženami: Amandine Henryová (Lyon), Dzsenifer Marozsánová (Frankfurt), Célia Šašićová (Frankfurt).
Kromě oznámení jména nejlepšího fotbalisty a nejlepší fotbalistky dojde i na předání cen v kategoriích, ve kterých hlasovali fanoušci a jména vítězů jsou známa.
Gól roku: Lionel Messi (Barcelona).
Nejlepší zákrok roku: Marc Andre Ter Stegen (Barcelona).
Nejlepší jednáctka uplynulé sezóny: Neuer (Bayern) – Ramos (Real), Lahm (Bayern), Alaba (Bayern), Godín (Atlético) – Robben (Bayern), Di Mária (Man, United), Kroos (Real) – C. Ronaldo (Real), Messi (Barcelona), Ibrahimović (PSG).
Koš 1: FC Barcelona, Chelsea FC, Bayern Mnichov, Juventus Turín, Benfica Lisabon, Paris St. Germain, Zenit Petrohrad, PSV Eindhoven.
Koš 2: Real Madrid, Atlético Madrid, FC Porto, Arsenal, Manchester United, Valencia, Bayer 04 Leverkusen, Manchester City.
Koš 3: Šachťar Doněck, FC Sevilla, Olympique Lyon, Dynamo Kyjev, Olympiacos Pireus, CSKA Moskva, Galatasaray Istanbul, AS Řím.
Koš 4: BATE Borisov, Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg, Dinamo Záhřeb, Maccabi Tel Aviv, Gent, Malmö, FC Astana.
Celkem 32 týmů bude rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Účastníci budou vybírání po jednotlivých losovacích koších, začne se prvním.
V tom se nově nachází obhájce titulu a mistři sedmi nejlepších zemí podle národního koeficientu. Vzhledem k výhře Barcelony v domácí lize i v Lize mistrů je v prvním koši i mistr osmé země podle koeficientu.