Luleå – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Gap 6:1 (kon.) | HV71 – SønderjyskE 7:1 (kon.)
Blues – Grenoble 4:2 (kon.) | Düsseldorf – TPS 4:5 (kon.) | Nitra – Liberec 0:9 (kon.)
Vienna Capitals – Krefeld 2:3 (2:3 po s.n.) | Zug – Djurgården 2:3 (kon.) | Ženeva – Storhamar 0:3 (kon.)
Braehead – Växjö 1:3 (kon.)
HK Nitra
0:9 (0:5, 0:2, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 29.08.2015, 18:00Hokejová Liga mistrů • Skupina 4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tygři odehráli v přípravě čtyři utkání s příznivou bilancí 3:1. Ve výborném světle se v přátelských utkáních prezentoval především trojlístek posil Michal Řepík (5+2), Michal Birner (3+3) a Martin Ševc.

Vstupní utkání CHL se Liberci herně rovněž povedlo, jenže s jedním z nejlepších týmů Evropy Skellefteou nakonec Severočeši prohráli vysoko 0:4.

HK Nitra
    Slovenskému týmu se v přípravě naopak nedařilo. Svědčí o tom pouhé dvě výhry z pěti přátelských zápasů. Jedním z přemožitelů Nitry je i tým z Jihlavy, zástupce druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku.

Jenže v Lize mistrů se Nitra chytla. V úvodním zápase Slováci dlouho trápili Skellefteu, ale nakonec svému soupeři podlehli doma 2:4. Ještě lépe ale dopadla pro svěřence českého kouče Antonína Stavjani odveta ve Švédsku, odkud si Nitra odvezla bod za prohru po samostatných nájezdech.

HK Nitra: Valent (Trenčan) – König, Ordzovenský, Mezei, Milam, M. Novák, Milo, Bajtek, Devečka – L. Novák, Kutálek, Stümpel – Saliji, Slovák, Stloukal – Štefanka, Pupák Macík – Buček, Bene, Piačka

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Kajínek, Derner, Ulrych, Výtisk, Říha – Řepík, Birner, Vampola – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Valský, Krenželok, Jelínek – Lakatoš, Stránský, Vlach – Jonák.

00:01

00:56
    Ofsajd teď zastavil Liberecké na cestě vpřed.

02:10
    Vlach se po přihrávce od Lakatoše tlačil do brankoviště, Valent byl pozorný a puk přikryl.

02:27
    Slovenský brankář znovu v akci, tentokrát zasahoval proti střele Šimka od modré čáry.

03:17
    Hosté do zápasu vlétli velmi aktivně, brankář Nitry měl další práci. S nahozením Radivojeviče si poradil.
    Jan VÝTISK - 0:1

03:36
    Liberec právě vstřelil branku!
    Teď už to Liberci vyšlo! JAN VÝTISK nahodil kotouč od modré čáry, Valentovi clonil ve výhledu Jelínek a nenápadně plachtící pokus libereckého kapitána proplachtil nakonec nejspíše bez teče až do brány domácího celku. Asistence: Jakub Valský.
    Petr VAMPOLA - 0:2

04:21
    Tak Tygři se do toho vrhli velmi rychle. PETR VAMPOLA si vybruslil od pravého mantinelu až téměř mezi kruhy, odkud vyslal nechytatelnou ránu pro Michala Valenta. Bez asistence.

05:01
    3:0! Radivojevič obkroužil bránu a naservíroval kotouč mezi kruhy MARTINU BAKOŠOVI, který po pěti minutách zvyšuje už na 3:0. Asistence: Branko Radivojevič.
    Martin BAKOŠ - 0:3

05:01
    Michal Valent dochytal, po třech bleskových gólech přepouští místo Adamu Trenčanovi.
    Petr JELÍNEK - 0:4

05:25
    Jenže ani výměna gólmanů Slovákům nepomohla. Krenželokovu střelu domácí srazili pouze k PETRU JELÍNKOVI, který Tygrům zajistil po pěti a půl minutách už čtyřbrankové vedení. Asistence: Lukáš Krenželok.

07:43
    Bude se poprvé vylučovat. Kajínek (LIB) obdržel menší trest za držení protihráče.

08:32
    Liberec se dokázal osvobodit a v pohodě brání svůj náskok.

08:52
    Michal Novák (NIT) inkasoval dvě minuty za hrubost, pokračovat se bude ve čtyřech.

09:20
    Bulíř přistrčil puk Jelínkovi, ten s ničím neotálel a vystřelil. Trenčan měl dobrý výhled a jistě zasáhl.

10:12
    Odražený kotouč teď znovu vyskočil před Jelínkem, který tentokrát z bezprostřední blízkosti netrefil bránu.

11:29
    Lašákovi teď nadělalo potíže nahození ze středního pásma z hole Stloukala, slovenský gólman ve službách Liberce ale nakonec i s lehčími problémy zkrotil kotouč ve své výstroji.

11:47
    Zakázané uvolnění Liberce.

12:11
    Lakatoš si dělal prostor za Trenčanovou bránou, po střetu s Mezeiem ale upadl. Hlavní arbitr zůstal v klidu a Mezeiův zákrok ani Lakatošův teatrální pád nepotrestal.

13:38
    Piačka se snažil změnit směr Devečkova nahození, to se mu však nepovedlo.

13:56
    Ordzovenský (NIT) zasáhl Vampolu do obličeje a dostal trest na 2+2 minuty za vysokou hůl.
    Michal BULÍŘ - 0:5

14:06
    Tak to je velmi rychle využitá přesilovka. Po Šimkově nahození vybojoval Jelínek kotouč pro MICHALA BULÍŘE, ten obkroužil klec domácího celku a zasunul kotouč za pravou tyč. Trenčan už se nestihl přemístit. Asistence: Petr Jelínek, Radim Šimek.

16:17
    Bakoš (LIB) podrazil protihráče a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.

17:41
    Milamova dělovka prolétla jen těsně vedle Lašákovy tyče.

18:08
    Domácí ostřelují branku Liberce marně a hlavně nepřesně. Dalším, kdo v přesilovce zamířil mimo tři tyče, byl Mezei.

19:35
    Nitra má velký problém s přechodem přes střední pásmo.

20:00

První perioda skončila a přímo snově dopadla pro Bílé Tygry. Přes Nitru se totiž v prvních pěti minutách přehnal liberecký hurikán, když se postupně trefili Výtisk, Vampola, Bakoš a Jelínek. Do konce třetiny se ještě dokázal prosadit Michal Bulíř, a tak Liberec vede na Slovensku už 5:0! Do druhého dějství vstoupíme přibližně v 18:57.

20:01

20:50
    Stránský vypálil, Trenčan maskou zasáhl.

21:47
    Königův projektil ze středního pásma Lašáka překvapil, slovenský brankář zasahoval na poslední chvíli.
    Dominik LAKATOŠ - 0:6

22:31
    Začíná to tu zavánět debaklem. Stránský přebruslil svého soupeře u pravého mantinelu, čímž pro Liberec získal možnost přečíslení. Na konci celé akce pak přesně přihrál kotouč DOMINIKU LAKATOŠOVI, který v Lize mistrů zaznamenal svůj první gól v seniorské kategorii. Asistence: Jan Stránský, Jaroslav Vlach.

22:54
    Nitra nezvládá zápas psychicky, z čehož teď pramenil i pěstní souboj mezi Bajtekem a Kajínkem! Strhující bitku nakonec ovládl liberecký bek.

22:54
    A protože se jedná o zápas CHL, dostávají oba soupeři trest na 5 minut a do konce utkání.

24:42
    Milam (NIT) inkasoval menší trest za vražení na hrazení.

24:57
    A Michal Novák (NIT) posílá Nitru do tří, odpyká si dvě minuty za hrubost.

25:37
    První střela přišla až nyní. Zkoušel to Ševc, jenže minul.

26:02
    Tygři byli vykázáni pryč z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

26:42
    Neskutečné! Nitra si svoji největší možnost vytvořila ve dvojnásobném oslabení. Ordzovenský šel spolu se Štefankou do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný nakonec natáhl ke střele sám, ale famózní Lašák vyrazil puk mimo tři tyče.

27:41
    Krenželok (LIB) dostal dvě minuty za vysokou hůl.

28:37
    Kotouč z hole Kutálka našel před prázdnou bránou Stümpel, který ale pod nátlakem Výtiska nedopravil puk za čáru.

30:12
    Hra je teď plná nepřesností na obou stranách.

30:50
    Liberec si dnes otevřel na stadionu Nitry střelnici! Dalším úspěšným kanonýrem se stává JAKUB VALSKÝ, jenž se po objezdu domácí klece trefil velmi přesnou střelou bekhendem. Asistence: Lukáš Krenželok.
    Jakub VALSKÝ - 0:7

32:01
    Ofsajd Liberce.

32:45
    Střelu od levého mantinelu, kterou vyslal Stloukal, Lašák v klidu chytá.

34:05
    Tygři posílají puk přes všechny čáry až na icing, při současném stavu jim to však nemusí vadit.

35:46
    Libereckému kontru vystavilo stopku postavení mimo hru.

36:24
    Ránu Branka Radivojeviče skryl Trenčan ve své výstroji.

37:01
    Krenželok dostal tvrdý hit od Mezeie, situaci však dobře ustál a bez menšího zakolísání pokračuje dál ve hře.

37:26
    Z levého kruhu teď Jan Stránský otestoval Trenčanovu pozornost, střela ale mířila jen na střed brány.

39:38
    Tygři už jen odpalují puky nazdařbůh a kontrolují skóre 7:0.

40:00

Hosté hrají zatím fantastický zápas. Vedení z první třetiny ještě dokázali navýšit Lakatoš a Valský. Tygři si tak v poklidu kráčí pro tři body, pokračovat se bude přibližně v 19:50.

40:01

40:24
    Autorem první střely třetí třetiny byl Šimek, jeho pokus od modré narazil jen na betony slovenského brankáře.

41:30
    Zásah liberecké střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:10
    Valský (LIB) byl odeslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.

43:10
    Tygři se již podruhé osvobozují, Nitře chybí v přesilovce jiskra a nápad.

43:51
    Mezei vystřelil příliš vysoko.

44:28
    Řepík se prohnal do útočné třetiny, nahrál Birnerovi a ten prověřil Trenčana, který ovšem puk za svá záda nepustil.

45:07
    V pohotovosti teď musel být i Lašák, Štefankův přízemní pokus z ostrého úhlu byl pro libereckého brankáře lahůdkou.

46:24
    Štefanka se teď řítil ze strany sám na bránu, ze slibné pozice ale nakonec nic nebylo, jelikož Šimek slovenskému útočníkovi nadzdvihl hůl.

48:08
    Liberec se ve třetí části hry nikam netlačí a iniciativu přenechává Nitře. Ta si vůbec neví rady.

49:38
    Puk na střídačce slovenského celku.

49:48
    Liberecké gólové hody ještě nekončí. Krenželok vyhrál buly přímo na JAKUBA VALSKÉHO, ten vykroužil v útočné třetině osmičku a pak dnes už podruhé zavěsil bekhendem do horního rohu branky. Asistence: Lukáš Krenželok.

51:20
    Lašák si připisuje úspěšný zákrok proti ráně Milama.

52:46
    Jelínek po vyjetí zpoza brány už už zasouval kotouč za levou tyč Trenčana, jenže v rozhodujícím momentu liberecký forvard selhal a svou šanci neproměnil.

54:48
    Tygři chtějí dokončit zápas bez obdrženého gólu, zároveň se už svěřenci kouče Pešána neženou vůbec dopředu.

55:38
    Stránský vypálil z mezikruží nad.

56:44
    Icing Nitry.

58:08
    König jel sám na Lašáka, ten na závěr zápasu vytáhl neskutečný zásah!
    Lukáš KRENŽELOK - 0:9

58:34
    Nitra svou šancí pohrdla, Liberec nikoliv. Jakub Valský a LUKÁŠ KRENŽELOK šli ve dvou proti jedinému obránci a poradili si výborně, Valského žabka skončila přesně na holi druhého jmenovaného, který měl už práci jednoduchou. Asistence: Jakub Valský.

Nitra ani na třetí pokus nedokázala v CHL zvítězit, jenže horší prohru už si snad domácí tým ani nezasloužil. Na svém stadionu schytal slovenský tým debakl 0:9 od Bílých Tygrů z Liberce. Ti se tak v tabulce skupiny posouvají na druhé místo za švédskou Skellefteu.

To je ode mne vše, loučím se s vámi a těším se zase někdy na shledanou. (20:25:22)

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 4. Výtisk (Valský), 5. Vampola, 6. Bakoš (Radivojevič), 6. Jelínek (Krenželok), 15. Bulíř (Jelínek, Šimek), 23. Lakatoš (Stránský, Vlach), 31. Valský (Krenželok), 50. Valský (Krenželok), 59. Krenželok (Valský)