Luleå – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Gap 6:1 (kon.) | HV71 – SønderjyskE 7:1 (kon.)
Blues – Grenoble 4:2 (kon.) | Düsseldorf – TPS 4:5 (kon.) | Nitra – Liberec 0:9 (kon.)
Vienna Capitals – Krefeld 2:3 (2:3 po s.n.) | Zug – Djurgården 2:3 (kon.) | Ženeva – Storhamar 0:3 (kon.)
Braehead – Växjö 1:3 (kon.)
Espoo Blues
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Grenoble Brûleurs de Loups
Sobota 29.08.2015, 17:30 • Barona Areena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu z hokejové Champions League. Dnes od 17:30 je na programu zápas v rámci "litvínovské" skupiny "F", v němž finské Espoo Blues přivítá Grenoble Brûleurs de Loups.

Průběžná tabulka skupiny "F":

1. Litvínov, 9 bodů
    2. Espoo, 0 bodů
    3. Grenoble, 0 bodů

Severočeši už mají jistý postup mezi 32 nejlepších celků Evropy, o druhé postupové místo si to rozdají právě dva dnešní soupeři. Nejprve dnes na ledě Espoo, poté v odvetě na francouzském ledě.

Espoo Blues: Engstrand (Kähkönen) – Rantakari, Kukkonen, Kuukka, Vainio, Seppala, Westermarck, Kangasniemi, Rooba – Korhonen, Hirschovits, Poukkula – Somervuori, Talaja, Makkonen – Sairio, Saali, Liivik – Tiivola, Pitkanen, Lahtinen.

Grenoble Brûleurs de Loups: Muštukovs (Goy) – Barlock, Bisaillon, Favarin, Faure, Harty, Scolari, Lamboley, Lamirault – Perret, Thinel, Chouinard – Bouchard, Labrecque, Gauthier – Tartari, Kalus, Baylacq – Chapuis..

00:01

00:58
    Domácí Blues vstoupili do zápasu aktivněji a kombinují na polovině soupeře.

01:26
    Hosté se však ocitli v obrovské šanci, Labrecque však ze skvělé pozice netrefil puk ideálně!

02:12
    Ervinš Muštukovs, účastník letošního MS, na Kuukkovu ránu od modré dobře viděl a pohotově zasáhl lapačkou.

04:11
    Bisaillon nebezpečně dotíral na Engstranda, ten však přilepil svůj beton k tyči včas a přerušil hru.

04:45
    Podruhé v krátkém časovém sledu hráči Blues poslali touš na zakázané uvolnění.

06:20
    Oba celky střídají, už se dlouho hraje bez přerušení.

08:08
    Makkonen se obtočil kolem Muštukovsovy svatyně a poté vypálil, lotyšský gólman ve službách Brûleurs de Loups však předvedl povedený zákrok.

09:21
    Perret našel v mezikruží napřaženého Bisaillona, ten pálil vysoko nad.

09:58
    Hráči Espoo poté okamžitě vyrazili do útoku a vybojovali vhazování před Ervinšem Muštukovsem.

11:21
    Domácí Blues mají jasnou územní převahu, ale zatím si nedokázali vytvořit jedinou gólovku. Uvidíme, co přinese další průběh první třetiny.

11:59
    Asi jsem to zakřikl, protože v jasné gólovce se ocitl Rooba, Muštukovs však vytáhl parádní zákrok!

13:04
    Domácí hráli v šesti, Brûleurs de Loups si tak zahrají v početní převaze.

13:56
    V Barona Aréně panuje poměrně komorní atmosféra, tribuny zejí prázdnotou.

14:28
    Grenoble právě vstřelil branku!
    Hosté se překvapivě ujímají vedení! Na modrou čáru dostal nabito Harty který střelou příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě – včetně Engstranda, který toho přes změť těl před sebou moc neviděl. Puk těsně před ním navíc umně tečoval CHRISTOPHE TARTARI. Asistence: Jonathan Harty, Danick Bouchard.
    Christophe TARTARI - 0:1

15:58
    Blues se snaží o rychlou odpověď, ale Muštukovs zatím odolává.

17:46
    Labrecque (GRE) je vyloučen na dvě minuty za hákování, Blues si zahrají přesilovku.

19:04
    Ani v probíhající poslední minutě první třetiny se Blues nedaří přesilovku využít, projektil Rantakariho od modré Muštukovs bez potíží lapil.

20:00

Ačkoliv favorizované Espoo svého francouzského soka jednoznačně přestřílelo 14:5, po první siréně odcházejí do šaten v lepší náladě hosté. Brûleurs de Loups totiž díky povedené přesilovkové teči Tartariho vedou v Barona Aréně 1:0. Co přinese další vývoj? To se dozvíme v 18:19.

20:01

20:55
    První útočná akce v této třetině domácím nevyšla, puk se následně dostal do kontaktu s ochrannou sítí.

21:29
    Baylacq neudržel brusle na modré čáře a vjel do pásma dřív než s hráč s pukem – ofsajd.

22:08
    Puk se po nahození od mantinelu ocitl před Muštukovsem, hostující gólman pro jistotu přerušil hru.

22:59
    Barlockovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě, následovat bude vhazování před Engstrandem.

23:16
    Timi Lahtinen vyhodil puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před domácího gólmana.

23:29
    Blues ovládli vhazování v obranné třetině a založili rychlou protiakci, na jejímž konci byla střela Markuse Poukkuly přesně do připraveného Muštukovse.

24:04
    Muštukovs zůstal stát jako solný sloup, ale Talajův projektil z mezikruží doplachtil přesně do jeho lapačky.

24:07
    Espoo vstřelilo vyrovnávací gól, ten ale nebyl uznán! Parádně to udělal Timi Lahtinen, který si přes několik protihráčů proklestil cestu až před Muštukovse, kde přenechal kotouč Robertu Roobovi, ale videorozhodčí odhalil, že domácí útočník dostal puk do branky kopnutím.

24:38
    Espoo právě vstřelilo branku!
    Tentokrát už je vyrovnáno doopravdy! Kanonýr KIM HIRSCHOVITS si od mantinelu nabruslil do mezikruží, odkud i s trochou štěstí překonal Muštukovse. Asistence: Markus Poukkula, Juuso Vainio.
    Kim HIRSCHOVITS - 1:1

25:37
    Bluesmany vyrovnávací gól evidentně povzbudil, jelikož Grenoble se stále nemůže vymanit z vlastního pásma.

26:46
    Trma-vrma před Engstrandem, strážce domácí svatyně pro jistotu přerušil hru.

27:22
    Na řadě je komerční přestávka, po jejím konci se bude vhazovat po levici domácího brankáře.

28:05
    Korhonen dostal nabito v mezikruží, Muštukovs však jeho tvrdý projektil umně eliminoval a přerušil hru!

29:02
    Ani jednomu mančaftu se nepodařilo založit kloudnou akci, Bluesmani se navíc provinili ofsajdem.

29:53
    Polovinu zápasu máme za sebou, Brûleurs de Loups se už v podstatě jen brání. Zdá se, že vítězný gól Blues je jen otázkou času, uvidíme, jak dlouho ještě stav 1:1 vydrží.

30:55
    Jauvajs. Jeden z hráčů Grenoble ztratil rovnováhu a spadl přímo na Engstranda, ten i přesto dokázal udržet puk ve své výstroji.

31:38
    Krkolomně, leč přece dostali hosté puk z vlastního obranného pásma, hráči Espoo musí začít znovu od píky.

32:21
    První lajna Brûleurs de Loups zatlačila na soupeře a vybojovala vhazování před Engstrandem.

33:23
    Po hrubce hostující obrany Blues otáčí skóre! Defenzíva Brûleurs de Loups úplně zapomněla na MARKUSE POUKKULU, který převzal pas od Kuukky a jako nůž máslem vnikl do útočného pásma, odkud přesnou střelou nedal Muštukovsovi šanci. Asistence: Mikko Kuukka, Juuso Vainio.
    Markus POUKKULA - 2:1

34:37
    Domácí se znovu pokoušeli usadit se v útočném pásmu, to se jim však nepodařilo.

35:43
    Prořídlým hledištem to jen zahučelo, Muštukovs však další pohromu odvrátil a Korhonen následně pálil těsně nad!

36:45
    Finský celek uzamknul svého soka v jeho vlastním obranném pásmu, střelecké pozice však hráči Grenoblu obětavě vykrývají.

37:42
    Zakázané uvolnění vrací hru před Ervinše Muštukovse. Do konce druhé třetiny už zbývá jen něco přes dvě minuty.

37:57
    Dave Labrecque (GRE) dnes podruhé usedne na lavici hříšníků, tentokrát na dvě minuty za hákování.

38:50
    Somervuoriho pokus úspěšný nebyl, domácí ale zůstávají v útočném pásmu.

39:33
    Makkonen trefil jen prvního bránícího hráče před sebou, Brûleurs de Loups se poté osvobodili.

40:00

Během prostřední dvacetiminutovky dokázali domácí Blues otočit skóre ve svůj prospěch. Roobův gól sice ještě pro kopnutí do puku uznán nebyl, hned vzápětí však přesnou střelou srovnal Hirschovits a o necelých deset minut později převážil misky vah na stranu Espoo Poukkula. Jak se bude vyvíjet závěrečná dvacetiminutovka? Více se dozvíme v 19:15.

40:01

40:51
    Hosté vstoupili do závěrečné části hry aktivněji a vybojovali buly před gólmanem Engstrandem.

41:48
    Nyní už to ze strany Grenoblu tak slavné nebylo, rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění.

42:15
    Blues navyšují své vedení. Střela Rantakariho od modré se od jednoho z hostujících zadáků odrazila na hůl TIMIHO LAHTINENA, který si připravil puk na forhendovou stranu a poté neomylně prostřelil Muštukovse. Asistence: Otso Rantakari, Peter Tiivola.
    Timi LAHTINEN - 3:1

43:19
    Brûleurs de Loups mají s aktivním napadáním soupeře velké problémy, nyní se hosté zmohli jen na vyhození puku do středního pásma.

43:43
    Kukkonen zkusil štěstí od modré, puk zapadl někam do hloubi výstroje Ervinše Muštukovse.

44:40
    Jari Sailio nahodil kotouč do útočného pásma a spolu se svými parťáky z formace odjel střídat.

45:21
    Již poněkolikáté v rozmezí několika sekund je hra přerušena, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.

45:33
    Bouchard po přerušení hry poslal puk za Engstrandova záda, což se hráčům Espoo vůbec nelíbilo. Právě Danick Bouchard (GRE) si jde odpykat zcela zbytečný dvouminutový trest.

46:04
    Hosté se osvobozují a odjíždějí střídat. Začátek přesilovky Espoo nevyšel.

46:53
    Závěr už však byl o poznání lepší! Na pravém kruhu se uvolnil ROOPE TALAJA, obdržel přesný pas od Tiivoly a ranou švihem zvýšil vedení Blues. Asistence: Peter Tiivola, Kim Hirschovits.
    Roope TALAJA - 4:1

47:43
    Zdá se, že o vítězství domácího Espoo je již rozhodnuto. Bude se zbytek zápasu už pouze dohrávat, nebo se dočkáme dalších branek?

48:47
    Engstrand si povážlivě vyjel z brány a puk mířící směrem za jeho svatyni minul, naštěstí pro domácí mu však vypomohli obránci a krkolomnou situaci vyřešili.

49:58
    Dvakrát po sobě domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, Blues se už nikam hnát nemusí.

50:06
    Brûleurs de Loups si zahrají přesilovku. Za zdržování hry jde pykat Kukkonen (BLU).

50:48
    Brûleurs de Loups dnes podruhé využívají početní výhodu! Labrecque našel stříleným pasem neobsazeného JONATHANA HARTYHO, který se z první nemýlil. Asistence: Dave Labrecque, Danick Bouchard.
    Jonathan HARTY - 4:2

51:57
    Grenoble vykřesal plamínek naděje, s pukem v útočném pásmu však hrají domácí Blues.

52:41
    Favarin šel odvážně za pukem proti přesile, neuspěl však a Espoo zakládá protiútok.

53:15
    Korhonen zahrozil z rychlého protiútoku, Muštukovs jeho pokus s přehledem lapil.

Domácí pojedou trestné střílení!

53:35
    Korhonen, který byl těsně před Muštukovsem podražen, však nájezd neproměnil. Muštukovs vykryl střelecký úhel a poté si Korhonenovu střelu forhendem už vychutnal.

54:11
    Makkonen (BLU) si jde odpykat dvouminutový trest za držení protihráče.

54:28
    Ville Korhonen (BLU) podrazil soupeře a Grenoble si zahraje v pěti proti třem!

55:35
    Brûleurs de Loups si vyměňují pasy v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba.

55:47
    Bouchard dostal nabito v bezprostřední blízkosti Engstranda, ale střela mu příliš nesedla!

56:22
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny, to už hraje Espoo ve čtyřech.

56:28

57:34
    Hráči Grenoblu se pokouší usadit v útočné třetině, ale zatím se jim to příliš nedaří.

58:14
    Minutu a třičtvrtě před koncem se bude vhazovat ve středovém kruhu.

59:05
    Už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny, domácí nepouštějí svého francouzského soka na dostřel Engstrandovy svatyně.

59:27
    Oddechový čas pro hosty.

Je hotovo, Espoo vítězí! Domácí ve třetí třetině díky gólům Lahtinena a Talaji zvýšili svůj náskok už na 4:1, Brûleurs de Loups ještě snížili zásluhou Hartyho, nicméně na vyrovnání už se nezmohli. Z mé strany je to pro tentokrát vše, příště na počtenou! (19:56:55)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 25. Hirschovits (Poukkula, Vainio), 34. Poukkula (Kuukka, Vainio), 43. Lahtinen (Rantakari, Tiivola), 47. Talaja (Tiivola, Hirschovits) – 15. Tartari (Harty, Bouchard), 51. Harty (Labrecque, Bouchard)

Espoo Blues: Engstrand (Kähkönen) – Rantakari, Kukkonen, Kuukka, Vainio, Seppälä, Westermarck, Kangasniemi, Rooba – Korhonen, Hirschovits "C", Poukkula – Somervuori, Talaja, Makkonen – Sairio, Saali, Liivik – Tiivola, Pitkanen, Lahtinen.
    Grenoble Brûleurs de Loups: Muštukovs (Goy) – Barlock, Bisaillon, Favarin, Faure, Harty, Scolari, Lamboley, Lamirault – Perret, Thinel, Chouinard "C" – Bouchard, Labrecque, Gauthier – Tartari, Kalus, Baylacq – Chapuis.