Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 1:2 (kon.) | Znojmo – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Slavia – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 3:2 (kon.) | Havířov – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.)
Kadaň – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Prostějov – Šumperk 5:2 (kon.) | Přerov – Žilina 0:0 (zruš.)
Opava – Frýdek-M. 0:0 (zruš.) | Sokolov – Klatovy 5:6 (0:1 po s.n.) | Nymburk – Trutnov 2:3 (1:4 po s.n.)
Piešťany – SHK Hodonín 6:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 9:2 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Čtvrtek 03.09.2015, 18:00 • ZS Kotlina • Přípravné zápasy

Vítáme vás z Kotliny u on-line přenosu přípravného utkání, ve kterém domácí BK Havlíčkův Brod hostí HC Moravské Budějovice 2015. Zápas začíná v 18:00.

BK Havlíčkův Brod už má za sebou část přípravy, kdy zkoušel velký počet hráčů, aby před nadcházející sezonou vybral ty nejlepší. Teď už je soupiska uzavřena. Nyní Aleš Totter, hlavní trenér domácích, piluje se svými svěřenci herní systém, kterým se chce prezentovat.

Hlavními útočnými tahouny jsou zkušení Miroslav Třetina a Lukáš Endál, kteří chtějí dostat Havlíčkův Brod tam, kam patří. V obraně pak bude mladým spoluhráčům své zkušenosti předávat Miroslav Duben. Kolem těchto matadorů je postaveno mužstvo zejména z mládežníků hokejově vyrůstajících v Kotlině, kteří dříve nedostávali moc příležitostí.

Nejmladším členem A-týmu je Tomáš Cejpek, který v minulé sezoně dovedl jako kapitán starší dorostence k postupu do extraligy. Nyní se vedle ligy juniorů bude otrkávat také mezi muži.

Sestava z posledního zápasu: Zvolánek (Dusík) – Duben, Vala, Pecen, Mendl, Loginovskij, Kolda, Kříž – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Blažek, Cejpek, Hlídek

Žďár n. Sáz. – Havl. Brod 6:1

Nová sezona se pro tým HC Moravské Budějovice 2005 nese v duchu změn. Ta nejvýraznější je, že se tým z jihu Vysočiny stěhuje v rámci II. ligy ze západní skupiny do východní. Stalo se tomu tak díky rozšíření soutěže o 2 týmy a postupu Přerova do 1. ligy.

Další změnou, kterou uvítají především fanoušci Žihadel, je změna loga do modernějšího designu. Vedení Moravských Budějovic tím chce do ochozů zimního stadionu přilákat co nejvíce lidí. Logo ovšem není jediný prvek, který by k tomu měl vést. Tým se posílil o zvučná jména Ladislava Rytnauera a především Lukáše Havla.

Útočnou sílu nelze žlutočerným upřít. Jejich skóre z posledních čtyř zápasů je 22:4. Je potřeba ale doplnit, že z toho dvakrát se svěřenci Jiřího Recha utkali s Jindřichovým Hradcem, kterému se příliš nedaří, a jen jemu nasázeli 17 gólů.

Sestava z posledního zápasu: Vejvoda (Máj) – Randa, Peroutka, Sobotka, Latner, Sechovec, Forman, Rytnauer, Krutiš, Matějka, Pěška, Mikeš, Paták, Barták, Salák, Trojan, Lupač, Vlašín, Horký

M. BUDĚJOVICE – HAVLl. BROD 5:6

Branky a nahrávky: 5. Račický (Telesz), 6. Barták (Jakeš), 7. Lupač, 11. Pěška (Mikeš), 36. Pěška (Telesz) – 8. Szilva (Pecen), 15. Vala (Chlubna, Pecen), 27. Křesťan (Blažek), 36. Brebera (Ludvík), 47. Havel, 56. Chlubna (Mečiar).

M. Budějovice: Bača (Šťastný) – Sobotka, Jakeš, Forman, Randa, Pelikán, Zahradný, Latner, Barták, Rytnauer, Havel, Pěška, Mikeš, Trojan, Lupač, Račický, Telesz, Matějka, Krutiš

Havl. Brod: Panec (7. – 41. Dusík) – Pecen, Vala, Mečiar, Lobo, Kříž, Mendl – Beran, Ludvík, Brebera, Doležal, Křesťan, Blažek, Havel, Szilva, Chlubna

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Zvolánek) – Duben, Vala, Kořínek, Pecen, Loginovskij, Kolda, Mendl – Přidal, Třetina, Endál – Vlasov, Ludvík, Kondratěv – Kozlík, Chlubna, Kuchta – Cejpek, Hlídek, M. Havel

HC Moravské Budějovice 2005: Máj (Vejvoda) – Peroutka, Randa, Sobotka, Latner, Sechovec, Forman – Rytnauer, Krutiš, L. Havel, Pěška, Mikeš, Matějka, Barták, Račický, Trojan, Lupač, Vlašín, Horký

Hosté už krouží na ledové ploše, pro dnešní zápas zvolili žlutou sadu dresů.

Na ledě jsou už i domácí, kteří jsou oděni v bílých dresech.

Oba celky se staví k úvodní buly, utkání každým okamžikem začne.

00:01

00:03
    Na vhazování byli úspěšnější hosté a ihned nahazovali puk dopředu.

00:35
    Žihadla si teď nerozuměla při rozehrávce a puk končí na zakázaném uvolnění.

00:46
    Tomáš Chlubna dostal ihned po vhazování nabito mezi kruhy, ten ale ve snaze tvrdě vypálit promáchl.

00:56
    Domácí se dostali s pukem až do svého pásma, odkud se snažili rozehrát, je z toho ale jen zakázané uvolnění.

01:26
    Roman Mikeš zavezl puk do útočného pásma, stahovačkou se dostal mezi kruhy a zápěstím vypálil, Lukáš Dusík ovšem bezpečně zachytil kus černé gumy v lapačce.

01:57
    Bruslaři se v útočném pásmu dlouho neohřáli a začínají opět od své brány.

02:28
    Michal Vlašín se pokoušel dostat ke střele, ale ve změti hokejek před domácí bránou se k puku nedostal.

03:09
    Ve hře je spoustu nepřesností, brankáři zatím nemají moc práce.

03:26
    S nahozením Tomáše Latnera od modré čáry neměl domácí strážce svatyně sebemenší problém.

03:41
    Milan Máj předvedl první zákrok levým betonem proti střele zblízka, následně se Bruslaři dostali z pásma a provinili se ofsajdem.

04:21
    Patrik Přidal zkusil vystřelit přes obránce z vrcholku levého kruhu, zblokovaná střela ale skončila v rohu kluziště.

04:56
    Jiří Peroutka střílel zápěstím z pravého kruhu, Lukáš Dusík na jeho střelu pohotově zareagoval svojí lapačkou.

05:10
    Havlíčkovu Brodu nevyšla rozehrávka a puk doputoval až na zakázané uvolnění.

05:39
    Roman Mikeš si hledal cestu do útočného pásma, ale jedna z holí domácích obránců mu puk vypíchla.

06:09
    Milan Máj předvedl dobrou práci holí, když přesně rozehrál na svého spoluhráče před dotírajícím útočníkem Havlíčkova Brodu.

06:53
    Jevgenij Kondratěv si nabruslil mezi kruhy, odkud vystřelil zápěstím, puk prosvištěl jen těsně vedle levé tyče hostující klece.

08:01
    Michal Vlašín nedokázal přebruslit domácího beka, a tak Bruslaři mohou rozehrávat ze svého pásma.

08:33
    Tomáš Cejpek se procpal ke střele z pravé strany, trefil ale jenom levý beton Milana Máje.

08:53
    Lukáš Havel nabízel kotouč z rohu kluziště před bránu, tam se lépe zorientovali hráči v bílém a zakládají nový útok.

09:27
    Střela Petra Kuchty z pravé strany našla cestu pouze do lapačky Milana Máje.

09:51
    David Kozlík zkoušel zadovkou překvapit ležícího brankáře hostů, ten však kotouč dokázal vytěsnit.

10:07
    Moravské Budějovice chtěly rychle přesunout hru do útoku, nepodařená přihrávka ale končí na zakázaném uvolnění.

10:29
    Domácím se nepodařil přechod přes modrou čáru a je jim odpískán ofsajd.

11:20
    Josef Kolda se napřáhl na modré čáře, jeho tvrdou střelu vytěsnil hostující gólman vyrážečkou do rohu hřiště.

11:52
    Na druhou stranu kvapil aktivní Michal Vlašín, jeho střela z levé strany končí v náručí Lukáše Dusíka.

12:16
    Václav Pecen vyrobil obrovskou hrubku před svojí bránou, když jeho rozehrávka přesně našla hůl Marka Lupače, jeho střelu z mezikruží ale Lukáš Dusík dokázal zastavit na své hrudi.

12:39
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí hráli v signalizované výhodě, Lukáš Dusík už spěchal na střídačku, když v tom se před brankovištěm Moravských Budějovic dostal k puku PETR KUCHTA, jenž přízemní střelou bekhendem prostřelil Milana Máje a posílá Bruslaře do vedení! Asistence: David Kozlík, Tomáš Chlubna.

13:26
    Filip Matějka vystřelil z úhlu na levé straně, Lukáš Dusík jeho pokus vyrazil nad bránu svojí maskou.

15:10
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí si vedení moc dlouho neužili, Žihadla rychle vyrovnávají! MAREK LUPAČ se tlačil dopředu po levé straně, odkud hledal přihrávkou svého spoluhráče, puk si ovšem nešťastně srazil do své brány domácí obránce. Asistence: Jiří Peroutka.

15:44
    Zakázané uvolnění hostů.

16:15
    Hostům se podařilo dvakrát za sebou vyhodit puk přes všechny čáry a osvobodit se.

16:57
    Tomáš Chlubna zakončoval z pravé strany, puk ale skončil v lapačce Milana Máje.

17:32
    Jevgenij Kondratěv se dostal ke kotouči v prostoru mezi kruhy, puk mu ale sklouzl z hole a zamířil do rohu kluziště.

18:22
    Roman Barták (MBU) usedá na trestnou lavici na 2 minuty za hákování.

18:42
    Hosté poslali kotouč až k Lukáši Dusíkovi, jenž rozehrál holí přesně na svého obránce.

19:15
    Střela Davida Valy od modré byla sražena mimo a Moravské Budějovice se následně osvobozují.

19:37
    Ihned po vhazování se puk dostal na modrou čáru, kde stál Dušan Mendl, ten se s ničím nerozpakoval a z nápřahu tvrdě vypálil. Milan Máj jeho projektil zastavil na své hrudi.

20:00

Ze začátku jsme nesledovali příliš pohledný hokej, ve hře bylo spoustu nepřesností. Do vedení se jako první dostali domácí, když se při signalizované výhodě trefil Petr Kuchta. Vedení domácím ale příliš dlouho nevydrželo, hosté brzy vyrovnali. Jejich přihrávku z levé strany za záda svého gólmana nešťastně srazil jeden z havlíčkobrodských beků.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:01

20:05
    Také na úvodním vhazování druhé třetiny byli úspěšnější hosté a ihned se osvobozují.

20:22

20:27
    Domácím nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

21:04
    Lukáš Dusík musel vyjet z brány a rozehrát před dotírajícím útočníkem Moravských Budějovic.

21:33
    Kirill Vlasov dvakrát střílel z pravé strany, Milan Máj puk pokaždé vyrazil, poté zleva vypálil Jevgenij Kondratěv, ani on ale hostujícího brankáře nepřekonal.

22:01
    Jan Trojan bleskově objel bránu a zakončoval kolem pravé tyče, Lukáš Dusík se ovšem přesunul dostatečně rychle a mezeru mezi betonem a tyčkou nenechal.

22:49
    Roman Barták (MBU) řešil nepřehlednou situaci před svoji bránou jenom za cenu faulu.

22:55
    Bruslaři si zahrají v dvojnásobné početní převaze, Jiří Peroutka (MBU) je vyloučen na 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

23:42
    Bruslaři svého soka zamkli v jeho pásmu, ke střele se ale nedostali a Žihadla se osvobozují.

24:07
    Jevgenij Kondratěv hledal křížnou přihrávkou přes brankoviště Miroslava Třetinu, do dráhy puku ale strčil hůl hostující obránce.

24:29
    Střela Lukáše Endála od modré čáry byla zblokována a končí v ochranné síti.

24:55

25:27
    Dušan Mendl (HBR) usedá na trestnou lavici za podražení, přesilovku si zahrají také hosté.

26:03
    Bruslaři se dlouhým vyhozením přes všechny čáry osvobozují.

26:16
    Útočník ve žlutém dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, jeho střelu ale pohotově schoval ve svém náručí Lukáš Dusík.

26:36
    Domácí vyhráli vhazování a opět se osvobozují.

27:13
    Roman Sechovec se napřáhl na modré čáře, vyprášil ovšem pouze pravý beton Lukáše Dusíka. Ten odražený puk bleskově zalehl a vhazuje se po jeho pravé ruce.

27:27
    Domácí oslabení přežili a hrají v plném počtu.

28:10
    Patrik Přidal měl na hokejce vedení Havlíčkova Brodu. Střela Lukáše Endála na bránu neprošla, Patrik Přidal se ovšem dostal k odraženému kotouči a v brankovišti ho posílal bekhendem za ležícího Milana Máje, ten ovšem ještě stačil na led položit svoji lapačku a puk zázračně zachytit těsně před brankovou čarou!

28:22
    Hostující hráč (MBU) míří na 2+2 minuty za katr, Bruslaři tak mají další početní výhodu.

28:38
    Po tvrdé ráně od modré se puk odrazil k pravému mantinelu, kde z první vystřelil Petr Kuchta, přesouvající se Milan Máj ovšem vytěsnil puk svojí maskou!

29:44
    Milan Máj se teď zaskvěl povedenými zákroky, Petr Kuchta se dostal k dalším dvěma ranám z pravé strany, obě ale hostující strážce svatyně dokázal vyrazit a Moravské Budějovice se mohou osvobodit.

30:30
    Žihadla donutila domácího brankáře k zákroku, vhazuje se tak před domácí bránou.

30:56
    Hosté kontrolují kotouč a vyhazují ho přes všechny čáry.

31:11
    Střela Jakuba Kořínka z levého kruhu končí v připravené lapačce Milana Máje.

31:57
    Lukáš Endál se vytočil na pravé straně kolem obránce a po ledě vystřelil k bližší tyči. Hostující gólman puk jenom vyrazil přesně na hůl MIROSLAVA TŘETINY, který si v takové situaci umí moc dobře poradit a pohotovou dorážku přišpendlil pod břevno odkryté brány! Asistence: Lukáš Endál.

34:06
    Po nepřesné přihrávce Lukáše Havla v útočném pásmu domácí obrátili hru, podél levého hrazení dopředu mířil Tomáš Ludvík, jeho střela zápěstím z prostoru kruhu skončila v lapačce brankáře hostů.

35:14
    Hosté se dostali do útočné třetiny, obrana Havlíčkova Brodu je ale dobře vytlačovala k mantinelům, takže se Žihadla ke střele nedostala.

35:57
    Miroslav Třetina mohl svým druhým gólem navýšit vedení svého celku! První ránu příklepem Milan Máj dokázal těsně vyrazit lapačkou, poté se však zkušený útočník domácích dostal ještě k dorážce z levého kruhu, jenže trefil pouze boční síť poloodkryté klece!

36:56
    Po zákroku Milana Máje se hostující obránce při cestě na střídačku zachoval nesportovně, když zezadu strčil hráče Havlíčkova Brodu, poté se strhla menší mela kolem střídaček. Zdá se ale, že rozhodčí vylučovat nebude.

36:56
    Neptejte se mě proč, ale hráči Moravských Budějovicích balí saky paky a mizí do kabin. Jsme zvědaví, co se bude dít dále!

36:56
    Domácí hokejisté děkují fanouškům a utkání se pravděpodobně nedohraje!

36:56
    Po vítězné fotce mizí do kabin už i hráči Havlíčkova Brodu, v tom se ale hostující družstvo vrací z kabin zpět na led!

36:56
    Situace se obrátila. Havlíčkobrodští jsou v kabině a hráči ve žlutém jsou na své střídačce. U střídačky hostů se také nachází trojice sudích!

36:56
    Tuto chvíli si vychutnává místní DJ, který teď do reproduktorů pouští jednu pecku za druhou. Na ledě už krouží rolba. Po přestávce budeme však pokračovat!

36:56
    Odvolávám, co jsme odvolal, a slibuji, co jsem slíbil. Utkání se nakonec dohrávat nebude!

Tak to je ode mne dnes vše. Na hokej chodím už nějaký ten pátek, ale tohle jsem ještě nezažil. Havlíčkobrodští si po necelých dvou třetinách připisují vítězství 2:1. Přeji vám hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalšího onlajnu napočtenou. (19:47:43)

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 13. Kuchta (Kozlík, Chlubna), 32. Třetina (Endál) – 16. Lupač (Peroutka)

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Máj (Vejvoda) – Peroutka, Randa, Sobotka, Latner, Sechovec, Forman – Rytnauer, Krutiš, L. Havel, Pěška, Mikeš, Matějka, Barták, Račický, Trojan, Lupač, Vlašín, Horký

Rozhodčí: Marek Honza – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý