Moldavsko – Černá Hora 1:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Rakousko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Belgie 0:2 (kon.)
Finsko – Rusko 2:0 (kon.) | Česko – Malta 4:1 (kon.) | Slovinsko – Litva 3:0 (kon.)
Lucembursko – Wales 1:3 (kon.) | Nizozemsko – Kypr 4:0 (kon.) | Rumunsko – Bulharsko 0:2 (kon.)
Finsko
2:0 (2:0)
Rusko
Pátek 04.09.2015, 17:30Kvalifikace ME U21 • Skupina 7

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den vážení čtenáři! Vítáme Vás u sledování kvalifikačního duelu do jednadvaceti let o mistrovství Evropy, které se uskuteční v Polsko v roce 2017. Mezi sebou budou bojovat tým Finska a Ruska! Přejeme Vám příjemnou zábavu!

Finsko: Virtanen – Anyamele, D. O'Shaughnessy, Mero, Hatakka – Lassas, Kamara, Yaghoubi "C", Hradecký – Skrabb, Rahimi.
    Náhradníci: Gotte – Hovi, Aspegren, Kabashi, Klinga, Jensen, Soiri.

Rusko: Mitrjuškin – Morozov "C", Lyscov, Černov, Karavajev – Tašajev, Barinov, Zobnin, Mirančuk, Jefremov – Šejdajev.
    Náhradníci: Rudakov – Zujev, Gulijev, Jevsejev, Makarov, Korjan, Davydov.

Rozhodčí: Kralović – Weiss, Benko (všichni SVK).

1

3
    Dopředu se vrhli Finové, ale pokus Rahimiho nebyl úspěšný.

4
    Kapitán Seveřanů Yaghoubi fauloval ve středu hřiště ruského hráče a byl pokárán hlavním sudím.

5
    I Rusko se dostal dořpedu, az svou aktivitu je sborná odměněna kopem od rohového praporku.

6
    Z rohového kopu nic nevzešlo, naopak Finsko šlo do protiútoku. Slibně rozvíjející se akci však utnul pomezní rozhodčí, který zvedl praporek v domnění, že se jedná o ofsajd. V tomto postavení se ocitl Skrabb.

8
    Trošku se přiostřilo, nejprve Tašajev naložil Hatakkovi, poté na druhé straně fauloval kapitán domácích Yaghoubi Barinova.

11
    Hatakka fauloval soupeře a plyne z toho zajímavý přímý kop pro Rusy. Exekutor je jasný, Morozov.

12
    Z přímáku ale ruští mladíci nic nevytěžili.

16
    Znovu bude zahrávat Morozov přímý kop, tentokrát se faulem provinil Kamara.

17
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Jenže standardka dopadla pro Rusy nejhůř jak mohla. Finové se dostali do brejku a po přihrávce Rahimiho otevírá skóre teprve osmnáctiletý krajní záložník FREDRIK LASSAS!
    17. Fredrik LASSAS - 1:0

19
    Rusové samozřejmě pomýšlí na vyrovnání, ale Zobnin to s důrazem přehnal a zákrok na Yaghoubiho posoudil slovenský sudí jako nedovolený. Míč se tedy vrací na kopačky Finů.

21
    Ruská snaha o vyrovnání nic zajímavého nepřináší, Finové se v klidu brání.

22
    Ale Dmitrij Barinov zkouší střílet, jeho rána končí sice mimo branku, ale díky zásahu domácích. Rusové dostávají k dispozici rohový kop.

23
    Mirančuk našel centrem od rohového praporku kapitána Rusů Morozova, jeho pokus ale až k brance nedolétl, obrana Finů jej zablokovala.

25
    Rusové zvyšují tempo a často drží míč kolem vápna Finů, Virtanen ale musí zasahovat jen sporadicky. Co ale není, může klidně brzo přijít.

26
    "Afghánsko-ruský konflikt" končí faulem na Zobnina, na kterého si vyšlápl finský kapitán Yaghoubi, ovšem rodák z afghánského hlavního města Kábulu.

27
    Následná akce končí dalším rohovým kopem pro Rusy.

27
    A ten bude rozehrávat zase Mirančuk.

29
    Situace se po chvilce opakuje a tlak Rusů končí dalším rohovým kopem pro hosty.

29
    A tentokrát ho rozehraje Jefremov, hráč libereckého Slovanu.

30
    Gólový efekt ale nepřišel, a tak zatímco na rohy vedou hosté již 4:0, skóre zůstává stále těsné pro domácí. Rusové mají zatím více ze hry, i více šancí, ale pravda ty finské byly nebezpečnější.

33
    Barinov byl blízko vyrovnání, ale to by musel trefit branku. Tlak Rusů ale pokračuje a Finové s takovou mohou mít brzo problémy větší než doposud.

34
    Další finský hráč s "ryze finským" jménem Nnaemeke Anyamele v akci, jeho střela končí stejně jako před chvílí ta Barinovova vedle.

35
    První rohový kop utkání pro Finy, rozehraje ho Skrabb.

36
    Tak to je neuvěřitelný! Nějakých 15 minut Rusové nepustili pořádně Finy k vlastnímu vápnu, zahrávali tři rohy... Ale pak se domácí dostali na dostřel a hned z prvního rohu se po Skrabbově centru prosazuje JOEL MERO, kmenový hráč Borussie Mönchengladbach, toho času na hostování ve finském KTP. A Finové vedou rázem 2:0!
    36. Joel MERO - 2:0

37
    Pro hosty dosti frustrující situace, Karavajev si mírně vybil zlost na Yaghoubim, kterého fauloval.

41
    Výpad Finů končí nedovoleným zákrokem Skrabba.

43
    Jak Finové, tak Rusové sice vyrazili do útoku, ale žádný z týmů se nedostal do zakončení.

45
    Další útočný Skrabbův faul, tentokrát to odnesl Lyscov.

45+1
    Poločas se dohrává v okolí středového kruhu.

45+1

Takže máme za sebou první poločas a Finové v něm dvěma góly strhli vedení na svou stranu. Trefili se Lassas a Mero, byť byli Rusové aktivnější, stav je tedy v polovině utkání podstatně víc nakloněn na stranu Finů.

46

46
    Druhý poločas načali hosté s jednou změnou v sestavě, odešel ofenzivní hráč Liberce Jefremov, místo něj se do hry zapojí Gulijev.

48
    Bolestivé minuty pro Barinova, nejprve ho fauloval Yaghoubi, dvě minuty na to si ho podal i Skrabb.

50
    Tašajev bude zahrávat rohový kop.

51
    Z Tašajevova rohu nic Rusové nevytěžili, ba co víc, chvíli poté sám Tašajev i fauloval a míč tak přichází na kopačky Finů.

52
    Přitvrzuje se, nyní fauloval Karavajev. Nicméně zatím se utkání hraje bez karet, těžko říci, jak dlouho to ještě vydrží.

53
    Yaghoubiho přímák změnu stavu nepřinesl.

55
    Finové jsou ve druhé půli zatím lepší a Mitrjuškin musel krýt nebezpečnou střelu Kamary!

55
    A ještě větší šanci měl Skrabb, ale minul branku!

56
    Tlak Finů pokračuje, Rahimi znovu protáhl Mitrjuškina, který drží Rusy od třetí inkasované branky!

58
    Krátký výlet Rusů k šestnáctce soupeře, Mirančukův roh ale Finové odvrací.

58
    A navíc Zobnin fauluje Matěje Hradeckého, Fina se slovenským původem.

59
    Skrabbův přímý kop končí až u Yaghoubiho, ten ale míjí branku.

60
    Mirančuk mohl Rusy vrátit do zápasu, v obrovské šanci ale míjí finskou branku! Tak tohle musí hosty hodně mrzet.

61
    A Zobnin faulovaný Yaghoubim, kterého si volá Kralovic.

61
    A kapitán domácích Yaghoubi dostává první žlutou kartu zápasu.

62
    Ve druhé půli oba týmy hodně povolily v defenzívě a jde to vidět. Skrabb ale míjí ve střelecké pozici ruskou branku.

63
    Zobnin se asi nespokojil s tím, že za pár minut starý faul viděl Yaghoubi žlutou kartu, a teď mu naložil na oplátku on. Sudí tentokrát kartu nechává schovanou, nicméně Rusové se budou bránit přímému kopu domácích.

64
    Rusové podruhé střídají, odchází jediný ruský ryze hrotový hráč Šejdajev, nahrazuje jej Davydov.

65
    A hned vzápětí i první žlutá karta na straně hostů, Gulijev to s tvrdostí proti Anyamelemu přehnal.

65
    Přímý kop rozehrál Yaghoubi, Finové se ale do zakončení neprotlačili.

67
    Yaghoubi je dnes hodně vidět, teď však v negativním světle, fauloval Barinova.

69
    Yaghoubi riskuje, držitel žluté karty teď zase nabral Gulijeva.

69
    Ani Mirančukova standardka příliš vzruchu neudělala. Rusové sice touží po vyrovnání, ale to by museli dát gól. A aby dali gól, tak musí i vystřelit na branku. A to se jim zatím v tomto utkání nepodařilo ani jednou.

72
    Skrabb sice vbíhal do slibné šance, ale za obranou Rusů byl spatřen rozhodčím, a tak je máván ofsajd. Ani z tohoto mráčku nezaprší.

76
    Další žlutou kartu vidí Anyamele, který fauloval Gulijeva.

77
    A Rusové potřetí střídají, na trávník se dostane Jevsejev, který nahrazuje Mirančuka.

78
    Rusové zahrávali rohový kop, po odchodu Mirančuka se exekuce ujal právě Jevsejev, který jej nahradil, efekt ale stejný – nic z toho.

79
    Poprvé střídají i Finové, odchází rodák ze Slovenska Matej Hradecky, kterého nahrazuje rodák z Německa Armend Kabashi.

82
    Kabashi dostal přes prsty (na nohou) od Zobnina a ruská šance na zvrat v zápase se pomalu mění v utopický scénář. Přímý kop zahrávají tedy Finové.

84
    Přece jen ještě šance pro Rusko, to bude zahrávat další přímý kop, u praporku připravený Jevsejev.

84
    Ale ani tentokrát nic překvapivého roh Rusů nepřinesl, navíc vzápětí fauluje Gulijev Skrabba.

85
    Možnost reparátu pro Jevsejeva, další roh Rusů.

85
    Tak nakonec se rozehry chopí Tašajev.

85
    Finové se s přehledem brání, co je Rusům platné, že na rohy vedou 9:1, když z devíti rohů nedali nic a Finové z toho jednoho skórovali zásluhou Mera!

87
    Míč se znovu stěhuje před Virtanenovu šestnáctku, tedy jako velké vápno, věk jeho přítelkyně nám znám není... Snaha Rusů ale již spíš přechází v zoufalé nakopávání míčů.

89
    Autor první branky utkání Lassas má definitivně volno, na trávníku jej nahrazuje Jensen.

90
    Rahami mohl zatlouct třetí hřebíček do ruské rakve, ale albánský rodák míjí.

90
    Kabashi fauluje, ještě již v nastaveném čase ruský přímák.

90+2
    Velká šance Gulijeva a skvělý Virtanen vyráží na rohový kop! Rusům není ani teď přáno!

90+2
    Ještě jedno taktické střídání, Rahimi z povrchu dolů, Hovi do akce. Jen aby se vůbec stihl ještě potkat s míčem.

90+2
    Jevsejev se ujal rohového kopu, ale místo korekce stavu stačil ještě Zobnin faulovat Skrabba a tím zápas končí...

90+3

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:12.

Finové doma dokázali porazit Rusko, byť to hlavně v první půli bylo nebezpečné. Hosty zlomila až druhá branka, po trefě Mera se Rusové dlouho hledali, v úvodu druhé půle mohli ještě několikrát inkasovat. Nakonec ale gól již nepadl, ani obrovská Gulijevova šance v poslední minutě již skóre neměnila.

Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám hezký zbytek dne a u některého dalšího online přenosu zase na počtenou. (19:23:30)