Moldavsko – Černá Hora 1:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Rakousko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Belgie 0:2 (kon.)
Finsko – Rusko 2:0 (kon.) | Česko – Malta 4:1 (kon.) | Slovinsko – Litva 3:0 (kon.)
Lucembursko – Wales 1:3 (kon.) | Nizozemsko – Kypr 4:0 (kon.) | Rumunsko – Bulharsko 0:2 (kon.)
Finsko
2:0 (2:0)
Rusko
Pátek 04.09.2015, 17:30Kvalifikace ME U21 • Skupina 7

90+2
    Ještě jedno taktické střídání, Rahimi z povrchu dolů, Hovi do akce. Jen aby se vůbec stihl ještě potkat s míčem.

90+2
    Velká šance Gulijeva a skvělý Virtanen vyráží na rohový kop! Rusům není ani teď přáno!

90
    Rahami mohl zatlouct třetí hřebíček do ruské rakve, ale albánský rodák míjí.

89
    Autor první branky utkání Lassas má definitivně volno, na trávníku jej nahrazuje Jensen.

79
    Poprvé střídají i Finové, odchází rodák ze Slovenska Matej Hradecky, kterého nahrazuje rodák z Německa Armend Kabashi.

77
    A Rusové potřetí střídají, na trávník se dostane Jevsejev, který nahrazuje Mirančuka.

76
    Další žlutou kartu vidí Anyamele, který fauloval Gulijeva.

65
    A hned vzápětí i první žlutá karta na straně hostů, Gulijev to s tvrdostí proti Anyamelemu přehnal.

64
    Rusové podruhé střídají, odchází jediný ruský ryze hrotový hráč Šejdajev, nahrazuje jej Davydov.

61
    A kapitán domácích Yaghoubi dostává první žlutou kartu zápasu.

60
    Mirančuk mohl Rusy vrátit do zápasu, v obrovské šanci ale míjí finskou branku! Tak tohle musí hosty hodně mrzet.

56
    Tlak Finů pokračuje, Rahimi znovu protáhl Mitrjuškina, který drží Rusy od třetí inkasované branky!

55
    A ještě větší šanci měl Skrabb, ale minul branku!

55
    Finové jsou ve druhé půli zatím lepší a Mitrjuškin musel krýt nebezpečnou střelu Kamary!

46
    Druhý poločas načali hosté s jednou změnou v sestavě, odešel ofenzivní hráč Liberce Jefremov, místo něj se do hry zapojí Gulijev.
    36. Joel MERO - 2:0

36
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelný! Nějakých 15 minut Rusové nepustili pořádně Finy k vlastnímu vápnu, zahrávali tři rohy... Ale pak se domácí dostali na dostřel a hned z prvního rohu se po Skrabbově centru prosazuje JOEL MERO, kmenový hráč Borussie Mönchengladbach, toho času na hostování ve finském KTP. A Finové vedou rázem 2:0!

33
    Barinov byl blízko vyrovnání, ale to by musel trefit branku. Tlak Rusů ale pokračuje a Finové s takovou mohou mít brzo problémy větší než doposud.
    17. Fredrik LASSAS - 1:0

17
    Jenže standardka dopadla pro Rusy nejhůř jak mohla. Finové se dostali do brejku a po přihrávce Rahimiho otevírá skóre teprve osmnáctiletý krajní záložník FREDRIK LASSAS!

Jaroslav Svoboda

Branky: 17. Lassas, 36. Mero

Karty:   61. Yaghoubi (FIN), 76. Anyamele (FIN) – 65. Gulijev (RUS)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:12.
    Finsko: Virtanen – Anyamele, D. O'Shaughnessy, Mero, Hatakka – Lassas (89. Jensen), Kamara, Yaghoubi "C", Hradecký (79. Kabashi) – Skrabb, Rahimi (90+2. Hovi).
    Náhradníci: Gotte – Hovi, Aspegren, Kabashi, Klinga, Jensen, Soiri.

Rusko: Mitrjuškin – Morozov "C", Lyscov, Černov, Karavajev – Tašajev, Barinov, Zobnin, Mirančuk (77. Jevsejev), Jefremov (46. Gulijev) – Šejdajev (64. Davydov).
    Náhradníci: Rudakov – Zujev, Gulijev, Jevsejev, Makarov, Korjan, Davydov.

Rozhodčí: Kralović – Weiss, Benko (všichni SVK)