Písek – DHC Plzeň 26:26 (kon.) | Zlín – Bratislava 29:21 (kon.) | Michalovce – Olomouc 34:20 (kon.)
Partizánske – Slavia 16:36 (kon.) | Poruba – Prešov 36:18 (kon.)
Iuventa Michalovce
34:20 (14:10)
DHK Zora Olomouc
Sobota 05.09.2015, 17:30 • CHEMKOSTAV ARÉNA v Michalovciach • Interliga ženy • 1. kolo

František Urban, tréner Iuventy:
    Som rád, že sme nadviazali na úspešný výkon našich mladších doriek, ktoré takisto vysoko zdolali Olomouc na na turnaji na jeho palubovke. S výkonom som spokojný, viac som snáď čakal v úvode zápasu. V druhom polčase nám začala fungovať obrana, čo sa prejavilo na iba troch inkasovaných góloch v priebehu 21 minút. Popri obrane o našom presvedčivom víťazstve rozhodli rýchle a úspešné kontry. (19:27:18)

Ján Bělka, tréner Olomouca:
    Domáce boli jednoznačne lepším tímom. Som sklamaný prístupom svojich hráčok, ktoré už príliš skoro, od 10. min pôsobili dojmom ako keby rezignovali. Čo sa Iuventy týka, v tomto tíme je viacero nových hráčok. Pravdu povediac o vynovenom kádri slovenského šampióna sme veľa informacii nemali. Najviac ma zaujala pivotka Perederyj.

Konec zápasu. (34:20)

60
    Posledný gól a svoj ôsmy v zápase zaznamenala zo 7 m hodu olomoucká spojka Kubáčková.

59-60
    V predposlednej minúte padli ešte dva góly. Sestra českého futbalového reprezentanta Anna Gebre Selassie znížila vedenie Iuventy. Vzápätí svojim piatym gólom v zápase kontruje dvadsaťročná domáca spojka Habánková. (34:19)

58-59
    Spíchalová v drese OLM a následne domáca Levčenko skórujú. (33:18)

58
    Gól z ruky mladej a nádejnej domácej spojky Soročinovej. (32:17)

57
    Habánková pridáva svoj štvrtý gól. (31:17)

56
    V čase 55:56 tajm domácich. (30:17)

56
    A vzápätí opäť Kubáčková. Šikovne ušla domácim a skóruje. (30:17)

56
    Na začiatku 56. min 7 m hod premieňa Kubáčková. (30:16)

55
    Wollingerová pekne napriahla a razantnou strelou zvyšuje. (30:15)

53
    Úspešný strelecký zásah Ždánskej. (29:15)

53
    Po krátkej chvíli ďalšie 2 min pre Terezu Fryčákovú. (29:14)

52
    Fiľkovej strelecký apetít neustáva, zvyšuje na rozdiel 15 gólov. (29:14)

52
    Kubačková zaznamenáva zatiaľ len štvrtý gól hostiek po prestávke. (28:14)

51
    Opäť vylúčená hráčka z Moravy. 2 min si nezahrá Trumpešová. Následne ďalšia úspešná gólová strela Fiľkovej-Trehubovej. (28:13)

50
    Černova zvyšuje vedenie žlto-modrých, teda domácich + 2 min pre Terezu Fryčákovú z OLM. (27:13)