Písek – DHC Plzeň 26:26 (kon.) | Zlín – Bratislava 29:21 (kon.) | Michalovce – Olomouc 34:20 (kon.)
Partizánske – Slavia 16:36 (kon.) | Poruba – Prešov 36:18 (kon.)
Iuventa Michalovce
34:20 (14:10)
DHK Zora Olomouc
Sobota 05.09.2015, 17:30 • CHEMKOSTAV ARÉNA v Michalovciach • Interliga ženy • 1. kolo

František Urban, tréner Iuventy:
    Som rád, že sme nadviazali na úspešný výkon našich mladších doriek, ktoré takisto vysoko zdolali Olomouc na na turnaji na jeho palubovke. S výkonom som spokojný, viac som snáď čakal v úvode zápasu. V druhom polčase nám začala fungovať obrana, čo sa prejavilo na iba troch inkasovaných góloch v priebehu 21 minút. Popri obrane o našom presvedčivom víťazstve rozhodli rýchle a úspešné kontry. (19:27:18)

Ján Bělka, tréner Olomouca:
    Domáce boli jednoznačne lepším tímom. Som sklamaný prístupom svojich hráčok, ktoré už príliš skoro, od 10. min pôsobili dojmom ako keby rezignovali. Čo sa Iuventy týka, v tomto tíme je viacero nových hráčok. Pravdu povediac o vynovenom kádri slovenského šampióna sme veľa informacii nemali. Najviac ma zaujala pivotka Perederyj.

Konec zápasu. (34:20)

60
    Posledný gól a svoj ôsmy v zápase zaznamenala zo 7 m hodu olomoucká spojka Kubáčková.

59-60
    V predposlednej minúte padli ešte dva góly. Sestra českého futbalového reprezentanta Anna Gebre Selassie znížila vedenie Iuventy. Vzápätí svojim piatym gólom v zápase kontruje dvadsaťročná domáca spojka Habánková. (34:19)

58-59
    Spíchalová v drese OLM a následne domáca Levčenko skórujú. (33:18)

58
    Gól z ruky mladej a nádejnej domácej spojky Soročinovej. (32:17)

57
    Habánková pridáva svoj štvrtý gól. (31:17)

56
    V čase 55:56 tajm domácich. (30:17)

56
    A vzápätí opäť Kubáčková. Šikovne ušla domácim a skóruje. (30:17)

56
    Na začiatku 56. min 7 m hod premieňa Kubáčková. (30:16)

55
    Wollingerová pekne napriahla a razantnou strelou zvyšuje. (30:15)

53
    Úspešný strelecký zásah Ždánskej. (29:15)

53
    Po krátkej chvíli ďalšie 2 min pre Terezu Fryčákovú. (29:14)

52
    Fiľkovej strelecký apetít neustáva, zvyšuje na rozdiel 15 gólov. (29:14)

52
    Kubačková zaznamenáva zatiaľ len štvrtý gól hostiek po prestávke. (28:14)

51
    Opäť vylúčená hráčka z Moravy. 2 min si nezahrá Trumpešová. Následne ďalšia úspešná gólová strela Fiľkovej-Trehubovej. (28:13)

50
    Černova zvyšuje vedenie žlto-modrých, teda domácich + 2 min pre Terezu Fryčákovú z OLM. (27:13)

49
    Wollingerová zaznamenáva 26. gól Iuventy. (26:13)

47
    A je tu ďalí gól Veroniky Habánkovej. (25:13)

46
    2 min pre domácu Fiľkovú-Trehubovu. (24:13)

45
    Ďalší 7 m hod domácich, loptu si tentoraz berie Habánková a zvyšuje skóre. (24:13)

44
    Piaty gól ukrajinskej pivotky v domácom drese Perederyj. (23:13)

43
    V čase 42:21 tréner hostiek berie tajm. (22:13)

43
    Ďalší gól Fiľkovej-Trehubovej zo 7 m hodu. (22:13)

42
    Pekný gól Černovej strelou do šibenice. (21:13)

40
    V rovnakej minúte znižuje Gebre Selassie. (20:13)

40
    Kučer sa dobre zorientovala na hranici šestky a zvyšuje. (20:12)

39
    7 m hod premieňa Fiľková-Trehubova. (19:12)

38
    O druhý gól hostiek po prestávke sa postarala Kubáčková. (18:12)

36-37
    Wollingerová a Nagyová zaznamenávajú ďalšie dva góly Iuventy. (18:11)

35
    Pekná a presná strela Fiľkovej-Trehubovej spoza 9 m oblúka. (16:11)

34
    Olomouc zaznamenáva prvý gól po zmene strán. Jeho autorkou Trumpešová. (15:11)

33
    2 min pre Kubáčkovú z OLM. (15:10)

31
    Prvý útok domácich v 2. polčase znamená gól z ruky Trehubovej a zvýšenie na rozdiel piatich gólov. (15:10)

31
    Začal druhý poločas. (14:10)

30
    První poločas skončil. (14:10)

30
    Poslednou, ktorá sa v 1. polčase dotkla lopty, je brankárka hostiek Rašková. Domáce nastúpia do druhej časti hry oslabené, vylúčenej Černovej zostáva do konca trestu 91 sekúnd. (14:10)

30
    14 sek pred prestávkou tajm domácich. (14:10)

30
    A je tu ďalší gól, tentoraz znižuje Salašová. 29 sek pred prestávkou vylúčená domáca Černova. (14:10)

29-30
    Trumpešová pohotovou strelou zo vzdialenosti 8 m znižuje. Vzápätí odpoveď domácej Perederyj typickým gólom z postu pivota. (14:9)

28
    Habánková spoza 9 m oblúka mieri nad. (13:8)

25
    Necelých 6 min pred prestávkou skórujú Jansová (OLM) a domáca Nagyová. (13:8)

24
    Štvorminútová oslabovka domácich skončila a po chvíli zvyšuje Kučer. (12:7)

23
    Domáce vzápätí odpovedajú jedenástym gólom. Prvý gól Habánkovej v zápase. (11:7)

22
    Spíchalová prekonáva španielsku legionárku v bráne Iuventy. (10:7)

21
    Pekný a úspešný lob Nagyovej, jej gól na rozdiel od predchádzajúceho tentoraz platí. (10:6)

20
    2+2 min pre domácu Perederyj. (9:6)

20
    Po krídle pekne unikla Nagyová, jej gól ale pre kroky neplatí. (9:6)

18
    Po góloch Kučer a Černovej opäť trojgólový rozdiel. (9:6)

V bráne domácich nastúpila španielska posila Lafuente, u hostiek Rašková. (7:6)

16
    Na konci 16. min zo 7 m hodu znižuje Kubačková. (7:6)

15
    Severová autorkou piateho gólu hostiek. (7:5)

14
    Černova pekne unikla a sprehľadom skóruje. (7:4)

12
    Útok hostiek prerušuje vlastný tréner, ktorý berie tajm. (6:4)

12
    Perederyj sa veľmi dobre zorientovala na poste pivota a zvyšuje. (6:4)

11
    Netrvalo dlho a Kučer dostáva Iuventu do vedenia. (5:4)

10
    Levčenko vyrovnáva a 2 min pre Severovú z Olomouca. (4:4)

9
    Zora vedie po góle Salašovej. (3:4)

6
    Druhý gól Kubačkovej znamenajúci znova nerozhodný stav. (3:3)

5
    A v piatej sa po druhom góle z ruky Perederyj prvýkrát dostávajú do vedenia. (3:2)

4
    V 4. min domáce opäť vyrovnávajú, svoj prvý interligový gól zaznamenáva ukrajinská repre pivotka Oľha Perederyj. (2:2)

3
    V 3. min sme videli 2 góly: domáca Fiľková-Trehubova vyrovnáva a hosťujúca Kubačková posiela Olomouc opäť do vedenia. (1:2)

2
    Na konci 2. min otvára skóre hosťujúca Dostálová. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Domáci celok vstupuje do novej sezóny s tromi zahraničnými posilami: so španielskou brankárkou Raquel Alvarez Lafuente, ukrajinskou pivotkou Oľhou Perederyj a ruskou spojkou Juliou Černovou. Okrem nich je tu aj niekoľko mladých domácich odchovankýň. Oproti vlaňajšku v domácom drese neuvidíme Szöllösiovú (mateřská), Horňákovú, Zykovu, Gerič a Bačíkovú.

Olomouc prichádza na východ Slovenska so značne omladeným kádrom. Odišli z neho dve z najskúsenejších hráčok Kristýna Salčáková a Katarína Berová. Tréneri preto budú musieť spoliehať na ešte nie veľmi skúsené hráčky.

Prvým súperom osemnásobného slovenského majstra v sezóne 2015/16 bude český celok DHK Zora Olomouc. Stretnutie sa michalovskej Chemkostav aréne začne o 17.30 hod.

Iuventa Michalovce má za sebou opäť kvalitnú prípravu trvajúcu dva mesiace.

„Na tých 95 percent som s ňou spokojný, prebehla podľa plánu, sústredenie v Liptovskom Jáne bolo kvalitné, dievčatá tam dobre pracovali. Potom začali herné previerky na turnajoch, absolvovali sme tri. Bilancia zo zápasov nebola až tak priaznivá, ale fakt sme hrali s kvalitnými súpermi, ktorí hrávajú v rôznych európskych pohároch. Myslím si, že nás na novú sezónu dobre preverili a pripravili,“ zhrnul prípravné obdobie Iuventy jej tréner František Urban, ktorého zverenky odohrali generálku na ligu v Debrecíne, kde zaknihovali tesnú porážku 22:23.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Miroslav Behún

Iuventa Michalovce: Gubiková, Medveďová, Lafuenteová – Kucherová, Černovová, Holešová, Kišíková, S. Nagyová, Habánková, Levčenková, Soročinová, Wollingerová, Dziurová, Trehubovová, Perederyjová.
    DHK Zora Olomouc: Dederlová, Rašková – Jansová, Hurychová, Trumpešová, V. Fryčáková, Dostálová, Severová, Kubáčková, Salašová, Spichalová, T. Fryčáková, Žďánská, Gebre Sellasie.

Rozhodčí: Boris Cipov – Zoran Klus. Delegát: Miloš Šubák.