Hokejová Liga mistrů – 12. hrací den (kon.)
Hokejová Liga mistrů – 12. hrací den

Neděle 06.09.2015, 12:00Hokejová Liga mistrů

20:17
    Skončilo i poslední utkání základních skupin Ligy mistrů. Svou první výhru vyválčil francouzský tým Rapaces de Gap, který porazil Berlín, ale na postup i tak nedosáhne.

Rapaces de Gap – Eisbären Berlin 3:1
    Branky a nahrávky:
    11. Carter (Miettinen, Goličić), 13. Carter (Goličić, Bernier), 55. Miettinen (Langlais, Rech) – 32. Müller (Olver, Gervais)

20:05
    Gól! Rapaces de Gap – Eisbären Berlin 3:1!
    Domácí z ničeho nic dávají branku na 3:1 a velmi se přibližují výhře v dnešním zápase! Rána Chada Langlaise od modré čáry trefila před brankou CAMILA MIETTINENA tak šikovně, že se puk odrazil před prázdnou branku a Miettinen jej v pádu dopravil do branky!

19:11
    Díky zvládnuté třetí třetině otočil Linz skóre utkání a řekl bych, že zaslouženě. Düsseldorfer v poslední části hry přestal téměř hrát a myslel si, že má výhru v kapse, což se hodně nevyplatilo. Domácí si připsali první výhru, ale ani ta jim k postupu nestačí.

EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 5:3
    22. Latendresse (DaSilva), 38. Hisey, 50. Ulmer (McLean, Kozek), 51. Altmann (McLean, Ulmer), 56. Kozek (McLean, Piche) – 5. Dmitrijev (Röennberg), 26. Daschner (Olimb, Milley), 29. Lewandowski (Dmitrijev)

19:10
    Gól! Rapaces de Gap – Eisbären Berlin 2:1!
    Eisbärenu se daří v polovině zápasu snížit na 1:2. Berlín využil přesilovou hru, v níž se před brankou objevil Jonas Mueller, pro něhož nebyl problém zasunout kotouč za záda brankáře Betranda.

19:04
    Gól! EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 5:3!
    O vítězi v Rakousku je s nejvyšší pravděpodobností rozhodnuto. Pět minut před koncem přidává pátou branku Andrew Kozek.

18:57
    Gól! EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 4:3!
    A o dvě minuty je dokonán obrat! Mario Altmann se přesnou střelou prosazuje a posílá svůj tým poprvé dnes dostává do vedení.

18:52
    Mnichov ještě v samém závěru vsítil šestou branku, které dosáhl Dominik Khaun v přesilovce a německý tým tak udělil Klagenfurtu pěkný debakl.

EHC Red Bull Mnichov – KAC Klagenfurt 6:1
    15. Christensen, 17. Aucoin, 33. Eder (Ramoser, Herpich), 40. Wolf (Jaffray, Kahun), 51. Aucoin, 60. Khaun – 21. Setzinger (Poeck)

18:35
    Gól! EHC Red Bull Mnichov – KAC Klagenfurt 5:1!
    Keith Aucoin se podruhé v dnešním utkání střelecky prosazuje a zvyšuje vedení Mnichova již na 5:1!

18:26
    Gól! EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 2:3!
    Linz v závěru druhé třetiny snižuje na 2:3 po brance Roberta Hiseyho.

Gól! Rapaces de Gap – Eisbären Berlin 2:0!
    Ve francouzském Gapu mezitím domácí vedou nad Berlínem překvapivě už 2:0! Obě branky vsítil Matt Carter.

18:14
    Gól! EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 1:3!
    Düsseldorf začíná utíkat ve skóre! 29. minuta a gól Eduarda Lewandowskiho po ráně z první.

18:11
    Gól! EHC Red Bull Mnichov – KAC Klagenfurt 4:1!
    V závěru druhé třetiny, pouhých 21 vteřin před koncem, střílí čtvrtou branku Mnichova Michal Wolf, který využívá přesilovku.

18:09
    Gól! EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 1:2!
    Stephan Daschner vrací ve 26. minutě vedení na stranu německého Düsseldorfu

18:04
    Zápas v Litvínově nakonec dospěl do prodloužení, v něm se však hrálo pouze 21 vteřin. Přesně po takovém časovém úseku rozhodl o výhře Vervy Viktor Hübl!

HC Verva Litvínov – Espoo Blues 3:2 po prodl.
    14. Pavlík (Martynek, Trávníček), 53. Gula (Pavelka), 61. Hübl (Lukeš, Chaloupka) – 24. Somervuori (Makkonen, Hirschovits), 49. Hirschovits (Korhonen, Kuukka)

17:54
    Gól! EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 1:1!
    Linz na začátku druhé třetiny vyrovnává na 1:1!

17:48
    Gól! EHC Red Bull Mnichov – KAC Klagenfurt 3:1!
    Andreas Eder vrací Mnichovu dvoubrankové vedení!

17:48
    Gól! HC Verva Litvínov – Espoo Blues 2:2!
    Litvínovští obránci názorně předvedli svým spoluhráčům, jak skórovat! Tomáš Pavelka objel branku a přesnou přihrávkou našel JIŘÍHO GULU, jenž si sjel až mezi kruhy a volného prostoru využil k přesné střele.

17:35
    Gól! HC Verva Litvínov – Espoo Blues 1:2!
    Espoo po brance Kima Hirschovitse otáčí vývoj zápasu v Litvínově, kde se dvanáct minut před koncem dostává do jednobrankového vedení.

17:28
    Gól! EHC Red Bull Mnichov – KAC Klagenfurt 2:1!
    Oliver Setzinger vrací Klagenfurt krátce po začátku druhé třetiny zpět do hry gólem v oslabení! Thomas Poeck z rohu obranného pásma vyhodil puk do útočného pásma, kde našel najíždějícího Olivera Setzingera, který se dostal do samostatného nájezdu, a přestože byl pod tlakem, poslal mezi betony Aus den Birkera puk do brány.

17:14
    Lulea se po výhře 3:0 na ledě Lukka Raumy dostává v závěrečném fázi základních skupin do čela a ovládá tabulku právě před finským týmem.

Lukko Rauma – Luleå Hockey 0:3
    37. Rajala (Sandrstom, Micflikier), 37. Cehlárik (Hedman, Oskarsson), 56. Harju

17:09
    Gól! EHC Black Wings Linz – Düsseldorfer EG 0:1!
    Ani ne pět minut trvalo, než se v Linzu poprvé mění skóre. Úspěšným střelcem je hostující Alexej Dmitrijev.

17:09
    Gól! Lukko Rauma – Luleå Hockey 0:3!
    Rauma to zkusila bez brankáře hned pět a půl minuty před koncem zápasu, ale vítězství hostů pečetil střelou do prázdné branky Johan Harju.

17:07
    Tappara se po výhře nad Zugem prokousala do čela základní skupiny, kterou tak o dva body vyhrává. Švýcarský Zug naopak své učinkování v Lize mistrů zakončil čtvrtou porážkou.

Tappara – EV Zug 3:1
    Branky a nahrávky: 24. Haapala (Järvinen, Aalto), 38. Dixon (Karjalainen, Kankaanperä), 58. Lajunen (Jarvinen) – 34. Buergler (Sondell, Immonen)

17:03
    Gól! Tappara – EV Zug 3:1!
    Tappara necelé tři minuty před koncem zápasu nejspíš definitivně láme odpor švýcarského Zugu, kterému odskakuje na rozdíl dvou branek!

17:02
    Gól! EHC Red Bull Mnichov – KAC Klagenfurt 2:0!
    Vzápětí střílí Mnichov i druhou branku a využívá lehkého ztuhnutí hokejistů Klagenfurtu, které první branka mírně zaskočila!

17:00
    Gól! EHC Red Bull Mnichov – KAC Klagenfurt 1:0!
    Mnichov se v 15. minutě ujímá vedení po pěkné individuální akci Madse Christensena, který se trefil z bekhendu pod víko.

16:55

Dalším utkáním dnešního programu je duel Linze s Düsseldorfem, který okomentuje Michal Luxa.

16:36
    Gól! HC Verva Litvínov – Espoo Blues 1:1!
    Začátek druhé třetiny v Litvínově se nese ve znamení úspěšné přesilovky Espoo. Eera Domervuori překonal přesouvajícího se brankáře Januse střelou mezi betony.

16:29

Zápas Mnichova s Klagenfurtem okomentuje Tomáš Reiner.

16:27
    Gól! Lukko Rauma – Luleå Hockey 0:2!
    Závěr druhé třetiny ve finské Lukko Raumě patří švédským soupeřům. Ve 36. minutě se podařilo Toni Rajalovi z rychlého protiútoku otevřít skóre a o 38 vteřin později zvýšil na 2:0 Peter Cehlárik.

16:18
    Gól! Tappara – EV Zug 2:1!
    Tappara se vrací do vedení! Ve volné pozici se ocitl Stephen Dixon, který dostal přihrávku zpoza brány a umístil puk do sítě.

16:12
    Gól! Tappara – EV Zug 1:1!
    Dario Buergler srovnává na 1:1, který střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rozradostnil příznivce Zugu.

15:58
    Gól! HC Verva Litvínov – Espoo Blues 1:0!
    Litvínov otevírá ve 14. minutě skóre zápasu s Espoo Blues. Před branku si najel Filip Pavlík, který využil parádní přihrávky Rostislava Martynka.

15:56
    Gól! Tappara – EV Zug 1:0!
    A je tu první gól dnešního programu! Henrik Haapala tečoval kotouč před brankářem hostí a nedal mu šanci zareagovat.

15:23

Utkáním Litvínova s Espoo Blues Vás v podrobném on-line přenosu provede Martin Augustin.

14:58

Od 15 hodin budou zahájeny první dva zápasy dnešního dne. Střetnutím mezi Tapparou a Zugem Vás provede David Augustin a utkání mezi Lukko Rauma a Lulea Hockey pro Vás zprostředkuje Jakub Prchal.