Benátky n/J – Prostějov 1:0 (1:0 po s.n.) | Havířov – Motor ČB 2:5 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Ústí n/L – Most 3:1 (kon.) | Šumperk – Třebíč 2:3 (0:1 po s.n.) | Přerov – Kadaň 3:2 (kon.)
Kladno – Slavia 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Stadion Litoměřice
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
HC Dukla Jihlava
Středa 09.09.2015, 18:00 • Kalich Aréna • Chance liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přejeme Vám příjemný večer z Kalich Arény. Dnes se spolu v prvním mistrovském zápase letošní sezóny utkají týmy HC Stadion Litoměřice a HC Dukla Jihlava.

Severočeskému týmu se v přípravných zápasech moc nedařilo, avšak dokázal porazit bývalý extraligový tým HC Slavia Praha a v posledním zápase silně potrápil extraligové Karlovy Vary na jejich ledě, když se dostal dokonce dvakrát do vedení. Energie nakonec rozhodla v poslední minutě při trestném střílení a utkání tak skončilo za stavu 3:2.

Soupiska z posledního utkání:

Král (Michajlov) – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Mikliš, Plašil, Chmel – Doležal, Kalla, Rousek – Kopta, Švagrovský, Berger – Nedvídek, Vantuch, Valášek – Racek, Procházka, Brandejský – Ondráček.

Týmu z Vysočiny se příprava celkem dařila. Z dvanácti utkání vyhráli jihlavští polovinu a to i proti týmům jako například HC Slavia Praha, Rytíři Kladno, ČEZ Motor České Budějovice a také mladým reprezentantům z Francie. V posledním zápase proti Motoru po gólově i herně vyrovnané první a druhé třetině se nakonec Dukle podařilo v poslední třetině vstřelit rozhodující gól, který zakončil přípravu výhrou za stavu 2:3.

Habal (Sáblík) – Zadražil, Štebih, Dobrovolný, Šimek, Grebeňuk, Dundáček, Kaláb – Jícha, Prokš, Březina – Malec, Flek, Gríger– Důras, Anděl, Harkabus – Kohout, Seman, Alexejev.

Poslední vzájemné utkání

10.1.2015

Poslední vzájemné utkání mezi Duklou a Stadionem se odehrálo v Jihlavě ke konci minulé sezóny. Domácí tehdy ovládli první třetinu dvougólovým náskokem. Následně ale v druhé třetině hosté skóre vyrovnali a všechno tedy měla rozhodnout až poslední třetina. Dukla zopakovala svoji hru z první třetiny a opět vstřelila dva góly, které tentokrát už definitivně rozhodly o výsledku zápasu. Jihlava tak vyhrála za stavu 4:2.

Úvodní sestavy

HC Stadion Litoměřice:

HC Dukla Jihlava:

Habal (Sáblík) – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenyuk, Štěbih, Zadražil, Dobrovolný – Důraz, Milenovský, Flek – Alekseev, Skořepa, Diviš – Kohout, Seman, Harkabus – Malec, Gríger, Anděl.

Do začátku prvního zápasu WSM ligy zbývá už jen 20 minut.

Oba týmy jsou sice na ledě a jsou připraveny na úvodní vhazování, ale kvůli technickým problémům se začátek utkání o pár minut zpozdí.

00:01

00:08
    Ihned po rozehrávce se puk dostal nebezpečně blízko Habala. Jihlavští však dostali situaci rychle pod kontrolu.

01:29
    Puk zatím ovládají převážně domácí, avšak ke střele stále nedošlo.

03:32
    Puk se stále přesouvá z jednoho konce na druhý. Oba týmy zatím mají potíž puk zkrotit a pokusit se o střelu.

04:03
    První kdo dnes zahřeje trestnou lavici bude Jakub Šulc (LTM) a to za podražení. 2 minuty.

04:35
    Hosté se usazují v útočném pásmu a vyhledávají dobrou pozici pro střelu.

05:55
    Miha Štěbih se pokusil prostřelit Krále z blízkosti. Král však puk zastavil.

06:03
    Domácí hrají v plném počtu.

07:38
    Král musí zasahovat i po skončení domácího oslabení. Domácí také ale zvyšují svůj tlak na soupeře.

08:18
    Přesilovou hru si pro změnu vyzkouší i domácí. Na trestnou půjde Richard Diviš za podražení. 2 minuty.

09:09
    Domácí se zatím usazují v útočném pásmu a zahajují svoji střelbu.

10:18
    Hosté hrají s plným počtem hráčů.

10:20
    Na trestnou tentokrát půjde Zdeněk Čáp (LTM) za podražení. 2 minuty.

10:25
    Jihlavští měli šanci vstřelit gól. Ve zmatku se jim nepodařila střela do prázdné brány a domácí si tak mohou oddechnout.

12:20

13:20
    Domácí se po skončení svého oslabení dostávají do mnoha šancí. Mnozí si vyzkoušeli skórovat, ale zatím bez úspěchu.

14:48
    Zatím mají větší kontrolu nad pukem domácích, ale hosté se pokoušejí všechny pokusy o střelu rychle zničit.

16:25
    Hosté zvyšují svůj tlak, avšak zatím nenalezli tu správnou koncovku.

17:32
    Palbu opětují i domácí, kteří se přesunuli do útočného pásmu a snaží se dostat puk do sítě hostů.

17:39
    Litoměřický Milan Valášek se dostal do veliké šance, avšak Habal puk vyrazil vyrážečkou.

18:21
    Ofsajd domácích.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny

19:57
    V poslední minutě se ještě pokoušejí skórovat domácí. Do veliké šance se dostal Martin Procházka, ale hosté se o nebezpečí postarali.

20:00

V první třetině bylo k vidění mnoho velkých šancí na obou stranách. Především Jihlava měla velkou šanci dostat se do vedení v 10. minutě, kdy se ocitla před prakticky prázdnou bránou. Avšak puk těsně bránu minul a tak první třetina končí za stavu 0:0.

Hráči opět vyjíždějí na led. Za chvíli začne druhá třetina.

20:01

20:08
    Hned po začátku se hosté dostali do ofsajdu.

21:03
    Puk si zatím drží Litoměřice, avšak k větším akcím se zatím nedostaly.

22:05
    Domácí se usadili v útočném pásmu a pokouší se o několik střel. Jihlavští následně získávají puk a pokouší se rovněž změnit stav hry.

23:06
    Přesilovku si tentokrát zahrají Litoměřice. Na trestnou si půjde sednout jihlavský Miha Štebih za hákování. 2 minuty.

23:54
    Domácí se usadili v útočném pásmu a pokoušejí se najít výhodnou pozici. Hosté se však náhle puku zmocňují a chybu musí řešit Král. Ten situaci zachraňuje a bude se vhazovat po jeho levici.

25:06

25:20
    Krátce po skončení svého oslabení se Jihlava opět dostává do hry ve čtyřech. Vyloučen je Richard Diviš za sekání. 2 minuty.

26:10
    Litoměřice jdou rovněž do hry ve čtyřech. Tomáš Král vyjel moc daleko z brankoviště a za jeho zákrok na trestnou půjde Martin Ondráček na 2 minuty.

27:13
    Další vyloučení ze strany domácích. Na trestnou půjde René Piegl za podražení. 2 minuty.

27:20
    Hosté hrají v plném počtu a dostávají se tak do hry 5 na 3.

27:54
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava využívá přesilové hry. JOSEFU SKOŘEPOVI se puk odrazil od mantinelu do výhodné pozice a ten puk do brány následně uklidil. Asistence: Tomáš Kaláb, Michal Důras.

29:13

29:46
    Dukla ani po skončení přesilovky nekončí. JAKUB FLEK vystřelil puk a ten se od Králova betonu odrazil do brány. Asistence: Michal Důras.

30:28
    Hosté i po vstřelení druhého gólu stále ohrožují litoměřickou bránu. Podařilo se jim opět usadit v útočném pásmu a domácí se musí o možnou hrozbu postarat.

30:58
    Dukla si zahraje další přesilovku. Vyloučen je tentokrát Jan Berger za vražení na hrazení. 2 minuty.

31:40
    Hosté se opět pokoušejí prostřelit domácí bránu. Litoměřicím se zatím však daří šance na gól ničit.

32:58
    Domácí hrají s plným počtem hráčů.

34:18
    Puk si zatím drží domácí a pokoušejí se rychle stav změnit.

36:18
    Oba týmy se dostávají do velkých šancí, avšak zatím žádná z nich stav utkání nezměnila.

36:52
    Icing domácích. Vhazovat se bude po Králově levici.

37:35
    Dukla se opět pokouší Krále prostřelit. Zatím však nedošlo k větší šanci.

38:10
    Do útočného pásma se dostávají domácí. Po zákroku Habala se bude vhazovat po jeho pravici.

38:58
    Puk se pohybuje nebezpečně blízko Habala, avšak zatím zůstávají šance nevyužity.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina patřila gólově Dukle. Po sérii vyloučení se nakonec dostala Jihlava do hry 5 na 3 a nakonec to skončilo gólem Josefa Skořepy. O dvě minuty později se Jihlavě podařila další akce a svůj nově získaný náskok ještě hosté navýšili po střele Jakuba Fleka. Třetina tak končí za stavu 0:2.

Hráči se připravují na začátek třetí třetiny. Vhazování se bude konat přibližně za minutu.

40:01

40:27
    Puk si zatím drží domácí, avšak po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po Králově levici.

41:26
    Začátkem poslední třetiny opět Jihlava skóruje. Filip Seman se pokoušel Krále prostřelit, avšak puk se odrazil, jenže toho využil MARTIN KOHOUT, který puk do brány dostat dokázal. Asistence: Filip Seman.

42:59
    Puk je opět nebezpečně blízko brány domácích. Dukla v tlaku neustává.

44:06
    Jihlavští sice puk ztrácejí, avšak útočné pásmo nechtějí jen tak opustit a o puk nadále bojují.

44:54
    Tomáš Král je nucen chytat jednu střelu za druhou. Jihlava se i po třech gólech pokouší náskok dále zvýšit.

45:54
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    I po velkém tlaku ze strany hostů se Litoměřice dokázaly probojovat až do útočného pásma, kde po pomoci Zdeňka Doležala a Jana Bergera dokázal LUKÁŠ NEDVÍDEK prostřelit Habala a snížil tak náskok Jihlavy. Asistence: Doležal, Berger.

47:12
    Litoměřice si zahrají přesilovku. Na trestnou půjde Ondřej Malec za podražení. 2 minuty.

47:29
    Icing domácích.

48:12
    Litoměřice nabuzeny prvním gólem se pokouší jihlavský náskok ještě více zmenšit.

49:06
    Domácí se pokouší najít výhodnou pozici v blízkosti Habala, zatím ale chybí koncovka.

49:12

49:50
    Icing hostů.

50:38
    Ve středním pásmu probíhají bitvy o puk.

50:45

51:39
    Hosté se po dlouhé době dostali k puku a probojovali se do útočného pásma a také se pokusili od modré vystřelit na bránu. Král však puk chytil.

53:05
    Stadion jde do přesilovky. Na trestnou si půjde sednout Jiří Dobrovolný za nedovolené bránění. 2 minuty.

54:00
    Domácí mají zatím obtíže usadit se v útočném pásmu. Jihlavští si své pásmo zatím brání.

54:32
    Domácí se konečně v útočném pásmu usazují a ke konci přesilovky se snaží o nějaké šance.

55:05
    Hosté hrají v plném počtu hráčů.

55:31
    Dukla jde do přesilovky. Vyloučen je domácí Zdeněk Doležal, který si odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě. 2 minuty.

56:16
    Hosté se zatím k mnoha šancím nedostali.

57:10
    Dukla v tlaku přitvrdila a pálí jednu střelu za druhou. Domácí však stále úspěšně brání.

57:31

57:52
    Dukla se v pásmu drží i po přesilovce, avšak nevypadá to na žádné velké šance.

58:11
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:11
    Domácí hrají bez brankáře.

58:51
    Domácí si zatím puk drží a pokoušejí se v šesti ještě stav hry změnit.

59:01
    Hosté se nakonec puku zmocňují a probojovali se skrz domácí. Nakonec se k puku dostal ALEXANDER GREBENYUK, který puk poslal do prázdné brány. Asistence: Marek Melenovský, Jakub Flek.

59:38
    Utkání už se pouze dohrává.

Poslední třetina začala dobře pro hosty. Ze začátku navýšil náskok Jihlavy Martin Kohout. O pár minut později však tento náskok snížil Lukáš Nedvídek. Po dlouhou dobu bylo viděno mnoho šancí a Stadion se ke konci rozhodl pro hru bez brankaře. To se však stalo osudným a Jihlava si tak stvrdila vítězství gólem do prázdné brány. Utkání tak končí za stavu 1:4. (20:19:59)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 46. Nedvídek (Berger, Doležal) – 28. Skořepa (Kaláb, Důras), 30. Flek (Důras), 42. Kohout (Seman), 60. Grebenyuk (Melenovský, Flek)

HC Stadion Litoměřice: Král (Pavelka) – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Čáp, Plášil, Mikliš – Rousek, Kalla, Doležal – Ondráček, Švagrovský, Kopta – Procházka Mar., Nedvídek, Berger – Procházka Mich., Vantuch, Valášek. Trenéři: D. Tvrzník, J. Kučera.
    HC Dukla Jihlava: Habal (Sáblík) – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenyuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný – Důraz, Milenovský, Flek – Alekseev, Skořepa, Diviš – Kohout, Seman, Harkabus – Malec, Gríger, Anděl. Trenéři: P. Vlk, F. Zeman.

Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika