Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:5 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 2:3 (kon.)
Barys – Kazaň 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:1 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Soči 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Záhřeb 4:3 (2:1 po s.n.)

Jokerit právě vstřelil branku!
    Obrovské zklamání na straně domácích. V posledních sekundách třetí třetiny se na brankovišti dostal k dorážce NIKLAS HAGMAN a pod gólmanem procpal kotouč do branky. Asistence: Brandon Kozun.

59:17
    Na trestnou lavici míří Kuklev, který se provinil vysokou holí. Rozhodnou hosté v závěru třetí třetiny?

52:48
    Novokuzněck si zahraje další přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Lajunen, který se provinil nedovoleným bráněním.

51:51
    Karlsson podržel svůj tým! Kuklev našel z pravého kruhu na levé straně volného Romanova, který vystřelil z první. Kotouč skončil v moci hostujícího brankáře.
    48:28. Maxim KAZAKOV - 2:2

48:28
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Dlouhé obléhání branky Karlssona přineslo Novokuzněcku konečně úspěch. Na brankovišti se dostal po velkém závaru ke kotouči MAXIM KAZAKOV a pohotově jej nasměroval do branky. Bez asistence.

44:47
    Jokerit bude znovu hrát ve třech. Za vysokou hůl je vyloučen brankář Karlsson. Hosté nyní zažívají krušné chvilky.

43:21
    Jokerit bude hrát ve třech! Joensuu je vyloučen na dvě minuty za podražení.

42:10
    Za sekání je vyloučen Regin. Přesilová hra pro domácí.

38:48
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Za sekání je vyloučen Kozun.

37:53
    Novokuzněck si vyzkouší hru ve třech! Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Manuchov.

36:45
    Za držení je vyloučen na dvě minuty Kuklev. Jokerit si zahraje přesilovou hru.

30:14
    Domácí mají šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici totiž na dvě minuty putuje hostující Wirtanen.
    26:25. Vadim MITRJAKOV - 1:2

26:25
    Hokejisté Novokuzněcku se raduji ze zasloužené branky! Silný tlak Metallurgu vyvrcholil, když se rozhodčí chystal vylučovat. VADIM MITRJAKOV dostal kotouč před branku a nadvakrát dokázal překonat ve formě chytajícího Karlssona. Bez asistence.

24:29
    Krásná akce domácích znovu brankou neskončila. Stoa našel u pravé tyče volného Orlova, který střelou z první branku těsně minul!
    18:35. Larsena vychytal Podjapolskij

18:35
    Podjapolskij parádní zákrokem zabránil další brance v jeho síti. Na pravý kruh si sjel od modré čáry Larsen, jehož pohotová střela skončila pouze na rychle se přemisťujícím brankáři Novokuzněcku.

17:57
    Domácí si však přesilové hry dlouho neužili. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen na dvě minuty Amirov.

17:47
    A z tlaku Metallurgu pramení vyloučení hostujícího hráče. Na dvě minuty za sekání odchází na trestnou lavici Sallinen.
    14:06. Brandon KOZUN - 0:2

14:06
    Jokerit se ujímá dvougólového vedení. Mezi kruhy se ke kotouči dostal BRANDON KOZUN a přesnou střelou k levé tyči nedal Podjapolskému šanci zasáhnout. Asistence: Peter Regin.
    08:43. Jani RITA - 0:1

08:43
    Finský celek se dostává do vedení! Hagmanovu střelu z levého kruhu Podjapolskij pouze vyrazil před sebe, odkud kotouč do branky dorazil JANI RITA. Asistence: Niklas Hagman, Peter Regin.
    05:01. Berdnikova skvěle vycytal Karlsson

05:01
    Obrovská šance Metallurgu brankou neskončila. V oslabení se dostal do útočného pásma Berdnikov, který nikým neatakován mohl vystřelit z mezikruží. Jeho dělová rána skončila v lapačce Karlssona, který předvedl senzační semafor.

04:04
    Jokerit si zahraje přesilovou hru. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Romanov.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 27. Mitrjakov, 49. Kazakov – 9. Rita (Hagman, Regin), 15. Kozun (Regin), 60. Hagman (Kozun)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Novotný) – Fairchild, Manuchov, Kuklev, Postnikov, Skutar, Amirov, Ljamkin, Dorofejev – Kazakov, Stoa, Kaprizov – Komaristij, Romanov, Orlov – Jazkov, Kousal, Musin – Drugov, Berdnikov, Mitrjakov
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Ohtamäa, Larsen, Jensen, Todd, Jaakola – Huhtala, Olimb, Rita – Hagman, Regin, Kozun – Jormakka, Wirtanen, Sallinen – Joensuu, Salminen

Rozhodčí: Sergejev, Ščuplakov – Matjuša, Nestěrov