Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:5 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 2:3 (kon.)
Barys – Kazaň 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:1 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Soči 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Záhřeb 4:3 (2:1 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 10.09.2015, 15:30 • Sport Complex • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (17:56:05)

Československá stopa:

Ján Laco (AST): 19 zákroků, 1 obdržený gól, úspěšnost zák. 95%

Barys Astana nakonec poráží Kazaň 3:1, čímž kazašský celek trochu odčinil vysokou domácí porážku s Ladou. K dnešní výhře domácího týmu přispěl velkou měrou i brankář Ján Laco, který inkasoval pouze jednou, a to při oslabení v první třetině.

59:23
    Domácí se dostali s pukem do útočné třetiny, ale nepodařilo se jim dostat kotouč do prázdné branky, nicméně ušetřili spoustu času.

58:57
    Hosté se dostali do útočného pásma a opět zkoušejí hru bez brankáře.

58:03
    Vhazovalo se ve středním pásmu, takže se Rynnas vrátil zpět do branky a následně musel skutečně zasahovat.

57:46
    Tkačjov špatně přihrál a domácí dostali kotouč do útočného pásma. Hostující branka je prázdná!

56:59
    Další zakázané uvolnění Barysu. Domácí teď nic nevymýšlejí a snaží se ubránit svoje vedení.

56:29
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Hostům se krátí čas na vyrovnání.

55:16
    Domácí vyhráli vhazování a dostali kotouč do útočného pásma, načež všichni rychle odjel střídat.

54:54
    Barys je teď pod velkým tlakem a nedaří se mu dostat se ke kotouči, takže po přerušení hry sáhl domácí kouč k oddechovému času, aby si unavená formace mohla odpočinout před vhazováním v obranné třetině.

53:41
    Nyní už si však hosté vytvářejí velký tlak v útočné třetině, kde drží kotouč.

52:21
    Domácí dobře napadají rozehrávku Kazaně, která má potíže s přechodem do útočného pásma.

51:13
    Zakázané uvolnění v podání hostů.

50:00
    Čeká nás poslední desetiminutovka normální hrací doby a hosté si zatím nevytvářejí tlak, který by za tohoto stavu již nutně potřebovali.

48:10
    Domácí jsou povzbuzeni třetí vstřelenou brankou a nyní působí živěji než jejich soupeř.
    45:23. Jevgenij RYMAREV - 3:1

45:23
    Astana právě vstřelila branku!
    Těsně po skončení přesilovky zvyšují domácí na 3:1! Starčenkův střelecký pokus vyrazil Rynnas jen k JEVGENIJI RYMAREVOVI, který z dorážky bez potíží uklidil kotouč do odkryté branky. Asistence: Roman Starčenko.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 7. Starčenko (Rymarev, Kajgorodov), 26. Bochenski (Dawes, St. Pierre), 46. Rymarev (Starčenko) – 13. Varnakov (Sjögren, Azevedo)

Barys Nur-Sultan: Laco (Polujektov) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Litviněnko, Savčenko, Trjasunov, Ryspajev – Dawes, St. Pierre, Bochenski – Krasnoslobodcev, Romanov, Puškarjov – Starčenko, Kajgorodov, Rymarev – Michajlis, Poliščuk, Grents.
    Ak Bars Kazaň: Rynnas (Garipov) – Kornějev, Jarullin, Rylov, Denisov, Zacharčuk, Musin, Pajgin – Archipov, Malychin, Varnakov – Lukojanov, Tkačjov, Mirnov – Möller, Sjögren, Azevedo – Golubev, Michejev, Obuchov – Potapovič.

Rozhodčí: Bukin, Vasiljev – Sivov, Šeljanin.