Orange 20 – Skalica 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nitra 4:1 (kon.)
HK Orange 20
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
HK Skalica
sk Čtvrtek 10.09.2015, 17:35 • Zimný štadión Vladimíra Dzurillu • Tipos Extraliga (SR) • 1. kolo

E. Bokroš (HK Orange 20)
    "Ďakujem za gratuláciu. Ja som bol sám zvedavý, ako nová 20-tka vstúpi do zápasu. Skalica disponuje dvomi kvalitnými päťkami, dve sú také juniorské. My sme tomu prispôsobili hru, zdatnejších sme dali proti prvým dvom útokom. Bolo u nás aj veľa zlých vecí, rozdali sme im puky, strácali sme ich. Ale bola tam snaha držať organizáciu, defenzíva celkom fungovala. Je to dobré na psychiku, keď vyhráme." (20:03:52)

M. Stloukal (HK 36 Skalica)
    "Čo na to povedať, gratulujem súperovi k víťazstvu, určite je to pre mladých hráčov povzbudenie do ďalšej kariéy. Pán Bokroš je vynikajúci tréner. Mali sme veľa striel, dali sme však len 1 gól, súper využil každú príležitosť. Musíme to hodiť za hlavu, nemal som pocit, že by hráči nešli naplno."

A je tu koniec! HK Orange 20 pre viacerých prekvapujúco zvíťazila nad Skalicou vysoko 4:1! Takýto jasný výsledok čakal asi málokto. Mladíci ukázali svoju šikovnosť a určite sa môžme tešiť na ich ďalšie výkony.
    Ešte Vám prinesieme hlasy oboch trénerov, zostaňte s nami.

59:52
    Skalica momentálne nemá ani pásmo, už je koniec ich nádejám.

59:08
    Rachúnek číhal pred bránou, prihrávku však nedostal. Nápor hostí.

58:30
    Od modrej pálil Polata, následne aj Studenič, bez výsledku.

58:02
    Kovalovský získal aspoň pásmo pre hostí.

57:35
    Studenič tiesnený mieril nepresne, následne od modrej vystrelil Jaborník, Škorvánek však podáva vynikajúci výkon.

57:01
    Mladíkom hokej chutí a Skalica má čo robiť.

56:30
    A opäť šanca 20-ky, dlho sa hrá bez prerušenia, útok strieda útok.

55:06
    Kovalovský osamotený pálil spomedzi kruhov, avšak len do hrude brankára!

54:45
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, Skalica je ale dosť zaskočená vývojom stretnutia.

53:35
    Mladíci išli 2 na 1, no M. Sukeľ netrafil dobre puk a šqanca z toho nebola.

53:19
    Rachunek obkrúžil bránu aj vystrelil.

52:45
    20-tka útočí, Skalica má čo robiť.

51:43
    Od modrej pálil len do náručia Škorvánka Horváth.

50:57
    Domáci v plnom počte.

50:45
    Rachunek si nerozumel s obrancom a vyháňa svoj tím von z pásma.

50:17
    Skalica je v útočnom pásme, väčšiu šancu si však nevypracovala.

49:37
    Hostia v plnom počte.

48:40
    Za nedovolené bránenie je vylúčený domáci Patrik Koch.

47:20
    Pavel Brendl vylúčený za hákovanie.
    MILÝ - 4:1

47:21
    HK Orange 20 dalo gól!

Presilovku expresne rýchlo využíva JURAJ MILÝ. Asistencie Matúš Sukeľ.

46:25
    Za napadnutie zozadu získava Ďurák 2+10.

46:00
    Poloprázdnu bránu teraz netrafil Komínek, Skalca pritlačila, divákom sa hokej páči!
    MILÝ - 3:1

44:22

Meliško do jazdy priťukol Matúšovi Sukeľovi, ktorý vystrelil do brankára, puk sa odrazil na hokejku JURAJA MILÉho, ktorý švihom nedal Ševelovi šancu! Asistencie: Meliško, M. Sukeľ

43:40
    Hrušík strieľal z ľavého kruhu, začo si vyslúžil potlesk.

43:19
    Mladíci hrozia aj naďalej, Skalica bude mať čo robiť, ak chce dnes vyhrať.
    Sukeľ M. - 2:1

42:00

Neuveriteľnej chyby sa teraz dopustila skalická defenzíva, čo využil MATÚŠ SUKEĽ a zblízka švihom po ľade zakončuje, 2:1 pre HK Orange 20! Bez asistencie.

41:42
    Hrušíka si postrážil Novák, následne pálil, puk bol tečovaný do ochrannej siete.

41:00
    Mickievics s Komínkom si nahrali a zakončili, teraz strieľal aj Jaborník, no neúspešne, mladíci podnikli protiútok a vhadzuje sa v ich útočnej tretine.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine je stav vyrovnaný, 1:1, za hostí sa v tejto časti hry presadil Brendl. Uvidíme, či sa rozuzlenia dočkáme v tretej tretine, alebo budeme svedkami minimálne predĺženia. Tretia tretina sa začne približne o 19:09.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Skalica útočí, mladíci sú však v obrane pozorní a puk vyviezol Milý.

38:35
    20-tka teraz mala veľkú šancu na skórovanie! Najbližšie ku gólu bol Matúš Sukeľ!

38:09
    Skalica s adlho drží v pásme, ohroziť bránu sa pokúšali Kovalovský aj Lantoš.

37:24
    Surový teraz dobre napádal a Skalica prišla o puk. Ešte Galis bojuje pri mantineli a Ivanič strieľa.

36:50
    Skalica v útočnom pásme, dopredu však ide opäť 20-ka, konkrétne Milý.

35:58
    Od modrej nebezpečne pálil obranca Sloboda, Ševela však psobí isto,
    BRENDL - 1:1

34:59
    Skalica dala gól!

Ivan Rachúnek dlhou prihrávkou našiel PAVLA BRENDLA, ktorý z bezprostrednej blízkosti zakončil forhendom ponad brankára! Asistencie: Ivan Rachúnek.

34:49
    Skalica to skúša dlhými prihrávkami, v predbránkovom priestore prihrával Komínek, puk však nenašiel adresáta. A už sa Skalica musí rýchlo vrátiť späť, lebo mladíci sa vydali do útoku.

34:01
    Bratia Sukeľovci s Milým pekne zakombinovali v útočnom pásme, podarilo sa im aj zakončiť.

33:00
    Kovalovský si nerozumel so Slobodom, inak z toho mohla byť sľubná šanca.

32:44
    Kuzmin hľadal Sádeckého, bojuje sa v strednom pásme, puk je na striedačke.

32:18
    Rachunek spoza brány hľadal Slobodu, puk ale prikryl Škorvánek.

31:20
    Hneď po buly pálil nebezpečne Milý.

31:16
    Domáci Koch si nedal pozor na modrej čiare, čo využil Komínek a Skalica získala aspoň pásmo, kde sa hrala s pukom, nič z toho však nevyťažila, dokonca sa píska zakázané uvoľnenie v jej neprospech.

Dnešné stretnutie sleduje 250 divákov.

29:45
    Opalek poslal peknú prihrávku na Brodeka, ten bol už pri bráne ale nezakončil a Skalica sa vyhnala z pásma.

28:15
    Jakub Sukeľ hľadal na strede Milého, obrana Skalice si ho postrážila.

27:12
    Jaborník na dvakrát neprekonal Škorvánka!

26:40
    Šiška, Sádecký, Galis teraz robia nemalé problémy, vidíme aj strľbu v podaní obrancu Kuzmina.

25:35
    Šiška tiesnený nemohol dobre zakončiť.

25:08
    Košeckého strela zblokovaná, pri puku opäť Skalica.

24:51
    Ale Skalica opäť pohrozila, buly v ich útočnom pásme. 20-tka vyviezla puk a z pravej strany strieľal Tatár.

24:30
    Milý vypichol puk Barákovi na Skalickej obrannej modrej čiare, načo sa mladíci na chvíľu usadili v pásme.

23:50
    Z ľavej strany strieľal Barák, hra je prerušená.

23:35
    Hneď po buly išiel puk na Skaličana Horvátha, ktorý pekne vystrelil, avšak len do stredu brány a brankár nemal problém chytiť.

23:21
    Zakázané uvoľnenie 20-ky.

23:09
    Polata s Kovalovským zamestnali obranu súpera aj brankára, Skalica si vytvára tlak.

22:00
    A je po presilovke. Skalica ale ostáva v útočnom pásme.

21:55
    Školiak spoza brány našiel Mickievicsa, ľahká strela pre Škorvánka.

20:43
    Skalici sa nedarí dostať do pásma, podarilo sa to až na tretí pokus, iba na chvíľu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvode druhej tretiny bude mať Skalica k dispozícii ešte 1:40 presilovej hry, majú ideálnu šancu na vyrovnanie, uvidíme, či sa to podarí.

Boli sme svedkami zaujímavej prvej tretiny. Skalica začala lepšie, nevyťažila však gól zo samostatného úniku, za čo bola onedlho potrestaná inkasovaným gólom, keď sa presadil Juraj Šiška. Čakajú nás ešte určite zaujímavé dve tretiny, tá druhá sa začne približne o 18:22.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59

19:41
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Za sekanie je vylúčený Ivanič.

19:40
    Koch nastrelil puk do pásma, už je ale opäť vonku.

18:44
    Mladíci uzavreli Skalicu v pásme, brankár mal však dobrý výhľad a ich strelu chytá.

17:58
    Skaličan Školiak vylúčený za nedovolené bránenie.

16:10
    Lantoš-Studnič-Polata si vymieňajú puk v útočnom pásme a nepúšťajú mladíkov von z pásma.

14:09
    Do zakončenia sa predieral Surový, následne ale na druhej strane Skalica pritlačila, aktívny Studenič strieľal, puk tečoval Komínek, ale len mimo brány.

13:05
    Spomedzi kruhov strieľal Lukáš Hrušík, dostal až prekvapujúco veľa priestoru. Brankár vyráža.

12:30
    Skalica pridala na obrátkach, výsledkom je sled šancí na ich strane.

11:50
    Komínek vystrelil, puk skončil na ochrannej sieti. Vhadzuje sa po boku Škorvánka.

11:00
    Následne Juraj Milý trafil tyčku! Mohlo byť už 2:0.
    ŠIŠKA - 1:0

09:35

Z pravého kruhu švihom vystrelil JURAJ ŠIŠKA, brankár na jeho strelu nedosiahol! Máme tu tak prvý gól, o ktorý sa postarali mladíci. Bez asistencie.

09:10
    20-tka sa osmeľuje, Juraj Šiška pekne vyskúšal pozornosť brankára, potom čo Meliško prešiel cez dvoch hráčov až do pásma.

08:00
    K peknej strele hneď po buly sa dostal domáci Košecký, len to tak zasvišťalo!

07:43
    20-tka sa snaží napádať a znepríjemňovať súperovi hru.

06:53
    Komínek strieľal z pravej strany, Školiak tesne pred brankárom puk tečoval, ten ale mieril len do jeho hrude.

06:25
    Po ľavom krídle unikol Galis, puk je však v rohu zašliapnutý a hra je prerušená.

05:20
    Skalický obranca peknou prihrávkou vysunul za obranu do samostatného úniku jedného zo svojich spoluhráčov, ktorý však mieril len do betónov domáceho brankára!

04:51
    Píska sa ofsajd hostí.

04:27
    Brendl so Slobodom si pekne vymenili puk, druhý menovaný zakončil, brankár chytá.

03:37
    Teraz prvý útok mladíkov zamkol svojho súpera v obrannej tretine.

02:59
    Zaútočila aj 20-tka, Ševela prikryl puk do lapačky.

02:39
    Hra sa po zakázanom uvoľnení Skalice sťahuje do ich obranného pásma.

02:15
    Studenič rozvinul akciu, Komínek aj zakončil, Škorvánek chytá.

01:15
    Zatiaľ je to opatrný hokej, mužstvá sa oťukávajú.

00:45
    Skalica sa hneď po vhadzovaní dostala do útočného pásma a snaží sa ohroziť bránu súpera.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Slávnostné buly vhodí Robert Pukalovič.

Začiatok sa nám trochu oneskoril, hráči sú však už na ľadovej ploche a tak môžme o chvíľu začať.

Úvodné zostavy:

HK Orange 20: Škorvánek – Moravčík, Briestenský, Košecký, Jendroľ, Koch, Kuzmín, Ivanič – Meliško, Šiška, König, Milý, Sloboda, Surový, Sukeľ, Tatár, Hrušík, Galis, Klenko, Sádecký

HK 36 HANT Skalica: Ševela (Romančík) – Ďurák, Opalek, Horváth, J. Novák, Barák, Jaborník – Mickievs, Školiak, Brodek, Trenčan, Hudec, Studenič, Komínek, Brendl, Kovalovský, Rachůnek

Rozhodca: Goga – Synek, Tvrdoň.

Prajem príjemný podvečer všetkým hokejovým priaznivcom a fanúšikom slovenského hokeja. Dnes štartuje nový ročník Tipsport Ligy predohrávkou prvého kola medzi Banskou Bystricou a Nitrou. Ešte predtým sa však na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislave uskutoční vložený zápas medzi HK Orange 20 a HK 36 Skalica, na ktorého začiatku Vás srdečne vítam.

HK Orange 20, projekt výberu reprezentácie do 20 rokov, vstupuje už do svojej 9. sezóny. V minulej sezóne sa naším mladíkom podarilo získať 7 bodov v 20-tich zápasoch, uvidíme, ako sa im bude dariť v tej aktuálnej, v ktorej na nich čaká oveľa väčšia porcia zápasov, keďže si sily budú merať aj s prvoligistami. Podstatné však je, aby chlapci získavali cenné skúsenosti zo seniorského hokeja, ktoré sa im neskôr určite zídu v ich ďalšej kariére a na svetovom šampionáte v kategórii do 20 rokov.

HK 36 Skalica sa po minuloročnej nevydarenej sezóne a 9. mieste bude určite tentokrát snažiť minimálne o postup do playoff. Nasvedčujú tomu aj viaceré zmeny v kádri. Tím povedie nový tréner Martin Stloukal, prišli sľubné posily ako napr. R. Školiak, K. Jass, I. Rachúnek, či do obrany J. Novák. Klub, ktorého budúcnosť bola pred sezónou otázna, tak naznačil, že s ním určite treba rátať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 10. Šiška, 42. Sukeľ M., 45. Milý (Meliško, Sukeľ M.), 48. Milý (Sukeľ M.) – 35. Brendl (Rachúnek)

HK Skalica: Ševela (Romančík) – Ďurák, Opalek, Horváth, J. Novák, Barák, Jaborník – Mickievs, Školiak, Brodek, Trenčan, Hudec, Studenič, Komínek, Brendl, Kovalovský, Rachůnek

Rozhodčí: Goga – Synek, Tvrdoň