Kladno – Letňany 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Písek 10:2 (kon.)
K. Vary – PZ Kladno 4:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Olomouc – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Žďár n/S – Sparta 1:10 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 7:1 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 15:2 (kon.)
Třinec – Šumperk 8:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Olomouc
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 10.09.2015, 15:50 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 3. kolo

Konec zápasu. (17:53:48)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým VHK Vsetín.
    O bodu navíc pro Vsetín rozhodl Daniel Klimek.

2. série
    0:2
    Tomáš Ondračka proměňuje střelou k tyči.

64:13
    Daniel Mader (OLO) je potrestán menším trestem za nedovolené bránění a osobním trestem do konce utkání.

63:00
    Kret se podél levého mantinelu protáhl až téměř k bráně, tam jej ale poslední obránce obral o puk.

61:27
    Lobodowski to nadvakrát zkusil z kruhu, pokaždé ale trefil připraveného Machatého.

60:20
    Vsetínští se ihned nastěhovali před Machatého a kombinují.

60:01

60:00

59:40
    Ještě chvíli před koncem si menší trest odpyká Petr Mader (OLO).

58:00
    Vsetínští okamžitě míří k olomoucké bráně, Machatý je ale připravený.

57:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí nepolevili, a to se jim vyplatilo. Z předbrankového prostoru mířil přesně nad rameno vsetínského brankáře MATĚJ KOŘENEK. Bez asistence.

55:41
    Vsetín si vyžádal oddechový čas. Do konce utkání totiž zbývá ještě dost času a rozdíl ve skóre je jen jednobrankový.

54:23
    Petr Antoníček byl blízko dalšího gólu. Olomoucký útočník se objevil u levé tyčky, puk ale do brány dostat nedokázal.

54:00
    Olomouckým přesilovka vůbec nevychází. Vsetín nemá problém pravidelně se osvobozovat.

51:38
    Ondřej Paroušek (VSE) potrestán dvouminutovým trestem za podražení.

50:00
    Hra se znovu přesunula před Machatého, ani Vsetínští ale nejsou se svými pokusy úspěšnější.

45:06
    Olomoučtí doráželi před Chrasteckým, vsetínský brankář ale mohl zůstat v klidu, o vše se postarala vsetínská obrana.

42:28
    Bahounek chtěl rozehrát z vlastní třetiny, dojíždějící hráč Vsetína byl ale důrazný a olomouckého obránce dohrál tak, že přišel o puk

40:32
    Po úvodním buly třetí třetiny se Olomoučtí znovu nastěhovali do útočného pásma, hosté ale dobře brání, a tak se Hanáci ke střele nedostali.

40:01

Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 17:13.

Ve druhé třetině se hostující hráčům podařilo otočit vývoj utkání, když se ve 24. minutě trefil Daniel Klimek. Přes veškerou snahu se Kohoutům už jednogólové manko dotáhnout nepodařilo. Co přinese závěrečná perioda?

40:00

37:58
    Martin Mikulenčák podruhé na trestné lavici. Tentokrát si odsedí dvouminutový trest za podražení.

35:28
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů si však nedokáže vytvořit šanci, kterou by ohrozil brankáře soupeře.

31:49
    Od vrcholu kruhu to zkusil Daniel Mader, mířil ale hodně mimo tři tyče.

30:42
    Martin Mikulenčák (VSE) si odpyká menší trest za sekání.

28:39
    Palinek na pravém kruhu napřáhl a střílel, jeho pokus ale Chrastecký schoval v lapačce.

23:08
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí vývoj utkání. Tomáš Ondračka našel přihrávkou zpoza brány připraveného DANIELA KLIMKA, který mířil přesně. Asistence: Tomáš Ondračka.

22:30
    Dominik Rusler a Peter Lobodowski rozehrávali od vlastní branky, málem se jim to ale nevyplatilo, když ke Chrasteckému sjížděli domácí hokejisté.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:33.

Fanoušci na olomouckém zimním stadionu byli svědky vyrovnaného duelu. V polovině první dvacetiminutovky ale Kohouti nepohrdli přesilovkou a dostali se do vedení. Jen pár sekund před koncem však Vsetín srovnal a v další periodě se tak začne v podstatě od začátku.

20:00

19:53
    A je srovnáno! Jen sedm vteřin před první sirénou se olomouckou obranou prohnal MICHAL MATIAŠKO a z dorážky překonal brankáře domácích. Bez asistence.

19:10
    Hra se viditelně vyrovnala a i olomoucký brankář teď má dost práce. Veškeré pokusy hostujících hráčů ale zatím dokáže s klidem likvidovat.

17:15
    Vsetín ale dobře brání a drží své protihráče převážně u hrazení.

16:57
    Kohouti přestáli oslabení a mohou vyrazit do útoku.

14:48
    A další početní výhoda pro hosty. Za podražení je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici i Daniel Mader (OLO).

13:40
    Nejprve se vsetínského brankáře znovu pokoušel překonat Antoníček, kolem bližší tyčky ale puk neprocpal. Na druhou stranu se ale hned nato vydal jeden ze Vsetínských a před Machatým stál zcela sám. Olomoucký brankář mu ale puk na poslední chvíli vypíchl.

9:36
    Vsetínští chtějí rychle odpovědět a přesunuli se před Machatého. Ohrozit olomouckou branku ale ještě nedokázali.

8:30
    Hanáci se ujímají vedení. PETR ANTONÍČEK se protáhl až před bránu hostů a prostřelil vsetínského strážce svatyně. Bez asistence.

07:37
    Početní výhoda i pro Kohouty. Dvouminutový trest si odpyká Filip Vajner (VSE), a to za napadení.

04:03
    První přesilovku utkání si zahrají hosté. Za faul loktem je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Petr Antoníček (OLO).

03:27
    Kohouti se dlouho drželi před vsetínskou brankou, ohrozit brankáře hostů ale nedokázali. Jejich střely mířily vedle prostoru mezi třemi tyčemi.

Vzhledem k problémům se systémem pro zadávání hráčů do zápisu, budeme poskytovat jen info o důležitých událostech.

00:01

Objevil se menší problém se systémem pro zadávání hráčů do soupisek, utkání tak začne později.

V minulé sezóně se tyto dva týmy potkaly dvakrát. Kohouti si vždy odvezli vysokou výhru, a to 5:2 a 10:3.

Vsetín nezačal extraligovou soutěž zrovna dobře. V prvním kole vyrazili Valaši do Třince. Po vyrovnané první třetině ale Oceláři strhli utkání na svou stranu. Hosté dokázali zkorigovat výsledek až ve třetí třetině. Po šedesáti minutách ale museli spolknout hořkou pilulku v podobně prohry 1:7. Ani druhé kolo Valachům nevyšlo. Na ledě Vítkovic sice odehráli velmi vyrovnané utkání, dvakrát ale přišli o svůj náskok a Vítkovičtí dokázali vývoj utkání otočit. I když pak Vsetínští ještě srovnali krok, na čtvrtou branku Vítkovic už reagovat nedokázali (3:4).

Olomoučtí v prvním kole vyjeli na vlastní led, kde vyzvali Havířov. Hanáci si už po prvních sedmi minutách vytvořili dvoubrankový náskok, hosté ale ještě před koncem první třetiny snížili. Ve 34. minutě Havířovští srovnali krok a mohlo se začínat od začátku. Protože už ale žádná další branka nepadla, muselo rozhodnout až prodloužení. Až v samotném závěru si hosté vystřelili bod navíc. Oba týmy se tak rozešly s výsledkem 2:3pr. V dalším kole zamířili Kohouti do Opavy a i tentokrát svítil na konci utkání na tabuli stav 2:3, tentokrát ale v základní hrací době a ve prospěch Hanáků.

Zdravím všechny příznivce hokeje, toho mládežnického zvlášť. Už podruhé se olomoučtí Kohouti představí před vlastními fanoušky. Tentokrát na ledě stařičkého zimáku vyzvou stejně staré hokejisty Vsetína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 9. Antoníček, 58. Kořenek – 20. Matiaško, 24. Klimek (Ondračka), rozh. náj. Klimek