Zlín – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Jihlava – Třinec 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 6:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Č. Budějovice 6:2 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 10:1 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 3:4 (kon.)
Pardubice – Liberec 5:3 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 0:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 1:6 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 12.09.2015, 16:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • 4. kolo

Dobré odpoledne! Vítám vás u on-line přenosu. Dnes se v rámci 4. kola juniorské DHL extraligy utkají týmy HC Dynamo Pardubice a HC Bílí Tygři Liberec. Utkání začíná v 16:00.

HC Bílí Tygři Liberec

Do města perníku zajíždí soupeř z kategorie těch nejtěžších. Severočeši zatím okupují první příčku celé ligy a v předchozích třech zápasech byli vždy stoprocentní.

Domácí mužstvo se po vysoké porážce z prvního kola zvedlo a již dvakrát za sebou nepoznali domácí junioři hořkost porážky. V dnešním šlágru kola budou jistě chtít navléct pomyslný třetí korálek, ale hosté budou určitě bojovat jako Tygři.

HC Dynamo Pardubice: Červený (Husár) – Horyna, Rudy, Nedbal, Kučera, Beran, Faltys – Pipek, Krajňák, Panna – Zadina, Ružička, Kusý – Rohlík, Hoskovec, David Voženílek – Dušek, Hlaváček, Barkóci.

Bílí Tygři Liberec: Hosnedl (Petruželka) – Turek, Klinger, Arlt, Husa, Mečíř, Tržický, Starosta – Šír, Huňa, Rubeš, Král, Gecko, Solenský, Svoboda, Zachar, Kačírek, Paločko, Hylena.

Rozhodčí: Škrobák – Špůr, Marek.

00:01

00:25
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Raketový nástup domácího Dynama! Pěknou individuální akcí se před Hosnedla dostal Hoskovec a ONDŘEJ PANNA měl již snadnou práci. Asistence: Jakub Hoskovec, Martin Krajňák. 1:0

00:53
    To je nástup jako hrom! Hostující obrana opět zcela propadla a ač faulovaný tak FILIP ZADINA provedl svůj blafák do bekhendu s až neskutečnou lehkostí a hlavně přesností. Asistence: Denis Kusý. 2:0

00:53
    Oddechový čas pro hosty.

02:32
    Hra se nám po úvodní gólové smršti značně uklidnila a hosté se ženou za vstřelenou brankou, zasypávají Červeného střelami a notně zdůraznili svou ospalou hru.

03:12
    Červený nyní mrštně zneškodnil velkou šanci Severočechů a společně se zadáky zalehl kotouč!

03:45
    Tygři svírají Východočechy v jejich obranném pásmu, ale přímočarost tam stále není.

04:06
    Ofsajd domácích.

05:16
    Filip Zadina umí i dozadu. Zablokoval střelu, po které míří touš až na balkon místní arény.

06:37
    Zatím je to urputný boj o každý kousek ledu a ani jedno mužstvo vypustí jediný souboj o puk.

07:41
    Domácí Faltys chtěl být kreativní až moc a Perníkáři tak zůstávají zamčeni ve svém obranném pásmu.

08:26
    Kotouč v hledišti po zásahu jednoho z libereckých, vhazování ve středním pásmu.

09:06
    Hostující Matěj Paločko si odchází odpočinout na dvě minuty za evidentní sekání.

09:41
    Ránu od modré nyní schytal pod plexisklo hostující Mečíř, sám ale vstává a po svých odjíždí na střídačku. Bude to dobré.

10:12
    Agilní Adam Ružička se krásně uvolnil z rohu a prověřil tvrdou střelou hostujícího Hosnedla.

10:49
    Zadina šikovně tečoval nahození od modré, Hosnedl znovu na svém místě.

11:06

11:22
    Liberec právě vstřelil branku!
    Pár vteřin v pěti mužích na ledě stačilo SAMUELOVI SOLENSKÉMU, který se štěstím prostřelil lapačku Rudy Červeného. Asistence: Matěj Paločko. 2:1

12:56
    Pardubáci čekají za bránou na založení útočné akce, Severočeši však napadají velmi aktivní a přináší jim to ovoce.

13:33
    Domácí Dominik Dušek dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

14:10
    Hosté kombinují, ovšem domácí obranný val s nimi dokáže bruslit a nedává jim tak prostor pro střelbu.

15:33

16:37
    Ve hře se objevuje mnoho nepřesností, ale vysoké tempo je stále aktuální téma.

17:03
    Až Hosnedl ukončuje dlouhou pasáž bez přerušení, Vhazuje se po jeho prvavici.

17:20
    Obrovská šance Martina Krajňáka! Dostal se do forhendového blafáku, ale Hosnedl tygřím skokem dokázal zabránit jistému gólu.

19:18
    Domácí Ružička se elegantně zkoušel protáhnout kolem hostujícího Arlta, který ho však podrazil a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

19:40
    Trestné střílení pro hosty!

19:40
    Marek Zachar však nedává! Puk zůstal doslova na brankové čáře, skvělý zákrok Červeného.

20:00

V první periodě se místní diváci rozhodně nenudili a z předváděného nasazení by se mohli poučit i hráči pardubického A týmu. Pardubice jsou o jednu branku vpředu a další pokračování slibuje hodně zajímavou zápletku.

Druhá třetina začne přibližně v 16:43.

20:01

20:22
    Hostující Huňa dostává dvě minuty za hákování a domácí mají na ledě dvojnásobnou převahu!

21:18
    Hosté hrají ve čtyřech.

21:42
    Východočeši se nemohou dostat do útočného pásma.

22:22

23:44
    Vše podstatné se odehrává před Červeným, domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění a tudíž nemůžou vystřídat.

24:35
    Červený se nedohodl na rozehrávce se svými beky a v brankovišti vznikla slušná mela, kterou rozhání oba čároví rozhodčí.

25:03
    Výborně to teď provedl Adam Ružička, nejprve dojel puk, takže se nepískalo zakázané uvolnění a potom našel úplně volného spoluhráče před brankou. Hosnedl byl připraven.

25:21

26:03
    Hostující Svoboda dostává dvě minuty za hákování. Další šance pro Východočechy.

26:26
    Síly na ledě se však vyrovnají. Domácí Karel Nedbal dostává také dvě minuty za držení protihráče.

26:46
    Hodně prostoru na ledě využil Denis Kusý, který tvrdou střelou rozezvučel břevno za Hosnedlem! Obrovská šance domácích.

27:07
    Hostující Jakub Husa to přehnal s důrazem po přerušení a právem dostává dvě minuty za hrubost. 4/3

28:03
    Svoboda na ledě, hraje se čtyři na čtyři.

28:18
    Domácí Ondřej Panna zasáhl při střele do obličeje jednoho z hostujících obránců a dostává dvě minuty za hru vysokou holí. 3/4

28:26
    Nedbal na ledě, hraje se čtyři na čtyři.

29:07
    Husa skáče na led, Liberec hraje přesilovku.

29:40
    Samuel Rudy zašlápl kotouč v obranné třetině domácích, vhazuje se po pravici Patrika Červeného.

30:18

31:05
    Pardubičtí jsou ale nadále pod tlakem a nedaří se jim dostat touš za modrou čáru.

32:20
    Domácí začínají chybovat a Tygři vyráží nebezpečně do rychlých protiútoků.

33:38
    Hostující Kačírek se nebezpečně dostával přes domácí obranu, na poslední chvíli zasáhl Červený.

34:40
    Hraje se stále nahoru dolů a dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončuje lapačka Patrika Červeného, který si stáhl ze vzduchu lehký padáček vyslaný ze středového kruhu.

35:54
    Krásná individuální akce Martina Krajňáka po které se musel hostující Hosnedl činit, aby udržel svoje mužstvo stále na dostřel jediné branky.

36:50
    Hostující Husa zklidnil nejprve hru za svou brankou a poté založil útočnou akci po které vznikl nebezpečný závar před Červeným, hra přerušena, protože hlavní arbitr Barek ztratil puk z dohledu.

37:49
    Domácí Denis Kusý se dostal do samostatného úniku, ale nedostalo se mu potřebného klidu a po nepatrném hákování těsně minul branku hostů!

39:01
    Po velmi nepřesné rozehrávce libereckých dostal nahrávku do mezikruží zcela osamoceny Krajňák, který však mířil vysoko nad, to může domácí mrzet.

39:34
    Icing hostů.

40:00

Prostřední část nám sice branku nepřinesla, přesto se však můžeme těšit z rychlého a pohledného mládežnického hokeje, který nepostrádá ani důrazné souboje. Největší šanci měl pardubický Rohlík, který však po svém úniku rozezvučel jen břevno Hosnedlovi svatyně.

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 17:31.

40:01

40:48
    Opatrný nástup do závěrečného dějství, mírně aktivnější jsou hosté, kteří drží černou pryž častěji na svých holích.

42:33
    Domácí Beran rozjíždí podél hrazení další útočnou akci, ale Liberec je zformovaný a čeká na chybu soupeře.

43:17
    Skvělá myšlenka Samuela Rudyho, který střílenou přihrávkou hledal před bránou své spoluhráče, nakonec puk tečoval jeden z libereckých a málem jsme byli svědky vlastní branky!

43:50
    Nedáš, dostaneš. Liberečtí vyrovnávají! DANIEL SVOBODA se s tím nepáral a skrytou střelou o tyč vymetl pavučinky v šibenici za Červeného zády. Bez asistence. 2:2

44:15
    A rázem byli Severočeši napřed o jednu branku. Červený však vytasil svůj pravý beton. Utkání dostává nový náboj a hosté létají po ledě jako znovuzrození.

45:25
    Další série šancí v pardubickém brankovišti. Červený musel předvést tři velmi důležité zákroky a drží tak domácí stále na dosah bodům.

46:04
    Jeden z libereckých zadáků hrál vysokou holí, vhazuje se po levici Lukáše Hosnedla.

47:26
    Domácí opět v nesnázích, Červený čaruje a deptá liberecké útočníky!

47:43
    Liberecký Arlt inkasuje zbytečné dvě minuty za držení protihráče, když po přerušení nedovoleně atakoval Miroslava Rohlíka.

47:53
    Síly na ledě se vyrovnají! Domácí Karel Nedbal dostává, k velké nevoli domácích fanoušků, dvě minuty také za držení protihráče.

49:00
    Hosté využívají prostoru na ledě a hrozí nebezpečnými kontry.