Vsetín – Nový Jičín 5:1 (kon.) | SK Karviná – Opava 3:4 (kon.) | Nymburk – Řisuty 4:5 (kon.)
Klášterec nO – Pelhřimov 11:5 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 4:3 (kon.) | Poruba 2011 – Mor. Budějovice 6:3 (kon.)
Kopřivnice – Břeclav 0:3 (kon.) | Kolín – Jindř. Hradec 8:2 (kon.) | Žďár n/S – Klatovy 4:5 (kon.)
Děčín – Tábor 2:7 (kon.) | Kobra – Bílina 7:4 (kon.) | Jablonec n/N – Písek 1:5 (kon.)
Frýdek-M. – Val. Meziříčí 6:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
HK Nový Jičín
Sobota 12.09.2015, 15:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

00:01

0:10
    Hosté vyhráli buly a Andrýsek chtěl vysunout Škumáta, přihrávka byla ovšem dlouhá a končí zakázaným uvolněním.

0:40
    Vsetín zamkl hosty v pásmu, Kolařík kroužil kolem Ilášovy klece, jenže bez střeleckého pokusu.

1:44
    Jurík to zkusil z pravé strany, Iláš musel poprvé v utkání zasahovat. Střelu golfákem vyrazil do hlediště.

2:02
    Nový Jičín si zahraje první přesilovku. Za nedovolené bránění si dvě minuty odsedí hostům dobře známý Michal Žák.

2:15
    A síly na ledě se vyrovnají. Vsetínský Vítek ujel po pravém křídle, těsně před Ilášem jej zahákoval Petr Macháček.

2:43
    Kolařík to z levého kruhu zkusil mezi Ilášovy betony, strážce novojičínské svatyně byl však pozorný a včas je sklepl.

3:53
    Souboj u mantinelu v pásmu hostů končí zašlápnutým pukem a vhazováním před Ilášem.

4:02
    Domácí jsou v plném počtu.

4:15
    A to samé už platí i o hostujícím celku.

5:34
    Kubovo nahození od modré čáry nemohlo Iláše překvapit.

6:03
    Hosté zkusili založit akci nahozením kotouče, rozhodčí však píská zakázané uvolnění.

6:12
    Vsetín vyhrál v útočném pásmu vhazování, k puku se dostal obránce Lukáš Vrba a tečovanou střelou od modré prověřil Ilášovu pozornost. Hostující gólman je stále stoprocentní.

6:55
    Závar před vsetínskou brankou končí vyloučením Petra Dvořáka za hákování.

8:00
    Valaši hrají oslabení dobře, hosté se nemohou dostat do kloudné šance.

8:27
    Z protiútoku se mohl radovat domácí kapitán Vaněk, jenže tísněn poslal puk pouze do Ilášovy výstroje.

8:55
    Vsetín je kompletní.

9:26
    Ale je tady další přesilovka pro Novojičínské. Slováček to u mantinelu přehnal s bojovností a odsedí si dvě minuty za vysokou hůl.

9:55
    Po kontaktu za vlastní bránou zůstává na ledě ležet domácí obránce Lukáš Vrba. Za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku, věřme, že bude v pořádku.

10:16
    Robin Gebauer s Novotným měli na hokejkách první gól, ke své smůle ale z předbrankového prostoru napálili kotouč jen do pozorného Hromady.

11:26
    Nový Jičín přesilovku nevyužije, vyloučený Dvořák skáče na led a zapojuje se do hry.

12:42
    Lukáš Vrba je znovu na ledě a pokračuje ve hře.

13:16
    Málek zcela osamocen před Hromadou poslal puk jen do lapačky vsetínského gólmana.

13:26
    Početní výhodu si zahraje Vsetín, dvě minuty za držení si totiž odpyká hostující Adam Uhlár.

13:54
    Tesaříkova rána od modré končí v Ilášově lapačce.

14:11
    Vsetín právě vstřelil branku!

Na konci nacvičené přesilovkové akce stál obránce MICHAL HRYCIOW, jenž z hranice brankoviště puk poslal do prázdné hostující brány. Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení! Asistence: Jan Kolařík, Daniel Vaněk.

15:21
    Pokus hostů o založení útoku končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Ilášem.

16:40
    Další vhazování před novojičínskou bránou. Vsetínští nyní tlačí, vstřelená branka jim evidentně dodala sebevědomí.

17:13
    Ještě jedna přesilovka pro hosty v této třetině. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává vsetínský Jan Kolařík.

17:31
    Tečovanou střelu Michala Horáka od modré domácí gólman Hromada bez potíží pokryl.

18:19
    Novotný tváří v tvář Hromadovi poslal puk těsně nad!

18:49
    Hosté si zahrají zkrácenou dvojnásobnou přesilovku, vysokou holí se provinil střelec vsetínské branky Michal Hryciow.

19:13
    Nový Jičín ve dvojnásobné výhodě nic nepředvedl, Kolařík je na ledě a zapojuje se do kombinace. Hraje se čtyři na pět.

19:39
    Kubovu střelu z otočky vyrazil Iláš špičkou pravého betonu.

20:00
    První třetina skončila. Nabídla poměrně dost vyloučení, ale také první gól Vsetína v nové sezoně, který vstřelil obránce Michal Hryciow. Domácí mají zatím více navrch a zaslouženě vedou 1:0. Druhá část začne přibližně v 16:25 a hosty na jejím začátku čeká ještě 49 vteřin dohrávané přesilovky.

Zásahy brankářů po první třetině: 12:13.

20:01

20:44
    Vávra zachytil rozehrávku hostující obrany a je těsně minul Ilášovu branku!

20:49
    Vsetín je v plném počtu.

21:32
    Přemysl Vašut (NJI) si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

22:11
    Vrba z mezikruží trefuje tyčku!

22:44
    Nedbálek se snažil využít situace, kdy Iláš přes chumel těl před sebou nic neviděl, kotouč se ale právě v trmě-vrmě před brankovištěm zastavil a k hostujícímu gólmanovi nedoputoval.

23:32
    Nový Jičín hraje v plném počtu.

24:05
    Icing hostů.

24:14
    Kolařík před prázdnou bránou promáchl kotouč!

26:26
    V signalizované výhodě vyslal na Iláše puk Zúbek, následně Tesařík a až JANU KOLAŘÍKOVI se ho podařilo procpat za záda hostujícího gólmana. Asistence: Radim Tesařík, František Zúbek.

27:15
    A domácí mohou náskok ještě navýšit. Nový Jičín dvěma minutami za hrubost oslabuje Robin Gebauer.

28:09
    Minutu a šest vteřin budou hrát Valaši v pěti proti třem. Tlak domácích před Ilášem vyřešil až Michal Horák za cenu podražení.

28:24
    Tesaříkovi rána od modré nesedla, Iláš s ní neměl příliš práce.

28:54
    Na druhý pokus se už ale hrající vsetínská legenda prosazuje. RADIM TESAŘÍK na Lapači zvyšuje už na 3:0! Domácím zároveň zbývá minuta a 15 vteřin přesilovku pět na čtyři. Asistence Jan Kolařík, Petr Dvořák.

28:54
    Hosté si berou oddechový čas.

29:19
    Z pravé strany to zkusil na Hromadu hostující Šimon Kratochvíl, trefil ovšem jen ochrannou síť nad vsetínskou brankou.

29:58
    Nový Jičín střídá gólmany. Iláš se při jednom ze zákroků zřejmě zranil, místo něj zaujímá místo mezi třemi tyčemi Daniel Chvostek.

30:09
    Hosté hrají v plném počtu.

31:46
    Vsetínský Kolařík se nyní na sudího zlobí, ovšem fasuje dvě minuty za sekání.

32:03
    Hryciow se Zúbkem se dostali do situace dva na jednoho, druhý jmenovaný pálil k tyči, ale Chostek se stihl včas přemístit.

32:57
    Vsetín hraje oslabení dobře, Hromada zatím nemusel řešit žádný vážný problém.

33:46
    Přesilovka hostů je minulostí, Kolařík naskakuje na led.

34:21
    A teď pro změnu přesilovka pro Vsetín. Hostující útočník Šimon Kratochvíl trefil domácího Daňka hokejkou do obličeje, dostává dvě minuty za vysokou hůl.

35:34
    Vsetínské přesilovce chybí přesnější střelba, Chvostek zatím odolává.

36:07
    Nedbálkovu petelici od modré před brankou tečoval obránce LUKÁŠ VRBA a vsetínským stadionem už se nesou vítězné chorály. Asistence: Michal Nedbálek, Tomáš Vávra.

37:52
    Teď to na Chvostka zkusil z pravého kruhu Ambruz, hostující gólman kotouč nadvakrát chytil. On i jeho spoluhráči nyní ale vůbec nepůsobí jistě.

38:22
    Chvostek tygřím skokem do předbrankového prostoru zmařil šanci Kolaříkovi na navýšení skóre.

39:10
    Vsetín se usadil v útočném pásmu a kombinuje před Chvostkem.

39:28
    Agilní Kubo si našel puk mezi nohama hráčů před brankovištěm. Chvostek měl s jeho schovanou střelou problémy.

39:47
    Ještě jedno vhazování před brankou Nového Jičína...

39:59
    Ačkoliv byli Valaši v tlaku, sudí posílá na trestnou Davida Vítka na 2 minuty za vysokou hůl + deset minut OT.

40:00
    Druhá třetina skončila. Domácí prostřední část hry zcela ovládli a převahu vyjádřili i gólově. Pokud chce Nový Jičín dnes pomýšlet na body, musí od 17:20 zařadit na úplně jinou rychlost.

Zásahy brankářů ve druhé třetině: 1:22 (celkem 13:35)

40:01
    Začala třetí třetina, hosté do ní vstupují s minutou a 59 vteřinami přesilovky.

40:23
    Snaha hostů o založení útoku končí icingem. Vhazuje se před Chvostkem.

41:46
    Mikšanovu bombu z vrcholu levého kruhu tečuje Hromada do bezpečí.

41:59
    Vsetín hraje v plném počtu.

43:02
    První akce Petra Hrušky, jenž se do hry dostává místo na deset minut vyřazeného Davida Vítka: Vsetínský útočník prověřil Chvostkovu připravenost z levé strany.

44:15
    Dvě minuty za hákování si odsedí hostující Michal Horák.

45:18
    Vsetínskou kombinaci za modré čáře špičkou hole zachytil Mikšan a posílá kotouč do středního pásma.

46:13
    Vrbova jedovka z mezikruží končí nad.

46:15
    Nový Jičín je kompletní.

48:00
    Hromadu zkusil překvapit u levé tyčky Škumát, ke své smůle ale poslal kotouč v rychlosti mimo.

48:36
    Rána Martina Kubo končí tečovaná na zadním plexiskle.

49:01
    Hostující Jan Andrýsek nezvládl emoce a mimo hru dal pěstí domácímu Martinu Kubo. Dostává za to dvě minuty. Za co ovšem bude pykat 2 + 2 minuty i vsetínský útočník, to ví jen hlavní rozhodčí.

49:38
    Novojičínský Martin Kabeláč sekl mimo hru Zúbkovi po hokejce, odsedí si dvě minuty za sekání.

50:31
    Hromada před dotírajícím Kratochvílem ukryl puk pod lapačkou, vhazuje se po jeho pravici.

50:52
    Lehečka sám před Hromadou trefil jen výstroj vsetínského gólmana!

51:01

51:38
    Kompletní je už i Nový Jičín.

52:40
    Ovšem ne na dlouho. Jan Andrýsek se provinil držením a putuje za katr. Valaši tím dostávají příležitost ještě v závěru utkání navýšit skóre.

53:31
    Matěj Málek zůstal po souboji s Juríkem ležet na zemi. Po chvíli se zvedl, ale místo na střídačky zamířil do kabin. Pravděpodobně potřebuje ošetřit zranění.

53:55
    Vítek si odkroutil desetiminutový trest a nyní dostává společně s Petrem Hruškou příležitost v přesilovce. Jejich souhře zatím chybí lepší muška.

54:40
    Vsetínu se přesilovka nevyvedla, hosté hrají v plném počtu.

56:02
    Slováček byl při samostatné akce zatažen hostující obranou, sudí nařizuje trestné střílení.

56:02
    Slováček si zřejmě vzhledem ke skóre dovolil velkou parádu. Chvostka překonal brilantní "Forsbergovou" kličkou a domácí vedou už 5:0.

56:57
    Nadějný útok hostů končí ofsajdem.

57:36
    Domácí David Vítek sekl v útočném pásmu Flašara a dostává od sudího dvě minuty. Nový Jičín dostává příležitost ještě alespoň zkorigovat nepříznivý stav.

58:12
    Dnešnímu utkání přihlíží 1340 diváků.

58:56
    Nedbálek osamocen před Chvostkem poslal puk mimo!

59:30
    Hosté ještě kombinují před Hromadou...

59:42
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hromadovi bere čisté konto MATOUŠ KRATOCHVÍL, který využil trmy-vrmy před vsetínskou brankou a zaznamenal alespoň čestný úspěch pro svůj tým. Asistence: Jan Andrýsek.

Konec zápasu. Vsetínští byli od druhé části lepší a dokázali svoji převahu přetavit i v brankové úspěchy. V domácí premiéře tak berou zaslouženě tři body. Z Lapače přejeme hezký zbytek soboty.

Zásahy brankářů ve třetí třetině: 5:11 (celkem 24:40). (17:59:39)

Václav Trávníček

Branky a nahrávky: 15. Hryciow (Kolařík, Vaněk), 27. Kolařík (Tesařík, Zúbek), 29. Tesařík (Kolařík, Dvořák), 37. Vrba (Nedbálek, Vávra), 57. Slováček (TS) – 60. Kratochvíl (Andrýsek)

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hryciow, Tesařík, Nedbálek, Vrba, Řezáč, Žák, Báchor – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vávra – Kubo, Ondráček, Vítek – Jurík, Daněk, Ambruz – P. Hruška.
    HK Nový Jičín: Iláš (30. Chvostek) – J. Hruška, Andrýsek, Flašar, Vašut, Cabák, Horák – Škumát, Macháček, Lehečka – Novotný, Zdeněk, R. Gebauer – Ižacký, Kabeláč, Mikšan – Uhlár, M. Kratochvíl, Málek.

Rozhodčí: Krenželok – Hanzlík, Novák