ŠK Vinica – Slovan Bratislava 0:8 (kon.)
ŠK Vinica
0:8 (0:6)
ŠK Slovan Bratislava
sk Úterý 15.09.2015, 16:00 • Futbalový štadión Vinica • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 3. kolo

Attila Nemčok (asistent trénera ŠK Vinica): „Dnešné stretnutie bolo pre nás veľmi ťažké, keďže od úvodných minút sme hrali hneď bez vylúčeného brankára. Hráči mali v nohách veľmi ťažko nedeľňajšie stretnutie. Musíme byť však spokojní, lebo mužstvo to na ihrisku dnes odmakalo do samého konca. Aj napriek oslabeniu sme chceli pre divákov streliť aspoň čestný gól, ale súper je skúsené aj keď mladé mužstvo.Trénuje denno denne a moje mužstvo len dvakrát v týždni. Slovan je proste značka a aj dneska ku nám prilákal veľkú divácku kulisu aj keď tu nehrali Vittek, Saláta, ale boli tu mladí hráči ako Štefánik, Savičevič a iní ktorí sa ešte viacej chcú trénerovi ukázať, že na to majú. “

Nikodemos Papavasiliou (tréner Slovan Bratislava):„Bol to jeden pekný, zaujímavý zápase. Šancu som dal mladým hráčom, ktorých som tak mohol vidieť hrať. Súper však nebol na takej úrovni ako sme boli mi, tak neviem kvalitatívne ohodnotiť mužstvo, pretože ich potrebujeme vidieť v trošku náročnejších zápasoch. Pre divákov to mohlo byť zaujímavé stretnutie. Atmosféra tu bola vynikajúca a divákom sa to muselo páčiť, keď videli veľa gólov. Teraz nás už čaká príprava na ďalší súboj vo Fortuna lige proti Trenčínu.“ (20:44:21)

Vyjadrenie z oboch táborov prinesieme neskôr.

Stretnutie sa tak skončilo výsledkom 8:0 v prospech Slovana Bratislava, ktorý tak postupuje do 4. kola. Je to rovnaký výsledok dosiahol aj v treťom kole vo Varíne.

Hlavný rozhodca nemal za potreby nastavovať hrací čas a tak po uplynutí poslednej minúty stretnutie ukončil.

85
    Domáci obrana Régi je ošetrovní na hracej ploche.

83
    Domáca trojica Halász, Rácz, Zalaegerszegi sa pokúšala niečo vymyslieť pred pokutovým územím Slovana, ale napokon sa im nič nepodarilo vykúzliť.

81
    Pred pokutovým územím Slovana sa hlavami zrazili Halász a Laczkó. Oboch musel lekári ošetriť.

80
    Domáci Kiss prenikal po pravej strane, kde ho fauloval MArtin Petreje a za faul dostal žltú kartu.

79
    Posledné tretie domáce striedanie. Róberta Sútha nahradil Bence Halász.

76
    Slovan dal gól!

Po Záhumenského centri najvyššie vyskočil ADAM LACZKÓ a skóroval.

75
    Následne ten istý súboj pri čiare, ale teraz sa previnil domáci Berki, keď si počínal nedovolene.

74
    Opäť útočný faul v pokutovom území. Fauloval Záhumenský domáceho Berkiho.

73
    Lády v pokutovom území prieniku stiahol Drieňovského a tak je po útočnej akcii belasých.

73
    Boros sa vybral na útočný výlet, ale nepresnou prihrávkou nenašiel Zalaegerszegiho.

70
    Domáci striedajú. Dolu ide Jozef Antal a nahradil ho Gabriel Kiss.

69
    Strela Matejku domácemu brankárovi vypadla, ale nik ju v belasom nedorážal.

68
    Pokus Zalaegerszegiho skončil však vysoko nad bránou Krnáča.

67
    Záhumenský sotil do Antala a Vinica bude zahrávať priamy kop.

65
    Slovan drží už len loptu nikam sa neponáhľa. Kvalita zápasu v druhom polčase upadla.

63
    Po ďalšom rohu je pískaní faul Petrejeho, keď si pri hlavičke pomáhal rukami.

61

Po rohovom kope sa lopta dostala ku MARTINOVI PETREJE a ten hlavou zvýšil vedenie Slovana.

61
    Záhumenského center poslal hlavou Bros na roh.

60
    V druhom polčase Slovan hrá, ale už to nieje také ako to bolo v prvom polčase.

57
    Štefánik preniesol hru z ľavej strany na pravú, kde bol Lády ten prihral do stredu na Saba, ktorý ľavačkou prestrelil.

57
    Po centrovanej lopte Záhumenského skončila hlavička Matejku mimo bránu.

55
    Slovan sa snaží niečo vymyslieť cez prehustený stred ihriska, ale zatiaľ sa mu v druhom polčase nič nepodarilo.

54
    Posledné tretie striedanie Slovana. Odišiel Vukan Savičevič a prišiel Patrik Sabo.

52
    Filipa Oršulu na ihrisku nahradil Martin Petreje.

51
    Oršula nedobehol prihrávku od Matejku.

50
    Následne faulovaný Rácz zahral priamy kop, ktorý Hudák poslal na roh.

50
    Rácz sa dostal cez Štefánika, ktorý ho následne fauluje.

48
    Rácz priamy kop Gašparoviča tečoval na roh.

47
    Régi pred pokutovým územím fauloval Matejku a rozhodca nariadil priamy kop.

46
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: Na druhý polčas nenastúpil Lester Peltier a nahradil ho František Lády.

46
    Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas je za nami v stretnutí 3. kola Slovnaft cupu medzi Vinicou a Slovanom Bratislava. Okrem šiestich gólov sme videli aj jednu červenú kartu a to už v 7. min, keď ju dostal domáci brankár Geregai.

45
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Záverečné pokusy v prvom polčase mali Savičevič a Peltier, ale ani jeden sa neskončil úspešne. Pritom sa obaja hráči Slovana zranili.

45
    Hlavička Matejku domácu bránu neohrozila.

45
    Hlavný rozhodca Očenáš k prvému polčasu pridá jednu minútu.

43
    Ani na dvakrát sa neujali strely domáceho Rácza.

42
    Center na Majetku šiel do postavenie mimo hry.

40
    Filip Oršula zabránil v rozohrávke po postavení mimo hry a od rozhodcu Očenáša si vyslúžil žltú kartu.

39
    Hubertov pokus o prihrávku pred bránu zastavil Boros.

38
    Aj hráči Slovana si dokážu nepresne prihrať, čo predviedol Štefánik, keď hľadal Záhumenského a loptu poslal len do autu.

36
    Po Peltierovom centri sa predviedol domáci brankár Doboš, keď krasnym zákrokom poslal loptu do bezpečia.

35
    Hudák v strede ihriska zastavil nedovolene Borosa a dostáva žltú kartu.

33
    Po strele Matejku zasiahol Doboš, ale loptu len vytaril pred Huberta, ktorý tesne minul žrď domácej brány.

32

Po rohu Gašparoviča presne hlavičkoval do siete LESTER PELTIER.

30

Na pas od Štefánika zbehol za obranu Savičevič a centrom našiel pred prázdnou bránou RÓBERTA MATEJKU.

29
    Po strele Savičeviča z 25 m zasahuje domáci brankár Doboš.

28

Krásnou strelou pridáva spoza 16ky ešte krajší gól LUKÁŠ GAŠPAROVIČ.

26
    Pred domácim pokutovým územím si počínal nedovolene rukami Peltier v súboji s domácim Zacharom.

25

Po strele Matejku lopta skončila na tyčke Doboša a následne sa odrazila na kopačku FILIPA ORŠULU, ktorý nemal problém skórovať.

24
    Po rohovom kope sa lopta dostal ku Štefánikovi, ktorý z 18 m minul bránu.

22
    V strede Záhumenský domáceho Antala.

20
    Roh Vinice obrana Slovana s vysokým Hudákom odvracia.

19
    Domáci sa dostali do zakončenia, ale strela Antala je zablokovaná a bude z toho len rohový kop.

17
    Následne opäť diváci šalejú po súboji Zalaegerszegi s Hudákom žiadajú faul na domáceho hráča.

16
    Obecenstvo sa hnevá na verdikt asistenta Chládeka, ktorý odmával postavenie mimo hry Zalaegerszegiho.

15
    Domáci sa dostali na dlhší čas k lopte.

14
    Prihrávka Oršulu na Matejku šla do postavenie mimo hry.

12
    Domáci brankár Doboš sa zakvel, čo ocenilo aj obecenstvo. Peltier sa predral pred jeho bránu. Zakončil, ale Doboš bravúrne vyrazil následne odrazenú loptu nezakončil presne Štefánik a druhý pokus Štefánika skončil vysoko nad.

11

Pokutový kop premenil LESTER PELTIER..

10
    Striedanie v tíme ŠK Vinica: z ihriska musel odísť Szilárd Tóth a do brány sa postavil Roman Doboš.

7
    Ján Geregai dostáva od hlavného rozhodcu Očenáša prísne červenú kartu, keď zastavil Majetku faulom, ale na bránkovej čiare bol ešte jeden z obrancov domácich.

7
    Po faule brankára Geregaia na Matejku je nariadený pokutový kop.

6
    Berki nepustil v bežeckom súboji prd seba Gašparoviča a loptu poslal do autu.

5
    Center Záhumenského nenašiel nikoho v pokutovom území a lopta skončila v aute.

3

Peltier sa nedokázal najprv presadiť cez Tótha, ale následne sa lopta práve cez Peltiera dostal k FILIPOVI ORŠULOVI, ktorý otvoril skóre. .

2
    Po jednom zo súbojov pred domácim pokutovým územím zostal ležať Peltier.

1
    Hneď v úvode zablokoval Drieňovský center Peltiera na aut.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Domáca Vinica nastupuje na stretnutie v zelenočiernej kombinácii a Slovan celý v belasom.

Úvodné zostavy:

ŠK Vinica: Geregai "K" – Berki, Régi, Boros, Drieňovský, Zachar, Rácz, Súth, Antal, Tóth, Zalaegerszegi. Tréner: P. Marinyec.
    Náhradníci: Doboš "NB", Halász, Kiss, Nagy, Gál, Paľaga.

ŠK Slovan Bratislava: Krnáč "K" – Laczko, Savičevič, Hudák, Oršula, Záhumenský, Gašparovič, Štefánik, Peltier, Hubert, Matejka. Tréner: N. Papavasiliou.
    Náhradníci: Greif "NB", Gonzales, Sabo. Reisel, Čikoš, Lády, Petreje.

Rozhodca: Očenáš – Chládek, Jánošík..

Pred zápasom diváci akurát videli zoskok troch parašutistov z Očovej.

Hodina do stretnutia a na štadióne vo Vinici už čaká na začiatok stretnutia približne 1000 divákov.

Jedno z posledných stretnutí 3. kola Slovnaft cupu sa odohrá na juhu stredného Slovenska kde účastník 4. ligy Juh SsFZ privíta najslávnejšie mužstvo na Slovensku. ŠK Vinica a ŠK Slovan Bratislava je súboj o miestenku v 4. kole Slovnaft cupu.

Domáci futbalisti ŠK Vinica sa prebojovali do tretieho kola Slovnaft cupu, keď najprv vyradili OŠK Radzovce na ich pôde 2:1 a v druhom kole uspeli aj v rodisku vedúceho mužstva Slovana Bratislava Jána Švehlíka v Lovči, kde vyhrali 3:0.

Slovan Brastislava ako Fortuna ligové mužstvo v prvom kole mal voľný žreb a v druhom kole sa stretol proti Fatranu Varín, kde vyhral vysoko 8:0 .

Aj v tomto stretnutí je Slovan jasným favoritom a vo Vinici by mal bez problémov postúpiť.

V generálke na tento súboj zdolala Vinica vo svojej súťaži doma Kováčovú 2:0 a Slovan v šlágri kola neuspel v Žiline, kde prehral 0:3.

Vo Vinici sa tento zápas už veľmi tešia a domáci organizátori očakávajú veľkú návštevu. Pre divákov pripravili aj bohatú tombolu.

Priamy online prenos priamo z Vinice nájdete aj na onlajnoch. Zápas má výkop o 16:00 hod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Marek Antalík

Branky: 3. Oršula, 11. Peltier (pen.), 25. Oršula, 28. Gašparovič, 30. Matejka, 32. Peltier, 61. Petreje, 76. Laczkó

Karty:   35. Hudák (SBA), 40. Oršula (SBA), 80. Petreje (SBA)   7. Geregai (VIN)

Rozhodčí: Očenáš – Chládek, Jánošík.