Čeljabinsk – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Ufa – Barys 2:1 (3:2 po s.n.) | Toljatti – N.Novgorod 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Kazaň – Minsk 4:5 (kon.)
po s.n. (3:2)
Salavat Julajev Ufa
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Barys Nur-Sultan
Středa 16.09.2015, 16:00 • Ufa Arena • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (18:37:59)

Československá stopa:
    Ján Laco (AST): 28 zákroků, 1 gól, úspěšnost 96,6%

Laco nakonec ze tří nájezdů nevychytal ani jeden a Dmitrij Makarov nakonec rozhodl o dvoubodovém vítězství domácího celku, který si za předvedenou hru svou výhru zaslouží. Slovenský gólman však podržel svůj tým během předešlých 65 minut a hlavně jemu vděčí Astana alespoň za bod.

65:00. Dmitrij MAKAROV - 2:1

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
    Autorem vítězné branky je DMITRIJ MAKAROV.

3. série
    3:2
    Makarov bekhendovým blafákem překonává Laca a získává bonusový bod pro Ufu.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení plné šancí nerozhodlo o vítězi zápasu, takže se po úpravě ledové plochy dočkáme samostatných nájezdů. Korunuje Ján Laco svůj dnešní skvělý výkon vítězstvím v dovednostní disciplíně a získá druhý bod pro Astanu?

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Astana už dohraje prodloužení s pukem na svých hokejkách.

64:15
    Obrovská šance Ufy! Jeden z domácích hráčů teď v gólové pozici minul odkrytou branku.

63:40
    Na druhé straně teď musel při rychlém protiútoku astany pohotově zasahovat Svedberg!

63:12
    Kolcov skvělou kolmou přihrávkou našel Engqvista, který v rychlosti usměrnil kotouč jen do boční sítě.

62:31
    Laco chytá sraženou střelu Grigorenka a schovává kotouč pod lapačku.

62:11
    Jeden z útočících hráčů teď tečoval Makarovovu střelu hodně vysoko, ale puk mohl spadnout do branky, kdyby nebylo Lacovy připravené lapačky.

61:32
    Další nepřesná rána pouze prosvištěla kolem Lacovy branky.

60:20
    Ufa se hned vrhla do útoku! Gončarov vypálil po zemi jen do Lacova betonu a Prochorkin následně přestřelil bránu.

60:01

Ve třetí třetině domácí konečně vytěžili ze své převahy úvodní branku, ale hosté dokázali odpovědět střelou Keatona Ellerbyho, takže po 60 minutách panuje nerozhodný stav 1:1 a zápas dospěl do prodloužení, které začne za malou chvíli.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Hosté vyhráli vhazování a dohrají třetinu s pukem v rohu kluziště.

59:54
    Domácí kouč si vyžádal oddechový čas. Ufa se ještě v posledních sekundách třetí třetiny pokusí zaútočit.

59:54
    Zakázané uvolnění Astany šest sekund před koncem třetí třetiny.

59:23
    Gončarov se dostal s pukem před branku, ale z otočky nemířil přesně.

59:11
    Engqvist to zkusil z úhlu, ale Laco byl na svém místě a v pohodě zasáhl.

58:00
    Nahlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny a u puku jsou hosté.

57:49
    Skvělý Laco teď drží Astanu ve hře o body a třetí třetina směřuje ke svému závěru. Vytěží domácí něco ze závěrečného tlaku, nebo zápas dojde do prodloužení?

56:36
    Lazarev tvrdě vypálil z pravého kruhu a Laco se štěstím vyráží kotouč nad branku.

56:06
    Ufa si nepohlídala přechod přes útočnou modrou a je z toho postavení mimo hru.

55:23
    Ellerby mohl opět udeřit, ale jeho střela tentokrát těsně minula Svedbergovu branku!

54:47
    Domácí mají velkou herní převahu, ale stav je nadále bezbrankový. Kotouč už prakticky neopouští obrannou třetinu Astany.

53:33
    Chlystov předložil kotouč do jasné gólovky Makarovovi, který přestřelil poloodkrytou branku!
    51:38. Keaton ELLERBY - 1:1

51:38
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak tohle je šok pro domácí! Přihrávka zpoza branky doputovala až na modrou čáru ke KEATONU ELLERBYMU, který pohotovou ranou vymetl horní růžek Svedbergovy svatyně. Asistence: Jevgenij Rymarev .

50:22
    Svedberg si poradil se střelou od modré a přerušuje hru.

49:47
    Puškarjov obětavě skočil do střely Prochorkina.

49:16
    Domácí tým je při chuti a jeho herní převaha pokračuje i po vstřelené brance.
    47:34. Nikolaj PROCHORKIN - 1:0

47:34
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se konečně dočkali! Omark napřáhl od modré a NIKOLAJ PROCHORKIN chytře nasměroval tečí kotouč mezi Lacovi betony. Asistence: Linus Omark.

47:07
    Další icing hostujícího týmu.

46:30
    Astana přežila další nebezpečnou situaci u svojí branky a následně jen darovala kotouč soupeři, aby mohla vystřídat.

45:51
    Ufa má velký hlad po vedoucím gólu, ale Astana se nadále úspěšně brání. Hosté teď vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

44:26
    Nestěrov objel hostující branku, ale Laco byl na svém místě a nedovolil mu procpat kotouč za svá záda.

43:59
    Domácí se snažili procpat kotouč za Laca, ale tentokrát z toho gól není!

43:53
    Po zakázaném uvolnění Astany se hra vrátí před slovenského brankáře.

43:05
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a vhazovat se bude před Lacem.

41:47
    Starčenko vystřelil vleže a Svedberg vyrazil kotouč jen k Poliščukovi, který zblízka trefil pouze beton švédského gólmana.

41:14
    Nepřesná rozehrávka Nestěrova končí zakázaným uvolněním Ufy.

40:01

Ani ve druhé třetině jsme se nedočkali branky, takže po 40 minutách zůstává nerozhodný stav 0:0. Domácí byli hlavně v závěru třetiny lepší, ale jejich herní převaha nadále vyznívá naprázdno. Třetí třetina začne přibližně v 17:38.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31
    Starčenko je zpátky na ledě.

39:17
    Další zákrok Laca a poté vyhození kotouče do obranné třetiny Ufy.

38:40
    Domácí se teď snažili doslova procpat kotouč za Laca, ale slovenský gólman zůstává nepřekonán.

38:15
    Další vyhození kotouče v podání Astany.

37:49
    Hosté se osvobozují vyhozeným kotoučem.

37:31
    Roman Starčenko dostává menší trest za vysokou hůl.

37:31
    Laco musel dvakrát pohotově zasahovat, ale Barys poté dokázal přerušit hru.

37:00
    Rozhodčí signalizuje vyloučení a Ufa má k dispozici výhodu.

36:40
    Ufa uzamkla soupeře v jeho obranném pásmu.

35:36
    Nezachycená rozehrávka domácího týmu končí zakázaným uvolněním.

34:55
    Grigorenko se protáhl s kotoučem do mezikruží, ale obránci mu nedovolili vystřelit tak, jak by si představoval.

33:31
    Laco teď trochu riskantně vyjel za branku a napadající domácí hráči z toho málem vytěžili velkou šanci, ale obrana Barysu nakonec odklidila kotouč do bezpečí.

32:48
    Nahozený kotouč se od zadního mantinelu odrazil k Chlystovovi, který zblízka neprocpal v rychlosti kotouč za Laca.

31:59
    Domácí zvýšili aktivitu a důraz v útočném pásmu a Astana se začíná dostávat pod tlak.

30:30
    Na konci povedené kombinace domácích se ve střelecké pozici ocitl Kolcov, který však trefil kotouč hodně špatně.

30:18
    Derljukova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním Ufy.

29:22
    Domácí jsou častěji u kotouče, ale Astana napadá vysoko a nedává hráčům v zelených dresech příliš prostoru.

28:55
    Tečovaná rána od modré míjí Lacovu branku.

27:30
    Barys ve druhé třetině napadá lépe domácí rozehrávku a nedostává se tolik pod tlak. Oboustranně zatím platí, že ve druhé periodě nejsou k vidění gólové šance.

26:47
    Starčenko zkusil vystřelit z úhlu přes obránce, ale Svedberg byl na svém místě a bez potíží zasáhl.

26:04
    Špatná přesilovka Salavatu končí a Baranov je zpátky na ledě.

25:40
    A opět budou muset domácí rozehrávat od vlastní třetiny.

25:10
    Hosté vyvážejí kotouč do útočné třetiny. Ufě se zatím přesilovka moc nedaří.

24:32
    Hosté se osvobozují výhozem kotouče.

24:04
    Maxim Baranov dostává menší trest za podražení a je tu první přesilovka pro Ufu.

23:30
    Po faulu v rohu kluziště je signalizována výhoda pro domácí celek.

22:32
    Laco zneškodnil tečovanou střelu od modré a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

21:23
    Hosté ve zbylé části přesilové hry vůbec nezahrozili a Prochorkin se vrací na led.

20:42
    Gonačarov dobře napadal a dostal kotouč pryč z obranného pásma Ufy.

20:01

V první třetině byla lepším týmem domácí Ufa, která však nedokázala svou herní převahu vyjádřit gólově a v závěru první periody došlo navíc hned k několika vyloučením domácích hráčů, což pochopitelně přerušilo tlak domácího týmu. Druhá třetina začne přibližně v 16:52.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

19:23
    Ufa se bude muset opět bránit. Nikolaj Prochorkin dostává menší trest za podražení.

18:59
    Hostující obrana teď ustála velký závar před Lacovou brankou! Puk dlouho nebezpečně poskakoval v obranném pásmu Barysu.

18:32
    Ufa hraje v plném počtu.

18:05
    Domácí vyhazují kotouč do útočné třetiny a Višněvského trest se blíží ke konci.

17:36
    Dawesovu střelu vyráží Svedberg do rohu kluziště.

17:02
    Ufa vyhrála vhazování ve středním pásmu a ihned následovalo vyhození kotouč za branku Jána Laca.

16:32
    Polovina Višněvského trestu je minulostí a domácí se v oslabení zatím brání velmi dobře.

15:10
    Kolcov se vrátil z trestné lavice a okamžitě se zapojil do hry, když na vlastní modré získal kotouč a vyrazil do protiútoku. Obránce Ufy se v útočném pásmu rozhodl zaseknout kotouč a přihrát do druhé vlny Prochorkinovi, který prověřil střelou Laca.

14:32
    Ivan Višněvskij dostává 2+2 minuty za vysokou hůl a domácí budou hrát 31 sekund ve třech!

13:36
    Ufa je nebezpečná i v početní nevýhodě! Tentokrát musel Laco pohotově zasáhnout lapačkou proti střele Makarova.

13:20
    Makarov se při vlastním oslabení dostal za obranu Astany a jel sám na Laca, kterého však nedokázal překonat!

13:03
    Kolcov prohrál u mantinelu ve vlastním pásmu osobní souboj s Bochenskim, kterého pak zastavil pouze za cenu faulu. Domácí obránce si jde odpykat dvě minuty za držení.

12:02
    Laco zalehl poskakující kotouč dříve, než se k němu dostal dotírající Grigorenko.

11:37
    Rymarev se protáhl s kotoučem až před Svedberga, ale tísněn bránícím hráčem nezakončil příliš nebezpečně.

11:12
    Lazarev dělal kličku před modrou čarou, čímž své rozjeté spoluhráče vystavil do ofsajdu.

09:51
    Laco dobře zakročil vyrážečkou proti střele Gončarova!

09:28
    Domácí jsou zatím lepší ve všech aspektech hry a jejich herní převaze schází už "jen" vstřelená branka.

08:30
    Soin zavezl kotouč do útočné třetiny, kde bekhendem přihrál do mezikruží Nestěrovi, který v dobré příležitosti nepřekonal Laca!

07:57
    Gončarov nedosáhl na rozehrávku a puk doputoval až na zakázané uvolnění.

07:46
    Prochorkin si teď nepohlídal přechod přes útočnou modrou a je z toho ofsajd domácího celku.

07:12
    První menší práce pro Svedberga, který lapil střelu od modré a přerušuje hru.

07:03
    Hosté jsou zatím směrem dopředu naprosto neškodní.

06:26
    Soin si v útočném pásmu počkal na správný moment ke střele a poměrně zblízka pálil jen do Laca.

06:11
    Omark se dostal do zakončení, ale z prostoru uvnitř pravého kruhu mířil jen přímo do slovenského gólmana.

05:29
    Další nebezpečná střela domácích, za níž se Laco jen ohlédl. Kotouč nakonec orazítkoval jen zadní mantinel.

04:48
    Puk se dostal mimo hrací plochu. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

04:25
    Ránu od modré zblokoval jeden z hostujících obránců a u kotouče zůstávají domácí.

03:41
    Zato Ufa se do zakončení dostává poměrně snadno, ale tentokrát chyběla střele Grigorenka přesnost.

03:12
    Barys se teď drží s kotoučem v útočném pásmu, ale stále tomu chybí střelba.

02:30
    Ufa je v úvodu aktivnější, Svedberg zatím nemusel zasahovat.

01:17
    Domácí teď rychlým útokem rozebrali obranu Astany a Arzamascev si najížděl do gólové pozice, ale nedosáhl na nepřesnou finální přihrávku.

00:21
    K první střele zápasu se dostal Prochorkin, který namířil kotouč jen do připravené lapačky Laca.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Metljuk, Kolcov, Gončarov, Višněvskij, Arzamascev, Lepistö, Culygin, Derljuk – Prochorkin, Omark, Grigorenko – Chlystov, Makarov, Lisin – Lazarev, Nesterov, Soin – Setdikov, Černov, Engqvist.

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Dallman, Semjonov, Ellerby, Litviněnko, Savčenko, Trjasunov – St. Pierre, Bochenski, Dawes – Romanov, Puškarjov, Kajgorodov – Rymarev, Starčenko, Poliščuk – Michajlis, Grents, Baranov – Krasnoslobodcev.

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Antti Boman – Jakov Palej, Stanislav Raming.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny hokejové fanoušky! V KHL se dnes mimo jiné můžeme těšit na souboj mezi Salavatem Julajev Ufa a Barysem Astana. Domácí patří od počátků KHL mezi přední kluby této soutěže, ale letos předvedli opravdu špatný start, když prohráli šest úvodních zápasů v řadě. V posledních dvou zápasech však Ufa zaznamenala dvě venkovní výhry a konečně se trochu odlepila ode dna tabulky Východní konference, kde jí momentálně patří s osmy body jedenácté místo. Hosté z Kazachstánu jsou na tom o něco lépe a s dvanácti body jsou sedmí. Astana rovněž vyhrála své poslední dva zápasy, takže otázkou zůstává, který z týmů svou vítěznou sérii dnes prodlouží. Zápas můžete prostřednictvím našeho textového přenosu sledovat od 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 48. Prochorkin (Omark), rozh. náj. Makarov – 52. Ellerby (Rymarev)