Čeljabinsk – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Ufa – Barys 2:1 (3:2 po s.n.) | Toljatti – N.Novgorod 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Kazaň – Minsk 4:5 (kon.)
po s.n. (3:2)
Salavat Julajev Ufa
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Barys Nur-Sultan
Středa 16.09.2015, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! V KHL se dnes mimo jiné můžeme těšit na souboj mezi Salavatem Julajev Ufa a Barysem Astana. Domácí patří od počátků KHL mezi přední kluby této soutěže, ale letos předvedli opravdu špatný start, když prohráli šest úvodních zápasů v řadě. V posledních dvou zápasech však Ufa zaznamenala dvě venkovní výhry a konečně se trochu odlepila ode dna tabulky Východní konference, kde jí momentálně patří s osmy body jedenácté místo. Hosté z Kazachstánu jsou na tom o něco lépe a s dvanácti body jsou sedmí. Astana rovněž vyhrála své poslední dva zápasy, takže otázkou zůstává, který z týmů svou vítěznou sérii dnes prodlouží. Zápas můžete prostřednictvím našeho textového přenosu sledovat od 16:00.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Metljuk, Kolcov, Gončarov, Višněvskij, Arzamascev, Lepistö, Culygin, Derljuk – Prochorkin, Omark, Grigorenko – Chlystov, Makarov, Lisin – Lazarev, Nesterov, Soin – Setdikov, Černov, Engqvist.

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Dallman, Semjonov, Ellerby, Litviněnko, Savčenko, Trjasunov – St. Pierre, Bochenski, Dawes – Romanov, Puškarjov, Kajgorodov – Rymarev, Starčenko, Poliščuk – Michajlis, Grents, Baranov – Krasnoslobodcev.

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Antti Boman – Jakov Palej, Stanislav Raming.

00:01

00:21
    K první střele zápasu se dostal Prochorkin, který namířil kotouč jen do připravené lapačky Laca.

01:17
    Domácí teď rychlým útokem rozebrali obranu Astany a Arzamascev si najížděl do gólové pozice, ale nedosáhl na nepřesnou finální přihrávku.

02:30
    Ufa je v úvodu aktivnější, Svedberg zatím nemusel zasahovat.

03:12
    Barys se teď drží s kotoučem v útočném pásmu, ale stále tomu chybí střelba.

03:41
    Zato Ufa se do zakončení dostává poměrně snadno, ale tentokrát chyběla střele Grigorenka přesnost.

04:25
    Ránu od modré zblokoval jeden z hostujících obránců a u kotouče zůstávají domácí.

04:48
    Puk se dostal mimo hrací plochu. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

05:29
    Další nebezpečná střela domácích, za níž se Laco jen ohlédl. Kotouč nakonec orazítkoval jen zadní mantinel.

06:11
    Omark se dostal do zakončení, ale z prostoru uvnitř pravého kruhu mířil jen přímo do slovenského gólmana.

06:26
    Soin si v útočném pásmu počkal na správný moment ke střele a poměrně zblízka pálil jen do Laca.

07:03
    Hosté jsou zatím směrem dopředu naprosto neškodní.

07:12
    První menší práce pro Svedberga, který lapil střelu od modré a přerušuje hru.

07:46
    Prochorkin si teď nepohlídal přechod přes útočnou modrou a je z toho ofsajd domácího celku.

07:57
    Gončarov nedosáhl na rozehrávku a puk doputoval až na zakázané uvolnění.

08:30
    Soin zavezl kotouč do útočné třetiny, kde bekhendem přihrál do mezikruží Nestěrovi, který v dobré příležitosti nepřekonal Laca!

09:28
    Domácí jsou zatím lepší ve všech aspektech hry a jejich herní převaze schází už "jen" vstřelená branka.

09:51
    Laco dobře zakročil vyrážečkou proti střele Gončarova!

11:12
    Lazarev dělal kličku před modrou čarou, čímž své rozjeté spoluhráče vystavil do ofsajdu.

11:37
    Rymarev se protáhl s kotoučem až před Svedberga, ale tísněn bránícím hráčem nezakončil příliš nebezpečně.

12:02
    Laco zalehl poskakující kotouč dříve, než se k němu dostal dotírající Grigorenko.

13:03
    Kolcov prohrál u mantinelu ve vlastním pásmu osobní souboj s Bochenskim, kterého pak zastavil pouze za cenu faulu. Domácí obránce si jde odpykat dvě minuty za držení.

13:20
    Makarov se při vlastním oslabení dostal za obranu Astany a jel sám na Laca, kterého však nedokázal překonat!

13:36
    Ufa je nebezpečná i v početní nevýhodě! Tentokrát musel Laco pohotově zasáhnout lapačkou proti střele Makarova.

14:32
    Ivan Višněvskij dostává 2+2 minuty za vysokou hůl a domácí budou hrát 31 sekund ve třech!

15:10
    Kolcov se vrátil z trestné lavice a okamžitě se zapojil do hry, když na vlastní modré získal kotouč a vyrazil do protiútoku. Obránce Ufy se v útočném pásmu rozhodl zaseknout kotouč a přihrát do druhé vlny Prochorkinovi, který prověřil střelou Laca.

16:32
    Polovina Višněvského trestu je minulostí a domácí se v oslabení zatím brání velmi dobře.

17:02
    Ufa vyhrála vhazování ve středním pásmu a ihned následovalo vyhození kotouč za branku Jána Laca.

17:36
    Dawesovu střelu vyráží Svedberg do rohu kluziště.

18:05
    Domácí vyhazují kotouč do útočné třetiny a Višněvského trest se blíží ke konci.

18:32
    Ufa hraje v plném počtu.

18:59
    Hostující obrana teď ustála velký závar před Lacovou brankou! Puk dlouho nebezpečně poskakoval v obranném pásmu Barysu.

19:23
    Ufa se bude muset opět bránit. Nikolaj Prochorkin dostává menší trest za podražení.

19:54
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině byla lepším týmem domácí Ufa, která však nedokázala svou herní převahu vyjádřit gólově a v závěru první periody došlo navíc hned k několika vyloučením domácích hráčů, což pochopitelně přerušilo tlak domácího týmu. Druhá třetina začne přibližně v 16:52.

20:01

20:42
    Gonačarov dobře napadal a dostal kotouč pryč z obranného pásma Ufy.

21:23
    Hosté ve zbylé části přesilové hry vůbec nezahrozili a Prochorkin se vrací na led.

22:32
    Laco zneškodnil tečovanou střelu od modré a vyrazil kotouč do ochranné sítě.

23:30
    Po faulu v rohu kluziště je signalizována výhoda pro domácí celek.

24:04
    Maxim Baranov dostává menší trest za podražení a je tu první přesilovka pro Ufu.

24:32
    Hosté se osvobozují výhozem kotouče.

25:10
    Hosté vyvážejí kotouč do útočné třetiny. Ufě se zatím přesilovka moc nedaří.

25:40
    A opět budou muset domácí rozehrávat od vlastní třetiny.

26:04
    Špatná přesilovka Salavatu končí a Baranov je zpátky na ledě.

26:47
    Starčenko zkusil vystřelit z úhlu přes obránce, ale Svedberg byl na svém místě a bez potíží zasáhl.

27:30
    Barys ve druhé třetině napadá lépe domácí rozehrávku a nedostává se tolik pod tlak. Oboustranně zatím platí, že ve druhé periodě nejsou k vidění gólové šance.

28:55
    Tečovaná rána od modré míjí Lacovu branku.

29:22
    Domácí jsou častěji u kotouče, ale Astana napadá vysoko a nedává hráčům v zelených dresech příliš prostoru.

30:18
    Derljukova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním Ufy.

30:30
    Na konci povedené kombinace domácích se ve střelecké pozici ocitl Kolcov, který však trefil kotouč hodně špatně.

31:59
    Domácí zvýšili aktivitu a důraz v útočném pásmu a Astana se začíná dostávat pod tlak.

32:48
    Nahozený kotouč se od zadního mantinelu odrazil k Chlystovovi, který zblízka neprocpal v rychlosti kotouč za Laca.

33:31
    Laco teď trochu riskantně vyjel za branku a napadající domácí hráči z toho málem vytěžili velkou šanci, ale obrana Barysu nakonec odklidila kotouč do bezpečí.

34:55
    Grigorenko se protáhl s kotoučem do mezikruží, ale obránci mu nedovolili vystřelit tak, jak by si představoval.

35:36
    Nezachycená rozehrávka domácího týmu končí zakázaným uvolněním.

36:40
    Ufa uzamkla soupeře v jeho obranném pásmu.

37:00
    Rozhodčí signalizuje vyloučení a Ufa má k dispozici výhodu.

37:31
    Laco musel dvakrát pohotově zasahovat, ale Barys poté dokázal přerušit hru.

37:31
    Roman Starčenko dostává menší trest za vysokou hůl.

37:49
    Hosté se osvobozují vyhozeným kotoučem.

38:15
    Další vyhození kotouče v podání Astany.

38:40
    Domácí se teď snažili doslova procpat kotouč za Laca, ale slovenský gólman zůstává nepřekonán.

39:17
    Další zákrok Laca a poté vyhození kotouče do obranné třetiny Ufy.

39:31
    Starčenko je zpátky na ledě.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ani ve druhé třetině jsme se nedočkali branky, takže po 40 minutách zůstává nerozhodný stav 0:0. Domácí byli hlavně v závěru třetiny lepší, ale jejich herní převaha nadále vyznívá naprázdno. Třetí třetina začne přibližně v 17:38.

40:01

41:14
    Nepřesná rozehrávka Nestěrova končí zakázaným uvolněním Ufy.

41:47
    Starčenko vystřelil vleže a Svedberg vyrazil kotouč jen k Poliščukovi, který zblízka trefil pouze beton švédského gólmana.

43:05
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a vhazovat se bude před Lacem.

43:53
    Po zakázaném uvolnění Astany se hra vrátí před slovenského brankáře.

43:59
    Domácí se snažili procpat kotouč za Laca, ale tentokrát z toho gól není!

44:26
    Nestěrov objel hostující branku, ale Laco byl na svém místě a nedovolil mu procpat kotouč za svá záda.

45:51
    Ufa má velký hlad po vedoucím gólu, ale Astana se nadále úspěšně brání. Hosté teď vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

46:30
    Astana přežila další nebezpečnou situaci u svojí branky a následně jen darovala kotouč soupeři, aby mohla vystřídat.

47:07
    Další icing hostujícího týmu.

47:34
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se konečně dočkali! Omark napřáhl od modré a NIKOLAJ PROCHORKIN chytře nasměroval tečí kotouč mezi Lacovi betony. Asistence: Linus Omark.
    47:34. Nikolaj PROCHORKIN - 1:0

49:16
    Domácí tým je při chuti a jeho herní převaha pokračuje i po vstřelené brance.

49:47
    Puškarjov obětavě skočil do střely Prochorkina.

50:22
    Svedberg si poradil se střelou od modré a přerušuje hru.

51:38
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak tohle je šok pro domácí! Přihrávka zpoza branky doputovala až na modrou čáru ke KEATONU ELLERBYMU, který pohotovou ranou vymetl horní růžek Svedbergovy svatyně. Asistence: Jevgenij Rymarev .
    51:38. Keaton ELLERBY - 1:1

53:33
    Chlystov předložil kotouč do jasné gólovky Makarovovi, který přestřelil poloodkrytou branku!

54:47
    Domácí mají velkou herní převahu, ale stav je nadále bezbrankový. Kotouč už prakticky neopouští obrannou třetinu Astany.

55:23
    Ellerby mohl opět udeřit, ale jeho střela tentokrát těsně minula Svedbergovu branku!

56:06
    Ufa si nepohlídala přechod přes útočnou modrou a je z toho postavení mimo hru.

56:36
    Lazarev tvrdě vypálil z pravého kruhu a Laco se štěstím vyráží kotouč nad branku.

57:49
    Skvělý Laco teď drží Astanu ve hře o body a třetí třetina směřuje ke svému závěru. Vytěží domácí něco ze závěrečného tlaku, nebo zápas dojde do prodloužení?

58:00
    Nahlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny a u puku jsou hosté.

59:11
    Engqvist to zkusil z úhlu, ale Laco byl na svém místě a v pohodě zasáhl.

59:23
    Gončarov se dostal s pukem před branku, ale z otočky nemířil přesně.

59:54
    Zakázané uvolnění Astany šest sekund před koncem třetí třetiny.

59:54
    Domácí kouč si vyžádal oddechový čas. Ufa se ještě v posledních sekundách třetí třetiny pokusí zaútočit.

59:58
    Hosté vyhráli vhazování a dohrají třetinu s pukem v rohu kluziště.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině domácí konečně vytěžili ze své převahy úvodní branku, ale hosté dokázali odpovědět střelou Keatona Ellerbyho, takže po 60 minutách panuje nerozhodný stav 1:1 a zápas dospěl do prodloužení, které začne za malou chvíli.

60:01

60:20
    Ufa se hned vrhla do útoku! Gončarov vypálil po zemi jen do Lacova betonu a Prochorkin následně přestřelil bránu.

61:32
    Další nepřesná rána pouze prosvištěla kolem Lacovy branky.

62:11
    Jeden z útočících hráčů teď tečoval Makarovovu střelu hodně vysoko, ale puk mohl spadnout do branky, kdyby nebylo Lacovy připravené lapačky.

62:31
    Laco chytá sraženou střelu Grigorenka a schovává kotouč pod lapačku.

63:12
    Kolcov skvělou kolmou přihrávkou našel Engqvista, který v rychlosti usměrnil kotouč jen do boční sítě.

63:40
    Na druhé straně teď musel při rychlém protiútoku astany pohotově zasahovat Svedberg!

64:15
    Obrovská šance Ufy! Jeden z domácích hráčů teď v gólové pozici minul odkrytou branku.

64:50
    Astana už dohraje prodloužení s pukem na svých hokejkách.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení plné šancí nerozhodlo o vítězi zápasu, takže se po úpravě ledové plochy dočkáme samostatných nájezdů. Korunuje Ján Laco svůj dnešní skvělý výkon vítězstvím v dovednostní disciplíně a získá druhý bod pro Astanu?