Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Barys 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Toljatti – Čerepovec 0:2 (kon.)
Kazaň – CSKA Moskva 6:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 4:0 (kon.)
Soči – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Avangard Omsk
Pátek 18.09.2015, 16:00 • KrK Uralec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné odpoledne, vítám vás u sledování textového přenosu z dalšího utkání KHL, v němž se utká Avtomobilist Jekatěrinburg s Avangardem Omsk. Úvodní buly bude vhozeno v 16 hodin.

Můžeme se těšit na zajímavé měření sil dvou elitních celků Východní konference, domácímu Avtomobilistu totiž patří čtvrtá příčka, Avangard suverénně (se šestibodovým náskokem na druhý Magnitogorsk) Východu kraluje. Na soupiskách obou týmů najdeme hned několik českých hráčů, za Jekatěrinburg kromě gólmana Jakuba Kováře válí ještě Ondřej Roman a zkušený Petr Koukal. V Omsku k triu legionářů Sobotka, Kempný, Furch teprve včera přibyl velezkušený Martin Erat, který však ještě nemá vyřízena víza, a tak na ledě Jekatěrinburgu zřejmě ještě nenastoupí.

Oba týmy nastoupí v úplně jiném rozpoložení. Zatímco Omsku se daří a hráči Avangardu vyhráli už třikrát v řadě, Avtomobilist po skvělém startu už čtyřikrát v řadě prohrál – z toho třikrát shodně 1:4, a to jak proti Soči, tak i na ledě CSKA Moskva a v Soči.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Megalinskij, Vasiljevskij, Trjamkin, Kivistö, Žuravljov, Turbin, Ščemerov – Simakov, Golyšev, Roman – Saprykin, Koukal, Dostojnov – Veličkin, Popov, Mitjakin – Alexejev, Torčeňuk, Jemelin – Pankov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Kuljaš, Kempný, Lekomcev, Alexandrov, Kulik, Valentěnko – Rasskazov, Popov, Pěrežogin – Širokov, Paršin, Zubov – Lemťugov, Petrov, Černikov – Kurjanov, Lauta, Michejev – Fiščenko.

Rozhodčí: Bondar, Bělov – Viljugin, Maťuša.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:45
    Hostům první útok nevyšel, Jonas Ahnelöv se s pukem na holi vrací do obranného pásma.

01:56
    Avangard je v úvodu aktivnější, po střele Ilji Zubova musel Kovář vytáhnout svůj první zákrok.

02:49
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

04:02
    O puk se strhla lítá bitva v rohu kluziště, ani jednomu týmu se zatím nedaří dostávat se do šancí.

05:14
    Valentěnkův propagační pokus od modré byl sražen do rohu, tam se ještě snaží vybojovat kotouč Fiščenko.

06:14
    Tommi Kivistö (JEK) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

07:02
    Domácí se osvobozují, Avangardu se v této početní výhodě příliš nedaří.

07:48
    Hráči Avtomobilistu skvěle brání své obranné pásmo, Kovář stále nemusel zasahovat.

08:14

09:05
    Petr Koukal vyrazil na zteč a přímo ohrozil svého krajana v hostující svatyni Furcha, gólman Omsku si však se střelou prvního jmenovaného poradil.

10:16
    Alexandr Popov se ke střele neprotlačil, puk je za svatyní Dominika Furcha.

10:53
    Jurij Alexandrov (OMS) si jde odpykat dvouminutový trest za hákování.

11:34
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí narozdíl od Avangardu svou přesilovku využívají a jdou do vedení! Saprykinův pokus z vrcholu kruhů vyrazil Furch jen k ALEXEJI DOSTOJNOVI, který bez problémů zametl puk do poloprázdné hostující svatyně. Asistence: Oleg Saprykin, Petr Koukal
    11:34. DOSTOJNOV - 1:0

12:37
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale Pěrežogin s pukem nic nevymyslel.

13:40
    Pavel Valentěnko zavezl puk do útočného pásma, ale tam jsou hráči Avangardu zatím bezradní.

14:26
    Ofsajd a v něm Sergej Širokov, tentokrát se hosté nepodívali ani za útočnou modrou...

15:51
    Alexandr Pěrežogin pálil z levého kruhu, ale Jakub Kováč se stihl včas přemístit.

16:35
    Další Pěrežoginova rána už byla o poznání nebezpečnější, ale Kovář předvedl skvělý reflexivní zákrok!

17:22
    Další útok Avtomobilistu se s úspěchem nesetkal, Furch v pohodě přerušil hru.

17:50
    Domácí opět přebírají iniciativu, Dominik Furch se musí mít na pozoru.

19:00
    Už běží poslední minuta první části!

19:21
    Petr Koukal se v mezikruží k puku nedostal, Avangard zakládá rychlý protiútok.

19:42
    Alexej Dostojnov (JEK) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi, domácí po jejím konci vedou 1:0. Dosud jedinou branku vyrovnaného zápasu obstaral v početní převaze Dostojnov, Jakub Kovář zatím tedy narozdíl od Dominika Furcha drží čisté konto. Co přinese druhá třetina? Na to si počkejme do 16:55.

20:01

20:56
    Avangard ještě dohrává přesilovou hru, ale do žádných šancí se hosté zatím nedostali.

21:42

22:50
    Kotouč je za Furchovou svatyní, hosté zakládají další útok z hloubi vlastní obranné třetiny.

23:49
    Alexejev s Jemelinem ze závaru před Furchem nedokázali nic vytěžit, pokud nepočítáme fakt, že se bude vhazovat po pravé ruce hostujícího brankáře.

25:02
    Jakub Kovář odvážnou zadovkou posunul puk na Jemelina, ten se štěstím propasíroval puk ven z obranné třetiny.

26:13
    Komerční přestávka, následovat bude buly poblíž Jakuba Kováře.

26:53
    Oleg Saprykin (JEK) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

27:02
    Obrovský závar před Kovářem, jenž neudržel Valentěnkovu ránu v lapačce a poté při něm stáli všichni svatí, jelikož hosté nedostali puk za brankovou čáru!

28:16
    Děnis Paršin se zničehonic zjevil před Kováčem, nicméně puk letící zhruba ve výšce ramen nedokázal zkrotit tak, aby mohl vystřelit.

28:53

29:17
    Aktivně napadající hráči Jekatěrinburgu dělají zadákům Avangardu obrovské problémy, hostům se stále nedaří kloudně rozehrát.

30:16
    Hosté se v útočném pásmu dlouho neudrželi, Jonas Ahnelöv peláší pro kotouč až k Furchovi.

31:15
    Postavení mimo hru a v něm jeden z hráčů Avangardu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:50
    Nepřesná rozehrávka hostí končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje před Dominika Furcha.

33:42
    A znovu. Avtomobilist zatím bez větších problémů brání těsné vedení.

35:02
    Furch musel být ve střehu, ale elitní útočné komando Jekatěrinburgu se nakonec ke střele nedostalo.

35:06
    Na dvě minuty za sekání si jde odpočinout na trestnou lavici Jonas Ahnelöv (OMS).

36:02
    Avangard se osvobozuje, domácí musejí zakládat další akci až od Kováře.

37:01
    Úplně volný Simakov si na pravém kruhu říkal o puk, ale nedočkal se jej.

37:02
    Pavel Valentěnko (OMS) už sedí za katrem – dvě minuty, krosček.

37:06
    Hosté už jsou alespoň ve čtyřech, švédský reprezentant Ahnelöv už skáče na led.

37:52
    Ondřej Roman si několikrát vyměnil puk s Golyševem, ale k ničemu převratnému to nevedlo a hosté se poté osvobodili.

38:20
    Trjamkinovu střelu z ostrého úhlu Furch vytěsnil, tlak Avtomobilistu však stále pokračuje.

39:02
    Před Furchem clonící Koukal nedokázal tečovat nahození od modré, Valentěnko mezitím už opustil trestnou lavici.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V prostřední části hry branka nepadla, k vidění nebylo ani příliš šancí. Avangard se postupně dostával více a více do hry, do vyložených střeleckých pozic se však hosté ne a ne dostat. Jaké rozuzlení si pro nás přichystá třetí třetina? To se dozvíme v 17:42.

40:01

40:54
    Domácí si nekomplikovali život a jednoduchým vyhozením se osvobodili. Kotouč poté pomalu doskotačil až k Furchovi.

41:20
    Alexej Dostojnov (JEK) jde pykat na dvě minuty za podražení.

41:58
    Avangard znovu přišel o puk, účelně bránící domácí černou pryž znovu vyhodili do bezpečí.

43:12
    Děnis Kuljaš hledal křižným pasem svého jmenovce Paršina, ten ale nedokázal zpracovat puk a hosté poté opět přišli o útočné pásmo.

44:15
    Nedůslední hráči Jekatěrinburgu ve vlastní obranné třetině přišli o kotouč, ale jejich zaváhání napravil Nikita Trjamkin a okamžitě založil protiakci.

45:37
    Koukalova formace se na chvilku usadila v útočném pásmu, ale žádné nebezpečí pro Furcha a spol. z toho nepramenilo. Avtomobilist necelou čtvrthodinu před koncem stále drží hubený náskok.

47:01
    Hlasatel oznámil komerční přestávku, už známe také údaj o počtu diváků – cestu do arény KrK Uralec si našlo 5100 hokejových příznivců!

48:03
    Zubov v ofsajdu, hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.

48:06
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Širokov přesně našel DĚNISE PARŠINA, který se nemýlil, Jakub Kovář byl bez šance na zásah. Asistence: Sergej Širokov, Děnis Kuljaš.
    48:06. PARŠIN - 1:1

49:31
    Do konce zbývá něco přes deset minut, závěr slibuje dramatickou zápletku. Kdo se bude radovat?

49:39
    Oddechový čas pro domácí.

51:04
    To je neuvěřitelné, hosté během necelých tří minut otočili skóre ve svůj prospěch! ILJA MICHEJEV přesnou střelou utišil jekatěrinburský hokejový palác, domácí budou muset dohánět ztrátu. Bez asistence.
    51:04. MICHEJEV - 1:2

52:19
    Avtomobilist se snaží o rychlou odpověď, hráči v červených dresech kombinují v útočném pásmu.

52:52
    Děnis Paršin (OMS) jde pykat na dvě minuty za podražení.

53:49
    Hosté se osvobozují, v této početní převaze se Jekatěrinburským vůbec nedaří.

54:52
    Děnis Paršin už je na ledě, toto oslabení hosté přečkali bez ztráty kytičky.

55:34
    Právě Paršin nyní střelou švihem prověřil pozornost Jakuba Kováře, domácí gólman bez problémů přerušil hru.

56:52
    Megalinskij zakládá další útok až od Jakuba Kováře, domácí mají na vyrovnání zhruba tři minuty!

58:20
    Avtomobilist to stihl, je vyrovnáno! Kotouč se odrazil na pravý kruh k ANATOLIJI GOLYŠEVOVI, který dostál svému příjmení a prostřelil přemisťujícího se Furcha. Asistence: Alexandr Pankov.
    58:20. GOLYŠEV - 2:2

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny!

59:44
    Avtomobilist je v závěru jednoznačně aktivnější, ale vstřelit rozdílový gól se už domácím zřejmě nepodaří.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je to tak. Pankov pálil příliš vysoko, a tak o vítězi duelu mezi Jekatěrinburgem a Omskem rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy!

60:01

61:12
    Jevgenij Kulik pálil přesně do Kovářových betonů, vhazovat se bude v obranném pásmu Avtomobilistu.

62:08
    Hned dva útočníci Avangardu se vyřítili na Jakuba Kováře, ten ale bravurními zákroky udržel domácí v zápase!

62:32
    Valentěnko si vyšlápl na Alexejeva, což se vůbec nelíbí domácím příznivcům.

62:42
    Alexandr Popov (OMS) půjde na trestnou lavici, domácí mají obrovskou šanci rozhodnout o svém vítězství!

63:05
    Jurij Alexandrov (OMS) vyhodil puk na tribunu, hráči Jekatěrinburgu si zahrají dvojnásobnou přesilovku!

63:22
    Je vymalováno, Avtomobilist využívá přesilovku a vítězí! Megalinskij napřáhl na modré a jeho dělový projektil umně tečoval OLEG SAPRYKIN, jenž dostal puk za záda nicnetušícího Furcha! Asistence: Dmitrij Megalinskij, Alexej Vasiljevskij.
    63:22. SAPRYKIN - 3:2

Zajímavé rozuzlení přinesla závěrečná desetiminutovka třetí třetiny a následné prodloužení. Hosté dvěma slepenými góly Paršina a Michejeva převážili misky vah ve svůj prospěch, nicméně Avtomobilist dvě minuty před sirénou vyrovnal zásluhou Golyševa a v následném prodloužení rozhodl o triumfu Jekatěrinburských Oleg Saprykin. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (18:47:24)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 12. Dostojnov (Saprykin, Koukal), 59. Golyšev (Pankov), 64. Saprykin (Megalinskij, Vasiljevskij) – 49. Paršin (Širokov, Kuljaš), 52. Michejev

Rozhodčí: Bondar, Bělov – Viljugin, Maťuša