Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Barys 1:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Čeljabinsk – Vladivostok 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Toljatti – Čerepovec 0:2 (kon.)
Kazaň – CSKA Moskva 6:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Minsk 4:0 (kon.)
Soči – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Pátek 18.09.2015, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

S přáním dobrého odpoledne vás vítám u dalšího duelu nadnárodní KHL, jež dnes pokračuje dalšími deseti duely. My se zaměříme na měření sil dvou celků z Východní konference, překvapivě se trápící Salavat Julajev Ufa doma přivítá Metallurg Novokuzněck.

Dnešní soupeři jsou sousedy v tabulce, jedenáctá Ufa bude mít proti desátému Novokuzněcku výhodu domácího prostředí. Salavat Julajev po hrůzostrašném startu do soutěže zabral a už má na svém kontě tři výhry v řadě, na umístění v postupových vodách do vyřazovacích bojů to však zatím nestačí. Nejproduktivnějším hráčem baškorostánského celku je zkušený forvard Kiril Kolcov (3+9), český zadák Miroslav Blaťák (5+6) má jen o bodík méně.

To Metallurg se na velké individuality nespoléhá (nejproduktivnější muž "Kuzňy" Michail Kuklev má na kontě šest bodů – všechny za asistence), naopak sází na týmový projev. A zatím se to daří, jeden z papírových outsiderů ligy si v probíhajícím ročníku už připsal skalpy Petrohradu, Rigy či naposledy Čeljabinsku.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Arzamascev, Višněvskij, Gončarov, Kolcov, Metljug, Děrljuk, Culygin – Grigorenko, Omark, Prochorkin – Makarov, Chlystov, Hartikainen – Soin, Černov, Lazarev – Engqvist, Něstěrov, Setdikov.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Novotný) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Skutar, Amirov, Kamalov, Ljamkin – Kaprizov, Kazakov, Stoa – Romanov, Musin, Komaristij – Jazkov, Drugov, Orlov – Mitrjakov, Malinovskij, Makarenko.

Rozhodčí: Dejev, Lavrentěv – Berseňov, Judin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:18
    Hra je poprvé přerušena, po propagačním pokusu Romanova se bude vhazovat v útočném pásmu hostí.

01:20
    Anton Lazarev prokličkoval až před Podjapolského, ale střelou mezi betony na něj nevyzrál!

02:04
    Salavatu Julajev se nepodařilo vyvézt puk z obranného pásma, aktivně napadající hráči Metallurgu se usadili v útočném pásmu.

03:18
    Stoa sice na červené čáře ztratil puk, poté jej však okamžitě vybojoval zpět pro hostující barvy.

04:32
    Hosté jsou stále u kotouče, Ilja Musin motá hlavy zadákům Ufy.

05:28
    Teemu Hartikainen nedokázal trefit skákavý puk, Podjapolskij už dobrých pět minut čeká na zákrok...

06:19
    Malinovskij zkusil štěstí ihned po buly, Svedberg jeho nenápadný pokus eliminoval svým betonem.

06:55
    Nepřesná rozehrávka Novokuzněckých končí na zakázaném uvolnění.

07:45
    Komaristij střelou z pravého kruhu orazítkoval Svedbergovu nastavenou vyrážečku, od níž se puk odrazil do ochranné sítě.

08:38
    Domácí zakládají další akci z hloubi vlastního pásma, stále se hraje bez větších šancí, pokud nepočítáme tu Lazarevovu z druhé minuty.

09:41
    Ani tento pokus o ohrožení Podjapolského svatyně jim nevyšel, hosté se s tím následně nepárali a jednoduše vyhodili puk směrem ke Svedbergovi.

11:03
    Nahození ze středního pásma nepřidělalo Niklasi Svedbergovi žádné problémy, domácí zakládají protiakci.

12:18
    Sergej Soin nemířil mezi tři tyče, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

13:36
    Hráči Ufy postupně zvyšují obrátky, Igor Grigorenko však trefil jen prvního hráče v bílém před sebou.

14:57
    Oba celky střídají, puk se v poslední době stěhuje z jednoho konce kluziště na druhý.

16:04
    To platí i nyní, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci.

16:42
    Jenže pozor! Po hrubici v domácí rozehrávce postupoval sám na Svedberga Jevgenij Orlov, ale gólman Ufy vytáhl skvělý zákrok betonem!

16:44
    Viktor Postnikov (NOV) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

18:00
    Už běží poslední dvě minuty úvodní dvacetiminutovky, hráči v zelených dresech zakládají další akci z vlastního pásma.

18:46
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Kolcov pohlednou zadovkou uvolnil NIKOLAJE PROCHORKINA, jenž si nabruslil do mezikruží a střelou do šibenice nedal Podjapolskému šanci. Asistence: Kiril Kolcov, Igor Grigorenko.
    PROCHORKIN - 1:0

19:05
    Už se rozběhla poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Přinesla poměrně vyrovnaný hokej, Metallurg byl svému favorizovanému hostiteli minimálně vyrovnaným soupeřem. Týmem, který odchází do kabin spokojenější, je však Ufa – Salavat Julajev vede od devatenácté minuty, kdy se prosadil Nikolaj Prochorkin. Druhá perioda začne v 16:53.

20:01

21:58
    Zakázané uvolnění stěhuje hru zpět před hostujícího gólmana Podjapolského.

22:48
    Salavat Julajev zvyšuje své vedení! Před Poljapolským vznikl neuvěřitelný závar a puk se znenadání dostal na hůl ALEXANDRA NĚSTĚROVA, který se štěstím propasíroval touš za brankovou čáru! Asistence: Nikita Setdikov.
    NĚSTĚROV - 2:0

24:04
    Omark vyzval ke skórování Igora Grigorenka, ten však ve stoprocentní šanci selhal!

25:58
    Mark Skutar neuspěl, Ufa zakládá další rychlý protiútok.

26:13
    A už je to o tři góly! Mark Skutar zaváhal a namazal puk na hůl IGORA GRIGORENKA, který napravil své předchozí zaváhání a bez větších problémů zasunul touš za záda dezorientovaného Podjapolského! Asistence: Nikolaj Prochorkin, Zachar Arzamascev.
    GRIGORENKO - 3:0

26:13
    Nešťastníka Podjapolského v hostující svatyni střídá Filip Novotný!

27:06
    Novotný před dotírajícím Višněvským pro jistotu udržel touš ve své výstroji a přerušil hru.

27:58
    Niklas Svedberg musel po delší odmlce zasahovat, ale proti propagačnímu nahození od modré neměl nikterak obtížnou úlohu.

28:55
    Linus Omark vyhnal sám sebe z útočného pásma, nicméně Igor Grigorenko jej pro Ufu vzápětí vybojoval zpět.

29:57
    Hosté se osvobozují dlouhým vyhozením puku ke Svedbergovi, za jeho svatyní se strhla lítá bitva o touš.

31:19
    Hosté to ještě nevzdávají a nyní se usadili v útočném pásmu, stále se však nemohou propracovat do palebné pozice.

32:05
    Děrljukovi se nepodařilo vyhodit, tlak Metallurgu tak může směle pokračovat.

32:59
    Prochorkinovo nahození od mantinelu vyrazil Filip Novotný svou hokejkou do rohu.

33:55
    Také s Hartikainenovým pokusem si Novotný poradil, hosté následně dopravili kotouč do bezpečí.

34:56
    Lazarev ve stylu kamikadze nabruslil až před Novotného, ale ve vysoké rychlosti neudržel rovnováhu a českého strážce svatyně Novokuzněcku povalil a jeho branku vychýlil z původní pozice.

36:13
    Maxim Kazakov ve skvělé pozici našel volného Kaprizova, hostujícímu útočníkovi ale rána vůbec nesedla.

37:34
    Za podražení je na dvě minuty vyloučen Maxim Kazakov (NOV).

38:06
    Hosté se osvobodili, Igor Grigorenko zakládá další akci od brankáře Svedberga.

38:39
    Filip Novotný po střele Grigorenka přerušil hru, domácí kapitán poté shodil rukavice a skočil po Kuklevovi!

38:39
    Kuklev (NOV) i Grigorenko (UFA) vyfasovali shodné čtyřminutové tresty za hrubost.

39:17
    V probíhající poslední minutě druhé třetiny tvrdě vypálil Chlystov od modré, ale Filip Novotný si s jeho projektilem bez větších problémů poradil.

39:34

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V prostřední dvacetiminutovce přidali domácí další dva góly, v rozmezí třiadvacáté a sedmadvacáté minuty se prosadili Něstěrov a Grigorenko, po trefě druhého jmenovaného vystřídal nešťastníka Poljapolského v hostující svatyni Filip Novotný. Český brankář už neinkasoval, stejně tak i jeho protějšek Svedberg. Třetí třetina začne v 17:36.

40:01

40:28
    Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Niklase Svedberga.

41:06
    Ivan Višněvskij se prokousal až do zakončení z mezikruží, ale jeden z hostujících hráčů mu na poslední chvíli zblokoval hůl, a tak měl Filip Novotný usnadněnou úlohu.

42:18
    Metallurg zakládá protiútok, u puku je Ljamkin.

42:57
    Jenže nic z toho, hosté se v útočném pásmu ani neohřáli a už ho byli nuceni vyklidit.

43:23
    Ilja Musin (NOV) si jde odsedět dvouminutový trest za podražení

43:41
    Anton Lazarev se ke střele nedostal, srdnatě se bránící hosté mu v zakončení zabránili.

44:09
    Novotný poprvé inkasoval a Salavat Julajev vede už o čtyři góly! Hartikainen geniálně našel IVANA VIŠNĚVSKÉHO, jenž bez problémů dostal puk do poloodkyrté hostující svatyně. Asistence: Teemu Hartikainen, Kiril Kolcov.
    VIŠNĚVSKIJ - 4:0

45:18
    Ufa je stále aktivnější, Omark s Prochorkinem vybojovali další buly před Novotným.

46:31
    Hlasatel v Ufa Areně ohlásil další komerční přestávku.

47:35
    Domácí mají problémy s aktivním napadání novokuzněckých hokejistů, hosté díky vysunutému forčekingu vybojovali útočné pásmo.

48:30
    Salavat se však bez problémů ubránil a Anton Lazarev už si to štráduje směrem k Novotnému.

49:45
    Do konce zbývá odehrát už jen něco přes deset minut, hráči Salavatu Julajev už mírně polevili a přenechali iniciativu hostům.

50:46
    Pokus Maxima Gončarova vyrazil Novotný pouze ke Grigorenkovi, ale s jeho nebezpečnou dorážkou si český gólman s vypětím všech sil poradil!

51:09
    Arťom Černov (UFA) je vyloučen na dvě minuty za vražení.

51:38
    Po obrovském závaru na hranici hostujícího brankoviště se puk ocitl pod ležícím Filipem Novotný, sudí přerušili hru.

52:42
    Domácí byli přistiženi v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:51
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté snížili na rozdíl tří branek. Střelu Komaristého z pravého kruhu umně tečoval ALEXANDR ROMANOV a Svedberg nestihl zareagovat. Asistence: Viktor Postnikov, Alexandr Komaristij.
    ROMANOV - 4:1

54:30
    Ufa znovu zařadila na vyšší rychlostní stupeň, domácí kombinují v útočném pásmu.

56:04
    Sami Lepistö vybojoval puk v obranném pásmu a poté vyslal na zteč Igora Grigorenka.

57:12
    Ten se však do zakončení neprobil, nicméně domácí nadále drží touš v útočném pásmu.

58:00
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny, dnešní utkání sleduje 5226 diváků!

59:38
    Roman Děrljuk (UFA) je vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl.

59:38
    Hosté neponechávají nic náhodě a vybírají si oddechový čas!

Je dobojováno, Ufa bez větších problémů vítězí nad Metallurgem Novokuzněck 4:1. Ve třetí třetině domácí zvýšili gólem Višněvského své vedení už na 4:0, nicméně Metallurg v závěru alespoň kosmeticky zmírnil porážku – prosadil se Alexandr Romanov. Z mé strany je to protentokrát vše, příště na počtenou! (18:17:58)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 19. Prochorkin (Kolcov, Grigorenko), 23. Něstěrov (Setdikov), 27. Grigorenko (Prochorkin), 45. Višněvskij (Hartikainen, Kolcov) – 53. Romanov (Postnikov, Komaristij)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (27. Novotný) – Manuchov, Fairchild, Postnikov, Kuklev, Skutar, Amirov, Kamalov, Ljamkin – Kaprizov, Kazakov, Stoa – Romanov, Musin, Komaristij – Jazkov, Drugov, Orlov – Mitrjakov, Malinovskij, Makarenko.

Rozhodčí: Dejev, Lavrentěv – Berseňov, Judin