Poprad – Žilina 3:2 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 2:1 (1:0 po s.n.) | Piešťany – Nitra 1:4 (kon.)
Trenčín – Skalica 7:2 (kon.) | Zvolen – Košice 4:2 (kon.)
HKM Zvolen
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
HC Košice
sk Pátek 18.09.2015, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 3. kolo

56:10
    Prečíslenie Zvolena dvaja na jedného, ale Jurík nezúžitkoval peknú prihrávku od Klhufka.

54:45
    Dávid Šoltés dostal parádnu prihrávku priamo pred Baroša, ale puk z jeho hokejky presvišťal tesne vedľa pravej tyčky zvolenskej brány!

51:29
    Radovan Puliš opäť úplne zbytočne komplikuje svojmu mužstvu situáciu. Pri napádaní v útočnom pásme fauloval jedného z Košičanov a hostia budú hrať 70 sekundovú presilovú hru o dvoch hráčov.

50:38
    Presilová hra pre Košice. Na trestnej lavici si dve minúty posedí Juraj Jurík.
    ŠKVARIDLO - 4:2

45:57
    Zvolen dal gól!
    Ale teraz sa už TOMÁŠ ŠKVARIDLO nemýlil, obtočil sa okolo Riečického brány a zasunul puk za jeho chrbát! Tentokrát stačilo domácim na využitie presilovej hry 32 sekúnd. Asistencia: Tomáš Klíma.

45:48
    Škvaridlo úplne sám pred Riečickým neuspel!

45:24
    Obrovská šanca pre Zvolen na opätovné zvýšenie svojho náskoku. Na trestnej lavici si dve minúty posedí Peter Boltun, ktorý fauloval Kamila Brabenca.
    BOLTUN - 3:2

42:30
    Košice dali gól!
    Obrovitánska chyba Radovana Puliša, ktorá ho ešte možno bude veľmi mrzieť. Zvolenský útočník prihral puk priamo na hokejku Hričinovi, ten ho posunul PETROVI BOLTUNOVI, ktorý sa strelou z prvej nemýlil. Asistencia: Tomáš Hričina.

40:58
    Petr Obdržálek šikovne tečoval puk tesne pred košickou bránou a len len, že neskončil v bráne!
    PULIŠ - 3:1

39:58
    Tak Košičania neveria vlastným očiam, čo sa to udialo počas druhej tretiny. Hostia úplne zabudli na RADOVANA PULIŠA, ktorý sa dostal do samostatného úniku, pohral sa s gólmanom Riečickým a patrične si ho vychutnal. Puliš tak vo štvrtom zápase strieľa svoj štvrtý gól a potvrdzuje tak svoju formu z minulej sezóny, podobne ako aj jeho spoluhráč z útoku Kamil Brabenec. Bez asistencie.
    SEMORÁD - 2:1

38:02
    Len 5 sekúnd stačilo domácim na využitie presilovej hry. Puk sa po vhadzovaní dostal na modrú čiaru k Michalovi Juraškovi, ktorý vypálil tvdý projektil, puk sa odrazil priamo na hokejku JANA SEMORÁDA a ten ho nemal problém doklepnúť do poloprázdnej košickej brány. Asistencie: Michal Juraško, Kamil Brabenec.

37:57
    Dudáš si teraz trošku zbytočne vyšliapol na Juraja Juríka a bude za to pykať dve minúty na trestnej lavici – hrubosť.

32:44
    Domáci hokejisti začnú o 16 sekúnd hrať presilovú hru. Dvojminútový trest inkasuje gólman Košíc Dominik Riečický – nedovolené bránenie. Trest za neho odsedí Peter Boltun.

31:00
    Zvolen bude hrať opäť v oslabení, kedže si na testnú lavicu odchádza sadnúť Juraj Jurík – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.
    SEMORÁD - 1:1

30:03
    Nádherný gól zvolenského mužstva odklial bránu inak skvelo chytajúceho Dominika Riečického! Milimetrová prihrávka Kamila Brabenca cez celé pásmo na JANA SEMORÁDA, ktorý to z prvej napálil do hornej časti košickej brány. Asistencie: Kamil Brabenec, Miroslav Habšuda.

27:43
    Útočný faul Radovana Puliša, ktorý síce neúmyselne, ale predsa trafil jedného z Košičanov hokejkou do tváre. Presilovka pre Košice.

22:37
    Martin Štrbák teraz zbytočne oslabuje svoje mužstvo, keď inkasuje dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

22:35
    Ďalšia veľká šanca Zvolenčanov, ktorí sú dnes naozaj pri chuti, ale skvelý Riečický im stojí v ceste!

21:55
    Tomáš Škvaridlo v obrovskej šanci, Riečický sa stihol presunúť!

20:01
    Vylúčenie na strane Košíc, Dávid Šoltés – držanie.
    Jenčíkove neúspešne trestné strieľanie.

15:45
    Samuel Baroš vychytal košického strelca, pokračujeme ďalej za jednogólového vedenia hostí.

15:45
    Exekútorom trestného strieľania bude Richard Jenčík.
    Puliš pred Riečickým nepochodil.

13:02
    Obrovská šanca Radovana Puliša, ktorý sa ocitol sám pred košickou bránou, ale bekhendom trafil iba výstroj Riečického.
    BICEK - 0:1

11:34
    A hostia z ničoho nič idú do vedenia. Puk sa odrážal kade – tade, dostal sa k nemu JIŘÍ BICEK a aj keď sa zdalo, že bol dosiahnutý korčuľou, bol uznaný. Asistencie: Matej Češík, Peter Sojčík.

06:52
    Dve obrovské šance Zvolena! Najprv skvelá sťahovačka Emila Bagina a následná príležitosť Klhufka spomedzi kruhov. Riečický radšej prikryl puk.

04:38
    Sme svedkami vzájomného vylúčenia. Na strane Košíc to je Peter Sojčík – 2 minúty za krosček. Zo zvolenskej strany si posedí dve minúty na lavici hanby Viktor Fekiač – narazenie.

02:18
    Skvelá individuálna akcia Bartánusa, ktorý sa preštrikoval po ľavej strane a nebezpečne ohrozil Baroša!

01:23
    A prvú presilovú hru si zahrajú Košičania. Na trestnej lavici si dve minúty posedí Petr Obdržálek – hákovanie.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 31. Semorád (Brabenec, Habšuda), 39. Semorád (Juraško, Brabenec), 40. Puliš, 46. Škvaridlo (T. Klíma) – 12. Bicek (Češík, Sojčík), 43. Boltun (Hričina)

HKM Zvolen: Baroš (Petrík) – Juraško (C), Howden, Andersons, D. Krejčí, Pokovič, Bagin, Habšuda, F. Fekiač – Puliš, Brabenec (A), Semorád – Škvaridlo (A), T.Klíma, Semorád – J.Jurík, B. Mráz, Klhufek – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga.
    HC Košice: Riečický (Halász) – Pavúk, Štrbák (C), Philipp, Šedivý, Cebák, Dudáš, Boltun, Macejko – Lapšanský, Bartoš (A), Jenčík – Bicek (A), Suja, Bartánus – Lelkeš, Češík, Sojčík – Šoltés, Hrnka, Hričina.

Rozhodčí: Jozef KUBUŠ, Peter STANO – Roman BEDNÁR, Martin SMREK

Diváci: 1 172