Chelsea – Arsenal 2:0 (kon.) | Swansea – Everton 0:0 (kon.) | Stoke – Leicester 2:2 (kon.)
Bournemouth – Sunderland 2:0 (kon.) | Newcastle – Watford 1:2 (kon.) | Aston Villa – West Brom 0:1 (kon.)
Manchester City – West Ham 1:2 (kon.)
Stoke City
2:2 (2:0)
Leicester City
Sobota 19.09.2015, 16:00 • The Britannia Stadium, Stoke on Trent • Anglická Premier League • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné sobotní odpoledne, v Anglii máme na programu 6. kolo Premier League, ve kterém na sebe mimo jiné narazí také Stoke City a Leicester City. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu The Britannia Stadium. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Na zápas byli nominováni:

Stoke City: Butland, Haugaard, Given, Bardsley, Cameron, Johnson, Muniesa, Pieters, Teixeira, Wilson, Wollscheid, Ireland, Moha, Shaqiri, Shenton, Sidwell, Van Ginkel, Whelan, Arnautovic, Crouch, Diouf, Joselu, Odemwingie, Walters.

Leicester City: Schmeichel, Schwarzer, Benalouane, De Laet, Fuchs, Huth, Morgan, Simpson, Wasilewski, Albrighton, Drinkwater, Dyer, Hammond, Inler, Kante, King, Mahrez, Schlupp, Dodoo, Kramaric, Okazaki, Ulloa, Vardy.

Rozhodčí: Marriner – Bryan, Ledger.

Poslední vzájemné utkání, hrané na The Britannia Stadium, se odehrálo 13. září 2014, kdy domácí Stoke podlehlo Leicesteru 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral v 64. minutě Ulloa. Stoke bylo tehdy aktivnější, mělo celkem 6 střel na bránu, ale Leiester z jediné střely na branku vytěžil gól, který společně s konečným hvizdem znamenal vítězství.

Stoke City je v tabulce až na 18. místě a na svém kontě má pouhé 2 body. Stoke čeká na první výhru, dvakrát remizovalo a třikrát bylo poraženo. Dosavadní stav skóre je 3:7.

Leicester City se v tabulce nachází na 2. místě a na svém kontě má 11 bodů. Hráči Leicesteru třikrát zvítězili, dvakrát remizovali a ještě ani jedenkrát nebyli poraženi. Dosavadní stav skóre je 11:7.

Společně s Manchesterem City a West Hamem United patří Leicester City k nejofenzivnějším týmům. Všechny celky vstřelily už 11 branek.
    V letošní sezoně se Leicester City dostal k pěti střelám na branku, kdy ve čtyřech případech dokázal skórovat.

Stoke City: Butland – Johnson, Cameron, Wilson, Pieters – van Ginkel, Whelan (C) – Shaqiri, Krkić, Arnautović – Walters.
    Náhradníci: Given – Muniesa, Ireland, Joselu, Odemwingie, Crouch, Wollscheid.

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Huth, Morgan (C), Schlupp – Inler, Drinkwater, Kanté – Mahrez – Vardy, Okazaki.
    Náhradníci: Schwarzer – King, Albrighton, Simpson, Kramarić, Ulloa, Benalouane.

-34
    Na stadionu právě začíná rozcvička.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

-9
    Rozcvička skončila a hráči se přesunuli do svých sestav.

-3
    Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

1

1
    O úvodní výkop se postaralo domácí Stoke, které nastoupilio v tradičních pruhovaných červenobílých dresech a v bílých trenýrkách.

1
    Leicester zvolil pro dnešní zápas modré komplety.

2
    Shaqiri špatně rozehrál a těžit z toho mohli hosté. Okazaki obdržel přihrávku od Vardyho, ale pozorní obránci ho k ničemu nepustili.

3
    Hned na úvod jsou častěji u míče domácí fotbalisté, ale presink Leicesteru je obrovský.

4
    Hráč bez balonu není vůbec jednoduché, své o tom ví za poslední 4 minuty hosté, ale jak už bylo řečeno, jejich presink je výtečný.

5
    Drinkwater hledal Vardyho, ale tomu balon proskočil a k ničemu se nedostal.

6
    Prozatím se zápas odehrává mezi pokutovými územími, šance k vidění nejsou.
    Nástup fotbalistů na hrací plochu.

8
    Arnautović ze své kopačky vyslal zajímavý centr před bránu, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

9
    Pieters fauloval Mahreze, a tak budou hosté rozehrávat.

10
    Rukou zahrál Walters, a tak mu sudí tento prohřešek odpískal.

10
    Z levé strany odcentroval Drinkwater balon před bránu, kde hledal jednoho ze svých spoluhráčů. Nicméně ve vzduchu se dobře orientoval Butland, který si balon stáhl k sobě do náruče.

10
    Schlupp dobře obehrál své protihráče a poté se prezentoval zpětnou přihrávkou, kterou obdržel Mahrez, jenž se prezentoval přízemní střelou, ale proti Butlandovi neuspěl.

11
    Van Ginkel obdržel přihrávku od Arnautoviće a ze své levačky vyslal tvrdou ránu, avšak ta byla zablokována protihráčem.

13
    Stoke City právě vstřelilo branku!
    BOJAN KRKIĆ si pohlídal ofsajd a za obranu obdržel parádní přihrávku od Arnautoviće. KRKIĆ měl před sebou už pouze bezmocného Schmeichela, kterého z bezprostřední blízkosti překonal, a poslal tak Stoke do brzkého vedení.
    13. Bojan KRKIĆ - 1:0

15
    Stoke moc toužilo po vedení a zaslouženě se do něj i dostalo. Uvidíme, jak dlouho tento stav potrvá.

17
    Okazaki hledal před brankou Mahreze, ale pozorný Butland svého protihráče k balonu nepustil.

18
    Shaqiri přihrál volnému Johnsonovi, který se rozhodl pro střelu z 25 metrů, ale Schmeichel zasahovat nemusel, protože Johnson pálil nepřesně.

20
    Na levé straně obehrál Schlupp Johnsona a poté ze své kopačky vyslal nebezpečný centr na malé vápno. Nicméně gólman byl připraven.

20
    Butland ze své kopačky vyslal dlouhý balon, ke kterému s dostal Morgan, ale zazmatkoval a o míč přišel. Zaútočit tak mohl JONATHAN WALTERS, který výzvu přijal a navýšil vedení domácích na 2:0. WALTERS postupoval sám na bezmocného Schmeichela, který byl absolutně bez šance.
    20. Jonathan WALTERS - 2:0

22
    Domácí fotbalisté jsou od prvního gólu velmi aktivní a na Leicester vytváří obrovský tlak. Hráči v modrém to budou mít ještě velmi složité, pokud budou chtít bodovat.

25
    Trio Krkić, Shaqiri a Arnautović vypadá velmi nebezpečně a spolupráce těmto hráčům jde na jedničku.

25
    Shaqiri poslal před bránu nebezpečný centr, ale Schmeichel byl pozorný a balon vyrazil.

27
    Walters poslal centr před bránu, kde byl pozorný Morgan, který odvrátil balon na roh.

28
    Pieters vypadá, že bude muset střídat.

29
    Stoke na Leicester vytváří opravdu obrovský tlak. Domácí fotbalisté teď zahrávali hned tři rohové kopy v řadě za sebou, ale hosté se ubránili. Nicméně domácí borci zůstávají u míče.

31
    Leicester po delší době zaútočil. Drinkwater obdržel přesnou přihrávku od Mahreze, na nic nečekal a vystřelil. Nicméně tato střela byla zablokována a následuje roh pro hosty.

32
    Kanté se prezentoval střelou z 25 metrů, ale Butland byl na mástě a svůj tým podržel.

33
    Okazaki se nabídl Kantému, a tak mu Kanté přihrál. První jmenovaný se dostal do obrovské šance, ale Butlanda nepřekonal. Nicméně veškerá snaha byla zbytečná, protože Okazaki uvízl v ofsajdu.
    Radost Krkiće po vstřeleném gólu.

36
    De Laet obdržel přihrávku od Drinkwatera, poté doběhl s míčem až do velkého vápna a vystřelil. Nicméně De Laet byl pod tlakem protihráče a střela se mu úplně nepovedla.

41
    Krkić si všiml, že je Schmeichel pryč z branky, a tak ho chtěl překvapit střelou z dálky. Nicméně Krkić nemířil přesně, a tak si mohl Schmeichel oddechnout.

42
    De Laet se prezentoval parádním centrem před branku, kde se ke střele hlavou prodral Okazaki, avšak jeho pokus mířil nad branku.

44
    První poločas se blíží do svého cíle. Leicester by potřeboval vstřelit kontaktní gól, aby byl odchod do kabin trošku příznivější. Nicméně Stoke se brání a stále drží čisté konto.

45
    První poločas je nastaven o 1 minutu.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Rozhodčí Marriner foukl do píšťalky, a ukončil tak první poločas, ve kterém jsme mohli vidět 2 góly. O úvodní branku se postaral ve 13. minutě Krkić a na 2:0 zvýšil ve 20. minutě Walters. Zaskočený Leicester se do hry dostal až v samotném závěru, kdy zhruba v posledních 5 minutách vyvíjel na soupeře tlak, ale kontaktního gólu se nedočkal.

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
    Domácí fotbalisté odchází do svých šaten spokojení.

46

46
    Do druhého poločasu už nenastoupil Inler, kterého vystřídal Albrighton.

46
    Míč do druhého poločasu uvedli hosté.

47
    U míče jsou domácí hráči, kteří se pohybují v blízkosti středového kruhu a rozhlíží se, kudy by se dalo dostat k soupeřově brance.

48
    Shaqiri se snažil obehrát bránícího protihráče, ale to se mu nepodařilo. Nyní je na programu odkop od brány.

49
    Leicester bude zahrávat pokutový kop!

49
    Drinkwater totiž dostal dobrou přihrávku do velkého vápna, kde k němu přistoupil Arnautović a poslal ho nedovoleně k zemi. Rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop.

52
    Leicester právě vstřelil branku!
    RIYAD MAHREZ si položil balon na penaltovou značku, pak se mírně pozastavil a následně prudkou přízemní střelou nedal Butlandovi šanci. MAHREZOVA rána byla velmi rychlá a tvrdá, to se chytá velmi těžce.
    52. Riyad MAHREZ - 2:1

53
    Leicester získal náboj k lepšímu výkonu a hned vybojoval rohový kop. Nicméně Vardyho střela z voleje gólová nebyla.

56
    Mahrez přihrál De Laetovi, ale ten v souboji s protihráčem upadl a o balon přišel.

57
    Leicester získal balon zpět pro sebe a nyní následuje autové vhazování. Na starost si ho bere De Laet.

58
    Přihrávku od De Laeta obdržel Mahrez, ale ten byl v obložení dvou protihráčů, kteří ho k ničemu nepustili. Ještě to vypadalo, že Mahrez fauloval.

58
    Ano, je to tak, byl tam určitý faul a Mahrez vyfasoval žlutou kartu.
    Mahrez slaví svůj pátý gól v letošní sezoně.

60
    Kanté se snažil získat balon pro Leicester, ale místo toho fauloval, a tak vyfasoval žlutou kartu.

62
    Van Ginkel se prezentoval technickou ránou z 20 metrů, ale na Schmeichela si nepřišel.

62
    Butland teď velmi pomohl svým spoluhráčům a zabránil gólu! Wilson ve vápně udělal svému protihráči zasekávačku a poté se dostal ke střele, kterou umístil přesně k tyči. Nicméně gólman Butland se blýskl parádním zákrokem a levou nohou balon vyrazil.

63
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Leonardo Ulloa.

64
    Shaqiri si navedl míč na levačku a poté to zkusil z 25 metrů, ale střela mu nesedla, tudíž Schmeichel nemusel zasahovat.
    Leicester nastřílel ze všech týmů nejvíc branek! Fotbalisté Leicesteru se trefili už dvanáctkrát.

69
    JAMIE VARDY nastartoval své rychlé nohy a poté dostal od Mahreze přihrávku do běhu. VARDY došel s míčem až zhruba na penaltovou značku, kde ustál souboj s protihráčem a přesnou trefou k tyči vyrovnal na 2:2.
    69. Jamie VARDY - 2:2

70
    Krkić byl potrestán žlutou kartou.

73
    Shaqiri se zapomněl v ofsajdu, a tak nemohl pokračovat v útočné akci.

75
    Šanci dnes dostává také Crouch, který nahradil Arnautoviće.

76
    Domácí fotbalisté jsou vývojem druhého poločase mírně zaskočeni. Zřejmě nečekali, že se soupeř zvedne a vyrovná na 2:2. Nicméně do konce zápasu zbývá ještě pořád hodně času pro oba celky.
    77. Vardy si připsal už čtvrtý ligový gól v sezoně.

78
    Cameron mohl domácímu celku vrátit vedení, ale nepodařilo se mu to. Shaqiri se totiž prezentoval parádním centrem, kdy ve vápně našel právě hlavičkujícího Camerona, ale jeho střela těsně minula pravou tyč.

79
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Marco van Ginkel, přichází Stephen Ireland.

81
    Shaqiri byl faulovaný, provinil se proti němu Schlupp a vyfasoval žlutou kartu.

81
    Následuje volný přímý kop z velmi dobré pozice. Rozehrávat se bude těsně před pokutovým územím.

82
    Standardní situaci si vzal na starost Shaqiri, jenž vsadil na přímou střelu, ale Schmeichel si připsal výtečný zákrok a jedovatý pokus zneškodnil.

82
    Přihrávku do ofsajdu obdržel Crouch, a tak ve hře pokračovat nemohl.

83
    Dohrál autor první branky, Bojan Krkić, kterého vystřídal Odemwingie.
    Mahrez a jeho letošní sezona v číslech.

85
    Kanté je zraněn, hra je přerušena.

86
    Zraněný Kanté nemůže pokračovat ve hře, na trávníku ho nahrazuje King.

87
    Na útočné polovině se pohybují fotbalisté Leicesteru, kteří teď vybojovali autové vhazování.

88
    Míč do hry uvede Schlupp.

88
    Přihrávka byla nepřesná a balon se přestěhoval na kopačky domácích hráčů.

88
    Nicméně ani Stoke u balonu příliš dlouho nevydrželo a už se musí zase bránit.
    V posledních třech zápasech se Vardy vždy prosadil. Dnes zaznamenal důležitý gól na 2:2.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.

90+1
    Ireland se dostal do zakončení, ale jeho střelu tečoval jeden z bránících fotbalistů. Vše musel jistit gólman Schmeichel.

90+4
    Vardy byl velmi blízko další brance. Dokázal si bravurně zpracovat míč, obehrát protihráče a poté vystřelit. Nicméně Vardyho střela branku těsně minula.

90+6

Rozhodčí Marriner dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil atraktivní duel, který skončil remízou 2:2. Domácí Stoke se dostalo do vedení už ve 13. minutě, to se přesně trefil Krkić a ve 20. minutě domácí už vedli 2:0, na listinu střelců se zapsal také Walters. Většina prvního poločasu patřila domácím fotbalistům, ale zhruba posledních 5 minut dominoval Leicester. Druhý poločas začalo lépe také Stoke, ale pak ve vápně fauloval Arnautović a hosté dostali výhodu pokutového kopu, který bezpečně proměnil Mahrez. Od kontaktního gólu začal hrát Leicester úplně jiný fotbal a vyrovnal se svému soupeři. V 69. minutě dal pak důležitý gól na 2:2 Vardy. Do konce zápasu už branka nepadla, a tak si oba celky na svá konta připsaly po jednom bodu. Stoke stále čeká na výhru a Leicester zůstává neporažen. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (18:25:10)

Lucie Rapantová

Branky: 13. Krkić (Arnautović), 20. Walters – 52. Mahrez (pen.), 69. Vardy (Mahrez)

Karty:   70. Krkić (STK) – 58. Mahrez (LEC), 60. Kanté (LEC), 81. Schlupp (LEC)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:12.
    Stoke City: Butland – Johnson, Cameron, Wilson, Pieters – van Ginkel (79. Ireland), Whelan (C) – Shaqiri, Krkić (83. Odemwingie), Arnautović (75. Crouch) – Walters.

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Huth, Morgan (C), Schlupp – Inler (46. Albrighton), Drinkwater, Kanté (86. King) – Mahrez – Vardy, Okazaki (63. Ulloa).

Rozhodčí: Marriner – Bryan, Ledger