Jekatěrinburg – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Novokuzněck 5:2 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Toljatti – CSKA Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Kazaň – Čerepovec 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
Soči – Minsk 4:1 (kon.)
HK Soči
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 20.09.2015, 16:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Je dobojováno, Soči ve třetí třetině definitivně rozhodlo o svém vítězství! V rozmezí třiačtyřicáté a pětačtyřicáté minuty se prosadili Ščastlivyj a Warn, zatímco Konstantin Barulin už další puk(y) za svá záda nepustil. Z mé strany je to protentokrát vše, příště na počtenou! (18:13:55)

59:30
    Domácí v plném počtu, finský reprezentant Jalasvaara skáče z trestné lavice zpět na led.

59:00
    Už se rozběhla poslední minuta utkání!

58:18
    Hráči Soči se dlouhým vyhozením puku osvobozují, hosté musí vyklidit útočné pásmo.

57:30
    Janne Jalasvaara (SOC) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

56:23
    Hráči Soči vybojovali vhazování před Glassem, následná šarvátka již byla naprosto zbytečná.

55:14
    Krajíček skáče na led, tato početní výhoda domácím vůbec nevyšla.

53:50
    Gundersonovo nahození z otočky od modré čáry pro jistotu Barulin nevyklepal z lapačky a přerušil hru.

53:14
    Lukáš Krajíček (MIN) nyní nedovoleně bránil soupeři ve hře a jde si odpykat dvouminutový trest.

53:01
    Střela Sergeje Drozda proletěla těsně nad břevnem, tlak hostů začíná gradovat!

52:16
    Lukáš Krajíček ukázal velký přehled, když odzbrojil jednoho z domácích útočníků a poté ještě rychle založil protiakci.

51:23
    Szczechurův zblokovaný pokus z ostrého úhlu na Barulina neprošel, domácí zakládají protiútok.

50:03
    Ačkoliv byl Matt Ellison obtěžován Ljuduchinem, dokázal se prokličkovat až před Barulina, ale ležícího domácího gólmana překonat nedokázal!

48:57
    Ilja Krikunov vybojoval touš v rohu kluziště a nezištnou zadovkou nabil Ignatuškinovi, jeho rána ale byla ztečovaná mimo Glassův dosah.

47:14
    Hráči v modročerných dresech velmi svědomitě brání své obranné pásmo, svěřencům Ľubomíra Pokoviče se vůbec nedaří usadit se před Barulinem.

45:50
    Hráči běloruského celku stuňují aktivitu v naději na vyrovnání, Pavlovičovu střelu z vrcholu kruhů však Barulin bez problémů vyrazil do rohu.
    Max WARN - 4:1

44:31
    Soči právě vstřelilo branku!
    A už je to o tři góly! Domácí šikula Michail Anisin našel chirurgicky přesným pasem MAXE WARNA, který se nemýlil – 4:1! Asistence: Michail Anisin.

44:05
    Dnešní utkání sleduje 5458 diváků!
    Pjotr ŠČASTLIVYJ - 3:1

42:44
    Domácí zvyšují své vedení! Čtvrtá formace Soči se usadila v útočném pásmu, Ljuduchinův pokus Glass vyrazil pouze k PJOTRU ŠČASTLIVÉMU, jehož bekhendová dorážka skončila v síti. Asistence: Roman Ljuduchin, Jegor Morozov.

41:35
    Hosté se usadili v útočném pásmu a dostali se i ke střele, s níž si však Barulin bez větších problémů poradil.

40:01

Ve druhé třetině padly dva góly, po jednom do každé branky. Ve 22. minutě využil početní výhodu po hezké kombinační akci Matt Ellison, o čtyři minuty později však vrátil domácím vedení Anisin. Co přinese třetí třetina? Počkejme si na to do 17:36.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:19
    Hosté v plném počtu, Sczechura už skáče z trestné lavice.

38:26
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale neodvažují se vystřelit.

37:45
    Hráči Dinama se osvobozují a odjíždí vystřídat.

37:19
    Paul Szczechura (MIN) vyhodil kotouč na tribunu a jde si odpykat dvouminutový trest.

36:10
    Lukáš Krajíček však neudržel touš na útočné modré, hosté tak musí vyklidit vydobyté pozice.

34:42
    Početní výhoda hosty evidentně nabudila, svěřenců kouče Pokoviče je doslova plný led.

32:15
    Clay Wilson už je zpět na ledě, unavená domácí čtveřice může vystřídat.

31:31
    Hosté sice kombinují v útočném pásmu, ale ke střelám se nedostávají. Barulin zatím zasahovat nemusel.

30:15
    Clay Wilson (SOC) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

27:45
    Po komerční pauze bude následovat další buly před Glassem.

26:48
    Hráči Soči jsou v posledních minutách jasně lepším týmem, zadáci Minsku nevědí, kam dřív skočit.
    Michail ANISIN - 2:1

25:26
    Domácí si berou zpět ztracené vedení. MICHAIL ANISIN si vyměnil kotouč s Warnem, dokonale si položil Glasse a poté bekhendem uklidil puk do odkryté branky! Asistence: Max Warn.

24:55
    Nikolaj Žerděv se od levého mantinelu prokousal až před Glasse, ale překonat jej nedokázal!

23:47
    Matt Ellison mohl vsítit další gól, ale jeho kličku Barulin vystihl a poradil si i s následnou dorážkou z druhé vlny si najíždějícího Ryana Vesceho!

22:52
    Hosté protečovali nahození z vlastního obranného pásma až před Barulina.

22:05
    Jeff Glass dlouho nevěděl, kde je puk, nakonec si však ve spolupráci s hostujícími zadáky poradil a přerušil hru.
    Matt ELLISON - 1:1

21:12
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Zámořské komando běloruského celku znovu přesvědčilo o svých kvalitách. Bailen našel v mezikruží Jonathana Cheechooa, který nezištnou zadovkou vyzval ke skórování MATTA ELLISONA – a ten se nemýlil. Asistence: Jonathan Cheechoo, Nick Bailen.

21:08
    Gundersonovo nahození od modré Konstantina Barulina nenachytalo v nedbalkách, domácí gólman bez problémů přerušil hru.

20:30
    Úvodní gól byl nakonec přiřknut Igoru Ignatuškinovi (SOC), právě ten je nyní vyloučen na dvě minuty za držení.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Přinesla vyrovnaný hokej, o něco aktivnější však byli domácí, kteří byli v závěru třetiny za svou aktivitu odměněni úvodním gólem – tvrdou ranou od modré se prosadil Igor Ignatuškin. Co přinese druhá třetina? Na to si počkejme do 16:45.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:05
    Bujnickij tečoval nahození od modré přímo do Barulinovy náruče, následovat bude vhazování po levici domácího gólmana.

17:45
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale nedaří se jim na souvislejší dobu usadit v útočném pásmu.
    Igor IGNATUŠKIN - 1:0

16:24
    Přímočará akce domácích končí gólem v Glassově síti! Puk se krátce po buly dostal na modrou ráču na napřaženého Claye Wilsona, jehož ránu skvěle tečoval IGOR IGNATUŠKIN! Jeff Glass měl tak zakrytý výhled, že vůbec nic neviděl. Asistence: Clay Wilson, André Petersson.

15:48
    Anisin ani Kazionov nedokázali propasírovat touč za záda nicnetušícího Glasse, domácí mohli jít do vedení!

14:57
    Tečovaný pokus Nicka Bailena z mezikruží přesně zapadl do Barulinovy lapačky, domácí brankář bez problémů přerušil hru.

14:19
    Před Konstantinem Barulinem vznikl obrovský závar, ale ani jeden z hostujících hráčů nepropasíroval kotouč za záda ležícího strážce domácí svatyně!

12:45
    Ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci, puk se stěhuje z jedné strany hřiště na druhou.

11:56
    Domácí v plném počtu, Maxwell už je zpět na ledě.

11:44
    Ani další pokus o usazení se v pásmu běloruskému celku nevyšel, zadáci Soči nyní dokonce v poklidu kombinují.

11:01
    Hráči Dinama se neudrželi v útočném pásmu, domácí se osvobozují dlouhým odpalem puku až ke Glassovi.

09:56
    Domácí Ben Maxwell (SOC) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

09:04
    O chvíli později opět brejk Soči, ale Ljuduchina tentokrát defenziva Minsku nepustila do zakončení.

07:53
    Z tlaku Dinama vzešel rychlý brejk domácích, v němž se do zakončení dostal trochu se štěstím Anisin a švihem nadělal Glassovi velké problémy. První vážnější zákrok hostujícího brankáře, který puk vytěsnil mimo pravou tyč.

06:21
    O mnoho nebezpečnější situace na druhé straně. Ránu Kaljužného Barulin vyrazil na hůl Drozda, ten ale tísněný na brankovišti nedokázal trefit odkrytou klec.

05:55
    Přeci jen zahrozili domácí. Petersson po levém křídle pronikl do pásma, kousek za modrou hledal najíždějícího Krikunova, ale ten byl na rychlou přihrávku krátký.

04:38
    Nicméně teprve teď se Soči vymanilo z tlaku soupeře a posouvá hru alespoň do středního pásma.

03:59
    Zbytek oslabení domácí zvládli slušně, Barulin nemusel řešit vážnější problém.

02:46
    Velkou možnost na otevření skóre měl na holi Paul Szczechura, který zakončoval kombinaci hostů u levé tyče, ale trefil jen přesouvajícího se Barulina.

02:18
    Krajíčkovu ránu od modré dorážel Szczechura, Barulin si nadvakrát poradil a kotouč vyráží.

01:59
    Ljuduchin (SOC) v souboji za brankou fauloval protihráče a odchází na dvě minuty za hru vysokou holí.

01:18
    Arénou v Soči zní v přerušení Banditi di Praga od české skupiny Kabát.

01:07
    Dobrá možnost Dinama. Ellison obkroužil branku, měl dost prostoru, a tak vyjel do ideální střelecké pozice, jeho švih ale kryje pozorný Barulin.

00:37
    Zaváhání v domácí rozehrávce mohl využít Kaljužnyj, ale kotouč mu v momentě střely sjel z čepele.

00:01

Oba celky už jsou vyrovnané na modrých čarách, následují státní hymny.

HK Soči: Barulin – Ščitov, Wilson, Jalasvaara, Kuzněcov, Malevič, Mamašev – Petersson, Ignatuškin, Krikunov – Žerděv, Skačkov, Maxwell – Kazionov, Anisin, Warn – Ljuduchin, Ščerbina, Ščastlivyj

HC Dinamo Minsk: Glass – Gunderson, Bailen, Lisovec, Krajíček, Ušenko, Zacharenko, Nogačjov – Gavrus, Szczechura, Kaljužnyj – Cheechoo, Vesce, Ellison – Bujnickij, Pavlovič, Meleško – Matěruchin, Ambrožejčik, Drozd – Komarov.

Rozhodčí: Lavrentěv, Ščeňov – Šišlo, Šalagin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Poslední vzájemné měření sil se datuje k letošnímu lednu. Dinamo si tehdy z ledu soupeře odvezlo všechny body za výhru 3:2.

Domácí hokejisté dnes budou chtít ukončit třízápasové čekání na výhru. V posledních dnech totiž podlehli postupně Astaně (2:3p), Omsku (1:5) a také Novgorodu (0:1).

Dinamo v posledním utkání prohrálo také (0:4 s Jaroslavlí), předtím ale dvakrát zvítězilo. Šlo o zápasy s Kazaní (5:4) a Spartakem Moskva (4:1).

Soči se zatím letos nedaří. Tým odehrál devět zápasů a získal pouze deset bodů, což stačí jen na předposlední třináctou pozici Západní konference. Minsk je na tom o něco lépe. Běloruský zástupce v soutěži nastřádal ve stejném množství zápasů o čtyři body více a je devátý.

Krásné nedělní odpoledne. Kontinentální hokejová liga nám dnes naservíruje bohaté zápasové menu, jehož součástí bude také klání mezi týmy Soči a Dinamem Minsk. Očekávat lze vyrovnané střetnutí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 17. Ignatuškin (Wilson, Petersson), 26. Anisin (Warn), 43. Ščastlivyj (Ljuduchin, Morozov), 45. Warn (Anisin) – 22. Ellison (Cheechoo, Bailen)

Rozhodčí: Lavrentěv, Ščeňov – Šišlo, Šalagin