Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 13:6 (kon.) | Košice – M-Šport Trenčín 11:6 (kon.) | Hurikán Bratislava – Skalica 9:7 (kon.)
Nižná – Prešov 6:2 (kon.) | Žilina – Sabinov 3:2 (po pr.) | Florko Košice – ŠK 1. FBC Trenčín 8:2 (kon.)
Lido Bratislava – Záhorská Bystrica 5:4 (kon.)
VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava
9:7 (1:1, 5:1, 3:5)
FBC Skalica
sk Neděle 20.09.2015, 11:30 • športová hala FTVŠ • Slovenská Salming extraliga mužů

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.

Vítame Vás pri dnešnom on-line textovom prenose zo zápasu 2. kola mužskej florbalovej najvyššej súťaže – Mužskej extraligy.

V dnešnom zápase na seba narazia florbalisti bratislavského FTVŠ UK Hurikán a hostia z FBC Skalica.

Uvidíme, ako si poradí tento skúsený bratislavský tím s nováčikom mužskej extraligy.

Prajeme Vám príjemný športový zážitok.

Oba tímy si už dali svoje pokriky. Zápas sa o malú chvíľu začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:14
    Uvodné buly vyhrali domáci hráči, ktorí sa ihneď dostali do prvej vážnej akcie. Liszkay nahrával pred prázdnu bránu Purovi, ten však netrafil prádznu bránu!

0:42
    Máder spoza svojej brány vyhodil loptičku, ktorú však zachytil skalický hráč.

00:56
    FBC Skalica práve dala gól!

Po chybe Mádera, ktorý vyhodil loptu priamo na hokejku skalického hráča, sa hostia dostali do protiútoku, ktorý využívajú.

Gól strelil VIKTOR VOGL.
    Asistencia: Tior Valachovič

02:17
    Rausovu prízemnú strelu zachytil Vaško.

04:24
    Benedig strieľal z takmer polovice ihriska, po tom, čo mal Hurikán štabdardnú situáciu. Jeho strela však skončila len Radovanovi Pokovičovi.

05:00
    Súboj stredného pásma práve prebieha na ihirsku. Raus s Vaškom bojovali o loptu pri mantineli, do súboja sa pridal Purc. ktorý vybojoval loptu.

05:28
    Škarupa rozhovrával vedľa skalickej bránky. Loptu posunul za bránou Nehilovu, ktorý spoza tela vypálil Vymyslický.

05:38
    Prvé vylúčenie v tomto zápase je na strane domáceho tímu. MAREK NOVÁK mieri an terstnú lavicu za bárnenie v hre – 2 minúty)

06:11
    Mrázovu strelu dobre zblokoval Škarupa

06:57
    Fantastický Nehila, ktorý sa v oslabovej hre dostal cez všetkých skalických hráčov do samostatného úniku, avšak doslova v hodine dvanástej jeho strelecky pokus dokázal aspoň sčasti zblokovať Helbich.

07:38
    Hurikán hrá v plnom počte.

08:16
    Nehila sa opäť predieral cez skalických hráčov, avšak s jeho strelou si poradil Vymyslický.

08:54
    Ďalší úspešný zákrok si pripisuje na svoje konto Vymyslický, ktorý chytil Benedigovu strelu.

09:44
    Skaličania zakladajú útok zo svojho obranného pásma, kde si nahrávajú Štefanec s Vaškom.

09:51
    Bendig sa pokúsil o streecký pokus z bekhendu, aj napriek tomu, že okolo neho boli dvaja Skaličania. Benedigova strela len tesne minula skalickú bránkovú čiaru.

10:01
    FTVŠ Bratislava dala gól!

Z pravého rohu ihriska smeroval na ľavú stranu TOMÁŠ MÁDER, ktorý z polovice ihriska vystrelil na skalickú bránu. S jeho strelou si však už Vymyslický neporadil.
    Bez asistencie.

11:19
    Štandardná situácia Hurikánu spred brány Skalice sa však gólom nekončí, pretože hostia strelu zblokovali.

12:36
    Skalica má momentálne navrch. Snaží sa dať čo najrýchlejšie gól, avšak v bráne stojí Borltík, ktorý muse teraz už tretíkrát v krátkom časovom slede zasahovať!

13:35
    Pekná akcia Purca a Čachana. Purc nahral na stred Čachanovi, ten mu vzápätí nahral spať, avšak pozorní boli skalickí obrancovia, ktorí si ihneď rozobrali týchto hráčov.

14:52
    Skaličania sa snažia strieľať naozaj z úplne každej pozície. Helbich otestoval pozornosť Bortlíka, ten vyťahuje ďalší pekný zákrok.

16:01
    Burian z pravého rohu ihriska nahral do behu vysokú loptu Purcovi, ten ju ale z voleja netriafa!

17:14
    Nehila sa opäť fantasticky uvoľnil a opäť mieril sám na bránu. Jeho bekhendový strelecký pokus tesne minul skalickú bránu.

18:39
    Tibor Valachovič spoza hurikánskej brány nahrával voľnému Tomášovi Pokovičovi. Do Pokovičovej strely sa dobre hodil Borltík, ktorý vychytal aj tento strelecký pokus.

19:16
    Pekná kombinačná akcia Hurikánu, na ktorej konci stal Purc, jeho dorážku ale dobre zachytil brankár Vymyslický.

19:34
    Skalica si opäť zahrá presilovú hru. MICHAL LISZKAY ide na trestnú lavicu za hrubosť (2 minúty).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine je stav striel Hurikán- Skalica 17:16.
    Zhruba o 5 minút začína drá tretina.Jej priebehom Vás bude sprevádzať Matej Holásek.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:30
    Úvodné buly vyhrala Skalica ,ktorá pokračuje v presivovej hre z konca druhej tretiny.

21:03
    Skalica je rozostavená v presilovkovom štvorci,Hurikán sa zatiaľ úspešne bráni.

21:34
    Hurikán hrá v plnom počte.Presivovka Skalice zostala nevyužitá,stav sa nezmenil.

22:51
    Hurikán si zahrá presilovú hru.Za hrubosť mieri na lavicu hanbi Radoslav Pokovič

25:55
    Skalica skoro skórovala v oslabení. Julius Helbich unikol po krídle prenikol,ale z velkej šance neskóroval.Hurikán pokračuje v presilovke.

26:05
    Skalica há v plnom počte.

27:06
    Fantastický zákrok Vymyslického, ktorý jednou rukou chytil tvrdý príklep Čachana.

28:40
    Nehila ( Hurikán) v stopercentnej šanci si mohol urobiť čo chcel z brankárom avšak trafil doňho a tak neskóroval.

29:20

Geniálny gól ŠIMONA RAUSA, ktorý vyslal na skalickú bránku tvrdú strelu, tá sa odrazila od brvna a prešla tesne za bránkou čiarou skalickej brány!

29:28

Po buly vystrelil PETER NEHILA,ktorému asistoval Marek novák.Hurikán vedie o dva góly 3:1.

34:07

Krásny príklep Mareka Nováka,ktorý posúva Hurikán do 3 gólového vedenia .
    Asistencia: Peter Nehila.

36:06
    Skalica ešte neskladá zbrane v tomto zápase na rozdiel dvoch gólov znižuje RADKO KRIDL.
    Asistencia Filip Pekár.

36:59

Rýchla odpoveď domácic ,ktorí sú opäť v trojgólovom vedenia.
    Gól streil PETER NEHILA, ktorému asistoval Ján Purc.

38:02

Hurikán strelecky v druhej tretine ožil. Šiesty gól domácih strieľa TOMÁŠ MÁDER.

39:58
    Dve sekundy pred koncomm druhej dvadsaťminútovky mieri na trestnú lavicu SIMON ŠIŠKA za nedovolené bránenie (2 minúty). Hurikán tak začne tretiu tretinu v početnej výhode.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:20
    Hurikán pokračuje vo svojej presilovej hre. Zviera svojho súpera v prsilovkom štvorci.

41:32
    Neuveriteľný zákrok Vymysleného, ktorý chytil Nehilovu prízemnú strelu na brakovej čiare ľavou nohou!

41:46

Po kombinačnej akcii vyžvajú domáci hráči presilovú hru. Gólom sa presadil TOMÁŠ ŠKARUPA.
    Asistencia: Ján Purc.

42:10

Skaličania opäť beslkurýchle odpovedajú na gól Hurikánu. Tretí gól Skalice strelil MICHAL ŠTEFANEC.
    Asistencia: Tomáš Pokovič.

43:28
    Mierny závan pred Bortlíkovou bránou. Skalickí útočníci sa snažili po niekoľkých dorážkach dopraviť loptu až ža chrbát Bortlíka, ten však pohotovo chytá.

44:02
    Michal Štefanec nahral spoza brány Helbichovi, ten strieľal, avšak s jehou strelou si poradil Borltík.

44:12

Protiútok domácich využitý! Hurikán sa dostáva už do päťgólového vedenia.
    Gól strelil DÁVID BENEDIG.
    Asistencia: Patrik Ťapák.

44:12
    Skalica si berie oddyhcový čas.

45:27

Veľký závan pred bránkou domácich dokázali využiť hostia, ktorým sa nakoniec po niekoľkých dorážkach podarilo skórovať. Posledná dorážka od LUKÁŠA MRÁZA však prešla za Bortlíkov chrbát.

Asistencia: Michal Štefanec.

46:50

Ďalší nádehrný gól, takmer taký istý, ako dnes strelil Šimon Raus. RADOSLAV POKOVIČ strelil tvrdý príklep, ktorý sa taktiež dorazil od brvna tesne za bránkovú čiaru Hurikánskej svätyne.
    Asistencia: Július Helbich

46:50
    Hurikán Bratislava si berie oddychový čas.

48:03

Je tu kontaktý gól Skalice, ktorá znižuje už na rozdiel dvoch gólov!

Gól strelil MICHAL ŠTEFANEC.
    Asistenciu si pripísal Lukáš Mráz.

48:34
    Purc sa predieral do útoku, snažil sa zakončiť, avšak Vymyslický dokázal včak zakročiť a zobrať Purcovi loptičku z čepele.

49:26
    Hurikán má výhodu trestného strieľania!

49:26
    Po faule Filipa Pekára šiel na trestné strieľanie MAREK NOVÁK, ktorý ale nájazd nepremenil!

50:23

Hurikán záslouhou DÁVIDA BENEDIGA využíva ďalšiu presilovú hru!
    Asistencia: Tomáš Máder.

51:37
    TOMÁŠ MÁDER oslabuje Hurikán, ktorý si ide sadnúť na trestnú lavicu za nedovolené bránenie (2 minúty). Skaličania tak teraz majú šancu vrátiť sa opäť do zápasu a zdramatizovať celý priebeh!

52:36

Gólové hody pokračujú a Skalica je opäť v hre o prvé extraligové body!

Po krížnej príhrávke od Tomáša Pokoviča sa k lopte dostal SIMON ŠIŠKA, ktorý našiel malý voľný priestor, kde svoju strelu umiestnil!
    Asistencia: Tomáš Pokovič

53:31
    Opäť sa vylučuje. Za nedovolené bránenie oslabí svoj tím na najbližšie dve minúty TOMÁŠ VAŠKO.

54:03
    Nehilovu prihrávku po mantineli zachytil Tibor Valachovič, ktorý smerovl do protiútoku. Bratislavská obrana ale tento nádejný protiútok včas zlikvidovala.

54:29
    Škarupov strelecký pokus zachytil Vymyslický.

55:31
    Skalica hrá v plnom počte.

56:47
    Bojuje sa o každú loptičku! Fantastické zákroky teraz predviedol brankár Michal Botlík, ktorý zneškodnil dve čisté gólové šance!

58:15
    Skaličanom pribúdajúcim časom čoraz viac odskakujú loptičky, avšak skalický tlak stále pretrváva!

58:49
    Borltík si pripisuje ďalšie dva úspešné zákroky!

59:11
    Fantastický zákrok v podaní Vymyslického, ktorý do Burianovej strely vytiahol ľavú nohu, a tak zabránil čistému gólu!

59:20
    Skalica hrá absolútny vabank! V šestici a bez brankára!

59:48
    Šiška osamotený pred domácou bránkou, avšak netriafa bránu!

Dnešný zápas priniesol až šestnásť gólov. Z víťastva sa tešia domáci Hurikán,ktorý si pripisuje do tabuľky 3 body.
    Dnešným zápasom vás sprevádzali Lukáš CHovan a Matej Holásek,ktorí vám želajú pekný zbytok dnešného dňa v spoločnosti onlajnov.
    Dnes nás čaká v Bratislave ešte jeden zápas v rámci 2. kola Salming extraligy, ktorom sa stretne Lido Bratislava s Tsunami Záhorská Bystrica.
    Zápas sa začne 17:45. Zápasom Vás prevedú opäť Matej Holásek a Lukáš Chovan.
    Dovtedy Dovidenia (13:44:21)