Znojmo – Fehérvár 2:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Fehérvár AV19
Neděle 20.09.2015, 17:30 • Zimní stadion města Znojma • bet-at-home ICE Hockey League • 4. kolo

Zápas přinesl bojovný výkon na obou stranách. Šťastnější odcházejí díky dvěma brankám ve druhé třetině domácí, kteří se díky tomu posouvají zpět na první pozici v tabulce. Závěr třetí třetiny nabídl řadu vyloučení a velké šance Fehérváru na vyrovnání skóre, Orli si však tři body ujít nenechali. (19:51:20)

59:53
    Lattnerovi se povedlo puk vyhodit do bezpečí!

59:53
    Fehérvár zkusí hru bez brankáře.

59:53
    Na trestnou lavici usedl Biro (ZNO) za hákování.

59:19
    Tři znojemští útočníci vyrazili na steč proti jednomu obránci. Bartoš zvolil střelu, kterou brankář vyrazil do bezpečí.

58:20
    Znojmo se snaží hru uklidnit a zamezit hostům kontakt s pukem.

57:48

57:23
    Poměr sil na ledě se vyrovná, na trestnou lavici míří Koger (FEH) – dvě minuty za vražení na hrazení.

57:07
    Kotouč opět mimo obranné pásmo Orlů.

56:42
    Hosté se sami vyhodili z útočného pásma.

56:07
    Kovacs poslal puk Connollymu před bránu, ten ale ve vyložené šanci kotouč netrefil!

55:48
    Oddechový čas pro hosty.

55:48
    Vyloučen Šedivý (ZNO) – dvě minuty za držení hole.

54:25
    Sikorcinu dělovku z pravé strany vyřešila Nechvátalova připravená lapačka.

53:08
    Špaček se zmocnil ve středním pásmu kotouče, oklamat jeho kličkou se ale nenechal Varga.

51:23
    Yellow Horn ujel obraně hostů a řítil se sám na brankáře! Zvolenou střelu však Hetenyi zlikvidoval a nedopustil tak navýšení skóre.

50:53
    Becze nahodil puk na Nechvátala, který s problémy puk přikryl.

50:03

49:31
    Další potyčka před znojemskou kasou! Na trestnou lavici opět zamířili hráči obou celků – Lattner (ZNO) a Blackwater (FEH) – si odsedí dvě minuty za hrubost.

49:31
    Velký rozruch před znojemskou bránou! Puk byl na brankové čáře, ale hostům se nepovedlo jej úspěšně dostat do brány!

48:16
    Po potyčce před znojemskou bránou usedli na trestnou lavici Nemčík (ZNO) a Koger (FEH) – dvě minuty za hrubost.

48:03
    Na trestnou lavici místo oslav gólu usedl Bača (ZNO) – dvě minuty za napadení.

48:03
    Tomasovi se nakonec přece jenom povedlo prostřelit Hetenyiho, rozhodčí však oslavy domácích utnul kvůli faulu domácích.

47:37
    Pucher se dostal do úniku, ale neměl potřebnou rychlost, proto volil přihrávku na Tomase, který přestřelil ve vyložené šanci bránu!

46:48
    Fehérvár zamkl Orly v jejich pásmu, které osvobodil až vyhozený puk z ledové plochy.

46:01
    Hra se opět přiostřuje, rozhodčí však zůstávají klidní.

45:22
    Fehérvár vstřelil branku, která však byla dosažena až po odpískání kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti!

45:12
    Maďarům se dařilo dostat Orly několikrát pod tlak, trenér Režnar proto logicky zvolil možnost využití oddechového času, aby se hra zklidnila.

44:24
    Šedivý se dostal dvakrát k puku sám před brankáře, ale ani jednou nedokázal puk dostat za jeho záda!

43:00
    Puk se odrazil k Sikorcinovi, jenž bez váhání střílel, jeho pokus ale skončil u Nechvátala.

41:22
    Yellow Horn se dostal k puku na kruhu, vystřelil, ale jeho střelu i následnou dorážku Bartoše Hetenyi zlikvidoval.

40:09
    Tomas rychle po vhazování pelášil s pukem k bráně a střelou bekhendem těsně přestřelil.

40:01

Uplynulá třetina nabídla pro oko diváka jistě zábavnější podívanou. Skóre utkání otevřela na začátku třetiny znojemská ikona Pucher. Hra se poté více otevřela a byl k vidění útočnější hokej než v předešlé části. Hostům se sice povedlo vzápětí vyrovnat, avšak nejproduktivnější hráč EBEL Yellow Horn stál i dnes na správném místě a jeho přesně mířenou trefou dostal Orly znovu do vedení. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

40:00

38:54

38:15
    Bartoš hledal křižnou přihrávkou Yellow Horna, nahrávka byla však nepřesná a znojemský útočník se nedostal k zakončení.

37:35
    Orlům se nedaří usadit se v útočném pásmu. Fehérvár úspěšně vyhazuje.

36:54
    Blackwater (FEH) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

36:08
    Tomas v situaci jeden na jednoho uspěl, objel obránce, ale kotouč mu utekl a ke střele se již nedostal.

35:17
    Orli právě vstřelili branku!
    Sérii nepřesných rozehrávek na obou stranách ukončil COLTON YELLOW HORN, jenž po Bartošově nahrávce střelou švihem prostřelil z kruhu brankáře! Asistence: Bartoš.

34:20

33:55
    Koger se dostal sám před Nechvátala, jeho následná klička mu však nevyšla a kotouč mu utekl.

33:00
    Francis nečekanou střelou trefil pouze Nechvátalovu tyč!

32:20
    Fehérvár si zahraje další přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Stehlík (ZNO) – dvě minuty za podražení.

32:11
    Orli zkouší pálit z každé pozice. Štachovu střelu Hetenyi přikryl.

31:46
    Kotouč se dostal ke Špačkovi, který ve velké šanci trefil pouze brankáře!

30:57
    Lattner našel ve středním pásmu najetého Podešvu, jehož následná střela skončila v připravené lapačce brankáře hostů.

29:37
    Štach našel na modré Bartoše, ale přihrávka byla příliš prudká a přeskočila jeho hokejku.

29:27
    Sziranyi nahodil puk na bránu, ale přímo do náručí Nechvátala.

28:42
    Tomas srazil rozehrávku Fehérváru bruslí a puk letěl na bránu hostů. Nechybělo mnoho a skončil v bráně!

27:43
    Znojmo zamklo hosty v jejich pásmu a do velké šance se dostal Tomas, který však přestřelil odkrytou bránu!

27:37

26:57

26:32
    Na ledě to teď hodně jiskří, po souboji zůstává ležet na ledě Fiala.

25:37
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Chybu domácích v rozehrávce potrestal BRENDAN CONNOLLY, k němuž se dostal puk před bránou a nekompromisně prostřelil Nechvátala. Asistence: Francis.

25:14
    Poměr sil na ledě se srovná. Dvouminutový trest za držení hole si odpyká Banham (FEH).

24:57
    Vyloučen Tomas (ZNO) – dvě minuty za vražení na hrazení.

24:51

24:01
    Fehérváru se nedaří usadit se v útočném pásmu, Orli dobře brání.

23:13
    Lattner chtěl v oslabení ujet, zkoušel prohodit puk kolem obránce, ten však na poslední chvíli puk odpálil.

22:51
    Na trestnou lavici míří Nemčík (ZNO) – dvě minuty za nedovolené bránění.

22:21
    Lattner našel na modré Bořutu, který vypálil nebezpečnou ránu, kterou však Hetenyi s velkými problémy chytil.

20:52
    Štach vystřelil z kruhu, Tomas dorážel, obě střely Hetenyi vyrazil, na dorážku PETERA PUCHERA již byl však příliš krátký! Asistence: Tomas, Štach.

20:30
    Tomas přestřelil dělovkou od modré bránu.

20:01

Dnešní utkání sleduje 2703 diváků.

Je za námi první třetina, která přinesla opatrný hokej zaměřený spíše na obranu. Oba týmy hrály pečlivě dozadu a nepouštěly se bezhlavě do útoku. Diváci na znojemském stadiónu proto neměli možnost vidět žádnou nebezpečnější akci. Časté pokusy obránců vyslat své útočníky do brejku končily na hokejkách protihráčů. Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:00

19:31
    Podešva našel Nemčíka na kruhu, který švihem zkoušel propálit brankáře Fehérváru. Hetenyiho lapačka však byla připravena!

18:51
    Yellow Horn pálil z kruhu, jeho střela skončila u obětavého obránce, který skočil do střely.

18:02
    Pucher hledal před bránou Tomase, našel však pouze brusle hostů.

17:01
    Nepovedená znojemská rozehrávka skončila pouze na tribuně.

16:32
    Kovacs našel před bránou osamoceného Sarpatkiho, který svojí střelou z první našel pouze připravené betony Nechvátala!

15:44
    Tomas chtěl ujet obráncům, ale rozhodčí jej zastavili kvůli postavení mimo hru.

14:35
    Vicze zkoušel jednoduše vystřelit, trefil ale pouze znojemského obránce.

14:20
    Novák nebezpečně dotíral před bránou, až se dostal k dorážce, kterou však Hetenyi zlikvidoval.

13:55
    Becze dostal puk před bránu a vyzkoušel nečekanou střelu bekhendem, trefil pouze Nechvátalovy betony.

12:48
    Tomas se ocitl před bránou a zkoušel objet brankáře, ten mu ale puk vyrazil hokejkou.

12:33
    Nagy přihrával v útočném pásmu rukou, hra je vykázána do středního pásma.

11:51
    Podobná situace se odehrála i na druhé straně. Také Connolly však nedokázal puk dostat do brány Znojma.

10:51
    Yellow Horn vyslal do přečíslení Šuláka s Bartošem. Bartoš nahrával žabičkou Šulákovi přes obránce, tomu se však nepodařilo kotouč srazit do brány.

10:25
    Rozjetý Tomas zkoušel střelu přes obránce, kotouč skončil v ochranné síti.

09:54
    Štach nahodil puk na bránu v naději, že se střelu povede Pucherovi tečovat. Domácí útočník ale puk netrefil.

09:29
    Sarpatki zkoušel z levé strany objet Nechvátala a zasunout mu puk do brány, znojemský gólman ale jeho záměr přečetl.

08:41
    Connolly nabízel Vinczemu puk do brejku, přihrávka byla ale nepřesná.

08:04
    Pucher poslal puk Yellow Hornovi na modrou, ale obránci Čertů puk zachytili.

07:08
    Z následného protiútoku Fiala pálil z vrcholu kruhu, Hetenyimu vypadl puk z lapačky, ale brankář hostů dokázal kotouč těsně před brankovou čárou zastavit!

06:54
    Benk vypálil od modré, ale trefil pouze tyč!

06:35
    Hra je v bojovném tempu, ale bez větších šancí.

05:02
    Vincze zkoušel Nechvátalovu pozornost střelou z kruhu. Znojemský brankář byl připraven.

04:51
    Šulák hledal na modré čáře najetého Šedivého, ale přihrávka byla příliš prudká.

04:18

03:15

02:53
    Hra se soustřeďuje v útočném pásmu Orlů, ti se ale nemohou zmocnit puku.

02:18
    Síly na ledě se vyrovnají. Na trestnou lavici odchází Tomas (ZNO) – dvě minuty za nedovolené bránění.

02:13
    Fehérváru se podařilo osvobodit a střídá.

01:57
    Stehlík pálil od modré, ale zlomil hůl.

01:15
    Vyloučen Nagy (FEH) – dvě minuty za faul vysokou holí.

01:05
    Yellow Horn hledal Šedivého před bránou, toho si však hlídali hostující obránci.

00:26
    Blackwater byl vysunut obráncem do brejku, ale na kotouč nedosáhl.

00:01

Orli Znojmo: Fučík (Nechvátal) – Stehlík, Šulák, Štach, Biro, Bořuta, Bača, Nemčík, Csamango – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Pucher, Fiala – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Beroun.

Fehérvár AV19: Hetenyi (Rajna) – Varga Orban, Szirányi, Wehrs, Martinelli, Szaller – Kovács, Nagy, Sárpátki – Vincze, Francis, Connolly – Kóger, Blackwater, Banham – Benk, Sikorcin, Becze.

Rozhodčí: Dremelj, Gebei – Raković, Soos.

ORLI ZNOJMO

Ani Znojmo to v pátek nemělo vůbec jednoduché a na ledě Vídně prohrálo vysoko 1:7. Na výsledku se podepsala především druhá dvacetiminutovka, kdy Orli inkasovali pětkrát. Na nepovedený duel budou chtít znojemští hráči rychle zapomenout a vrátit se ke hře z úvodního ligového víkendu.

"Takový je hokej. Doma jsme porazili mistra EBEL 7:1 a nyní jsme podlehli vicemistru stejným poměrem," řekl po duelu kouč Jiří Režnar. "V neděli se chceme před našimi fanoušky ukázat znovu v dobrém a vydat se na vítěznou vlnu." Do sestavy se vrací útočník Jan Lattner, který si odpykal dvouzápasový disciplinární trest.

FEHÉRVÁR AV19

Fehérvár vyměnil přes léto třetinu kádru. Do týmu putovali především hráči ze zámoří. Jmenovat lze například útočníky Brendana Connollyho a Chrise Francise, kteří mají za sebou úspěšné angažmá na Aljašce. Oba nashromáždili za loňskou sezónu více než šedesát kanadských bodů. Naopak citelnou ztrátou je pro Maďary jistě odchod švédského gólmana Christiana Engstranda.

Tým vedený americkým koučem Robem Pallinem započal nový ročník EBEL podobně jako Orli. Dvě úvodní výhry jej posunuly na přední příčky tabulky. První klopýtnutí zaznamenal v pátek, kdy porazil Lublaň až v prodloužení. "Víme, jaký dobrý tým Znojmo má. Musíme být neodbytní a držet se daleko od trestné lavice," prozrazuje Pallin.

Hezkou neděli, čtvrté kolo mezinárodní EBEL ligy přivádí na jih Moravy soupeře z maďarského Fehérváru. Orli budou chtít navázat na výkony z úvodních dvou zápasů a potvrdit domácí neporazitelnost. Maďarský klub ale vstoupil do nového ročníku rovněž skvěle a dosud neprohrál. S osmi body mu patří druhé místo, Znojmo je se šesti body třetí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 21. Pucher (Tomas, Štach), 36. Yellow Horn (Bartoš) – 26. Connolly (Francis)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Stehlík, Šulák, Štach, Biro, Bořuta, Bača, Nemčík – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Pucher, Fiala – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Beroun – Csamango.
    Fehérvár AV19: Hetenyi (Rajna) – Varga, Orban, Szirányi, Wehrs, Martinelli, Szaller – Kovács, Nagy, Sárpátki – Vincze, Francis, Connolly – Kóger, Blackwater, Banham – Benk, Sikorcin, Becze.

Rozhodčí: Dremelj, Gebei – Raković, Soos