Novokuzněck – Soči 3:4 (0:1 po s.n.) | Novosibirsk – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Jokerit – HC Slovan 4:1 (kon.)
N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.) | Riga – Záhřeb 1:2 (kon.)
Minsk – Chanty-Mansijsk 0:3 (kon.)
CSKA Moskva
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
SKA Petrohrad
Středa 23.09.2015, 18:30 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Nutno uznat, že jsme dnes viděli nadprůměrné utkání, kterému by spíše než výhra slušela remíza. Co se týče výkonu obou týmů, tak po né úplně výrazné první třetině, se v dobrém světle ukázalo domácí CSKA Moskva a můžu litovat svých neproměněných šancí. Největší šanci domácích ve třetí třetině spálil Maxim Mamin, který nedokázal v samostatném úniku dostat puk za beton, po jinak výborné bekhendové kličce. Na druhé straně jsme viděli největší šance v posledních minutách, a to když hráči SKA trefili nejprve břevno a poté tyč opuštěné brány CSKA.

Co se týče České, resp. Slovenské stopy v dnešním utkání, tak jediným Čechem, který se dnešního utkání aktivně účastnil, byl hlavní rozhodčí Pan Antonín Jeřábek.

Pro dnešek se s Vámi loučím a někdy příště u onlajnů na počtenou. (21:07:32)

59:29
    Hjalmarson nedokázal z mezikruží překonat Ježova!

59:11
    Zakázané uvolnění hostujících hráčů.

58:51
    A znovu trefili hráči Petrhoradu tyč opuštěné brány! To je neuvěřitelné.

57:35
    CSKA opět musí začínat od vlastní brány.

56:56
    A je tu další vyhození SKA.

56:51
    SKA vyhazuje.

56:47
    Dvě minuty za podražení si odsedí Jevgenij Arťuchin, který se sice rozčiloval, ale je vyloučen po právu.

54:24
    Petrohrad v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka hostů.

53:58
    Vhazování před Ježovem.

53:50
    Zbytečný faul v útočném pásmu předvedl Alexandr Radulov a po právu je vyloučen na dvě minuty za podražení.

53:13
    Ožiganov nezpracoval puk a CSKA přichází o pásmo.

52:47
    Muršákova střela neprošla k Ježovovi.

52:25
    Máme tu další vyloučení vyloučen je hráč s číslem 45 Andrej Kutějkin, na dvě minuty za vysokou hůl.

51:23
    CSKA také v plném počtu a hned mohlo být vyrovnáno, ale to by musel Hjalmarsson trefit branku Ježova.

50:50

50:40
    SKA s pukem ve vlastním pásmu, nikam nespěchá.

50:06
    Stoprocentní šance v podání Maxima Mamina, toho našel Alexander Radulov v samostatném úniku a Maminovovi chyběl kousek k tomu, aby zasunul za beton Ježova. Velká škoda pro CSKA.

49:22
    Na straně CSKA Moskva vyloučen Denis Denisov na 4 minuty za hrubost, na straně SKA Petrohrad vyloučen Pjotr Chochrjakov na 2 minuty za hrubost, hraje se 4 na 4.

49:15
    Můžeme vidět první bitku utkání. Do sebe se pustili Denis Denisov a Pjotr Chochrjakov. To vše byl následek zákroku Denisova, který padl pod nohy Jakovljevovi ve snaze zastavit kotouč v cestě ven z pásma. Uvidíme, jak se k celé věci postaví hlavní rozhodčí.

48:56
    Puk u Fastha, CSKA začíná od vlastní brány.

48:50
    Zákrok na Radulova v podání Čudinova ocenili hlavní arbitři dnešního utkání dvouminutovým trestem za hákování.

48:04
    Chyba Fastha málem stála CSKA další branku, naštěstí pro domácí stál před brankou Fastha jeden z obránců.

47:42
    SKA vyhazuje přes všechny čáry.

47:19
    Nepřesné přihrávka Radulova dostává CSKA mimo útočné pásmo.

47:00
    CSKA rotuje v útočném pásmu.

46:44
    Radulovova střela byla zblokována.

46:09
    Platt se dostal do velké šance, ale přestřelil branku SKA, podobně jako ve druhé periodě.

45:57
    Zajcev zachytil vyhození.

45:50
    Tlak CSKA graduje a SKA chybuje. Dvě minuty za vystřelení puku mimo hřiště dostává hráč týmu SKA Petrohrad Andrej Kutějkin.

44:03
    CSKA dostává křídla a je u každého puku dříve.
    Alexandr RADULOV - 1:2

42:41
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A je tu snížení! Kdo jiný, než ALEXANDER RADULOV, který si sjel na pravý kruh na přihrávku z poza branky a snížil tak na 1:2. Asistence: Bohdan Kiselevič, Gennady Stoljarov

42:38
    Vyhození SKA se došouralo až k Fasthovi, ten čeká na obránce.

42:18
    CSKA se usadilo v útočném pásmu.

41:31
    Chyba v rozehrávce obrala hráče domácích o puk, ten na chvíli získali hosté, ale sami se o něj připravili.

41:13
    CSKA opět s pukem na hokejce.

40:53
    Kovalčuk posouvá puk do středního pásma.

40:47
    Zakázané uvolnění SKA.

40:28
    Petrohradští hráči se zapomněli v útočném pásmu a hráči CSKA se hnali do protiútoku, který zastavuje ofsajd.

40:02
    Vhazování vyhráli hráči CSKA a ihned se ženou do útoku.

40:01

Začátek třetí třetiny se blíží, hráči již krouží po ledové ploše.

Když vedl po první třetině Petrohrad 0:1, tak vedl zaslouženě, to neplatí o druhé třetině dnešního duelu. Hráči SKA nebyli tak aktivní, jako v první třetině a s CSKA si vytvářelo veliký tlak, který mohlo několikrát korunovat vstřelenou brankou, to se jim bohužel nepovedlo. Nejblíže vstřelené brance byl domácí Ljubimov, jehož střela bekhendem propadla Ježovovi a jen o kousek minula branku SKA. Uvidíme co přinese třetí třetina, pokud bude CSKA vytvářet stejný tlak jako ve třetí třetině, tak určitě přijde ono kýžené snížení, ale nechme se překvapit.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    CSKA zastavuje útoky Petrohradu již ve středním pásmu, ale nedaří se jim dostat k puku.

39:04
    SKA v plném počtu.

38:20
    Platt se dostal k puku přímo před brankou, ale branku přestřelil.

37:57
    Hráči CSKA kombinují okolo branky Ježova, ale když už se odhodlají ke střele, tak se jim branku nepodaří trefit.

37:26

37:08
    CSKA drží soupeře v jeho třetině.

36:22
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává Andrej Kutějkin.

36:07
    Při pokusu o nahození na branku vyhodil Stoljarov puk mimo hřiště. Vhazování ve středním pásmu.

35:57
    Ihned po vhazování se dostal jeden z obránců CSKA ke střele, Fasth chytá.

35:55
    Přerušení se výrazně protahuje, hráči CSKA stále stojí u střídačky.

35:55
    Hráči domácích, konkrétně tedy Kvartalnov se natlačili před Ježova, ale nepodařilo se jim jej překonat.

35:50
    CSKA se usazuje v útočném pásmu.

35:15
    Kovalčuk vyslal Burdasova do brejku, ten o puk přichází.

34:40
    CSKA se dostalo k puku a Stoljarov dostal přihrávku před branku, kterou ale nasměroval pouze do náruče Ježova.

34:14
    Stojrov zavezl puk, ale přichází o něj, puk pro SKA.

34:01
    Hlavní rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti CSKA. Provinil se Jegenij Arťuchin.

33:43
    CSKA v plném počtu.

33:30
    SKA se usadilo v pásmu.

33:10
    Výborný zákrok předvedl Fast proti Jakovljevovi a drží tak šance CSKA na body z dnešního utkání.

32:57
    CSKA drží modrou čáru a nepouští SKA do pásma.

32:27
    Čudinovovu střelu od modré čáry chytá Fasth.

32:16
    Od vlastní brány rozehrávají hráči SKA.

31:41
    Dvě minuty za vysokou hůl ve tváři Kovalčuka dostává Nikita Zajcev.

31:31
    Protiútok Petrohradu zakončili hráči SKA nepřesnou přihrávkou, ale budou hrát přesilovku.

31:12
    CSKA opět tlačí svého soupeře v jeho pásmu, ale povede to k něčemu?
    Ilja KOVALČUK - 0:2

30:26
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš! CSKA nedokázalo proměnit přesilovku a to trestá kapitán SKA – ILJA KOVALČUK. Kovalčuk se po individuální akci dostal až před Fastha a ačkoli mu najížděl obránce Rukavišnikov, tak se rozhodl zakončit sám a zvýšil tak na 0:2! Asistence: Joakim Lindström

29:46
    Petrohrad v plném počtu.

29:25
    Radulov nenašel přihrávkou Telegina.

28:42
    Obrovský tlak na branku Ježova teď předvádějí hráči CSKA, Ježov je se štěstím neinkasoval.

28:15

27:46
    Máme tu další vyloučení na straně SKA, za hákování a následnou hrubost je na 2+2 minuty vyloučen Dadonov a za následnou potyčku si posedí také Šipačjov, který od rozhodčích inkasoval 10minutový trest. Za straně CSKA si za hrubost odsedí dvě minuty Košelev.

27:37
    Další závar před brankou Ježova a opět v něm měli prsty Radulov a Ljubimov!

27:11

26:58
    Radulov našel Zajceva, kterého fantasticky lapačkou vychytal Ježov!

26:34
    Radulov vletěl do útočného pásma jako tank, CSKA rozestavuje hráče.

25:50
    Petrohradští vyhazují až k Fasthovi.

25:10
    Další vyloučení na straně Petrhoradu, dvě minuty za podražení odsedí Joakim Lindström.

24:37
    Ljubimov se dostal do úniku, Bělov ho sice vytlačil, ale i tak se mu povedlo ohrozt branku Ježova, který vypětím všech sil dostal kotouč mimo tři tyče.

22:30
    Na dvě minuty za nedovolené bránění si půjde odpočinou na trestnou lavici Dimitrij Judin, který před brankou fauloval Hjamarssona.

20:15
    Vhazování vyhráli hráči Petrohradu, ale v vzápětí přicházejí o kotouč.

20:01

Co říct k první třetině? Snad jen to, že stav 0:1, který svítí na kostce v Universal Sports Hall je opravněný. Ačkoli měli hráči CSKA dvě velké šance, když nejdříve Ljubumov nedokázal zvednout puk nad beton, nebo když Radulov nedokázal proměnit svou velikou šanci, kdy byl sám před Ježovem, tak byl Petrohrad aktivnější, zejména v osobních soubojích měl před svým soupeřem navrch a celkově měl i více ze hry.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:46
    Telegin mohl v posledních vteřinách vyrovnat, ale nedokázal překonat Ježova v brance hostí.
    Anton BURDASOV - 0:1

18:07
    ANTON BURDASOV dostal nabito na levý kruh z pohledu Fastha a střelou z první vymetl pavučinky v brance CSKA. Asistence: Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačjov.

17:30
    Velmi zajímavě se teď odrazil puk od zadního mantinelu za brankou Fastha, když poskakoval na horní síťce, než ho jeden z domácích hráčů přikryl holí.

16:48
    Mušak našel Radulova zadovkou, ale ten nedokázal s pukem vymyslet takřeka nic. Puk na holích SKA.

16:27
    Proti přečíslení 3 na 2 v podání SKA zakročil Fasth.

15:59
    Těm se ale nepodařilo založit útok a puk si tak berou hráči SKA.

15:39
    Souboj o puk za brankou Fastha vyhráli domácí.

15:10
    Poslední dvě minuty nabídly vše co může hokej nabídnout. Nejdříve šance Radulova, poté závar před brankou Fastha.

14:20
    Obrovská šance Radulova, který nikým netísněn nedokázal sám před Ježovem trefit odkryté místo v jeho bráně.

13:42
    Telegin netrefil z pravého křídla branku Ježova.

13:33
    Střelu od modré čáry v poklidu chytá Fasth.

13:15
    Burdasov s pukem za brankou Fastha.

12:53
    CSKA nedokázalo přejít přes modrou čáru a začíná od vlastní brány.

12:39
    Muršák a Šipačjov na vhazování.

12:39
    Střela jednoho z hostů skončila v síti nad brankou Fastha. Následuje komerční přestávka.

12:30
    První formace domácích se usadila v útočném pásmu, ale nedokázala ohrozit Ježova.

11:40
    Další akci domácích kazí ofsajd.

10:50
    Třetí formace hostí opět zatápí domácím.

10:20
    Hjalmarsson na ledě a rovnou míří do protiútoku.

10:00
    Další snažení Petrohradských zastavuje ofsajd.

09:44
    CSKA vyhazuje až za branku Fastha.

09:23
    Petrohrad opět v útočném pásmu.

08:59
    Čudinovovu střelu zblokovala obrana CSKA do rohu. Další střelu tečoval jeden z hostujících hráčů nad branku Fastha. Buly ve středním pásmu.

08:21
    Dalším vyloučeným v dnešním utkání bude domácí Hjalmarsson, který podrazil Zubareva.

07:45
    Velmi nepřehledná situace u branky SKA Petrohrad. Ljubimov se dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal jej zvednout nad beton Ježova.

07:05
    Vhazování u branky Ježova vyhráli hostě a ihned se hnali do protiútoku, který, ač s problémy zastavil včasným vyjetím Ilja Ježov.

06:40
    Icing hostí.

06:34
    Hráčům Petrohradu se sice podařilo vyhrát vhazování, ale do následného protiútoku se hnali hráči CSKA, které zastavil ofsajd.

06:22
    Fasth schoval puk pod svou rukavicí, bude se vhazovat.

06:04

05:14
    Obrana CSKA opět vystihla rozehrávku hráčů Petrohrad a vyhazuje.

04:44
    A opět vyhazují.

04:35
    Domácí vyhazují až k brance Ježova.

04:08
    Na dvě minuty si půjde odpočinout za podražení Igor Ožiganov.

04:06
    Bude se vylučovat, na straně CSKA.

03:43
    Kotuzov se po zásahu pukem svíjí na ledě, před Fasthovou brankou v bolestech.

03:15
    Puk na hokejkách hráčů Petrohradu.

02:50
    Nahození ze středního pásma pokrývá Fasth a rozehrává.

02:48
    Ofsajd CSKA.

02:29
    Třetí formace hostí ohrožovala Fastha, ale ten přikrývá kotouč.

01:57
    Puk u Fastha.

01:35
    Hra opět na druhé straně, Hjalmarsson u puku.

01:19
    Petrohrad míří do přečíslení.

00:25
    Po zisku kotouče přenesli hráči Petrohradu hru před Fastha, ale toho neohrozili.

00:01
    Vhazování vyhráli hráči CSKA.

00:01

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Denisov (C), Zajcev (A), Kutuzov, Kiselevič, Ožiganov, Panin, Vorobyjov, Bondarev – Ljubimov, Platt, Radulov (A) – Kugryšev, Muršak, Hjalmarsson – Telegin, Stoljarov, Mamin – Košelev, Kvartalnov, Chlopotov

SKA Petrohrad: Ježov (Koskinen) – Rukavišnikov, Kalinin, Zubarev, Kutějkin, Judin, Čudinov, Jakovljev, Bělov – Koskiranta, Lindström, Kovalčuk (C) – Dadonov, Burdasov, Šipačjov (A) – Kablukov, Ketov, Arťuchin (A) – Chochrjakov, Dergachyjov, Barabanov

Rozhodčí: Antonín Jeřábek (CZE), Antti Boman (FIN) – Dimitrij Sivov, Roman Šichanov.

SKA – CSKA 4:1

Hostující celek nezažívá zrovna povedený vstup do sezóny a z jedenácti utkání si připsal 18 bodů, což znamená průběžnou šestou příčku v Západní konferenci. Šestá příčka není pro ambiciozní celek Ruské KHL zrovna splněním cílů, a tak vedení i fanoušci očekávají, že v dalších utkáních se jim podaří naplnit ambice. Co se týče individuálních výkonů, tak bodovaní na straně Petrohradu vede Vadim Šipačov, který si v jedenácti utkání připsal stejný počet bodů (3+8). V bráně se střídají Mikko Koskinen a Ilja Ježov. Více zápasů odchytal Koskinen a jeho úspěšnost činila 90,7%. Ježov si v pěti utkáních počínal výrazně lépe a jeho úspěšnost činila 94,1%.

CSKA Moskva

Domácím se prozatimní průběh sezóny 2015/2016 KHL daří. Po odehraných 12 utkáních mají 26 bodů, což je řadí na průběžné prvním místo Západní konference. Na paty jim šlape finský Jokerit Helsinky, který má bodů 25, ale o dva odehrané zápasy méně. Co se týče individuálních statistik, tak na straně domácích je jednoznačným tahounem ruská raketa, Alexander Radulov, který si v dosavadním průběhu připsal 15 bodů za pět branek a deset asistencí. V letošním průběhu KHL, se do branky CSKA postavili tři brankáři, Stanislav Gallmov, Viktor Fasth a Ilja Sorokin. Nejvíce utkání (6) odchytal prvně jmenovaný a drží si procentuální úspěšnost na 88,8%, o něco lepší úspěšnost má Viktor Fasth, který odchytal utkání 5 a úspěšnost drží na 91,3%. Jedno utkání odchytal posledně jmenovaný a hráčům Ugry se jej nepodařilo překonat.

Lada – CSKA 2:4
    Kazaň – CSKA 6:3
    CSKA - Ugra 4:0
    CSKA – Jekatěrinburg 4:1
    CSKA – Magnitogorsk 1:3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 43. Radulov (Kiselevič, Stoljarov) – 19. Burdasov (Dadonov, Šipačjov), 31. Kovalčuk (Lindström)