Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
Philadelphia Flyers
5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
New York Rangers
Středa 23.09.2015, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný zbytek dnešní noci. Nashledanou. (03:45:17)

Hity: 29 – 31

Normální hrací doba sice již vypršela, oba týmy se ale dohodly na tom, že si vyzkouší prodloužení, které se od letošní sezóny bude hrát se třemi hráči na obou stranách.

Utkání končí a pomyslné body za výhru 5:3 si dnes odnáší domácí hokejisté Philadelphie. Flyers dnes byli především efektivnějším týmem, hra samotná byla jinak poměrně vyrovnaná.

59:58
    Tak ještě jedna střela v podání domácích míří na hostující klec. Gostisbehere ale hattrick nezkompletuje, jeho pokus od modré čáry skončil v náručí Raanty.

59:28
    Domácí jsou nyní zastaveni čárovým rozhodčím, který píská offside.

59:00
    Ještě jedna minuta chybí do konce třetí třetiny a troufám si již říct, že i tohoto utkání.

58:27
    Jenže znovu si hosté situaci komplikují vyloučením. Emerson Etem (NYR) dostává menší trest za vysokou hůl.

58:01
    Rangers právě vstřelili branku!
    Tak že by přeci jen ještě drama? Adam vybojoval puk za brankou Flyers a následně se, i když trochu krkolomně, touš odrazil do prostoru levého kruhu, odkud jej dělovkou poslal do domácí branky MAT BODIE! Asistence: Luke Adam, Kevin Klein.

57:25
    O vítězi utkání je, zdá se, již rozhodnuto. Hosté už se také příliš nikam neženou a jen čekají na konec zápasu.
    56:29. Shayne GOSTISBEHERE - 5:2

56:29
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak to byla velká paráda v podání Flyers na konci jejich třetí využité přesilové hry! Simmonds poslal z rohu kluziště parádní křižnou přihrávku před branku, kam si sjel SHAYNE GOSTISBEHERE, jenž poslal puk z první přesně pod víko! Asistence: Wayne Simmonds, Sam Gagner.

56:13
    Velká komplikace pro Rangers v cestě za zdramatizováním zápasu. Hosté totiž špatně střídali a tak budou potrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:00
    Rangers se nedaří usadit v útočném pásmu, tentokrát se o to postaral dobrým obranným zákrokem Provorov.

55:15
    Hosté opět zkusili nahodit puk na branku Flyers a opět se povedlo. Mason byl znovu přinucen kotouč přikrýt rukavicí.

55:05
    Domácí se už už dostávali do přečíslení tří proti jednomu, hostům se však podařilo zblokovat přihrávku mířící na hráče ze druhé vlny.

54:55
    Rangers se nemohou dostat vpřed přes postupný útok a tak znovu přišla na řadu osvědčená varianta nahozeného kotouče na domácí branku, kde jej přikryl Mason před dojíždějícím Diazem. Hosté tak vybojovali pásmo. Hra bude pokračovat po skončení komerční přestávky.

54:15
    Letcům se nyní daří držet kotouč daleko od své branky v rohu útočného pásma. Hodně černé práce tam odvedl autor prvního gólu domácích Medvěděv.

53:33
    Domácím se po minutě povedlo posunout puk alespoň do střední zóny, tam se jej však ujal Lindberg a jal se znovu zaútočit.

53:00
    Rangers vyhráli buly a operují velice důkladně před brankou soupeře, jejich dvě střely ale dokázali domácí hráči zblokovat.

52:33
    Buly před svou brankou vyhráli hosté a hned poslali kotouč napříč kluzištěm až před Masona, který raději přikryl černý kus gumy. Ukázkový příklad toho, jak se z obrany dostat do pásma soupeře během pár vteřin.

52:25
    S tím si obrana domácích poradila, následně se útočníkům Flyers povedlo důrazným napadáním donutit Raantu přikrýt kotouč. Letci tak získali útočné pásmo, kde bude hra pokračovat, avšak až po skončení reklamní přestávky.

52:00
    Domácím se na chvíli povedlo dostat puk ven z pásma, už se na ně ale valí další útok Jezdců.

51:32
    Masonovi vypadl puk z lapačky po nepříjemné střele z Bodieho zpoza levého kruhu. Hosté tak zůstanou u kotouče a navíc v pásmu.

50:40
    Čas ve třetí třetině utíká jako zběsilý, což hraje do karet domácím hokejistům. Těm z New Yorku přeci jen o dost méně.

49:50
    Rangers si vypracovali dobrou možnost, kterou zakončoval Lindberg z pravého kruhu, ale i proti jeho rychlé střele stihl Mason včas zasáhnout betony.

49:25
    Až nyní se hosté osvobozují a hned se tlačí do útočného pásma.

48:52
    Raanta nyní neudržel střelu jednoho z domácích beků v lapačce, Flyers tak mohou útočit i nadále.

48:25
    Richard Nejezchleb se dostal do výborné pozice mezi kruhy a dostal přihrávku, jeho následná střela bez přípravy po zemi ale skončila jen na betonech Masona.

48:10
    Domácí se dlouho bránili tlaku hostů, pak však po levé straně ujel s kotoučem Palushaj a svou akci zakončil povedenou střelou, které však chyběla větší přesnost.

47:30
    Graves vypálil další projektil na Masona od modré čáry, domácí gólman si poradil i s touto střelou.

46:38
    Miller našel skvělou přihrávkou zcela volného Bellemorea před brankou, ten však střelou z první minul domácí klec!

46:11
    Buly pro domácí, kteří okamžitě pálí od modré čáry, Raanta vyráží betony mimo nebezpečí.

46:07
    Znovu je u kotouče hostující brankář, tentokrát raději přikryl černý kus gumy, který se vyskytoval volně u pravé tyče jeho svatyně.

45:19
    A další úspěšný zásah si připisuje na své konto Antti Raanta. Obrana hostů v této fázi zápasu opravdu nepracuje dobře.

44:50
    Umberger vypálil ostrý projektil z levého kruhu, Raanta vyráží kotouč do rohu.

44:35
    Domácí se čtvrtým gólem ještě o něco více uklidnili a mají tak volné ruce při útočení.

43:45
    Další chyba hostů při rozehrávce, které však nedokázal Gagner v dobré pozici využít. To jsou velké chyby, jenž nyní předvádí obrana Rangers.

43:30
    Kotouč skončil po souboji za brankou Rangers mimo hřiště, domácí jsou vykázáni do středního pásma.

42:54
    Domácí pokračují v útočné aktivitě. McDonald se pokoušel zpoza branky najít volné spoluhráče, jeho pas však minul všechny hokejky v držení hráčů Flyers.
    42:11. Shayne GOSTISBEHERE - 4:2

42:11
    Domácí se štěstím udržel kotouč v útočném pásmu a nakonec se propracovali ke čtvrtému gólu. SHAYNE GOSTISBEHERE dostal nabito na modrou čarou a tvrdou ranou bez přípravy poslal puk přesně nad Raantovu lapačku! Asistence: Travis Konecny, Nick Cousins.

41:41
    Ze druhé strany útočného pásma to zkusil Mat Bodie a byl o něco málo úspěšnější, neboť donutil Masona zasáhnout a přerušit hru.

41:30
    Tvrdá rána Bellemorea z pravého kruhu minula domácí klec.

40:40
    Klein našel přihrávkou z levé strany naslepo Lindberga, jeho následnou střelu backhandem kryje domácí brankář.

40:05
    Diaz se vrací z trestné lavice na ledovou plochu, hosté hrají v plném počtu.

Další třetina začne přibližně v 02:56.

Skončila druhá třetina, ve které jsme viděli hned čtyři branky, z toho po dvou na každé straně. Domácí tak i po čtyřiceti minutách vedou rozdílem jediného gólu a ve třetí periodě se tak máme jistě na co těšit. Českého fanouška jistě potěší aktivní a sebevědomý výkon Richarda Nedomlela v dresu Rangers, jenž si připsal parádní asistenci na první gól svého týmu a měl i další dobré šance.

40:00

39:50
    Tak tahle přesilovka se domácím vůbec nedaří a jen těžko se dostávají do pásma.

39:20
    Tak zatím útočí spíše hosté po zisku kotouče ve vlastním pásmu, k další střele se dostal Stalberg, zleva si ale na Masona nepřišel.

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:56
    Znovu letí puk daleko z pásma Rangers.

38:25
    Hosté vyvážejí puk z obranného pásma, dobrou práci odvedl Hayes, který pošetřil cenné vteřinky.

38:05
    Raphael Diaz (NYR) již putuje na trestnou lavici s dvouminutovým trestem.

38:05
    McDonald vybojoval puk ve vlastním pásmu a po pravé straně se natlačil až před branku k zakončení. Při něm byl faulován Diazem a domácí si zahrají přesilovou hru.

37:50
    Hned třikrát se nyní domácí hráči obětavě položili do hostujících střel, Mason tak zasahovat vůbec nemusel.

37:15
    Jezdci si nyní nerozuměli v kombinaci a sami se vyhodili ven z útočné třetiny. U puku však zůstali a tak mohou od Raanty založit další útočnou akci.

36:31
    Další útok Rangers je nyní zastaven již na útočné modré, hosté se provinili proti pravidlu o ofsajdu.

36:08
    Hosté jsou nyní častěji u kotouče, dostat puk potřetí za Masonova záda se jim ale doposud nepodařilo.

35:13
    Diaz vypálil prudkou střelu zápěstím v plné rychlosti z levého kruhu, lapačka Masona jen naprázdno zasvištěla vzduchem, puk však naštěstí pro něj minul branku domácích.

34:33
    Po delší době zasahuje i Raanta na opačném konci kluziště, který si našel odražený kotouč, jenž se zastavil u jeho pravé tyče. Hra přerušena a pokračovat bude až po skončení reklamní přestávky.

33:57
    Další úspěšný zákrok si připisuje na své konto Steve Mason, tentokrát kryje lehkou střelu Stalberga.

33:50
    Hosté se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, které se Richard Nejezchleb rozhodl zakončit sám. Jeho střela švihem z pravého kruhu ale skončila jen na chráničích domácího gólmana.

33:17
    J. T. Miller je i u další akce hostů, jeho střela z levého kruhu ale skončila jen na hrudi brankáře Masona.

32:56
    Miller posílal puk z rohu hřiště před branku na Hayese, tomu však chyběl krok, aby puk trefil.

32:19
    Steve Mason chytá puk do lapačky po Adamově střele, ta sice neměla ambice ohrozit domácího brankáře, hosté ale vybojovali útočné pásmo.

32:00
    Domácí drží kotouč a pomalu kombinují ve vlastním obranném pásmu.

31:19
    Raanta si připisuje první zákrok dnešního večera, po gólovém přivítání to tentokrát bylo o něco jednodušší.

31:07
    Steve Mason chytá střelu zpoza mezikruží, následně se do menší potyčky dostali Stoll a Medvěděv.

30:20
    Druhá třetina zatím nabízí hodně ofenzivní podívanou, což se jistě líbí divákům, trenérům obou týmů již jistě o něco méně.
    29:40. Sam GAGNER - 3:2

29:40
    Domácí jsou znovu o krok napřed před svým soupeřem! Pokračující akci domácích táhl za brankou Simmonds, který našel před hostující klecí parádní přihrávkou SAMA GAGNERA, jenž neměl problém poslat puk do odkryté branky Rangers! Asistence: Wayne Simmonds, Sean Couturier.

29:30
    Gagner pálí mimo, domácí však stále pokračují v ostřelování hostující branky.

29:05
    Kotouč v hledišti na konci útočné akce domácích, střela však byla sražena jedním z hostujících hráčů a tak domácí zůstanou v útočném pásmu.

28:27
    Hosté střídají brankáře, Hellberga v jejich brance nahradil Antti Raanta!
    28:20. Mat BODIE - 2:2

28:20
    Znovu začala akce hostů propadnutím domácích hokejistů v útočném pásmu. Kotouč táhl po levé straně Lindberg, který našel přihrávkou najetého MATA BODIEHO, jenž backhandovou střelou k tyči srovnal skóre zápasu! Asistence: Viktor Stalberg, Oscar Lindberg.
    27:03. Oscar LINDBERG - 2:1

27:03
    Hosté snižují stav zápasu na rozdíl jediné branky! Obří zásluhu na ní má český hokejista Richard Nejezchleb, který vystihl rozehrávku Flyers v útočném pásmu a s kotoučem se prohnal až do obranné třetiny domácích, kde dobře počkal na dojíždějícího OSCARA LINDBERGA, jenž si potáhl puk do levého kruhu a švihem poslal puk přesně k levé tyči! Asistence: Richard Nejezchleb.

26:20
    Domácí již mezitím hrají v plném počtu, Jezdci jsou však i nadále u kotouče.

26:02
    Bodie se pokusil vypálit tvrdě z levého kruhu, do jeho rány ale obětavě padl jeden z bránících hráčů Flyers a kotouč svým tělem zblokoval.

25:45
    Hosté drží pásmo, další střela z jejich strany ale ne a ne přijít.

24:55
    Klein vypálil dobrou střelu od modré čáry, jenže Mason měl zcela odkrytý výhled a tak si s pukem mířícím mezi betony poradil.

24:10
    Krátce po buly pálí Diaz, ale jeho rána míří vedle branky.

23:58
    Přesilová hra ale nyní připadne i hostům, Nick Cousins (PHI) dostává menší trest za zdržování hry.
    23:56. Brayden SCHENN - 2:0

23:56
    Domácí hráči bojovali po buly o kotouč u levého hrazení, ten se následně dostal k BRAYDENU SCHENNOVI, který měl před levým kruhem hodně času i prostoru, aby zamířil svou střelu přesně do míst, kam Hellberg nemohl dosáhnout! Asistence: R. J. Umberger, Ivan Provorov.

23:43
    Domácí si zahrají třetí početní výhodu, Raphael Diaz (NYR) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

22:44
    Za domácí to nyní zkusil McDonald, ale ani on nedokázal poslat puk do míst, kde stojí branka soupeře.

22:00
    Druhá třetina zatím nenabídla příliš mnoho šancí na obou stranách, odehrány jsou sice jen dvě minuty, ale i tak se především bruslí s kotoučem ve střední zóně.

20:45
    Bodie pálil od modré čáry směrem k Masonovi, jeho branku ale o notný kus minul.

Hity: 6 – 16

Skončila první dvacetiminutovka přípravného utkání mezi týmy Philadelphia Flyers a New York Rangers a lépe se do šaten půjde domácím hráčům. Ti byli v průběhu úvodní třetiny přeci jen o něco lepší a zásluhou branky Medvěděva vedou nad svým soupeřem.

20:00

19:45
    Domácí se v útoku neprosadili, stejně tak na druhé straně hosté a první třetina pomalu směřuje ke svému konci.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny a domácí hráči ji tráví s pukem na holích v útočném pásmu.

18:32

18:12
    Palushaj si vzal puk a podél levého hrazení s ním projel až k Hellbergovi, ten si ale poradil s jeho backhandovým zakončením.

17:45
    Jinak se ale Jezdcům příliš nedaří držet v pásmu a domácí pravidelně vyhazují kotouč ven ze třetiny.

17:16
    Skvělý zákrok nyní vytáhl Mason, který nejprve vyrazil tvrdou ránu Diaze od modré, puk se odrazil před branku na hůl volného Kleina, jeho dorážku ale stačil zlikvidovat právě domácí brankář!

16:32
    Shayne Gostisbehere (PHI) inkasuje menší trest za nedovolené bránění, Rangers si zahrají první dnešní přesilovku.

16:32
    Miller posílal přihrávku od pravého hrazení před branku na Etema, ten byl však při pokusu o zakončení faulován a bude se vylučovat.

16:00
    Střely na branku na konci šestnácté minuty zatím jasně hovoří pro domácí, v tuto chvíli 8 – 2.

15:28

14:44
    Domácí už posílali přihrávku napříč brankovištěm, tu však dobře viděl Diaz a dobrým obranným zákrokem přerušil nebezpečnou akci Letců.

14:16
    Flyers stupňují tlak a na jeho konci byla nejprve rána Gagnera zpoza kruhů, s tou si Hellberg poradil. Do rozhozené obrany Rangers následně útočili domácí znovu, ale ani napodruhé se přes brankáře hostů neprosadili.

13:35
    Hostům se daří na vhazování a tak rychle posílají puk až k brance, jenž hájí Mason.

13:28
    Teď už se ale vylučovat bude a domácí si zahrají druhou přesilovou hru dnes večer. Kirill Kabanov (NYR) dostává dvě minuty za sekání.

12:42
    Graves na hranici faulu zastavil unikajícího domácího hráče, který se kolem něj obtočil, píšťalky sudích ale zůstávají němé.

11:46
    Obraz hry se oproti úvodním minutám otočil o 180 stupňů. Nyní jsou to hosté, kterým se nedaří dostat se do pásma.

10:54
    Domácí jsou po vstřelené brance hodně při chuti a znovu se tlačí před branku Rangers, tam však zatím předvádí jistý výkon gólman Hellberg.

10:04
    Nyní už se ale hosté před branku domácích dostanou a pomohla jim k tomu nepřesná přihrávka hokejistů v oranžovém, po které se píská icing.

09:38
    Rangers se pokouší o rychlou odpověď, jenže jejich útočná akce končí již na modré čáře po odpískaném ofsajdu.
    08:43. Jevgenij MEDVĚDĚV - 1:0

08:43
    Domácí se dlouho nemohli dostat do pásma, ale pak to přišlo! JEVGENIJ MEDVĚDĚV dostal přihrávku před kruhy a tvrdou ranou vymetl levý horní roh hostující branky! Asistence: Scott Laughton, R. J. Umberger.

08:32
    Do třetice začíná útočná akce domácích až u Masona.

08:15
    A opět je kotouč až u branky domácího týmu, Flyers se zatím přesilovka vůbec nedaří.

07:46
    Domácí dostali puk před branku po střele z levého kruhu, následný závar ale využít nedokázali. Rangers se krátce nato osvobozují.

07:12
    První přesilová hra zápasu putuje na stranu Flyers, za držení protihráče je vyloučen Raphael Diaz (NYR).

06:58
    První větší šance dnešního zápasu a to na domácí straně. Nick Cousins si najel na přesný pas za obranu hostů, tváří v tvář Hellbergovi ale neuspěl!

06:25
    Bourque nabral rychlost ve středním pásmu a po přechodu do toho útočného z levé strany prudce vypálil na branku, Mason jeho střelu v pokleku chytá.

06:07
    Hra je přerušena kvůli hře vysokou holí v podání hostujícího mužstva. Následuje krátká komerční pauza.

05:25
    Zatímco je hra přerušena u pravého hrazení v obranném pásmu Flyers, pojďmě si představil nového kouče domácích, kterým Dave Hekstol, který v loňském ročníku vedl celek Severní Dakoty.

04:50
    Hned po buly pálil Streit od modré čáry, jeho dělovka ale minula prostor mezi třemi tyčemi hostující branky.

04:47
    Do zakončení se z pravého křídla dostával jeden z domácích hráčů a dokonce se mu podařilo i zakončit, Hellberg však byl proti tomu, aby kotouč prošel až za jeho záda.

04:00
    Dění na ledové ploše se zatím odehrává takřka bez přerušení. Domácím se nedaří dostat se do útočného pásma a často se musí bránit.

03:09
    Ve hře obou týmů je v úvodu zápasu hodně nepřesností, hosté se však přeci jen o něco snadněji dostávají do útočného pásma, že by jim to ale k něčemu bylo, to se říci nedá.

02:10
    Mason chytá puk ze vzduchu do lapačky a přerušuje hru, následuje buly po jeho pravé ruce.

02:00
    Letci se nyní usadili v obranném pásmu soupeře, ke střele se však hráči v oranžových dresech nedostali.

01:15
    Domácí chybovali v rozehrávce a tak se k zakončení dostal v prostoru mezi kruhy Bourque, jeho rána z první ale skončila vedle pravé tyče.

00:34
    Mason kryje první střelu hostů od modré čáry, kterou měl na svědomí Stalberg.

00:01

Utkání zámořských celků začínají tradičně o několik minut později nejen v soutěžní části sezóny, ale i přípravném období a výjimkou není ani dnešní duel.

Philadelphia Flyers: Mason (LaBarbera) – Streit, Gostisbehere, Schultz, Sanheim, Provorov, Medvěděv – Schenn, Couturier, Simmonds, Umberger, McDonald, Brent, Palushaj, Laughton, Cousins, Rosehill, Konecny, Martel, Gagner.

New York Rangers: Hellberg (Raanta) – Diaz, Klein, Graves, McIlrath, Bodie, Bellemore – Etem, Hayes, Miller – Lindberg, Stoll, Stalberg – Bourque, Adam, Kabanov – Nejezchleb, Megna, Hart..

Oba týmy za sebou již mají zápasovou premiéru v předsezónních bojích. Jezdci včera na svém ledě přivítali v městském derby New Jersey Devils a zvítězili vysoko 6:3. Domácí Philadelphia odehrála včera dvojici utkání proti dalšímu týmu z New Yorku, tedy Islanders. Na domácím ledě v Allentownu zvítězili Flyers v poměru 5:3, naopak ve druhém souboji hraném v Brooklynu podlehli svému soupeři výsledkem 3:2.

Příjemný pozdní večer při sledování online přenosu z přípravného utkání na nový ročník kanadskoamerické NHL, ve kterém se střetnou týmy Philadephia Flyers a New York Rangers,

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 9. Medvěděv (Laughton, Umberger), 24. Schenn (Umberger, Provorov), 30. Gagner (Simmonds, Couturier), 43. Gostisbehere (Konecny, Cousins), 57. Gostisbehere (Simmonds, Gagner) – 28. Lindberg (Nejezchleb), 29. Bodie (Stalberg, Lindberg), 59. Bodie (Adam, Klein)

New York Rangers: Hellberg (29. Raanta) – Diaz, Klein, Graves, McIlrath, Bodie, Bellemore – Etem, Hayes, Miller – Lindberg, Stoll, Stalberg – Bourque, Adam, Kabanov – Nejezchleb, Megna, Hart.

Rozhodčí: Charron, St. Pierre – Gibbs, Alphonso

Diváci: 16985