Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
7:3 (4:2, 3:1, 0:0)
Carolina Hurricanes
Středa 23.09.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Příprava NHL

Ode mě to bude vše. Přeji dobrou noc či dobré ráno, na počtenou! (03:45:27)

Střely: 31:31 (16:7, 6:18, 9:6)

A máme tu konec zápasu! Pittsburgh Penguins v utkání hodně bohatém na góly zvítězil 7:3.

Do vedení také šel jako první, když se v páté minutě prosadil obránce Kris Letang. Na druhé straně ovšem za pouhých 27 vteřin vyrovnal James Wisniewski. Tučňáci si o chvilku později své vedení vzali zpět, tentokráte skóroval Olli Määttä. Znovu ovšem vyrovnali Canes a opět se prosadil obránce – v čase 13:23 skóroval Justin Faulk. V 18. minutě se pittsburghským fanouškům pěkně uvedl nizozemský útočník Daniel Sprong, který využil přesilovou hru. V závěru třetiny se poprvé v dresu Pens prosadil i Phil Kessel a bylo to tedy 4:2.

Na začátku druhé třetiny využil přesilovou hru Sergej Gončar. V čase 25:30 na rozdíl dvou branek snížil Jeff Skinner, nicméně o sedm vteřin později se prosadil domácí kapitán Sidney Crosby. V polovině zápasu Carolinští vystřídali brankáře. Mezi tři tyče se postavil Rasmus Tirronen, ale hned z první střely ho překonal Phil Kessel.

Do třetí periody nasadili i domácí jiného brankáře – krále loňské sezony v AHL Matthewa Murrayho. 17781 diváků v Consol Energy Center už ale branku nevidělo a zápas tak skončil poměrem 7:3 pro Penguins.

59:09

59:08
    A znovu došlo na souboj krajánků. Opět z toho vítězně vzešel brankář Canes.

58:57
    Olli Määttä vystřelil tvrddě, ale Tirronen jeho pokus vyrazil.

57:32
    Pokus Crosbyho ale nyní chytil Tirronen.

57:09
    Dočkáme se ještě gólu? Rasmus Rissanen (CAR) je nyní vyloučen za nedovolené bránění a Penguins dnes již dvakrát v přesilovce údeřili...

57:02
    To Patrick Brown už mířil dobře, jenže pálil pouze a přesně do místa, kde stál připravený Matthew Murray.

56:11
    Jaccob Slavin střelou z první vysoko přestřelil bránu.

54:34
    Ani střela, kterou obstaral střelec jedné z dnešních branek Olli Määttä, úspěch nepřinesla.

53:33
    Od modré čáry střílel Brian Dumoulin. Rasmus Tirronen stál ve správný čas na správném místě a dobře zasáhl, čímž udržel skóre takové, jaké je.

52:48

52:46
    Paradoxně více v oslabení měla Carolina. Pokus Gerbeho nyní zlikvidloval domácí gólman.

51:32
    Bekhendový pokus ale v oslabení obstaral Jaccob Slavin, nicméně narazil na připraveného Murrayho.

50:48
    James Wisniewski (CAR) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

50:12
    Další zákrok pro domácího brankáře. Erik Karlsson ho nedokázal překonat.

49:40

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 5. Letang (Malkin, Hörnqvist), 7. Määttä (Malkin, Hörnqvist), 18. Sprong (Kunitz, Letang), 20. Kessel (Kunitz, Crosby), 22. Gončar (Määttä, Sprong), 26. Crosby (Letang), 31. Kessel (Crosby, Letang) – 5. Wisniewski (Slavin, McGinn), 14. Faulk (Lindholm), 26. Skinner (Lindholm, Hanifin)

Pittsburgh Penguins: Fleury (41. Murray) – Määttä, Letang, Cole, Clendening, Dumoulin, Gončar – Kunitz "A", Crosby "C", Kessel – Plotnikov, Malkin "A", Hörnqvist – Dupuis, Dea, Sprong – Uher, Porter, Biggs
    Carolina Hurricanes: Ward (30. Tirronen) – Hanifin, Faulk, Slavin, Wisniewski "A", Rissanen, McKeown – Skinner "A", Rask, Lindholm – Gerbe "A", Nordström, Terry – McGinn, Wallmark, Karlsson – Woods, Hensick, Brown

Rozhodčí: Nicholson, Kimmerly – Cormier, Grandt

Diváci: 17781