Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
St. Louis Blues
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 23.09.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Příprava NHL

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, doufám, že se zase brzo u sledování dalšího online přenosu z utkání NHL (či z přípravného období NHL) uvidíme a přeji hezký zbytek noci, spíše již středečního rána. Loučí se Jaroslav Svoboda. (04:30:10)

Československá stopa v utkání:
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:58

1. Vladimír Tarasenko (STL) 1+2
    2. Alexander Steen (STL) 1+1
    3. Colton Parayko (STL) 0+2

Do utkání naskočil jediný český hráč, a to útočník hostujícího týmu LUKÁŠ SEDLÁK. Nebodoval sice, ale nepředvedl i při tom málu, co strávil na ledě (něco málo přes 12 minut) zajímavý výkon, připsal si dva střelecké pokusy plus jednu střelu mimo branku.

Máme za sebou další přípravné utkání na novou sezónu NHL a v St. Louis, v domovském stánku ve Scottrade Center, vítězí Blues nad Blue Jackets 5:2, když se postupně trefili Stastny, Tarasenko, Steen, Pietrangelo a Asuchak. Za hosty se prosadili Jenner a Falk, Columbus držel se St. Louis krok do poloviny zápasu, pak ale domácí třemi góly zlomili zápas ve svůj prospěch.

59:40
    Ještě Vanelli provětral McElhinneyho, skóre se ale nemění.

58:00
    A začaly ve Scottrade Center poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:50
    Zakázané uvolnění hostů.

56:37
    A na druhé straně netrefil zařízení ani Björkstrand.

56:16
    Steen nezamířil přesně, kotouč končí až na zadním hrazení za brankou Columbusu.

56:07
    Jenže daleko hosté nedošli, naopak Lindbohm provětral McElhinneyho, který si ve třetí třetině na nedostatek práce určitě stěžovat nemůže.

55:51
    Jenner vyhrál vhazování a Columbus na puku může vymýšlet útočnou akci.

55:50
    Komerční přestávka a nutno dodat, že St. Louis ve třetí třetině jasně ovládají dění na ledové ploše.

55:33
    V posledních okamžicích stále častější souboj Coltona Parayka a Curtise McElhinneyho, ale pořád se stejným výsledkem – úspěšnější hostující brankář. I tentokrát si s ránou domácího beka poradil.

54:57
    Steve Ott pálí, ale míjí branku Blue Jackets.

53:58
    Seth Ambroz, který se do sestavy vešel na poslední chvíli a původně se s ním nepočítalo do výběru Columbusu, prověřil Copleyho, ten drží tříbrankové vedení svého týmu.

53:01
    Tohle už mělo od Parayka větší přesnost, McElhinney kryje jeho tvrdou ránu!

52:13
    A Parayko na druhé straně pro sichr míjí branku soupeře úplně.

51:35
    Boone Jenner povolal po dlouhé době do pracovní pohotovosti Copleyho, ten si s jeho střelou ale poradil.

51:29
    McElhinney kryje Barbaševovu střelu bekhendem.

51:24
    Zepár nepřesností na obou stranách.

50:24
    Chaput získává puk pro svůj tým po vyhraném vhazování.

50:24
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí zvyšují již na 5:2! SPENCER ASUCHAK využívá tlak svých spoluhráčů a dostává za záda McElhinneyho kotouč po Truppově asistenci. Asistence: Evan Trupp, Jacob Doty.

50:20
    I Truppova bomba nenašla cestu mezi tyče.

49:09
    A v případě pokusu Vladimíra Tarasenka nemusel McElhinney zasahovat vůbec, rána ruského bijce a zatím nejvýraznější figury tohoto utkání zamířila vedle branky.

48:27
    To Thomas Vanelli se již do zakončení dostal, střelu domácího obránce však brankář hostů pokryl.

47:25
    Schwartz vyhrál buly, ale žádné bezprostřední ohrožení branky McElhinneyho to nepřineslo.
    A pokud jde o Fabbriho, novinář Andrew Allsman očekává jeho setrvání v sestavě Blues i po zkoušce, zatímco u Barbaševa...

46:37
    Máme tu reklamní přestávku a jak se zdá, ten gól Pietrangela na 4:2 by měl být připsán Fabbrimu, který nejspíš tečoval a změnil směr rány obránce St. Louis Blues. Nicméně v tuto chvíli dle oficiálního zápisu autorem Pietrangelo, tak se držme těchto faktů.

46:30
    Další Copleyho zákrok, tentokrát proti bekhendové střele Broadhursta.

45:27
    Copley se nenechal nachytat od Rychela a pohlídal si jeho vyjetí zpoza branky i střelecký pokus.

44:55
    ...a stejně tak brankář Columbusu vyráží i ránu Otta.

44:35
    Butlerovu ránu si McElhinney pohlídal...

44:17
    Tak že bych to přivolal? ALEX PIETRANGELO dává gól a St. Louis v závěru přesilové hry odskakuje soupeři do dvoubrankového náskoku. Asistence: David Backes, Robby Fabbri.

43:50
    Falk si došlápl na Pietrangela, hosté se zatím úspěšně brání přesilovce domácích.

42:50
    Teď už Dubinsky na buly úspěšný.

42:48
    Ihned poté, co Dubinsky prohrál proti Stastnymu buly (světe div se), pálil Bouwmeester, McElhinney raději hru přerušuje.

42:46
    Po delším úseku hry bez větších příležitostí, ba vlastně bez jakýchkoliv příležitostí, se možná vzrušení dočkáme. Jared Boll dostává dvě minuty za podražení, z toho plyne přesilovka pro St. Louis.

40:54
    A hned vzápětí si Parayko vyšlápl na Jennera.

40:46
    Paraykovu ránu musí vykrýt McElhinney.

40:35
    Dubinsky znovu vítězný na buly, tentokrát proti Paulu Stastnemu, který se po menších problémech v závěru druhé třetiny vrací do sestavy.

40:19
    Jenner nechal ochutnat tvrdost mantinelů ve Scottrade Center domácího Petteri Lindbohma.

40:02
    Jasně, byl to Dubinsky.

40:01
    Hádejte, kdo vyhrál úvodní buly třetiny mezi Dubinskym a Schwartzem.

40:01
    O kvalitě fungování formace Paula Stastnyho jasno... Dnešní zápas jim dává zatím zapravdu.

Statistiky:
    Góly: 3:2
    Střely: 22:19
    Vyloučení: 2:3
    Hity: 17:16
    Vhazování: 16:24

Máme za sebou druhou třetinu, ve které jsme viděli další tři branky. Domácí vedou po 40 minutách hry 3:2 po trefách Stastnyho, Tarasenka a Steena, za hosty se prosadili Jenner a Falk.

Lukáš Sedlák bohužel ve druhé třetině, dost možná i vinou častějšího vylučování a tedy zvýšeného počtu přesilových her, tolik prostoru jako v té první nedostal. I tak si stačil připsat druhý střelecký pokus a na ledě dnes zatím strávil 8 minut a 39 vteřin. V závěru druhé třetiny se navíc dostal i do zakončení, ale minul.

40:00

39:15
    Tvrdý hit Dubinskyho na Butlera, na led míří čtvrtý útok Columbusu i s Lukášem Sedlákem.

38:31
    McElhinney nyní vychytal i Robbyho Fabbriho.

37:37
    Tarasenko je opravdu při chuti, tvrdý příklep však tentokrát gólem neskončil.

37:16
    Kerby Rychel dalším, kdo prověřil Copleyho pozornost, jeho sklepnutí si brankář St. Louis ale pohlídal.

36:30
    Další Copleyho zákrok, ihned po buly pálil od modré Connauton, ale Copley jeho ránu vykryl a schoval pod výstroj. Bude se znovu vhazovat.

36:26
    Pheonix Copley po dlouhých chvílích v brankovišti musí znovu ukázat své umění, kryje střelu Olivera Björkstranda.

35:27
    Teď se ale již St. Louis Blues raduje a vrací vedení na svou stranu. ALEXANDER STEEN zužitkoval druhou gólovou přihrávku Tarasenka v tomto utkání a ruský forvard tak má zatím podíl na všech třech gólech Blues (1+2). Asistence: Vladimír Tarasenko, Colton Parayko.

35:08
    Domácí po druhé brance přebírají iniciativu, další perná chvilka pro hostujícího brankáře, Tarasenko však puk do sítě neprotlačil.

34:59
    Bouwmeester navázal na Pietrangelovu práci, ale McElhinney znovu úspěšný.

34:17
    McElhinney znovu v pohotovosti, Pietrangelův pokus však zlikvidoval.

32:54
    Autor první branky hostů v utkání Boone Jenner zkusil znovu štěstí, tentokrát ale míjí klec Pheonixe Copleyho.

32:28
    Teď už to bylo o poznání nebezpečnější, ale McElhinney vychytal Steena.

32:21

32:20
    Tak přeci jen jeden pokus, byť od Bouwmeestera spíše taková z nouze ctnost, a hlavně rána mířící mimo branku.

32:00
    Na závěr přesilovku domácího týmu, která Blues vůbec nevychází, přichází do hry v oslabení i Lukáš Sedlák za Columbus.

31:10
    Domácím se ale tentokrát nedaří nejen přesilovku rychle využít, ale vůbec usídlit se v útočném pásmu.

30:22
    Ale Dubinsky je jistota, další vyhrané vhazování, tentokrát proti Backesovi. A Blue Jackets se osvobozují.

30:21
    A další přesilovka pro domácí, Jared Boll (CBJ) narazil na hrazení Petteri Lindbohma a St. Louis tak dostává další příležitost skórovat.

29:33
    Tyčka teď zazvonila u McElhinneyho hlavy! Jacob Doty však bleskové otočení výsledku z 1:2 na 3:2 nezařídil.

28:55
    A sám faulovaný Steen se nakonec podílel na rychlém využití přesilovky. St. Louis po 21 vteřinách výhody srovnává zásluhou ruského útočníka VLADIMÍRA TARASENKA na 2:2! Asistence: Alexander Steen, Colton Parayko.

28:34
    A máme tu další vyloučení, svůj důraz v souboji s Alexem Steenem přehnal Cody Goloubef a domácí si zahrají přesilovku. Zákrok posouzen jak hrubost.

28:18
    A zasahovat musí i McElhinney, opět je ale úspěšný a Pietrangelova střela zápěstím končí pouze u gólmana Blue Jackets.

27:45
    Heatherington přestřeluje branku domácích.

27:32
    Třikrát během pár okamžiků se proti sobě na vhazování postavili Brandon Dubinsky a Ivan Barbašev, ve všech třech případech vyhrál vhazování hostující Dubinsky, jehož úspěšnost v dnešním utkání je strhující.

27:18
    Dubinsky znovu vítězný na buly.

27:17
    Jaden Schwartz mohl o pár chvil později srovnat, ale McElhinney je rázně proti.

26:20
    Columbus právě vstřelil branku!
    A tlak hostů končí druhou jejich trefou v utkání, na které má podíl v podobě gólové asistence John Ramage! Jeho přihrávku přetavil ve vedoucí trefu JUSTIN FALK a Columbus tak rázem vede 2:1 v obou souběžně hraných zápasech těchto týmů, tedy jak tady v St. Louis, tak i doma v Columbusu! Asistence: John Ramage, Antti Pihlström.

25:21
    Znovu souboj Ramage x Copley a opět úspěšnější brankář Blues! Tvrdý příklep ale musel štípat.

25:09
    Syn bývalého hráče NHL Roba Ramageho John je v úvodu druhé třetiny hodně vidět a znovu musí Pheonix Copley zasahovat. Tak novic v brance St. Louis si na nedostatek roboty určitě zatím stěžovat nemůže.

24:08
    Divoké tempo úvodních okamžiků druhé třetiny pokračuje a stejně jako v úvodní dvacetiminutovce i na začátku té druhé dává o sobě vědět Lukáš Sedlák, ale stejně jako proti Elliottovi tak i proti Copleymu neuspěl. Ale druhý střelecky pokus zapsaný do statistik již zůstane.

23:31
    A další McElhinneyho zákrok, tentokrát po ráně Parayka!

23:05
    A druhá třetina začala pořádně od podlahy, Alexander Steen se dostal do zakončení na druhé straně hřiště a McElhinney musel do práce.

22:46
    Sotva se Blues ocitli kompletní, musel Copley znovu zasahovat, Goloubef se s tím nepáral a vyslal na novou tvář v brance domácích tvrdý příklep.

22:42

21:48
    Další Copleyho zákrok, tentokrát jej prověřil Falk.

21:35
    Tak Connauton konečně v zakončení, ale nepropálil Phoenixe Copleyho, který v brance Blues nahradil o přestávce Briana Elliotta.

21:30
    Hostům se ale nedaří v přesilové hře dostat do koncovky.

20:42
    Teď si ale na nějakou dobu asi McElhinney odpočina, Jared Schwartz (STL) dostává dvě minuty za podražení Johna Ramageho.

20:39
    Fabbri napálil kotouč na McElhinneyho, ten hned zkraje třetiny musí zasahovat.

20:02
    Začala druhá třetina utkání a Dubinsky vítězí na buly proti Backesovi.

20:01

Lukáš Sedlák odehrál v úvodní třetině na ledě bez osmi vteřin pět minut, připsal si jednu střelu.

Statistiky:
    Góly: 1:1
    Střely: 8:9
    Vyloučení: 1:1
    Hity: 11:10
    Vhazování: 5:9

Máme za sebou úvodní třetinu dnešního utkání, do kterého vstoupili lépe hráči Blues, když v 11. minutě zužitkoval tlak Stastny. Ale z vedení se St. Louis radovalo necelých pět minut, poté srovnal po drzé individuální akci Jenner.

20:00

19:46
    Oba týmy jsou kompletní.

18:40
    Na ledě je sice rázem více místa, ale kupodivu jakoby najednou ani jeden z týmů nevěděl kudy do zakončení.

17:46
    Je to tak, oba kohouti, tedy David Backes (STL) a Justin Falk (CBJ) dostávají po dvouminutových trestech a jdou si vychladil hlavy a mysl na trestnou lavici.

17:46
    A do sebe se právě pustili domácí David Backes a hostující Justin Falk, zdá se, že jejich vzájemná výměna názorů nezůstane bez odezvy u rozhodčích.

17:44
    Boone Jenner je po své krásné brance při chuti a znovu zkoušel vyzrát na Briana Elliotta, ten si však s úmysly soupeře poradil.

17:08
    Po nějaké době i domácí v akci a Vladimír Tarasenko mohl vrátit vedení na stranu St. Louis, kdyby ale nebyl proti Curtis McElhinney.

16:32
    Další Elliottův zákrok, tentokrát při ráně Jareda Bolla.

15:25
    Nepříjemná chvíle pro domácí, ale Elliott nakonec nepříjemnou ránu hostů kryje.

14:34
    Björkstrand ostrým tělem sundal Lindbohma.

14:11
    Ale Elliott nepokryl akci BOONE JENNERA dostatečně a 22letý Kanaďan, kterého jsme v sezóně 2010/2011 mohli vidět i na Memoriálu Ivana Hlinky, vyrovnává z dorážky! Bez asistence.

14:10
    Jenner si vybruslil a zakončil, Elliott jeho pokus kryje.

13:00
    Oba týmy se v těchto chvílích spíše snaží najít nějakou cestu do zakončení, ale na ledě jsou k vidění hlavně nepřesnosti a problém s přechodem do útočného pásma.

11:22
    A po pár vteřinách i Barbašev hituje Williama Karlssona, proti kterému předtím také buly vyhrál.

10:47
    Barbašev si připisuje jeden bod do počtu vyhraných vhazování.

10:46
    Tentokrát si už ale McElhinney musí zalovit v síti! Domácí těží z dobré práce Stastnyho útoku a právě PAUL STASTNY otevírá skóre zápasu na konci 11. minuty utkání. Asistence: Vladimír Tarasenko, Petteri Lindbohm.

10:22
    Blues mají tlak a Lindbohm znovu provětral McElhinneyho, ten kryje!

10:05
    Nepříjemá rána Ramageho a tentokrát už domácí jednička v tomto utkání musí do akce, Elliott si však se zakončením obránce hostů poradil.

09:57
    Po pár okamžicích v útoku i Columbus, Jenner ale znovu jen hledá přesnost a Elliott opět nemusí zasahovat.

09:14
    Znovu musel zasahovat hostující brankář Curtis McElhinney, tentokrát se do zakončení dostal obránce domácích Petteri Lindbohm, gólman Columbusu však stále drží čisté konto.

08:28
    Barbašev pokoušel štěstí, McElhinney úspěšný.

07:44
    A hned vzápětí na druhé straně v akci druhý útok Columbusu, ryze evropský, Björkstrand ale míjí v zakončení branku Elliotta.

07:33
    Steenův bleskový pokus musel McElhinney krotit, to byla solidní příležitost pro domácí, skóre ale zůstává stále bezbrankové.

06:20
    Dubinsky na buly vítězný i proti Schwartzovi, takto získané puky šetří zatím Blue Jackets dost sil, než kdyby museli kotouč dolovat v soubojích.
    David Backes jako kapitán dnes přivedl Blues na led

05:59
    Dubinsky znovu vítězný na buly, tentokrát v souboji s Backesem.

5:16
    Hra se zklidnila, spíše k vidění jsou, jak to v předsezónních zápasech často také bývá, spíše prezentace hrubé síly – tedy hity a osobní souboje.

04:09
    A aktivita Pietrangela se nelíbila Heatheringtonovi, který si na útočníka Blues vyšlápl ostrým hitem.

04:05
    Pietrangelo v úvodních minutách velmi aktivní, nyní před McElhinneym tečuje letící kotouč a "Big Mac" musel zakročit velmi těžkým zákrokem.

02:28
    I tak se ale hned vzápětí dostává Sedlák do zakončení a Elliot musel zasahovat!

02:26
    A na ledě Lukáš Sedlák, jenže hned si na něj tvrdým hitem vyšlápl Spencer Asuchak.

01:50
    Pietrangelo tentokrát měl nabito, ale minul branku hostů.

0:55
    Na druhé straně McElhinney čelí střele Parayka, i on v premiéře úspěšný.

0:40
    Elliot musí poprvé zasahovat proti Björkstrandově ráně.

0:01
    Brandon Dubinsky vyhrál úvodní buly utkání.

00:01

Snad se nám co nejdříve dostane i přesné soupisky St. Louis včetně složení formací, zatím víme jen zahajovací sestavu: Elliot – Lindbohm, Pietrangelo – Backes, Schwartz, Fabbri.

Ještě jednou hezký večer u sledování přímého přenosu z utkání hraného v St. Louis, ve Scottrade Center. Utkání nám za malou chvíli začne.

Naproti tomu lineup Blue Jackets už známe a pozor, na soupisce nechybí odchovanec českobudějovického hokeje, 22letý útočník Lukáš Sedlák:

McElhinney (Thiessen) – Connauton, Goloubef, Heatherington, Falk, Ramage, Siebenaler, Ruopp – Dubinsky, Bourque, Rychel – Pihlström, Karlsson, Björkstrand – Jenner, Chaput, Boll – SEDLÁK, Broadhurst, Zaar.

Domácí Blues nasadí do utkání tyto hráče (na přesný lineup si zatím musíme počkat):

Spencer Asuchak, David Backes, Ivan Barbašev, Jay Bouwmeester, Chris Butler, Jordan Caron, Pheonix Copley, Jacob Doty, Brian Elliott, Robby Fabbri, Petteri Lindbohm, Steve Ott, Colton Parayko, Alex Pietrangelo, Jaden Schwartz, Paul Stastny, Alexander Steen, Vladimír Tarasenko, Evan Trupp a Thomas Vannelli.

Dámy a pánové, vítejte u přímého přenosu z přípravného utkání na novou sezónu NHL. Na ledě St. Louis ve Scottrade Center nás čeká souboj domácích Blues s Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 11. Stastny (Tarasenko, Lindbohm), 29. Tarasenko (Steen, Parayko), 36. Steen (Tarasenko, Parayko), 45. Pietrangelo (Backes, Fabbri), 51. Asuchak (Trupp, Doty) – 15. Jenner, 27. Falk (Ramage, Pihlström)

St. Louis Blues: Elliott (od 2. třetiny Copley) – Bouwmeester, Butler, Pietrangelo, Vanelli, Lindbohm, Parayko – Ott, Fabbri, Schwartz, Steen, Stastny, Caron, Trupp, Backes, Barbašev, Asuchak, Doty, Tarasenko.
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Thiessen) – Connauton, Goloubef, Heatherington, Falk, Ramage, Siebenaler – Dubinsky, Bourque, Rychel, Pihlström, Karlsson, Björkstrand, Jenner, Chaput, Boll, Sedlák, Broadhurst, Ambroz.

Rozhodčí: Morton, O'Halloran – Mach, Sharrers