Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
Los Angeles Kings
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Arizona Coyotes
Středa 23.09.2015, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto přípravném zápase se utkají Los Angeles Kings a Arizona Coyotes.

Los Angeles Kings má za sebou poměrně dobré sezóny. V letech 2012 a 2014 získalo Stanley Cup. V letošní sezóně nemají Králové vůbec nic jistého, neboť jejich největší soupeři velmi posílili přes léto.

Změny v kádru Kings
    přišli: Jnohas Enroth, Milan Lucic, Christian Ehrhoff.
    odešli: Bud Holloway, Martin Jones, Robyn Regehr, Mike Richards, Andrej Sekera, Jerret Stoll, Daivd ven der Gulik, Justin Williams.

Co se týká hostujícího týmu, tak se mezi fanoušky dostal názor hovořící o tom, že Arizona po vzoru Buffala "odpíská" sezónu. Na základě toho získá dobrou výchozí pozici pro draft. Jiné hlasy hovoří o dobře koncepčně postaveném týmu, který se dostane do play-off. Uvidíme.
    Změny v kádru Coyotes
    přišli: Steve Downie, Boyd Gordon, Nicklas Grossmann, Andres Lindbäck, Zbyněk Michálek, Brad Richards, John Scott, Derek Smith, Antoine Vermette
    odešli: Mark Acrobello, Alexandre Bolduc, Andrew Campbell, Martin Erat, Sam Gagner, Justin Hodgman, Lauri Korpikoski, Tye McGinn, Mikke McKenna, John Moore, David Moss, Viktor Tichonov.

Utkání začne o něco později, jak je v NHL zvykem.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhrává Martin Hanzal nad Anze Kopitarem.

01:24
    Krátce po začátku zápasu následuje vyloučení. Na trestnou lavici míří domácí Derek Forbort na dvě minuty za nedovolené bránění.

02:14
    Pro domácí je ještě hůře. Nyní je vyloučen Christian Ehrhoff na dvě minuty za hákování. Tím pádem hrají hosté přesilovou hru pět na tři.

03:24
    Arizona právě vstřelila branku!
    Gól v poslední vteřině dvojnásobné přesilové hry. Střelou zápěstím se prosaduil DYLAN STROME. Asistence: Matthias Plachta, Oliver Ekmann-Larsson.

04:14

04:32
    Byli jsme svědky série několika tvrdých zákroků ve středním pásmu. Derek Smith sestřelil Dereka Forborta.

04:50
    A právě druhý jmenovaný byl autorem nebezpečné rány, se kterou si tak tak gólman hostů Louis Domingue poradil.

05:56
    Na druhé straně to zkoušel Mikkel Boedkler, jehož střela zápěstím protáhla Jnohase Enrotha.

06:55
    Poměr střel na branku: 3:3. Komerční přestávka.

07:48
    Domácí brankář zasáhl a zastavil hru, buly před jeho brankou.

07:48
    Na vhazování se proti sobě postavil Martin Hanzal a Anze Kopitar. Český hráč vyšel ze souboje o kotouč lépe.

08:26
    Dobrá... Martin Hanzal střelou zápěstím prověřil brankáře Jhonase Enrotha.

09:33
    Se střeleckým pokusem Dereka Forborta si brankář hostů ještě poradil.

09:34
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    To už se ovšem nedá napsat o příležitosti MICHAELA MERSCHE, jehož střela zápěstím skončila za zády brankáře Louise Domingue. Asistence: Derek Forbort, Nick Shore.
    09:34. Michael MERSCHE - 1:1

10:01
    První třetina se dostává do své druhé poloviny, Los Angeles postupuje do útočného pásma.

10:35
    Domácí otáčejí průběh utkání, dostávají se do vedení.Chytrou střelou zápěstím se o to postaral BRIAN O'NEILL. Asistence: Andy Andreoff, Jordan Weal.
    10:35. Brian O'NEILL - 2:1

10:45
    Následuje komerční přestávka.

11:15
    Slovinský dlouholetý reprezentant Anze Kopitar branku ideálně netrefil.

11:38
    Hostující Corey Potter se probojoval do dobré pozice, v níž absolutně selhal.

12:01
    Arizona si vytvořila tlak v útočném pásmu. K zakončení se dostala dvojice Klas Dahlbeck a Martin Hanzal. Ani jeden však nemířil přesně.

13:38
    Střelecky jsou domácí aktivnější, v této disciplíně vedou 8:5.

13:43
    Oliver Okman-Karsson střelou zápěstím řádně prověřil Jhonase Enrotha.

14:09
    V další šanci domácích se ocitl Brian O'Neill, jehož rána nebyla přesná.

15:09
    Komerční přestávka.

15:25
    Několikátou střelou v zápase se prezentoval Marián Gáborík. Brankář Louis Domingue byl pozorný.

16:40
    Do dobré pozice se dostal Christian Ehrhoff, jehož zakončení postrádalo přesnost.

17:00
    Ohlášeny poslední tři minuty hry v první třetině.

17:54
    Domácí Alec Martinez to vzal na sebe, střelu příklepem však hostující brankář udržel před brankovou čárou.

18:30
    Lucas Lessio sestřelil ve středním pásmu Alece Martineze.

18:51
    Milan Lucic se dostal ke střele, která byla ztečovaná. Puk končí v hledišti.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:36
    Drew Doughy pálil nepřesně.

20:00

Po první třetině, která nabídla 17 střel (10:7) vedou domácí 2:1.

20:01

20:15
    Hosté vstoupili do druhého dějství aktivně, Michael Stone rychlou střelou prověřil připravenost brankáře Jhonase Enrotha.

22:30
    Domácí Kurtis MacDermid zůstal zapomenutý ve středním pásmu, spoluhráč na něho směřoval pas tak, aby mohl do brejku. Do přihrávky vložil pas jejich protihráč, a tak bylo po akci.

23:26
    Craig Cunnigham sestřelil Alece Martineze.

23:43
    Vyloučen domácí Jordan Weal na dvě minuty za hákování. Hostující celek má tedy možnost vyrovnat v přesilové hře.

24:28
    Vzájemné vyloučení. Domácí Derek Forbort dvě minuty nedovolené bránění, hostující Steve Downie dvě minuty hrubost. Přesilovka Kojotů pokračuje dál.

25:34
    Přesilovka hostujícího týmu končí. Nevytvořil si ani jednu vyloženou šanci.

26:28
    Vzájemně vyloučení hráči opouští trestnou lavici.

26:46
    Domácí Nick Shore přijal dobrou přihrávku ve středním pásmu, k přesnému zakončení se však nepropracoval.

27:13
    Hostující Alex Grant minul branku střelou ze střední vzdálenosti.

27:56
    Vyloučen Christian Ehrhoff na dvě minuty za hru vysokou holí. Komerční přestávka.

28:04
    Oliver Ekman-Larsson nedokázal mezi kruhy kruhy zkrotit kotouč tak, aby mohl ohrozit branku.

28:48
    Vyloučen hostující Max Domi na dvě minuty za krosček. Současně vyloučen Derek Forbort na dvě minuty hrubost a Steve Downie dvě minuty hrubost.

29:04
    Bekhendovou střelou se prezentoval Anze Kopitar. Že by byl úspěšný, to se napsat nedá.

29:11
    Domácí by mohli vést o dvě branky, kdyby ovšem Drew Doughty pálil přesně.

29:32
    Králové se dostali do tlaku v útočném pásmu. Výsledkem byly střely Jaka Muzzina a Mariána Gáboríka. Ani jedna se však neujala, a tak skóre zůstává stejné.

30:10
    Christian Ehrhoff nedokázal překonat brankáře Louise Domingua.

30:30
    Poměr střel na branky 16:8.

30:48
    Všichni vyloučení hráči jsou na ledě. Hraje se klasickým počtem hráčů.

31:01
    Mikkel Boedker sestřel Christiana Ehrhoffa.

32:30
    Domácí Dustin Brown rychlou střelou získal vhazování v útočném pásmu. Následuje komerční přestávka.

32:31
    hosté střídají brankáře, do hry přichází Niklas Treutle.

34:18
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před domácí branku.

36:01
    Mnoho šancí a střel k vidění momentálně není. Druhá třetina se blíží ke svému konci.

36:50
    Aktuální poměr střel na branky 17:8.

37:44
    Peter Budaj v brance Králů musel být pozorný, protože jej z levé strany prověřil Lucas Lessio.

38:17
    Derek Smith sestřelil Alexe Granta.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:27
    Vyloučen hostující Kles Dahlbeck na dvě minuty za držení protihráče.

40:00

Po 40 minutách platí skóre 2:1.

40:01

40:01
    Martin Hanzal vyhrál úvodní buly třetí třetiny nad Andy Adreoffem.

40:23
    Corey Potter rychlou střenou našel jen výstroj brankáře Petera Budaje.

41:32
    Michael Mersch nepřidal druhou branku v zápase, zařízení minul.

42:40
    Niklas Treutle marně čekal na přihrávku od svého spoluhráče.

42:44
    Domácí Jake Muzzin nezakončil přesně.

43:25
    Steve Downie střelou zápěstím trefil Petera Budaje.

44:12
    Muzzin se prokličkoval ke střele, kterou ovšem tečoval jeho protihráč mimo branku.

45:00
    Desátou střelu na domácí branku vyslal hostující celek. Poměr střela na branku 19:10.

45:52
    Michael Stone vyloučen na dvě minuty za sekání. Přesilovou hru si tak zahrají domácí hokejisté.

45:59
    Střela Králů od modré byla ztečovaná mimo branku.

46:37
    Milan Lucic sestřelil Alexe Granta.

46:45
    V oslabení zahrozil Derek Smith, jehož rána se mezi tři tyče nevešla.

47:52

48:15
    Střelou zápěstím se prezentoval Martin Hanzal, jehož pokus skončil na výstroji Budaje.

48:30
    Komerční přestávka. Ve stejném čase vyloučen domácí Justin Auger na dvě minuty za podražení.

49:04
    V oslabení se do velké příležitosti dostal Anze Kopitar, jehož střela skončila na tyčce. Slovinský reprezentant mohl utkání pravděpodobně rozhodnout.

49:35
    Oliver Ekman-Larsson střelou zápěstím trefil Petera Budaje.

50:01
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.

50:47
    Brian O'Neill sestřelil Alexe Granta.

50:56
    Vyloučen hostující Klas Dahlbeck na dvě minuty za vražení na hrazení.

51:46
    JORDAN MARTINNOK skóruje v oslabení. Díky jeho přesné ráně je skóre vyrovnané. Asistence: Christian Dvorak.

53:06
    Martin Hanzal nepřidal další branku hostů, Peter Budaj se tentokrát nenechal překonat.

53:57
    Dylan Stome branku v jasné pozici přestřelil.

54:07
    Kurtis MacDermit vyloučen na dvě minuty za držení.

54:47
    Dustin Brown to zkusil v oslabení, s jeho střelou si Niklas Treutle poradil.

55:19
    Další střela hostujícího celku byla zblokovaná.

56:07

56:50
    Vyloučen hostující Lucas Lessio na dvě minuty za držení.

57:01
    Přesilová hra se domácímu týmu momentálně vůbec nedaří.

58:00
    Buly v útočném pásmu Králů.

58:50
    Domácí početní výhodu nedokázali využít.

58:54
    Alec Martinez střelou zápěstím nepřekonal brankáře Arizony.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

60:00

Za malou chvilku začne prodloužení.

60:01

61:00
    Minuta prodloužení je pryč. První velkou šanci měl Mikkel Bodker, jehož střelu zápěstím kryje Budaj.

61:38
    Christian Dvorak vyhrál buly nad Nickem Shorem.

62:02
    Domácí Dustin Brown dokázal přesně trefit kotouč.

62:35
    Peter Budaj zneškodnil i ránu Mikkela Boedkera.

63:37
    Je to gól! Králové vítězí v čase 63:37. Autorem poslední branky utkání je CHRISTIAN EHRHOFF. Asistence: Jordan Wael.

Zápas končí výhrou domácího týmu 3:2 v prodloužení. Děkuji za pozornost. (07:10:58)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Mersch (Forbort, Shore), 11. O'Neill (Andreoff, Weal), 64. Ehrhoff (Weal) – 4. Strome (Plachta, Ekman-Larsson), 52. Martinook (Dvorak)

Los Angeles Kings: Enroth (Budaj)- Muzzin, Doughty, Martinez, Ehrhoff, MacDermid, Forbort – Kopitar, Gáborík, Adreoff, Lucic, Lewis, Brown, O'Neill, Shore, Mersch, Weal, King, Auger
    Arizona Coyotes: Domingue (Treutle) – Potter, Ekman-Larsson, Stone, Dahlbeck, Smith, Grant – Hanzal, Gordon, Domi, Downie, Dvorak, Cunningham, Scott, Lessio, Plachta, Martinook, Boedker