SK Karviná – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Řisuty – Písek 1:4 (kon.) | Nymburk – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Technika Brno 1:3 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 2:9 (kon.) | Břeclav – Opava 4:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 3:5 (kon.) | Kolín – Trutnov 4:2 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 4:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 8:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klášterec nO 6:3 (kon.)
Děčín – Žďár n/S 3:2 (po pr.) | Tábor – Kobra 4:1 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 3:0 (kon.)

Děčín právě vstřelil branku!
    Nakonec se ale v tlaku drželi domácí dále a ten korunovali rozhodující brankou. Medvědi tak poprvé v sezóně vítězí a po zásluze si připisují o bod více. Přesně se dokázal trefit JAN KMENT, před kterým po přihrávce Volrába zívala odkrytá klec. Asistence: Daniel Volráb.

62:27
    Střela Vaňka z prostoru levého kruhu orazítkovala tyč hostující brány.

61:39
    Drnec musel nezvykle zasáhnout v obraně, když o puk obral Kunstmüllera. Hosté ale stále tlačí před domácí brankou.

61:08
    Hosté jsou už v plném počtu.

60:36
    Pěknou střelou se prezentoval Oliverius, jehož projektil končí na Slámovi.

60:09
    Medvědi pokračují ve své přesilové hře, která je 4 na 3.

60:01

Je to tak, základní hrací doba vítěze nepřinesla, a tak se bude nastavovat.

60:00

59:58
    Obrovský tlak Medvědů končí znovu na pozorném Slámovi. Vypadá to, že zápas dojde do prodloužení.

59:29
    Oliverius našel volného Kuchynku, ten však po nápřahu promáchl.

59:08
    Štěpánek zbytečně oslabuje svůj tým a dostává dvě minuty za faul kolenem.

58:37
    Žďár právě vstřelil branku!
    Tři vteřiny před vypršením domácího trestu ale hosté nakonec přesilovku využívají. Z levé strany se ke střele dostal PETR ŠTĚPÁNEK, který svou střelou nedal Lavingerovi vůbec žádnou šanci. Je tedy znovu vyrovnáno. Asistence: Michal Kaňka, Pavel Staněk.

58:22
    Puk znovu míří z obranného pásma Medvědů až před Slámu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:53
    Medvědi se osvobozují.

57:44
    Lavinger svým dalším přesným zásahem ukončil snahu hostí o vyrovnání. Nicméně hosté jsou nadále v děčínském pásmu, kde se vhazuje po jeho levé ruce.

57:21
    Rašnerova střela mířila do poloodkryté domácí klece, kam se však stihl přesunout Lavinger a bravurním zákrokem jeho úmysl zneškodnil. Jen jeho zásluhou hosté nesrovnali.

56:40
    Hosté mají k dispozici přesilovou hru. Havlíček inkasuje dvě minuty za hákování.

56:22
    Jan Havlíček se, ač tísněn, dokázal proháčkovat obranou hostí a ocitl se tváří v tvář Slámovi, kde na něho vyslal přízemní střelu. Ta ale končí na betonu Slámy.

55:22
    Fojt dostal přesnou přihrávku do jízdy podél levého mantinelu a z úhlu dokázal vystřelit. Sláma puk chytá a raději přerušuje hru.

54:38
    Hosté se nevzdávají a znovu se natlačili do blízkosti děčínské branky, kde se snaží vyrovnat. Zatím je však brankář Medvědů opět proti.

54:14
    Na druhé straně se před Lavingerem zaskvěla první formace Žďáru, která několika projektily ohrozila jeho brankoviště. Ale i Lavinger se dokázal svými zákroky zaskvět a drží vedení svého celku.

53:24
    Před hostující brankou je opět rušno, Sláma se musel znovu ve svém brankovišti otáčet a zlikvidovat další dvě střely domácího celku.

52:29
    A kýžená branka přichází o chvíli později. Druhá formace Medvědů se v přesilové hře dokázala prosadit, když se v blízkosti Slámy přesně trefil MICHAL OLIVERIUS a podruhé se tak rozvlnila síťka v hostující brance. Asistence: Jan Havlíček, Štěpán Kuchynka.

52:15
    Medvědi vycítili šanci na otočení skóre a nyní zaplavili dvěma jedovkami Slámu. Ten znovu vyšel jako vítěz.

51:46
    Nyní se faulu dopustili hosté, Libor Střecha inkasuje dvě minuty za podražení.

50:35
    Fojt projel obranou Žďáru a dostal se i do zakončení, ale puk zamířil jen těsně vedle branky hostí.

50:16
    Na Slámu zamířila další nebezpečná střela z hole Kuchynky, který ale zamířil svou střelu přímo do náruče právě Slámy.

48:49
    Děčín je už v plném počtu.

48:20
    Medvědi se osvobozují a vyhazují puk až před Slámu.

46:49
    Kvaček inkasuje dvě minuty za podražení a Medvědi se budou bránit v oslabení.

45:57
    Obrovská radost nyní propukla na straně hokejistů Děčína. Ti se konečně dokázali prosadit, když se vzdušnou střelou přesně trefil ŠTĚPÁN KUCHYNKA a i Sláma musel lovit poprvé puk ze své sítě. Je vyrovnáno a začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Jan Havlíček, Michal Oliverius.

45:08
    Hraje se stále hokej nahoru dolů, který se divákům musí líbit. Nyní se zaskvěl Lavinger po akci Plamenů a zneškodnil jejich akci.

44:08
    Další pohledná akce Děčína, který se znovu drze natlačil před Slámu. Ale ten znovu přesným zákrokem kryje.

42:09
    Děčín se natlačil do hostujícího pásma, ale nakonec se do žádné větší šance nedostali. Obrana Žďáru poslala puk do středního pásma.

41:46
    Po střele najíždějícího Kmenta se zaskvěl brankář Plamenů, který má puk ve své moci.

41:26
    Děčín už je v plném počtu.

40:57
    Vhazuje se v pásmu Děčína, konkrétně po pravici Lavingera. Vhazovaní ale vyhráli domácí a míří do útoku.

40:39
    Medvědi znovu ve vlastním oslabení ohrozili Slámu v brance Plamenů, ten ale opět jejich střelu chytá.

40:14
    Hosté dohrávají svou přesilovou hru, kterou přerušila siréna, jenž ukončila druhou třetinu.

40:01

I druhé dějství je minulostí. V něm se opět velmi dlouho čekalo na první branku, která přišla v devětatřicáté minutě z hole Davida Vítka. Plameny tak před třetí třetinou vedou rozdílem jednoho gólu. Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

40:00

39:58
    Ve vlastním oslabení tvrdě zblízka pálil Kuchynka a Sláma svým zákrokem podržel těsné vedení svého týmu.

39:25
    Za hákování putuje na trestnou lavici domácí Vaněk a v závěru druhého dějství budou hosté hrát přesilovou hru.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:26
    Skóre tohoto utkání se mění až v závěru druhého dějství, kdy ho otevřeli hokejisté Žďáru. LUKÁŠ BUREŠ svou střelou zpoza pravého kruhu dokázal prostřelit jinak vynikajícího Lavingera v děčínské brance, jenž s jeho střelou nemohl vůbec nic dělat. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: David Vítek, Pavel Staněk.

37:27
    Hosté se nyní museli za cenu zakázaného uvolnění vymanit z dalšího menšího tlaku Děčína. Nakonec ale puk dojeli domácí a icing se tak nepíská.

37:06
    Na druhé straně se do úniku dostal Vacek, který v blízkosti Slámy okamžitě vystřelil. Ale také Sláma dokázal nulu na svém kontě uhájit.

36:36
    Hosté jsou stále v děčínském pásmu, kde se snaží opět ohrozit Lavingera. Ten ale znovu pozorný a chytá štiplavou střelu Štěpánka.

35:58
    David Vítek jel úplně sám na Lavingera, ten tváří v tvář žďárskému útočníkovi uspěl a dalším zákrokem drží čisté konto.

34:55
    Medvědi nyní obléhali hostující branku, Kuchynka si chtěl puk poslat o mantinel zpět před branku, ale obrana hostí se stačila vrátit a dokázala kotouč zachytit.

34:16
    Do další palebné pozice se dostal Libor Střecha, ale opět na Lavingera hosté nevyzráli. Stále tak probíhá souboj obou brankářů, kteří motají hlavy útočníkům svými přesnými zákroky.

33:50
    I Medvědi jsou už kompletní.

33:36
    Hosté jsou v plném počtu.

33:29
    Lavinger nyní podržel svůj tým, když znemožnil hostům další velkou šanci. Nyní za svůj přesný zákrok sklízí ovace děčínského publika.

32:36
    Kunstmüller si najel do prostoru mezi kruhy, ještě si více nabruslil až do předbrankového prostoru Děčína, kde vyslal přízemní střelu na Lavingera. Ten pohotově jeho šanci likviduje.

31:50
    Přesilovka Děčína brzy končí. Za hákování dostal dvě minuty Zdvořáček.

31:36
    Petr Štěpánek dostává dvě minuty za držení hole a je tu přesilovka pro Medvědy.

31:15
    Ani další přesilová hra domácích nepřinesla branku. Hosté jsou v plném počtu.

30:55
    Faigl se napřahoval ke střele z prostoru mezi kruhy, ale k ní nakonec nedošlo. Hosté se totiž dostali k puku, který znovu vyhazují pryč z vlastní třetiny.

30:11
    Další osvobození Plamenů a jejich oslabení se přehouplo do druhé poloviny.

29:43
    Medvědi se roztáhli v pásmu Žďáru, ale tam záhy přišli o kotouč, který hosté posílají do bezpečí až před Lavingera.

29:15
    Tomáš Smejkal zastavil rozjetého Faigla a sudí mu za to dává dvouminutový trest za podražení.

28:35
    Po postavení mimo hru, kterého se dopustili domácí hokejisté, se stěhuje hra do středního pásma.

27:46
    Faigl je na ledě a už se zapojil do hry.

27:31
    Hosté vyslali na Lavingera několik střel, ale vše dokázala pokrýt pozorná obrana.

26:12
    Volráb zachytil kotouč ve vlastní třetině a okamžitě ho vyhodil až před hostující branku. Domácí tak mohou vystřídat svou unavenou čtveřici.

25:46
    Tlak Medvědů vyústil v domácí faul a Plameny budou hrát přesilovou hru. Faigl dostává dvě minuty za podražení.

25:32
    Medvědi obléhají branku Plamenů a na Slámu jdou další nebezpečné střely. Znovu se ale skóre nemění.

23:28
    Hosté se osvobodili a jsou už v plném počtu.

23:27
    Další zákrok Slámy, jenž proti střele Vegnera vytasil efektní semafor. Nyní je to on, kdo drží stále čisté konto a neinkasuje.

22:33
    Plameny se osvobozují a posílají puk až před Lavingera. Medvědi tak musí projít do jejich teritoria z vlastního pásma.

21:28
    Libor Střecha dostává dvě minuty za hákování a oslabuje tak svůj tým.

21:06
    Krásná akce v podání Děčína. Havlíček našel zadovkou Vacka, který ještě celou situaci vyšperkoval přihrávkou na úplně volného Volrába před hostující svatyní, ale Sláma vytasil další perfektní zákrok.

20:38
    Medvědi jsou kompletní.

20:08
    Puk mají na svých holích hosté a začínají svou útočnou akci z hloubi svého obranného pásma.

20:01

První třetina je minulostí. Zatím jsme se nedočkali žádné branky, ale o šance na obou stranách rozhodně nouze nebyla. Oba gólmani svá brankoviště velmi dobře hájí a po první části hry tak drží svá čistá konta. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:54
    Puk mají sice hosté na svých hokejkách, ale zřejmě se už nic nestane. První dějství tak pomalu ale jistě končí.

19:16
    Po buly vyslal jedovku Oliverius, ale znovu recept na Slámu nenašel.

19:05
    Hosté ze Žďáru se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před jejich brankáře. Bude se vhazovat po pravici Slámy.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:38
    Domácí Procházka dostává dvě minuty za faul loktem a znovu budou hrát Medvědi v oslabení.

17:42
    Oliverius dostal přihrávku od Faigla, ale dobře ji nezpracoval. Puk letěl příliš vysoko a obrana hostí se stihla včas vrátit. Akce Medvědů tak končí.

16:54
    Kment prošel celým kluzištěm jako nůž máslem a z prostoru mezi kruhy okamžitě vystřelil. Puk však mířil přímo doprostřed branky, tedy do náruče Slámy.

16:32
    Medvědi jsou už kompletní.

16:22
    Další zákrok musel vytasit Lavinger. Agilní hosté ho znovu ohrozili. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

15:56
    Trma vrma před domácí brankou, kde puk dorážel Tomáš Střecha, ale nepodařilo se mu ho do děčínské branky prostrčit. Hosté ale nadále drží pásmo a dál hrozí před Lavingerem.

15:10
    Hezký průnik Kaňky, jenž si nabruslil zpoza rohu kluziště až do blízkosti domácího ochránce svatyně. Lavinger však stihl puk zachytit a ukrývá ho pod svojí lapačkou.

14:32
    Klement inkasuje dvouminutový trest za podražení a hosté mají k dispozici přesilovou hru.

14:20
    Kaňka tečoval před Lavingerem střelu svého spoluhráče, ale Lavinger byl připraven.

13:36
    Po delší době byla k vidění akce na straně Žďáru, ale ani ten se před Lavingerem prosadit nedokázal.

13:19
    Pohotový zákrok Slámy po střele Vaňka a hostující brankář tak znovu šanci Medvědů likviduje.

12:56
    Doslova žabím skokem nyní zlikvidoval jedovatou střelu Volrába Sláma a opět ukazuje své kvality v brankovišti. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

12:06
    Z něho vítězně vyšli hosté a už směřují do teritoria Medvědů.

11:46
    Přesilovka Děčína končí, Kunstmüller je už na ledě a zapojuje se do hry. Nyní probíhá souboj o kotouč u pravého mantinelu v hostujícím teritoriu.

10:58
    Obrovská mela před Slámou, na kterého šly tři nebezpečné střely zblízka. Jen díky němu nyní hosté neprohrávají.

09:46
    Moc dlouho jim ale nevydrželo. Na trestnou lavici nyní putuje Kunstmüller za podražení.

09:28
    Hosté jsou kompletní.

08:50
    Plameny zachytily kotouč a okamžitě ho posílají daleko od vlastní branky. I ony zatím své oslabení hrají velmi dobře.

07:56
    Kvaček střílel od modré čáry, kam mu přihrávku poslal Fojt, ale Sláma svým rozklekem jeho střelu kryje. Hosté se následně osvobozují a posílají puk až před Lavingera.

07:28
    Hostující Procházka se taktéž provinil držením a už sedí na trestné lavici, kde si odpyká dvě minuty.

06:17
    Medvědi se ubránili, Hříbal skáče na led a Děčín je tak v plném počtu.

05:54
    Další střela Plevy, tentokráte od modré čáry. S jeho dělovkou si ale znovu poradil Lavinger a opět svůj tým drží.

05:10
    Pleva pálil z pravé strany na Lavingera, který svým betonem puk vyráží před sebe. Ale ani dorážka Gregara si cestu mezi tři tyče nenašla.

04:30
    Plameny se uhnízdily v pásmu Medvědů a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Na modré čáře však puk zachytil Kvaček a okamžitě ho posílá až před Slámu.

04:17
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání. Dvě minuty za držení dostává domácí Hříbal.

03:15
    Bureš si pěkně nabruslil podél pravého mantinelu a dostal se až před Lavingera, jenž po jeho přízemní střele také raději ukrývá kotouč a přerušuje hru.

02:43
    Hron přenechal puk Tomáši Střechovi, který se rozjel směr děčínské pásmo. Nakonec ho ale zastavilo postavení mimo hru a ta se tak stěhuje do středního pásma.

01:58
    Znovu aktivní Děčín rozjel pěknou útočnou akci, kde došlo i ke střele z hole Vacka. Sláma ale v krátkém sledu po sobě znovu svůj tým podržel.

01:26
    Faigl ve středním pásmu chtěl přihrát Kuchynkovi, ale jeho úmysl vystihl jeden z obránců Plamenů a do útoku se tak vydají právě hosté.

00:58
    Děčínská druhá formace zahrozila Oliveriusem před Slámou, hostující brankář si připisuje první zákrok, když puk ukryl pod svoji lapačkou.

00:30
    Záhy však o kotouč přišli a hosté už ho vyvážejí do středního pásma.

00:07
    Medvědi po úvodním vhazování mají puk na svých hokejkách a míří poprvé do útoku.

00:01

Hráči obou celků již pomalu ale jistě vstupují na led a řadí se tradičně na modré čáry.

Ještě jednou hezký podvečer z děčínského zimního stadionu, kde je už připravena ledová plocha a utkání tak za malou chvilku začne.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Zdvořáček, Vaněk, Hříbal, Vegner, Klement, Kvaček – Drnec, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Musil, Kment, Fojt – Strnad, Havlíček

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Rašner, Staněk, Pleva, Střecha L., Smejkal, Procházka – Vítek M., Bureš, Kaňka – Štěpánek, Kunstmüller, Gregar – Krupka, Vítek D., Hron, Střecha T.

Rozhodčí: Orlický – Šulo, Kilian.

Jak dnešní duel dopadne nám napoví až samotný průběh zápasu. Pro ty z Vás, co se nedostanou do ochozů děčínského zimního stadionu, je připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
    Kdo se bude radovat z výhry v duelu mezi Děčínem a Žďárem nad Sázavou?

Vzájemná utkání

V loňské sezóně je skóre vzájemných utkání nerozhodné 1:1. Oba duely došly až do samostatných nájezdů a vždy se radoval tým, který hrál na venkovním kluzišti. Nejdříve doma Děčín nestačil na Žďár 1:2 po samostatných nájezdech a poté také Plameny doma prohrály 3:4 zrovna tak.

Žďárské Plameny totiž dokázaly dvakrát po sobě zvítězit a na dalekou cestu do Děčína se vydají zcela jistě s odhodláním v této sérii pokračovat a z ledu Děčína se nebudou chtít vracet s prázdnou. Hokejisté z Bouchalek jsou o mnoho pater výše, než jejich dnešní soupeř, a sice šestí se ziskem šesti bodů. Drží se tak v předních patrech tabulky, když na první místo ztrácejí pouhé tři body. Oba týmy si tak rozhodně nedají nic zadarmo, o motivaci není nouze, a tak by mohl zápas mít dobré kvality. Roli také samozřejmě budou hrát gólmani v obou brankovištích. Kdo se nakonec bude radovat, se dozvíme ve večerních hodinách.

Poslední tři odehraná utkání Žďáru

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Klatovy 4:5
    HC Trutnov – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3
    SKLH Žďár nad Sázavou – HC Draci Bílina 6:3

HC Děčín

Medvědi se potřetí představí na domácím ledě a stále od začátku sezóny čekají marně na první body do tabulky. Zatím jsou na nelichotivém sedmnáctém místě se třemi prohrami. S Táborem, Kobrou a Vrchlabím vždy drželi dlouho krok, ale nakonec odešli poraženi. Asi nejvíce mrzela poslední prohra na ledě Vrchlabí, kde Medvědi drželi ještě v čase 59:20 nadějnou remízu 5:5, ale Vrchlabští právě v tomto období dokázalo skórovat a nakonec získalo všechny tři body. Hokejisté Děčína tak dnes budou chtít na svém ledě konečně bodovat a pokusí se získat vůbec první body do druholigové tabulky. Jednoduché to ale rozhodně mít nebudou.

Poslední tři odehraná utkání Děčína
    HC Děčín – HC Tábor 2:7
    HC Děčín – HC Kobra Praha 2:5
    HC Stadion Vrchlabí – HC Děčín 6:5

Hezký podvečer z děčínského zimního stadionu přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu čtvrté kolo druhé hokejové ligy a my v jeho rámci budeme sledovat utkání mezi týmy HC Děčín a SKLH Žďár nad Sázavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 46. Kuchynka (Havlíček, Oliverius), 53. Oliverius (Havlíček, Kuchynka), 63. Kment (Volráb) – 39. Bureš (Vítek D., Staněk), 59. Štěpánek (Kaňka, Staněk)

Rozhodčí: Orlický – Šulo, Kilian