SK Karviná – Nový Jičín 2:5 (kon.) | Řisuty – Písek 1:4 (kon.) | Nymburk – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Technika Brno 1:3 (kon.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 2:9 (kon.) | Břeclav – Opava 4:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 3:5 (kon.) | Kolín – Trutnov 4:2 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 4:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 8:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klášterec nO 6:3 (kon.)
Děčín – Žďár n/S 3:2 (po pr.) | Tábor – Kobra 4:1 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 3:0 (kon.)
HC Děčín
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 26.09.2015, 18:002. liga skupina Západ • 4. kolo

62:39
    Děčín právě vstřelil branku!
    Nakonec se ale v tlaku drželi domácí dále a ten korunovali rozhodující brankou. Medvědi tak poprvé v sezóně vítězí a po zásluze si připisují o bod více. Přesně se dokázal trefit JAN KMENT, před kterým po přihrávce Volrába zívala odkrytá klec. Asistence: Daniel Volráb.

62:27
    Střela Vaňka z prostoru levého kruhu orazítkovala tyč hostující brány.

59:08
    Štěpánek zbytečně oslabuje svůj tým a dostává dvě minuty za faul kolenem.

58:37
    Žďár právě vstřelil branku!
    Tři vteřiny před vypršením domácího trestu ale hosté nakonec přesilovku využívají. Z levé strany se ke střele dostal PETR ŠTĚPÁNEK, který svou střelou nedal Lavingerovi vůbec žádnou šanci. Je tedy znovu vyrovnáno. Asistence: Michal Kaňka, Pavel Staněk.

57:21
    Rašnerova střela mířila do poloodkryté domácí klece, kam se však stihl přesunout Lavinger a bravurním zákrokem jeho úmysl zneškodnil. Jen jeho zásluhou hosté nesrovnali.

56:40
    Hosté mají k dispozici přesilovou hru. Havlíček inkasuje dvě minuty za hákování.

56:22
    Jan Havlíček se, ač tísněn, dokázal proháčkovat obranou hostí a ocitl se tváří v tvář Slámovi, kde na něho vyslal přízemní střelu. Ta ale končí na betonu Slámy.

52:29
    A kýžená branka přichází o chvíli později. Druhá formace Medvědů se v přesilové hře dokázala prosadit, když se v blízkosti Slámy přesně trefil MICHAL OLIVERIUS a podruhé se tak rozvlnila síťka v hostující brance. Asistence: Jan Havlíček, Štěpán Kuchynka.

51:46
    Nyní se faulu dopustili hosté, Libor Střecha inkasuje dvě minuty za podražení.

46:49
    Kvaček inkasuje dvě minuty za podražení a Medvědi se budou bránit v oslabení.

45:57
    Obrovská radost nyní propukla na straně hokejistů Děčína. Ti se konečně dokázali prosadit, když se vzdušnou střelou přesně trefil ŠTĚPÁN KUCHYNKA a i Sláma musel lovit poprvé puk ze své sítě. Je vyrovnáno a začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Jan Havlíček, Michal Oliverius.

39:58
    Ve vlastním oslabení tvrdě zblízka pálil Kuchynka a Sláma svým zákrokem podržel těsné vedení svého týmu.

39:25
    Za hákování putuje na trestnou lavici domácí Vaněk a v závěru druhého dějství budou hosté hrát přesilovou hru.

38:26
    Skóre tohoto utkání se mění až v závěru druhého dějství, kdy ho otevřeli hokejisté Žďáru. LUKÁŠ BUREŠ svou střelou zpoza pravého kruhu dokázal prostřelit jinak vynikajícího Lavingera v děčínské brance, jenž s jeho střelou nemohl vůbec nic dělat. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: David Vítek, Pavel Staněk.

37:06
    Na druhé straně se do úniku dostal Vacek, který v blízkosti Slámy okamžitě vystřelil. Ale také Sláma dokázal nulu na svém kontě uhájit.

35:58
    David Vítek jel úplně sám na Lavingera, ten tváří v tvář žďárskému útočníkovi uspěl a dalším zákrokem drží čisté konto.

33:29
    Lavinger nyní podržel svůj tým, když znemožnil hostům další velkou šanci. Nyní za svůj přesný zákrok sklízí ovace děčínského publika.

31:50
    Přesilovka Děčína brzy končí. Za hákování dostal dvě minuty Zdvořáček.

31:36
    Petr Štěpánek dostává dvě minuty za držení hole a je tu přesilovka pro Medvědy.

29:15
    Tomáš Smejkal zastavil rozjetého Faigla a sudí mu za to dává dvouminutový trest za podražení.

25:46
    Tlak Medvědů vyústil v domácí faul a Plameny budou hrát přesilovou hru. Faigl dostává dvě minuty za podražení.

21:28
    Libor Střecha dostává dvě minuty za hákování a oslabuje tak svůj tým.

21:06
    Krásná akce v podání Děčína. Havlíček našel zadovkou Vacka, který ještě celou situaci vyšperkoval přihrávkou na úplně volného Volrába před hostující svatyní, ale Sláma vytasil další perfektní zákrok.

18:38
    Domácí Procházka dostává dvě minuty za faul loktem a znovu budou hrát Medvědi v oslabení.

15:56
    Trma vrma před domácí brankou, kde puk dorážel Tomáš Střecha, ale nepodařilo se mu ho do děčínské branky prostrčit. Hosté ale nadále drží pásmo a dál hrozí před Lavingerem.

14:32
    Klement inkasuje dvouminutový trest za podražení a hosté mají k dispozici přesilovou hru.

10:58
    Obrovská mela před Slámou, na kterého šly tři nebezpečné střely zblízka. Jen díky němu nyní hosté neprohrávají.

09:46
    Moc dlouho jim ale nevydrželo. Na trestnou lavici nyní putuje Kunstmüller za podražení.

07:28
    Hostující Procházka se taktéž provinil držením a už sedí na trestné lavici, kde si odpyká dvě minuty.

04:17
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání. Dvě minuty za držení dostává domácí Hříbal.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 46. Kuchynka (Havlíček, Oliverius), 53. Oliverius (Havlíček, Kuchynka), 63. Kment (Volráb) – 39. Bureš (Vítek D., Staněk), 59. Štěpánek (Kaňka, Staněk)

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Procházka, Zdvořáček, Vaněk, Hříbal, Vegner, Klement, Kvaček – Drnec, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Musil, Kment, Fojt – Strnad, Havlíček
    SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Rašner, Staněk, Pleva, Střecha L., Smejkal, Procházka – Vítek M., Bureš, Kaňka – Štěpánek, Kunstmüller, Gregar – Krupka, Vítek D., Hron, Střecha T.

Rozhodčí: Orlický – Šulo, Kilian