Dukla – Zubří 28:24 (kon.) | Lovosice – Jičín 30:21 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
30:21 (13:12)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 26.09.2015, 18:00 • SH Chemik, Lovosice • Chance Extraliga mužů • 4. kolo

To je ode mne z lovosické haly Chemik s konstatováním výhry Lovosic pro dnešek vše. Domácí Lovosice porazili dosud první tým tabulky Jičín, a připsali si důležité dva body do extraligové tabulky.Budu se na Vás dále těšit u dalšího, nejen házenkářského onlajn přenosu, na počtenou. (20:05:39)

Komentář hostujícího trenéra Aleše Babáka (HBC Ronal Jičín): "Tak komentář bude opravdu krátký. Myslím si, že první poločas byl relativně z naší strany slušný. Samozřejmě věděli jsme o absenci Lovosic. Na druhou stranu si myslím, že se v mnoha případech potvrdilo, že přes absenci klíčových hráčů, ten tým se umí daleko více semknout, a dnes to lovosičtí potvrdili na sto procent. Druhý poločas rozhodl začátek druhé části, kdy jsme během tří minut obdrželi čtyři branky. Lovosice se dostali do neuvěřitelné, a v zády s vynikajícími fanoušky už bylo velice složité s tím utkáním něco udělat. Samozřejmě jsme zklamáni s výsledek, zejména s druhým poločasem. Nefungovala nám obrana, a to byl klíč k lovosickému úspěchu."

Komentář domácího trenéra Vladimíra Šumy (HK FCC Město Lovosice): "První poločas byl dnes samozřejmě vyrovnaný, bohužel jsme dnes nastupovali do zápasu bez tří hráčů, kteří se objevují pravidelně v základní sestavě, ale ostatní kluci pro tým odvedli maximum a byli si vědomi důležitosti dnešního zápasu. Takže do toho vletěli, jak se říká po hlavě, a podařilo se to. Ve druhém poločase jsme měli velmi vysoké procento úspěšnosti střelby, kdy jsme v druhým poločase neproměnili snad jen pět střel. Dnes nám fungovala obrana, v čele se skvěle chytajícím Arturem Adamíkem."

David Krahulec – 3 branky

Druhý poločas byl až neuvěřitelně v domácí režii. Na začátku druhé půle domácí Lovosice odskočili svému soupeři o 5 branek, což hosté z Jičína nedokázali zachytit. Skvěle fungující obrana Jičína v předchozích zápasech dnes nefungovala, což se nedá říci o té lovosické. Velmi pečlivá obrana domácích Lovosic, a skvěle chytající Adamík, dělali Jičínu velké problémy, a hosté se nedokázali prosadit. Brankový rozdíl tak narůstal ve prospěch Lovosic, a v některých momentech byl rozdíl až jedenáct branek. Hosté tak utržili na severu Čech první porážku v sezóně, a Lovosice získali velmi cenné dva body do tabulky.

Hráčem utkání byl vyhlášen Jiří Bouček (HK FCC Město Lovosice).

Lovosice tak poráží na své palubovce dosud neporažený Jičín, a domácí hráči si tak mohou užívat potlesk ve stoje.

Konec zápasu. (30:21)

60
    Opět rychlý protiútok Jičína potrestal Radek Král. (30:21)

60
    Probíhá poslední minuta utkání. (30:20)

59
    Rychlý protiútok tak potrestal Radek Král. (30:20)

59
    Technická chyba i na domácí straně. (30:19)

59
    Prorážení jičínských hráčů, míč pro Lovosice. (30:19)

58
    Dvě minuty do konce utkání a v útoku jsou hosté. (30:19)

57
    Jiří Motl prostřelil Machalického z proskoku mezi bránícími hráči. (30:19)

57
    Hostující Jiří Drbohlav v zápětí snížil stav utkání. (29:19)
    56
    Na druhé straně svou příležitost Jan Landa využil a proměnil sedmimetrový hod. (29:18)