Dukla – Zubří 28:24 (kon.) | Lovosice – Jičín 30:21 (kon.)
HK FCC Město Lovosice
30:21 (13:12)
O2xyworld HBC Jičín
Sobota 26.09.2015, 18:00 • SH Chemik, Lovosice • Chance Extraliga mužů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemný podvečer všem házenkářským nadšencům! Dnes je na programu 4. kolo extraligy mužů, ve kterém se mimo jiné utká celek HK FCC Město Lovosice proti celku HBC Ronal Jičín. Zápas se odehraje od 18:00 ve sportovní hale Chemik, která se nachází v Lovosicích.

Těžký úkol čeká domácí Lovce, dosud neporažený Jičín. Tři výhry hostů a první místo v tabulce, takový je dnešní soupeř Lovosic, a nejen to, lovosičtí postrádají trio spojek – již dříve zraněný Dominik Miko, v zápase s Frýdkem-Místkem utrpěl zlomeninu kůstky na ruce Pavel Chroustovský, a potrestaný disciplinární komisí Václav Klimt za faul na Radka Mráze v utkání s Brnem. Bez tří spojek proti neporaženému Jičínu, to je velice těžký úkol pro Lovosice.

Lovosičtí házenkáři zahájili sezónu výjezdem až do Zlínského kraje, kde je přivítal celek ze Zubří. Po nepovedené první půli, kdy domácí vedli o 5 branek, Lovosice ale dokázaly ve druhé půli pětibrankové manko smazat, a v závěru dokonce vedly o 3 branky. Štěstí stálo ale při domácím Zubří, které v poslední vteřině dokázalo srovnat stav utkání na konečných 33:33. Ve druhém kole se Lovosice představily na domácí palubovce, kam na sever Čech zavítali házenkáři z Brna. Utkání bylo velice vyrovnané, a nabídlo nám drama až do konce zápasu. Hosté ovládli první poločas, ačkoli pouze rozdílem jediné branky. Druhá půle byla maximálně vyrovnaná a ani jeden z obou celků si nedokázal vytvořit více jak jednobrankový náskok, což se až v závěru zápasu podařilo Lovosicím. Náskok už domácí nepustili, Brno jen dokázalo snížit zásluhou Mráze na konečných 28:27 ve prospěch Lovosic. Třetí kolo znamenalo pro Lovosice opět výlet až do Moravskoslezského kraje na půdu nevyzpytatelného Frýdku-Místku. I přes nervózní první poločas vedli lovosičtí házenkáři o jednu branku, díky skvělému Adamíkovi. Ten držel Lovosice i v poločase druhém, bohužel technické chyby a střely z větší vzdálenosti znamenaly pro hosty první porážku. Frýdek-Místek vyhrál 27:24 a zapsal si dva body do tabulky.

Zubří – Lovosice 33:33
    Plzeň – Lovosice 28:26 (Česko-slovenský pohár)
    Prešov – Lovosice 33:25 (Česko-slovenský pohár)

Tabulka extraligy mužů:

1. Jičín – 6 bodů (3 zápasy; 70:56)
    2. Hranice – 6 bodů (3 zápasy; 80:71)
    3. Frýdek-Místek – 5 bodů (3 zápasy; 82:75)
    4. Litovel – 4 body (3 zápasy; 76:66)
    5. Dukla Praha – 4 body (3 zápasy; 73:67)
    6. Lovosice – 3 body (3 zápasy; 85:87)
    7. Zubří – 3 body (3 zápasy; 90:93)
    8. Talent Plzeň – 3 body (3 zápasy; 69:72)
    9. OKD Karviná – 2 body (3 zápasy; 80:82)
    10. KP Brno – 0 bodů (3 zápasy; 75:81)
    11. Zlín – 0 bodů (3 zápasy; 58:72)
    12. Kopřivnice – 0 bodů (3 zápasy; 78:94)

HBC Ronal Jičín

Hosté z Královéhradeckého kraje zahájili sezónu přímo famózně. Nejprve zavítal do Jičína soupeř z Litovle. V utkání moc branek nepadalo, což také skóre 25:19 ve prospěch domácího Jičína potvrzuje. Skoro polovinu branek domácího Ronalu vstřelil Ondřej Šulc, jenž měl po konci zápasu na svém kontě 11 zásahů. Poté zavítal Ronal Jičín do Zlína. Ani tam ale moc branek v zápase nepadalo. Ačkoli bylo utkání 52 minut vyrovnané, hostující Jičín v posledních osmi minutách strhl vedení na svou stranu, domácímu Zlínu ve druhém poločase povolil skórovat pouze šestkrát, a po zásluze si odvezl vítězství 21:17. Třetí hrací den nabídl šlágr kola v podobě Ronal Jičín – Talent Plzeň. Přestože první poločas vyhráli domácí házenkáři (12:11), utkání bylo v režii úřadujícího mistra z Plzně. Druhá půle začala pod taktovkou hostujícího tria hráčů – v brance nestárnoucího Motlíka, skvěle hrajícího Tonara, a neméně skvěle hrajícího Milana Škvařila. Po patnácti minutách byl stav zápasu 20:16 pro hosty z Plzně, což bylo ale také z jejich strany všechno. Technické chyby, neproměněné šance a time-out domácího Jičína znamenal neuvěřitelný obrat v zápase. Domácí brankáři doslova zavřeli branku, obrana Ronalu začala opět fungovat a střelci Jičína se probudili v pravou chvíli. Posledních patnáct minut se hráči Talentu nedokázali prosadit a nevstřelili ani jednu branku, zato domácí hráči Jičína se prosadili osmkrát, otočili stav zápasu na konečných 24:20, a cenný skalp úřadujícího mistra z Plzně byl na světě. Jičín tak vyhrál i třetí zápas v sezóně a posunul se na první příčku v tabulce.

Jičín – Litovel 25:19
    Jičín – Dukla Praha 23:22 (Kers Cup 2015)
    Jičín – Chrobry Glogów 24:20 (Kers Cup 2015)

Rozhodčími dnešního utkání je dvojice Bohumil Brůna a Petr Halada. V roli delegáta svazu je přítomen Jiří Konečný.

HK FCC Město Lovosice: Adamík, Koňařík, Hrdlička – Landa, Bouček, Sýkora, Franc, Havel, J. Motl, Jelínek, Barth, Semerád, Malý.

Trenér: Vladimír Šuma

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Skopal, Rychna, Krahulec, Král, Bareš, Hlava, Loskot, Šulc, Drbohlav, T. Zeman, Groh, Kolc, Čurda, Kubík.

Trenér: Aleš Babák

Oba celky jsou již na hrací ploše a rozcvičují se.

Sportovní hala Chemik v Lovosicích se začíná pomalu ale jistě zaplňovat. Věřím, že dnes bude panovat v hale dobrá atmosféra.

Zapojte se i Vy do hlasování o hráče utkání.

Vážení a milý čtenáři textového onlajnu, ještě před začátkem dnešního zápasu bych Vás chtěl upozornit, že se můžete zapojit do hlasování o hráče utkání. Více informací se dozvíte na facebookových stránkách domácího týmu HK FCC Město Lovosice.

Oba týmy jsou již seřazeny v tunelu pod tribunami. Nyní bude následovat představení dnešních soupeřů.

Na hrací plochu přichází jako první hosté, tedy hráči HBC Ronalu Jičín.

Na řadě jsou nyní domácí hráči, kteří za bouřlivého potlesku fanoušků nastupují postupně na hrací plochu.

Dnešní soupeři jsou již na hrací ploše, a zápas může začít.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Jako první jdou do útoku hosté. (0:0)

1
    Dominik Čurda se z proskoku neprosazuje. (0:0)

2
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna). (0:0)

2
    Z rychlého protiútoku se prosazují jako první hosté. (0:1)

2
    Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Dominik Čurda). (0:1)

3
    První vyloučení v utkání pro hostujícího Rychnu za faul na Motla. (0:1)

3
    Faul na domácího Jiřího Boučka znamená vyloučení hostujícího Jiřího Groha. (0:1)

3
    Lukáš Malý po krásné kombinaci domácích srovnává stav utkání. (1:1)

4
    Výborná obrana Lovosic znamená zisk míče. (1:1)

4
    A opět Lukáš Malý se prosazuje z pravého křídla. (2:1)

5
    Jičín se v oslabení také prosazuje, konkrétně Zdeněk Kubík. (2:2)

5
    Faul na Boučka, hra přerušena. (2:2)

5
    Technická chyba Lovosic znamená rychlý protiútok Jičína, který potrestal Krahulec. (2:3)

6
    Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Ivo Havel). (2:3)

6
    V útoku jsou nyní hosté. (2:3)

7
    Domácí obrana nepouští hosty ke skórování a získávají míč. (2:3)

7
    Lovosice se pokouší o srovnání, zatím však neúspěšně. (2:3)

8
    Zblokovaná střela Motla, a opět rychlý kontr Jičína, který zakončil úspěšně Kubík. (2:4)

8
    Jiří Bouček proskočil hostující obranou a snížil na rozdíl jediné branky. (3:4)

9
    V zápětí se prosazují i hosté. (3:5)

9
    Jiří Motl nepřekoval na značce sedmimetrového hodu Machalického. (3:5)

10
    Žlutá karta pro tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček). (3:5)

10
    Sedmimetrový hod uvidíme i na druhé straně po faulu Landy na Bareše. (3:5)

10
    Ovšem ani Loskot nevyzrál nad Adamíkem. (3:5)

11
    Machalický vytěsnil střelu Jiřího Motla, a Jičín jde do útoku. (3:5)

11
    Na druhé straně chytá Adamík střelu Šulce. (3:5)

11
    Jan Landa se prosadil ze spojky. Zůstává ale ležet na palubovce a je ošetřován. (4:5)

12
    Za potlesku odchází Jan Landa na střídačku a hra může pokračovat. (4:5)

12
    Svou kombinaci rozjíždí Jičín, domácí obrana je však pozorná. (4:5)

12
    Přešlap hostujícího hráče v brankovišti, míč získávají Lovosice. (4:5)

13
    Jiří Bouček střelou z osmi metrů prostřelil Machalického. (5:5)

13
    Na druhé straně se prosadil David Krahulec z pravého křídla. (5:6)

14
    Špatná přihrávka lovosických a hosté získávají míč. (5:6)

14
    Václav Franc obdržel žlutou kartu za faul na Loskota. (5:6)

15
    Adamík si dokázal poradit se střelou Hlavy. Na druhé straně se nedokázal prosadit Malý. (5:6)

15
    Hosté v útoku, ale ztrácí míč po technické chybě. (5:6)

16
    Lovosice mohou vyrovnat. Jelínek rozehrává domácí kombinaci. (5:6)

16
    A je to právě Jelínek, který obloučkem přehodil Machalického a srovnává. (6:6)

17
    Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Semerád). (6:6)

17
    Hosté mají výhodu přesilové hry. (6:6)

17
    Zdeněk Kubík technickou střelou překonává z levého křídla Adamíka. (6:7)

18
    Faul na Malého, a uvidíme sedmimetrový hod. (6:7)
    18
    Jiří Bouček prostřelil Machalického a máme opět srovnáno. (7:7)

18
    Jičín ale rychle odpovídá, konkrétně zásluhou Ondřeje Šulce. (7:8)

19
    Jiří Bouček je při chuti a opět srovnává. (8:8)

20
    Jiří Motl dostal Lovosice poprvé do vedení, když si Machalický srazil míč za svá záda. (9:8)

20
    Hosté ale opět srovnávají. (9:9)

21
    Technické chyby na obou stranách, míč mají nyní Lovosice. (9:9)

22
    Roman Jelínek vzal odpovědnost na sebe a technickou střelou posílá Lovosice do vedení. (10:9)

22
    Hra přerušena, úprava palubovky. (10:9)

22
    Jičín se nedokázal prosadit v útoku, když Zeman nastřelil břevno domácí svatyně. (10:9)

23
    Technická chyba Lovosic, kterou potrestal Zeman a je srovnáno. (10:10)

23
    Také Roman Jelínek je při chuti a prostřelil vše co mu stálo v cestě. (11:10)

24
    Útočný faul Jičína, Lovosice jdou do útoku. (11:10)

24
    Střelu Motla vyrazil Machalický a míč získává Jičín. (11:10)

25
    Výborný Adamík vytěsnil střelu Šulce, Jičín ale zůstává v útoku. (11:10)

25
    Zblokovaná střela, roh pro Jičín. (11:10)

26
    Jičín měl nyní v koncovce štěstí, když se z dorážky dokázali prosadit a srovnávají. (11:11)

26
    Oddechový čas pro HK FCC Město Lovosice. (11:11)

26
    Oddechový čas u konce, hra může pokračovat. (11:11)

26
    Václav Franc vyzkoušel pozornost Machalického, ten chytá. (11:11)

27
    Výborná obraná činnost v podání Lovosic. Jičín se těžko prosazuje. (11:11)

27
    Signalizovaná pasivní hra. Adamík střelu Šulce chytá. (11:11)

28
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Radek Král). (11:11)

28
    Domácí tak mají možnost přesilové hry. (11:11)

28
    Miloslav Sýkora z levého křídla prostřelil Machalického mezi nohami. (12:11)

28
    Technická chyba Jičína a do útoku mohou Lovosice. (12:11)

29
    Hra přerušena, úprava palubovky. (12:11)

29
    Hra může pokračovat. (12:11)

29
    Z pravého křídla se prosazuje již dnes potřetí Lukáš Malý. (13:11)

29
    Oddechový čas pro HBC Ronal Jičín. (13:11)

29
    Oddechový čas u konce. Zbývá minuta do konce prvního poločasu. (13:11)

30
    Jičín se opět provinil technickou chybou a ztrácejí míč. (13:11)

30
    Krásná akce v podání Boučka, který přihrál Havlovi a ten byl faulován. Sedmimetrový hod pro Lovosice. (13:11)

30
    Jiří Bouček ale nevyzrál nad Machalickým. (13:11)

30
    Dvě vteřiny před koncem prvního poločasu se prosazuje Tomáš Kolc. (13:12)

30
    První poločas skončil. (13:12)

První poločas byl z obou dnešních soupeřů velmi aktivní, avšak vyšel lépe domácím Lovosicím. Technické chyby na obou stranách brzdili hráče v útočné fázi. Mohli jsme vidět i přesilové hry na obou stranách, domácí házenkáři všask svou příležitost využili lépe. Hosté do sedmnácté minuty prakticky stále vedli o jednu, dvě branky. Poté ale zaúřadovali domácí střelci Bouček s Jelínkem a dostali tak Lovosice do vedení. V závěru však ale hosté dokázali snížit na poločasových 13:12 pro Lovosice.

Hráči jsou již na hrací ploše a druhý poločas může začít.

31
    Začal druhý poločas. (13:12)

31
    Do útoku jdou domácí Lovosice. (13:12)

31
    Jiří Motl se prosadil jako první ve druhém poločase a posílá domácí do dvoubrankového vedení. (14:12)

31
    Adamík chytá střelu Šulce. (14:12)

32
    Uvidíme sedmimetrový hod pro Lovosice po faulu na Malého. (14:12)
    32
    Jan Landa si poradil Machalickým a navyšuje vedení svého týmu. (15:12)

32
    Na hřišti můžeme vidět v brance hostů Filipa Veverku, který vystřídal Machalického. (15:12)

32
    Ztráta míče Jičína v útoku. O rychlý protiútok se snažil Motl, byl ale zastaven pouze za cenu faulu. (15:12)

33
    Z pravého křídla se prosadil Lukáš Malý a zaznamenal svojí čtvrtou branku v dnešním zápase. (16:12)

33
    Skvělý Adamík zlikvidoval střelu Šulce. (16:12)

34
    Ivo Havel navyšuje rozdíl už na pět branek pro Lovosice. (17:12)

34
    Oddechový čas pro HBC Ronal Jičín. (17:12)

34
    Oddechový čas u konce, hra pokračuje. (17:12)

34
    Hostující Jičín nyní v útoku. (17:12)

35
    A hosté se dokázali prosadit po krásné kombinaci, na konci celé akce stál Kubík, který prostřelil Adamíka. (17:13)

35
    Domácí se snaží odpovědět zásluhou Boučka, Veverka ale jeho střelu kryje. (17:13)

36
    Do útoku tak jdou opět hosté. (17:13)

36
    Domácí obrana ale nepouští Jičín k zakončení. (17:13)

36
    Štěstí na domácí straně, tyč zazvonila za zády Adamíka po střele Groha. (17:13)
    37
    Jan Landa se postavil na značku sedmimetrového hodu a neměl problém prostřelit Veverku. (18:13)

37
    Výborný Adamík chytá střelu hostujícího Šulce. (18:13)

38
    A uvidíme další sedmimetrový hod pro Lovosice. Jiří Bouček byl faulován při střele. (18:13)

38
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Groh). (18:13)
    38
    Opět se k "sedmičce" postavil Jan Landa a proměňuje. (19:13)

39
    Signalizovaná pasivní hra Jičína, následnou střelu hostů kryje Adamík. (19:13)

40
    Jiří Motl využil volného místa a navyšuje vedení svého týmu. (20:13)

41
    Opět signalizovaná pasivní hra Jičína, domácí obrana k ničemu hosty nepouští. (20:13)

41
    U míče jsou tak Lovosice a jdou do útoku. (20:13)

42
    Střela Jiřího Boučka mířila nad branku Machalického. (20:13)

42
    Teď už byl ale Adamík krátký proti střele Šulce. (20:14)

42
    Jiří Bouček nyní prostřelil vše co mu stálo v cestě. (21:14)

43
    David Krahulec ale odpovídá na druhé straně, střelou z pravého křídla. (21:15)

43
    Nádherná akce Lovosic, kterou zakončil Jiří Motl. (22:15)

44
    Hostující Jiří Šulc ale rychle odpovídá. (22:16)

44
    Pasivní hra nyní i na straně domácích. (22:16)

45
    Rychlý protiútok Lovosic zakončuje Roman Jelínek, který prostřelil Machalického. (23:16)

45
    Artur Adamík dnes chytá velmi dobrý zápas, když si dokázal poradit se střelou hostů. (23:16)

46
    Jiří Motl dostal střeleckou slinu a dokázal prostřelil hostujícího brankáře. (24:16)

47
    Krásná přihrávka Adamíka na Jana Landu, který se tváří v tvář Machalickému nemýlil. (25:16)

47
    Jičínští krásnou akcí odpovídají a snižují. (25:17)

48
    Miloslav Sýkora přehodil Machalického a rozdíl je nyní o devět branek. (26:17)

48
    Oddechový čas pro hosty. (26:17)

48
    Oddechový čas u konce. Míč má ve svých rukou Jičín. (26:17)

49
    Domácí obrana je nyní opět velmi pohyblivá. Pasivní hra Jičína a do útoku jdou Lovosice. (26:17)

50
    Lovosice se snaží kombinovat, hosté je ale zatím k ničemu nepouští. (26:17)

50
    Roman Jelínek vzal odpovědnost na sebe a navýšil vedení na rozdíl deseti branek. (27:17)

50
    Skvělý Adamík chytá střelu Hlavy. A do útoku jdou domácí. (27:17)

51
    Krásná akce domácích, kterou zakončil střelou z levého křídla Miloslav Sýkora. (28:17)

52
    Obrana Lovosic je dnes velmi pečlivá a je těžké ji překonat. (28:17)

52
    Bohumír Skopal tak vzal míč do svých rukou a prostřelil domácího brankáře. (28:18)

53
    Technická chyba Lovosic a u míče jsou opět hosté. (28:18)

53
    Jan Landa přerušil kombinaci Jičína. (28:18)

54
    Hosté se ne a ne prosadit, signalizovaná pasivní hra Jičína. (28:18)

54
    Tyč se ozvala za zády Artura Adamíka. (28:18)

55
    Oddechový čas pro domácí HK FCC Město Lovosice. (28:18)

55
    Oddechový čas domácích je u konce a mohou zaútočit. (28:18)

55
    V brance domácích nyní můžeme vidět mladého Jana Hrdličku. (28:18)

55
    Lukáš Malý sám před Machalickým přestřelil. (28:18)

56
    Radek Král nevyzrál nad Hrdličkou při sedmimetrovém hodu. (28:18)
    56
    Na druhé straně svou příležitost Jan Landa využil a proměnil sedmimetrový hod. (29:18)

57
    Hostující Jiří Drbohlav v zápětí snížil stav utkání. (29:19)

57
    Jiří Motl prostřelil Machalického z proskoku mezi bránícími hráči. (30:19)

58
    Dvě minuty do konce utkání a v útoku jsou hosté. (30:19)

59
    Prorážení jičínských hráčů, míč pro Lovosice. (30:19)

59
    Technická chyba i na domácí straně. (30:19)

59
    Rychlý protiútok tak potrestal Radek Král. (30:20)

60
    Probíhá poslední minuta utkání. (30:20)

60
    Opět rychlý protiútok Jičína potrestal Radek Král. (30:21)

Konec zápasu. (30:21)

Lovosice tak poráží na své palubovce dosud neporažený Jičín, a domácí hráči si tak mohou užívat potlesk ve stoje.

Hráčem utkání byl vyhlášen Jiří Bouček (HK FCC Město Lovosice).

Druhý poločas byl až neuvěřitelně v domácí režii. Na začátku druhé půle domácí Lovosice odskočili svému soupeři o 5 branek, což hosté z Jičína nedokázali zachytit. Skvěle fungující obrana Jičína v předchozích zápasech dnes nefungovala, což se nedá říci o té lovosické. Velmi pečlivá obrana domácích Lovosic, a skvěle chytající Adamík, dělali Jičínu velké problémy, a hosté se nedokázali prosadit. Brankový rozdíl tak narůstal ve prospěch Lovosic, a v některých momentech byl rozdíl až jedenáct branek. Hosté tak utržili na severu Čech první porážku v sezóně, a Lovosice získali velmi cenné dva body do tabulky.