Perm – Saransk 2:1 (kon.) | Rostov – Kubaň Krasnodar 2:1 (kon.)
FK Rostov
2:1 (1:1)
FK Kubaň Krasnodar
Pondělí 28.09.2015, 18:00 • Stadion Olimp - 2, Rostov. Kapacita: 15,840. • Ruská Premier Liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ruská Premier Liga má na programu poslední zápas desátého kola, ve kterém vyzve Rostov celek Krasnodaru. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí mužstvo.

FK Rostov si v nové sezoně zatím nevede vůbec špatně. Domácí celek má na svém kontě patnáct bodů a při skóre 10:6 se nachází na pátém místě. Pokud by dnes domácí borci vyhráli, mohli by se posunout na třetí místo, které momentálně okupuje Zenit. O motivaci tedy mají domácí postaráno.

FK Kubaň Krasnodar je na tom o něco hůře. Hosté zatím získali pouze sedm bodů a při skóre 7:11 se nachází až na čtrnáctém místě. Z devíti zápasů vyhrál Krasnodar pouze jednou, když v minulém kole porazil doma Spartak Moskva 3:0. Dnes chtějí hosté na vítězství navázat a pokud by se jim to povedlo, poskočí na jedenácté místo. Lehké to ale nebude.

Poslední vzájemné zápasy

Rostov – Kubaň Krasnodar 2:1
    Kubaň Krasnodar – Rostov 2:2
    Rostov – Kubaň Krasnodar 0:0
    Rostov – Kubaň Krasnodar 0:2

FK Rostov: Džanajev – Terentěv, Bastos, Navas, Margasov – Kalačev, Gaţcan (C), Noboa, Poloz – Azmoun, Bajramjan.
    Náhradníci: Gošev – Doumbia, Bucharov, Mogilevec, Trošečkin, Rotenberg, Byung-Soo.

FK Kubaň Krasnodar: Bělenov – Manolev, Xandão, Armaš, Bugajev – Rabiu, Kulik – Ignatěv, Tkačjov, Chubulov – Melgarejo.
    Náhradníci: Frolov – Tlisov, Georgijevskij, Karetnik, Jakuba, Kleščenko, Baldé..
    Do začátku jižního derby mezi Rostovem a Kubaní Krasnodar zbývá jen několik málo okamžiků! Kdo se bude radovat?

1

1
    První minuta se celá odehrála na polovině Kubanu.

2
    A hned vzápětí musí brankář Džanajev na druhé straně tasit dobrý zákrok proti střele Tkajčova.

3
    Rohový kop, který po zákroku z předchozí akce následoval, se nepovedl hráčům Kubanu využít.

5
    Nepříjemný zákrok loktem předvedl Melgarejo, bude si muset v soubojích dávat větší pozor.

7
    Před Ignatěvem se otevřel prostor, kkterý využil ke střele. Bělenov však byl připravený a s jeho střelou doprostřed neměl problém.
    7. Vladislav Ignatěv (Krasnodar) jako první ohrozil bránu.

10
    V první desetiminutovce není nouze o ostrou hru. Jedna z předchozích situací si dokonce vyžádala vběhnutí hostujícího zdravotnického personálu na hrací plochu.

12
    Oba týmy se teď spíše snaží o kombinaci, která vázne v předfinální fázi.

15
    Co útok, to nepřesnost ve středu hřiště nebo faul. Tak by se zatím dala charakterizovat hra po čtvrt hodině.

17
    Krasnodar má po faulu na Chubulova u lajny dobrou možnost na centr z přímého kopu.

18
    Míč po kvalitním centru proletěl celým vápnem a hráčům Kubanu se tak zakončit nepodařilo.

19
    Ruka přerušila další útok hostů. Uvidíme další centrovaný míč do pokutového území.

19
    Ani tentokrát obrana Rostova neměla problém.

20
    Hodně ostrý skluz na soupeřově polovině předvedl Rabiu a po zásluze je odměněn žlutou kartou.

21
    Po nenápadné, ale rychlé akci po levé straně byl ve vápně stažen Bajramjan! Uvidíme penaltu.

22
    Rostov právě vstřelil branku!

Směr Bělenov uhádl, ale na přesně mířenou penaltu do růžku nárok neměl. Autorem pokutového kopu byl DMITRIJ POLOZ.
    22. Dmitrij POLOZ - 1:0

24
    Pro Kuban velká škoda, protože 5 posledních minut před pokutovým kopem byl lepším týmem. Otáčet výsledek venku bude složité.

26
    Chulubov se ujal přímého kopu ze strany a ze závaru ve vápně, ve kterém byly k vidění i nůžky, nakonec vyústilo akrobatické zakončení Armase kousek mimo.
    26. Igor Armaš (Krasnodar) usměrnil míč těsně mimo.

28
    Další velmi dobrá příležitost hostů. Levou nohou mířil o trochu vedle Ignatěv.

29
    Na nekvalitním centru Chulubova teď ztroskotala situace 2 na 2 ve vápně Rostova.

30
    Dmitrij Poloz si dělal zálusk na druhý gól, když se ocitl před vápnem soupeře. V klíčový moment mu byl však míč odkopnut a navíc ještě dostal autor jediné dosavadní branky trochu naloženo.

32
    Dravý průnik Rabia ukončil rázně skluz Gatcana, po kterém bude následovat přímý kop Kubanu.

33
    Střela sice pravděpodobně šla nad, ale Džanajev pro jistotu odrazil nad bránu.

34
    Nádherný pokus o přelobování Bělenova předvedl Kalačev. Bělenov mu neméně pěkným zákrokem zkazil radost.
    34. Timofej Kalačev (Rostov) málem nachytal brankáře.

35
    Krasnodar právě vstřelil branku!

Hra teď byla nahoru dolů a výsledkem je zasloužený vyrovnávací gól. Po velmi pěkném pasu Ignatěva a zaváhání obránce se prosazuje přehozením vyběhnuvšího Džanajeva SERGEJ TKAČJOV a svou branku oslavuje po "ronaldovsku".
    35. Sergej TKAČJOV - 1:1

36
    A ihned po vyrovnání obrovská šance na druhé straně. Bělenov teď prokázal extratřídu, když zneškodnil hlavičku Poloze z pěti metrů.
    36. Dmitrij Poloz (Rostov) hlavičkoval z obrovské blízkosti.

39
    Spíš než střelu, tak pokus o přihrávku Azmouna teď musel lapit Bělenov

41
    Míč je v autu a na hřiště běží zdravotnický tým domácích. Na hřišti zůstává ležet Azmoun.

41
    Ostatní tuto neplánovanou pauzu využívají k občerstvení.

44
    Z nepřesnosti v rozehrávce vznikl rychlý protiútok hostů a velkou rychlost předvedl Ignatěv. Jeho pobídka směrem ke Kulikovi bohužel pro Kuban však skončila v rukou Džanajeva.

45+1
    Míč skončil po posledním rohovém kopu v bráně, ale radost hostů je zbytečná. Melgarejův gól uznán být nemůže, protože rozhodčí viděl ve vápně faul.
    45+1. Neuznaný gól kvůli útočnému faulu.

45+1

První poločas po pomalejším rozjedu nabídl výbornou podívanou plnou zajímavých situací. Skóre se měnilo jednou na každé straně a přestože hosté jsou překvapivě aktivnější, tak je stav 1:1.

46

47
    Hráči Rostova pravděpodobně nebyli v kabině pochváleni a do druhé půle vtrhli s daleko větším elánem.

48
    Minutu trvající závar ve vápně Kubanu nakonec domácím nebyl nic platný. Nedostali se ani do zakončení.

50
    Do této chvíle podával gólman Bělenov skvělý výkon, teď mu ale při zpracování míč uskočil od špičky a nabídl druhý gól v zápase DMITRIJI POLOZOVI, který nešťatníkovi okamžiku udělal kličku a zakončil do prázdné brány.
    50. Dmitrij POLOZ - 2:1

54
    Žlutou kartu dostává Denis Terentěv (FK Rostov).

57
    Po hektickém úvodu a obří minele vedoucí ke gólu se hra opět uklidnila a na hřišti jsou vidět hlavně souboje a fauly.

59
    Už poněkolikáté je rozhodčím varovaný Chulubov, který si připsal minimálně třetí ostřejší zákrok.

61
    Už se zdálo, že Gatcan šanci na střelu prováhal, ale poté skoro z místa vykouzlil moc pěkný obstřel, proti kterému se musel vytasit s dobrým zákrokem Bělenov.

63
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Timofej Kalačev, přichází Moussa Doumbia.

64
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Arsen Chubulov, přichází Artur Tlisov.

66
    Kubanu Krasnodar se nedaří navázat na výborný výkon z druhé poloviny prvního poločasu a v druhé polovině hry si toho zatím moc nevypracoval.

67
    Po faulu před vápnem na Melgareja budou mít hosté výhodu přímého kopu.

68
    Zeď byla překonána, ale míč letěl doprostřed a neměl šanci ohrozit Džanajeva vážněji.

69
    Bělenov byl tentokrát pozorný a pokus o zpětnou nahrávku přečetl a míč sebral.

71
    Žlutou kartu dostává Christian Noboa (FK Rostov).

72
    Pěkný signál po následném přímém kopu končí nad. Střídající Tlisov nedokázal prudký centr usměrnit.

75
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Lorenzo Melgarejo, přichází Ibrahima Baldé.

76
    Trochu zbytečný zákrok předvedl Džanajev a rohový kop budou rozehrávat hosté.

76
    Žádné ohrožení branky neplynulo ani třetího rohového kopu, který dnes Kuban rozehrál.

78
    Hodně kuriózní žlutou kartu dostává Manolev. Soupeř mu bránil v rozehrání a tak do něj Manolev míč nakopl, sudí nezapískal a míč se odrazil směrem k bráně Kubanu. Manolev neměl jinou možnost než soupeře stáhnout.

79
    Výborný zákrok předvel Bělenov proti nádherné střele Azmouna ze střední vzdálenosti.
    79. Sardar Azmoun (Rostov) se parádně opřel do míče.

80
    Velká strkanice se rozpoutala na hrací ploše. Jak s tím rozhodčí naloží? Právě se radí se svými asistenty.

81
    Rohodčího rozhodnutí je diplomatické. Trestá oba původce konfliktu po žluté kartě.

83
    Posledních ani ne 10 minut zbývá hostům ke vstřelení alespoň jedné branky, která by zajistila bod. Zatím se jim však nedaří dostat do většího tlaku.

85
    Ani dlouhý aut se neukázal jako správná zbraň. Po zblokované střele uvidíme alespoň roh.

86
    Rohové kopy dnes však nejsou v podání Krasnodaru moc nebezpečné.

87
    Kapitán domácích Gatcan se octil před vápnem, ale míči dal opačnou faleš.

89
    Dobrou minutku a půl ušetřil Bajramjan než byl vystřídán poleháváním na trávníku.

89
    Konec zápasu je nervózní. Domácí zdržují a hosté se nechtějí smířit s prohrou.

90
    Základní hrací doba bude nastavena o čtyři minuty.

90+1
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Vladislav Kulik, přichází Sergej Karetnik.

90+3
    Stejně jako po celý druhý poločas, tak ani v posledních minutách se nedaří hostům dostat do tlaku. Vypadá to, že všechny body zůstanou doma.

90+4

Po velmi zajímavém prvním poločase ten druhý nemohl příliš nadchnout. Zajímavých momentů bylo málo a tím hlavním nakonec byla obrovská chyba brankáře Bělenova, který mimo tuto chybu chytal skvěle. Bohužel pro hosty tento moment rozhodl a domů pojedou bez bodu. Tento výsledek jen potvrzuje mizérii Kubanu z úvodu sezóny, naopak Rostov se posunul na pohárové čtvrté místo. (19:54:49)