Česko – Nizozemsko 1:3 (kon.) | Slovensko – Srbsko 2:3 (kon.)
21 17 25 18
Nizozemsko
3
25 25 20 25
Pátek 09.10.2015, 16:30 • Arena Armeec, Sofie • Mistrovství Evropy mužů • Skupina A

18:25
    Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (18:33:21)

18:25
    Česko neodehrálo vyloženě špatný zápas, dokázalo uhrát alespoň jeden set, nicméně výkon ve druhé a čtvrté sadě nebyl prostě ideální. Nizozemsko dokázalo zabrat vždy v pravý čas a nakonec se radovalo ze zasloužené výhry.

18:25
    Čtvrtý set skončil. Český útok byl zablokovaný, naděje na zvrat v tomhle duelu pohasly.

18:24
    Bontje a jeho další úspěšný útok. Nizozemsko má mečbol!

18:23
    Jen dva body dělí Nizozemsko od vítězství v zápase.

18:22
    Bontje dostal nakrátko přihrávku od Abdela-Azize a v pohodě zaútočil.

18:21
    Jeden z Nizozemců zřejmě přešlápl. Češi získali tenhle bod zadarmo.

17:21
    A tohle je asi zlomový moment utkání. Janouch byl totiž zablokovaný. Soupeř vede už o čtyři body.

17:20
    Se štěstím to nyní Nizozemci urvali. Prosadil se na levé straně Kooy.

17:19
    Hezky vedená smeč přes blokující soupeře. Češi stále ještě bojují.

16:19
    Rozdíl tří bodů zůstává neměnný.

16:18
    Češi to ubojovali. Diefenbach se nedokázal prosadit proti jednobloku českého týmu.

15:18
    Oddechový čas pro domácí.

15:18
    Tohle může být klíčová chyba. Finger smečoval jen vedle lajny. Nizozemsko zase vede o tři body.

15:17
    I podání na české straně nebylo úspěšné.

15:16
    Abdel-Aziz smečoval pouze do autu, Češi díky tomu snížili.

14:16
    Technický time-out.

14:16
    Velká škoda pro Česko. Mach mohl soupeře zablokovat, jenže stál daleko od sítě.

14:15
    Češi stále drží krok. Čeká nás opravdu tuhá bitva. Úspěšný blok Fingera ukončil tuhle výměnu.

13:15
    Pořád si Nizozemsko drží dvoubodový náskok. Zasmečoval nyní Kooy.

13:14
    Opět je to o jeden bod. Michálek i na druhý pokus dokázal zasmečovat.

12:14
    Tohle bylo dobře zahrané od Nizozemska. Českou obranu naprosto vyšachovalo.

12:13
    Oddechový čas pro hosty.

12:13
    Paráda! Češi si pomohli servisem. Přímý bod z podání si připsal na své konto Janouch.

11:13
    Dobrý krůček pro český výběr. Rauwerdink nyní smečoval jen do autu.

10:13
    Van Dijk podával jen do autu.

9:13
    Veselý byl zablokovaný! Tohle nevypadá dobře pro Česko. Musí stáhnout manko čtyř bodů.

9:12
    Ani trojblok nyní nezastavil Kooye. Po dlouhé době si připsal úspěšný útok na své konto.

9:11
    Kooyovi se nepodařilo český útok zablokovat. Češi snížili stav.

8:11

8:11
    Nepříjemná záležitost pro český tým. S Diefenbachovým servisem si nyní vůbec neví rady.

8:10
    Zase vede Nizozemsko o dva body. Snad se nedostane do trháku.

8:9
    Nizozemsko si vzalo challenge a udělalo dobře. Míč byl tečovaný ze strany českého týmu.

8:8
    Kooyovi se v poslední době nedaří. Jeho neúspěšný útok znamená vyrovnání stavu.

7:8
    Mach a jeho dobrý útok středem hřiště.

6:8

6:8
    Finger poslal míč jen do autu. Nizozemsko se ujalo vedení o dva body.

6:7
    Janouch si v těžké pozici neporadil. Míč škrtl o pásku dost nepříjemně.

6:6
    Češi vyrovnali díky špatnému podání soupeře.

5:6
    Bod pro Nizozemsko.

5:5
    Češi o náskok rychle přišli. Z těžké pozice totiž útok přes pravou stranu skončil jen smečí do sítě.

5:4
    Nizozemsko snížilo stav.

5:3
    Nakonec to bylo dobré podání českého týmu. Hráči reklamovali, aby se rozhodčí podíval na video, ten to odmítl, nakonec ho ale k tomuto rozhodnutí tak nějak ukecali.

4:3
    Špatný servis nizozemského týmu.

3:3
    Rauwerdinkův útok na levé straně byl nakonec úspěšný.

3:2
    Češi vedou o jeden bod.

2:2
    Video potvrdilo, že míč byl dobrý. Nizozemsko tak srovnalo stav.

2:1
    Zase tam byla nějaká chyba na straně nizozemského týmu. Bod přisouzen Čechům.

1:1
    Marná byla snaha van Dijka. Nepodařilo se mu zachránit poskakující míč, jenž nakonec spadl na palubovku.

0:1
    Abdel-Aziz to udělal chytře. Místo přihrávky volil rychlé zakončení do volného prostoru a udělal dobře.

0:0
    Začal čtvrtý set.

25:20
    Výrazným způsobem se český tým zvedl a měl tuhle sadu pod kontrolou. To je rozhodně dobré znamení. Nizozemsko vypadalo na hřišti dost rozpačitě, rozhodně to nebyl ten soupeř, jaký se prezentoval v prvních dvou setech.

25:20
    Třetí set skončil. Podařilo se. Češi se opravdu v téhle sadě zvedli a minimálně se tak dočkáme čtvrtého setu.

24:20
    Podání Baránka skončilo jen na síti.

24:19
    Češi mají setbol! Finger nyní vytloukl bloky.

23:19
    Ještě se Nizozemsko nevzdává. Dobrý útok nyní povedlo po pravé straně.

23:18
    Jen dva body dělí Čechy od snížení stavu.

22:18
    Veselý sice reklamoval, že soupeř hrál míč na straně Česka, ale bez úspěchu. Bod pro Nizozemsko.

22:17
    Servis Nizozemska zase nebyl úspěšný.

21:17
    Tuhle tvrdou smeč nemohli Češi zastavit.

21:16

21:16
    Nejdelší výměnu tohoto zápasu nakonec ukončili rozhodčí. Viděli nějaký přestupek nizozemského mužstva.

20:16
    Finger a jeho špatné podání. Češi mají pořád vše ve svých rukou.

20:15
    Neúspěšný servis nizozemského týmu.

19:15

19:15
    Úspěšný nizozemský blok proti A. Bartošovi. Za tohoto stavu to Čechům vadit ani nemusí.

19:14
    Teď na pravé straně zaúřadoval soupeř.

19:13
    Veselý si připsal úspěšný útok.

18:13
    Nizozemsko se snaží s výsledkem ještě něco udělat. Evidentně se mu do čtvrté sady vůbec nechce.

18:12
    Češi měli dostatek času, aby zformovali trojblok Finger – Veselý – Baránek. Na ten si soupeř nepřišel.

17:12
    Dobrý útok na levé straně od nizozemského výběru.

17:11
    Baránek se po dlouhé době ukázal. Na levé straně v pohodě smečoval.

16:11
    Útok středem hřiště Nizozemsku vyšel. Prosadil se Bontje.

16:10

16:10
    Další špatný servis nizozemského výběru.

15:10
    Nizozemsko stahuje náskok. V posledních minutách ale jako by utkání podcenilo a zaslouženě prohrává.

15:9
    O šest bodů! Kdo by to byl řekl po mizerném druhém setu ze strany českého výběru.

14:9
    Češi jsou nahecovaní, semknutí! Mach hraje opravdu velmi dobře, na síti si počínal skvěle agresivně.

13:9
    Jako by si Diefenbach špatně nadhodil míč. Své podání poslal do sítě.

12:9
    Češi pokazili servis, konkrétně Finger.

12:8

12:8
    Diefenbach nedobře zaútočil, narazil na české bloky. Češi vedou o čtyři body!

11:8
    Češi ovšem i nadále drží tříbodový náskok na své straně.

10:8
    Až nyní se Nizozemsko vzchopilo. Diefenbachovi se podařilo vytlouci bloky.

10:7
    Češi se pořádně zvedli! Teď jim funguje útok i obrana. A soupeř je ve velkých potížích.

9:7
    Série českého týmu pokračuje! Mach nadvakrát přece udolal nizozemskou obranu.

8:7

8:7
    A další bod pro český výběr! Po opravdu dlouhé době se Češi ujali vedení. Zase to byl Finger, který vytloukl bloky.

7:7
    Češi srovnali stav! Fingerovi se podařilo udeřit na pravé straně. Dobrá zpráva.

6:7
    Ani Nizozemsko nezvládlo svoje podání.

5:7
    Češi pokazili svůj servis.

5:6
    Bontje nakonec podával do auru, vše potvrdil videorozhodčí.

4:6
    Nizozemsko si drží pohodlný dvoubodový náskok.

4:5
    Baránek a jeho hezký a chytrý oblouček přes blokující soupeře.

3:5
    Veselý narazil na jednoho blokaře, kterým byl Bontje. Velká chyba českého smečaře.

3:4
    Veselý byl na bloku sám, toho Nizozemsko skvěle využilo.

3:3
    Další dobrý útok středem hřiště, který nyní úspěšně ukončil Mach.

2:3
    Kooy na levé straně přetlačil nedůrazný český blok.

2:2
    Rozhodčí viděli nějaký prohřešek, pravděpodobně přešlap jednoho z blokujících hráčů. Bod pro Česko.

1:2
    Finger se snažil, co mohl, ale míč už prostě do hry nedostal.

1:1
    Mach. nový muž na hřišti, se nyní prosadil ve středu hřiště.

0:1
    Nizozemsko se ujalo vedení.

0:0
    Začal třetí set.

17:25
    Jen 38% úspěšnost útoku měl český tým v tomhle setu. Nizozemsko ho mělo plně pod kontrolou. Češi musejí opravdu zabrat, jinak tento zápas prohrají na plné čáře.

17:25
    Druhý set skončil. Veselý podával jen do sítě. Trápení českého týmu v této sadě je tak u konce.

17:24
    A. Bartoš si poradil proti jednomu blokujícímu hráčovi.

16:24
    Setbol pro Nizozemsko. Abdel-Aziz našel Diefenbacha a ten udeřil.

16:23
    Češi snížili, ale platné jim to asi nic moc nebude.

15:23
    Tohle už vypadá trošku na debakl. Rychle zapomenout na tuhle sadu, to bude hlavní cíl českého výběru.

15:22
    Abdel-Aziz a jeho tvrdý servis. Češi si s tímhle podáním neporadili.

15:21
    Jen pár míčů zbývá Nizozemsku k vítězství v téhle sadě. Finger teď na útoku úspěšný nebyl.

15:20
    Vytlučené bloky. Diefenbach si poradil, jak potřeboval.

15:19
    Finger využil špatného příjmu soupeře. Dostal pak přihrávku napravo a odtud úspěšně udeřil.

14:19
    Až nyní Nizozemsko pokazilo servis.

13:19
    Už je zřejmě rozhodnuto v této sadě. Češi vůbec nevědí, co mají hrát.

13:18
    O pět bodů. Nizozemci nakonec všechny tři české útoky dokázali ubránit.

13:17
    Zkažené podání Kooye dává Čechům ještě naději.

12:17

12:17
    Baránek narazil na nizozemský trojblok. Češi jsou psychicky dole.

12:16

12:16
    Nizozemská euforie. Češi byli zablokováni, máme tady rozdíl čtyř bodů mezi oběma týmy. Ani v téhle sadě to nevypadá se středoevropským výběrem dobře.

12:15
    A. Bartoš následně podával do sítě.

12:14
    A. Bartoš a jeho úspěšný útok na levé straně. Češi snižují.

11:14
    Tohle byla školácká chyba. Janouch Královi přihrál hodně mizerně, ten v žádném případě nemohl dobře reagovat.

11:13
    Pořád to je o dva body. Češi se zatím marně snaží o vyrovnání stavu.

11:12
    Finger a jeho útok na pravé straně. Nizozemský dvojblok nebyl dobře zformovaný.

10:12
    Čechům se zase nedařilo na servisu.

10:11
    A Češi přece snížili. Kooy na levé straně smečoval jen do autu, bez teče českých hráčů.

9:11
    Veselý vytloukl bloky ve středu pole. Dobrá rozehrávka českého týmu.

8:11
    Diefenbach s van Dijkem společnými silami dostali balón na druhou stranu. Přitom výměna nebyla na jejich straně, jeden z Nizozemců musel situaci zachraňovat fotbalovým kopem.

8:10
    Češi získali míč po chybě soupeře na podání.

7:10
    Van Dijk zaútočil podél pravé strany. Přesně na lajně skončil jeho míč.

7:9
    Ani Bontjeho servis se do hřiště nevešel.

5:7
    Baránek vystoupil zezadu a zasmečoval středem pole.

4:7
    I z těžké pozice Nizozemsko udeřilo. Kooy to udělal chytře, trojblok trefil ze strany. Míč se pak odrazil do autu.

4:6
    Nizozemci se dotkli při blokování sítě. A tak byl bod i s pomocí videa přisouzený Česku.

3:6

3:6
    Tohle není dobrá zpráva. Finger se neprosadil proti jednobloku. A Nizozemsko vede už o tři body hned zkraje této sady.

3:5
    Král nečekal, že se k němu míč po příjmu takhle odrazí. Jen tak plácl do míče. Jeho úder byl nečistý.

3:4
    Vytlučené bloky na levé straně. Konkrétně se to podařilo Kooyovi.

3:3
    Abdel-Aziz se nyní stal tím, kdo zařídil tenhle bod. Konkrétně útokem středem hřiště.

3:2
    Češi se zase ujali vedení.

2:2
    Nizozemsko soupeře do trháku nepustilo. Abdel-Aziz z těžké pozice přihrál Diefenbachovi a ten úspěšně smečoval.

2:1
    Dobrý útok českého týmu. Z pravé strany udeřil Finger.

1:1
    Nizozemci pokazili podání. Máme tedy srovnáno.

0:1
    Nizozemsko načalo tuhle sadu dobře.

0:0
    Začal druhý set.

21:25
    Češi se drželi statečně zhruba do poloviny zápasu, tam ale nechali soupeře vytvořit si tří až čtyřbodový náskok a ten už smazat nedokázali. Zatím nejsou o nic horší než soupeř, jen klíčové chvíle spíše patřily právě Nizozemsku.

21:25
    První set skončil. Marně se snažili Češi zachránit ještě tenhle set. Nizozemsko si už druhý setbol pohlídalo.

21:24
    Češi ještě odvrací první setbol. Soupeř má ale pořád k dispozici další dva.

20:24
    Tohle je škoda. Trojblok českému týmu nevyšel. Setbol pro soupeře!

20:23
    Další bod na českou stranu. Nizozemsko není schopné vytvořit si setbol. Alespoň prozatím.

19:23
    Češi ještě bojují.

18:23
    Abdel-Aziz se nedotkl sítě, proto rozhodčí nejprve přerušili hru a přisoudili bod Česku. Pak ale video ukázalo, že se mýlili.

18:22
    Úspěšný útok nizozemského výběru zezadu. Češi reagovat nedokázali.

18:21
    A. Bartoš smečoval přes blok, rozhodčí si vše přezkoumali na videu. A míč byl zase tečovaný. Bod znovu připsaný českému výběru.

17:21

17:21
    Janouch to měl těžké a jeho přihrávka nebyla čistá. Bod tak byl připsán soupeři.

17:20
    Zase je to o tři body v neprospěch českého mužstva.

17:19
    Finger reklamoval teč soupeřova bloku a úspěšně. Na videu se potvrdila pravda. Nizozemsko se do trháku nedostalo.

16:19
    Baránek míč z podání poslal jen do autu.

16:18
    Češi vytloukli body. Najednou situace nevypadá až zas tak zle. Jaksi povede na podání Baránek?

15:18
    Veselý středem hřiště parádně zaútočil. Snížil stav na rozdíl tří bodů.

14:18

14:18
    Dobrý blok nizozemského výběru. S Čechy to vypadá stále více bledě. Už je to o čtyři body poté, co Finger na levé straně nebyl v útoku úspěšný.

14:17
    Nizozemsko si drží pohodlný náskok.

14:16
    Krásná výměna s úspěšným koncem pro český výběr. Finger dokázal na pravé straně skvěle zaútočit.

13:16

13:16
    Tohle není dobrá zpráva pro český výběr. Nizozemsko díky Abdelovi-Azizovi zaznamenalo přímý bod z podání a vede o tři body. Do této chvíle byl tenhle set nesmírně vyrovnaný.

13:15
    Konečně se Nizozemsko prosadilo na bloku. Skvělý tandem Diefenbacha s van Dijkem.

13:14
    Pokažený servis Čechů. Nizozemsko zase vede o jeden bod.

13:13
    Baránek na levé straně vytloukl bloky.

12:13
    Rauwerdink měl snadnou pozici. Na levé straně měl hodně prostoru, mohl si vybrat, kam zasmečuje.

12:12
    Chytrý oblouček! A. Bartoš hezky přelstil dvojblok soupeře.

11:12
    Parádní eso nyní vykouzlil Kooy.

11:11
    Sice s malými potížemi, ale přece se Nizozemsko prosadilo z pravé strany.

11:10
    Další mizerný servis Nizozemska znamená vedení českého týmu.

10:10
    Kooy zaútočil z levé strany a Češi neměli šanci.

10:9
    Parádní přímý bod z podání, vůbec první v zápase. Doufejme, že to Veselému vydrží.

9:9
    Chytře teď Češi pustili míč poté, co van Dijk v těžké pozice nedokázal přijmout míč.

8:9
    Baránek nepodal dobře, Nizozemsko zase vede o bod.

8:8
    Dobrý útok středem hřiště od Čechů. A. Bartoš zase zezadu dobře zapracoval a zasmečoval, jak potřeboval.

7:8

7:8
    Teď to měli Češi složité. Za dotek sítě byl bod připsán soupeři.

7:7
    Van Dijk nepodával úspěšně.

6:7
    A. Bartoš smečoval hodně nepovedeně, konkrétně do sítě.

6:6
    Češi se zřejmě dotkli sítě, trojblok proti Kooyovi tak zkrátka nebyl úspěšný.

6:5
    Bontje podával jen hluboko do autu. Dost nepovedený servis.

5:5
    Janouchovi se nepodařilo zablokovat soupeře. Opět tedy máme srovnáno.

5:4
    Češi opět získali vedení na svou stranu.

4:4
    Další pokažený servis Čechů, tentokráte od Fingera.

4:3
    A. Bartoš na levé straně vytloukl bloky. Zatím je utkání hodně vyrovnané.

3:3
    S velkým štěstím nizozemské mužstvo vytlouklo bloky. Bontje neměl lehkou pozici, poradil si ovšem zkušeně.

3:2
    Finger dostal přihrávku na pravou stranu a odtud zasmečoval podél lajny.

2:2
    Baránek podával jen do sítě.

2:1
    Nizozemská smeč skončila jen mimo hrací plochu, bloků se nedotkla.

1:1
    Zezadu vystoupil A. Bartoš a středem zasmečoval, jak potřeboval.

0:1
    Nizozemsko podniklo první úspěšný útok středem hřiště. Janouch dobře podával, ale obranu soupeře to nezlomilo.

0:0

0:0

Česko: Veselý, Mach, Pfeffer, Král, Holubec, P. Bartoš, Finger, Kryštof, Baránek, A. Bartoš, Fila, Janouch, Michálek

Nizozemsko: Abdel-Aziz, van Harskamp, ter Horst, Diefenbach, Jorna, van Bemmelen, Rauwerdink, Kooy, van Dijk, van Garderen, Klapwijk, Koelewijn, Bontje, Andringa

Rozhodčí: Chaladay (FRA), Rajkovič (CRO).

0:0
    Bulharskou arénou nyní zní česká hymna. Následovat bude nizozemská, pak už utkání začne. Arena Armeec je jen zčásti zaplněna, tenhle duelu do ochozů moc fanoušků nenalákal.

0:0
    Utkání se sehraje v hale Arena Armeec v Sofii, ostatně jako všechny zápasy skupiny A.

Pravděpodobné sestavy:

0:0
    Český tým chce rozhodně vylepšit svoje výsledky. Před dvěma lety na Mistrovství Evropy prohrál hned všechny tři zápasy a skončil s nula body a jen jedním vyhraným setem na posledním místě. Právě souboj s Nizozemskem může být pro další působení velmi důležitý. Prakticky je to asi nejklíčovější zápas vůbec.

0:0
    Na konci července Česko ukončilo své působení ve Světové lize, od té doby si naplánovalo čtyři přátelská utkání, aby bylo na turnaj dobře připraveno. V dvojzápase se Slovenskem a s Francií si vedlo na půl – svého soupeře jednou porazilo, jednou padlo. „Našimi ambicemi je vyhrát co nejvíce zápasů, postoupit ze skupiny a pokusit se vyhrát následující zápas play-off proti soupeři ze skupiny C,“ uvedl český trenér.

0:0
    Čeští reprezentanti dnešním zápasem vstoupí do evropského šampionátu. Skupinu ovšem dostali pořádně těžkou, kromě Nizozemska ještě narazí na Bulharsko a Německo. I v tomhle duelu prostě bude celek kolem kouče Zdeňka Šmejkala outsiderem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.