Toljatti – Záhřeb 5:2 (kon.) | Kazaň – HC Slovan 0:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.)

Medveščak právě vstřelil branku!
    Prakticky okamžitě poté, co se Zaťovič vrátil do hry se hosté prosadili a alespoň kosmeticky zmírnili nepříznivý stav. Za tím vším byla jednoduchá narážečka na jeden dotek po trase Smoleňák – Kvapil a zakončující GILBERT BRULÉ. Asistence: Marek Kvapil, Radek Smoleňák.

56:01
    Jenže pozor! Gordie Dwyer si vybral oddechový čas a odvolal Taylora na střídačku!

55:21
    Alespoň tam však bude mít s kým poklábosit, Martin Zaťovič (TOG) totiž u hrazení podrazil svého krajana Kvapila.

54:46
    Na dvě minuty za nedovolené bránění půjde posedět na lavici hříšníků Mastrjukov (TOG).

54:28
    Záhřebská defenzíva vyrábí jednu minelu za druhou! Do dalšího samostatného úniku se dostal Děnis Gurjanov, ale na Taylora si nepřišel!

53:28
    Dnešní utkání sleduje 3500 diváků!
    Stanislav BOCHAROV - 5:1

52:51
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Nedáš-dostaneš, Lada si ve třetí třetině otevřela střelnici! STANISLAV BOCHAROV ujel hostujícím zadákům a mašíroval si to zcela osamocen proti Taylorovi, jehož parádním forhendovým blafákem vykoupal a poté pohodlně zavěsil! Bez asistence.

52:22
    S ranou Geoffreyho Kinradea si Edgars Masalskis poradil, stejně jako s následnými dorážkami z bezprostřední blízkosti!
    Alexej MASTRJUKOV - 4:1

51:10
    Domácí dalším gólem zřejmě definitivně rozhodli o svém vítězství! ALEXEJ MASTRJUKOV a Martin Zaťovič přečíslili záhřebskou defenzívu a první jmenovaný vypálil. Jeho ránu sice Taylor vleže lapil, ale až za brankovou čarou! Asistence: Jefim Gurkin.

45:46
    Právě Anton Krysanov (TOG) je však nyní vyloučen na dvě minuty za podražení.
    Anton KRYSANOV - 3:1

45:21
    A už je to o dva góly, svěřenci Artise Abolse udělali další mílový krok k tříbodovému zisku! Šenfeld parádně našel volného ANTONA KRYSANOVA a ten bez větších problémů překonal přesouvajícího se Taylora. Asistence: Anton Šenfeld, Georgij Belousov.
    Anton ŠENFELD - 2:1

43:30
    Početní výhodu ale Lada přeci jen využívá a ve třetí třetině se ujímá vedení! Vorobjovovu střílenou nabídku na teč přetavil ANTON ŠENFELD v gól, Taylor na změnu směru této střely nestihl zareagovat. Asistence: Dmitrij Vorobjov, Georgij Belousov.

42:03
    Andreas Jämtin (ZAG) vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu za nepochopitelné bodnutí jednoho z hráčů soupeře. To je velká šance pro Togliatti!

38:07
    Za vysokou hůl je na dvě minuty nyní vyloučen právě Gilbert Brulé (ZAG).

33:39
    Dvě minuty za hákování si jde odpykat italský reprezentant ve službách Medveščaku Stefano Giliati (ZAG).

26:25
    Teď ale Masalskis dvěma haškovskými zákroky proti dorážkám Mertla a Brulého zachránil Ladu! To byly výtečné akrobatické zásahy v podání lotyšského strážce domácí svatyně! Togliatti už hraje v plném počtu.

24:59
    Flood pasem přes celé hřiště našel najíždějícího si Strelcova, jenž ale zcela osamocen z ostrého úhlu Taylora nepřekonal!

24:25
    Nyní už sudí vylučují, Alexej Volgin (TOG) si jde odpykat dvouminutový flastr za hákování.

15:52
    Saarinen sice neusměrnil Bjorkstrandův střílený pas mezi tři tyče, nicméně puk se dostal na hůl Gilberta Bruleho. Bývalá šestka draftu NHL však nedokázala propasírovat černou pryž za záda ležícího mága Masalskise!

14:36
    Vorobjov vypálil tvrdě od modré a po jeho projektilu se rozezvonila levá tyč Taylorovy svatyně! Vzápětí ještě dorážel Anton Šenfeld, ale jeho rána rozvlnila boční síť!

13:03
    Lada si zahraje přesilovku, Simon Gysbers (ZAG) si jde odsedět dvě minuty za držení.

09:19
    Dvouminutový trest za hákování si jde odsedět Georgij Belousov (TOG).
    Marek KVAPIL - 1:1

08:52
    Tento gól už platit stoprocentně bude, vedení domácím dlouho nevydrželo! O vyrovnání se postaral český útočník MAREK KVAPIL, jenž parádní ranou z pravého kruhu vymetl pavučinky pod břevnem Masalskisovy svatyně. Asistence: Milan Jurčina.

08:07
    Martin Zaťovič (TOG) si jde odpykat dvouminutový trest za držení.

07:45
    Mohlo být rychle vyrovnáno. Shaone Morrisonn měl na modré spoustu času a prostoru, ale jeho dělový projektil Edgars Masalskis bravurně vykopl!
    Stanislav BOCHAROV - 1:0

07:20
    Poslední celek Východní konference se ujímá vedení! STANISLAV BOCHAROV lehoučce jako nůž máslem prošel až do mezikruží, odkud překonal Taylora polovysokou střelou k pravé tyči! Asistence: Alexandr Strelcov, Alexej Volgin.

06:16
    Taylor vyrazil nenápadnou střelu pouze na hůl Antona Šenfelda, který z ostrého úhlu minul poloodkrytou záhřebskou klec!

04:37
    Andreas Jämtin (ZAG) je navíc posléze vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

04:19
    Hráči Medveščaku ze závaru před Masalskisem dostrkali puk za záda domácího gólmana, branka ale nebyla uznána!

02:10
    Vasilij Strelcov (TOG) si jde odpykat dvouminutový trest za hákování.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Bocharov (Strelcov, Volgin), 44. Šenfeld (Vorobjov, Belousov), 46. Krysanov (Šenfeld, Belousov), 52. Mastrjukov (Gurkin), 53. Bocharov – 9. Kvapil (Jurčina), 58. Brulé (Kvapil, Smoleňák)

Lada Toljatti: Masalskis (Semjonov) – Vorobjov, Romanov, Flood, Bolšakov, Viklund, Volgin, Gurkin – Zaťovič, Bumagin, Mastrjukov – Šenfeld, Belousov, Krysanov – Bocharov, Strelcov A., Strelcov V. – Komarov, Gurjanov, Mochancev.
    Medveščak Záhřeb: Taylor (Krošelj) – Jurčina, Morrisonn, Kinrade, Larkin, Parlett, Gysbers – Saarinen, Brulé, Bjorkstrand – Kvapil, Mertl, Smoleňák – Genoway, Giliati, Hedberg – Glumac, Jämtin, Perkovich.

Rozhodčí: Kadyrov, Sergejev – Golovljov, Parfyjonov