Arménie – Lucembursko 1:1 (kon.) | Ázerbájdžán – Finsko 0:1 (kon.) | Kypr – Bělorusko 0:1 (kon.)
Gruzie – Estonsko 3:0 (kon.) | Itálie – Irsko 1:0 (kon.) | Litva – Srbsko 0:2 (kon.)
Řecko – Portugalsko 0:4 (kon.) | Sev. Irsko – S. Makedonie 1:2 (kon.) | Česko – Černá Hora 3:3 (kon.)
Andorra – Slovinsko 0:5 (kon.) | Faerské ostrovy – Německo 0:6 (kon.) | Španělsko – Švédsko 1:1 (kon.)
Anglie – Kazachstán 3:0 (kon.) | Skotsko – Island 0:0 (kon.) | Maďarsko – Albánie 2:2 (kon.)
Francie – Ukrajina 2:0 (kon.) | Dánsko – Bulharsko 1:0 (kon.)
Severní Irsko
1:2 (1:0)
Severní Makedonie
Úterý 13.10.2015, 18:00 • Mourneview Park • Kvalifikace ME U21 • Skupina 3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, dnes společně budeme sledovat utkání Severní IrskoMakedonie v rámci kvalifikace ME U21. Pro oba týmy ze skupiny 3 to bude třetí zápas.

Ani jeden z týmů se ještě na finálový turnaj nepovídal, jejich postup nemůžeme očekávat ani nyní. Do skupiny byli nalosovány z posledních dvou košů. Makedonie ale dokázala porazit doma Ukrajinu, takže má překvapivé 3 body. Irové v posledním zápase uhráli remízu proti Islandu. Za tu musí být rádi, protože Island i v juniorské kategorii překvapuje. Ze čtyř zápasů vyhrál tři, pak uhrál zmiňovanou remízu. Ukrajina je po dvou zápasech bez výhry, byť je kvalifikace ještě dlouhá, vypadá to, že do postupových bojů nepromluví. Skotsko asi také nebude hrát výraznější roli, ale pak tam máme Francii. Ta sice v prvním zápase prohrála právě s Islandem, ale dá se očekávat, že Islandu ještě zatopí.

Severní Irsko: Brennan – Dummigan, Doherty, Donnelly (C), Sharpe – Whyte, Singleton, McKnight, Camps – Kennedy, Duffy
    Náhradníci: Mitchell – Conlan, Cooper, McDonagh, Maloney, McCartan, McDdaid

Náhradníci: Siskovski – Ristovski, Amanovic, Kostadinov, Imeri, Mustafov, Angelov

Rozhodčí: Szabo – Buzás, Bozo (vš. Maďarsko).

Je nějakých 12°C a polojasno. Na Severní Irsko celkem slušné počasí.

1

2
    V ofsajdu se ocitl domácí hráč. Konkrétně Kennedy.

5
    Dummingan se dopustil faulu na Zajkova.

7
    Camps nyní minul bránu. Aleksovski nemusel zasahovat.

9
    Faulu se dopouští opět domácí. Tentokrát McKnight.

10
    První pořádný útok hostů. Brennan musel zasahovat, uvidíme roh.

11
    Rozehrání rohu se ujal Avramovski, nic z toho ale nebylo.

12
    Camp fauluje Babunski. Po rozpačitém úvodu se Makedonie probouzí.

15
    Útočného faulu se dopustil Avramovski.

17
    Další ofsajd Irů, tentokrát Duffy.

19
    Sinhleton fauluje. Volný kop pro Makedonii. K jeho provedení se přihlásil Bardi.

20
    Z volného kopu nic nebylo. Nyní se na útočnou polovinu přesunuli Irové a získali roh.

21
    Z rohu McKnihgta nic nebylo.

24
    Další faul domácích, Sharpe fauloval. Další volný kop hostů.

25
    A opět se k němu staví Bardi.

26
    Roh zahrává Makedonie.

26
    První větší šance utkání. Musliu nyní vystrašil domácí fanoušky. Jeho střela šla však vedle.

27
    Makedonie nadále útočí. Další dobrou příležitost měl Markoski.

30
    Po faulu na Kennedyho uvidíme volný kop i pro domácí.

31
    Máme za sebou půlhodinu hry. Aktivnějším pojetím se prezentuje Makedonie.

33
    Irové si stále dost pomáhají fauly. Nyní Singleton.

34
    Znovu faulován Kennedy. Volného kopu se ujme McKnight.

36
    Po rohu se Makedonie dostala ke střeleckému pokusu. Tomu ale opět scházela přesnost.

38
    Břevno! Avramovski nastřelil brankovou konstrukci.

40
    Nyní se zase na útočnou polovinu dostávají domácí.

43
    Roh pro Irsko, kopat bude McKnight.

43
    Severní Irsko právě vstřelilo branku!

JOSH DOHERTY dává gól, před koncem poločasu posílá domácí do vedení.
    Asistence: Liam Donnelly

45
    Nyní vidíme po jednom ofsajdu na obou stranách.

45

V první půli byli lepším týmem hosté. Ale s koncem poločasu přišel povedený rohový kop domácích, ze kterého vyústila šance, kterou DOHERTY proměnil.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

46

46
    Do druhého poločasu jdou hosté se změnou v útoku.

46
    Makedonie právě vstřelila branku!

To je ale krásný začátek poločasu pro hosty. DAVID BABUNSKI vyrovnává.
    Asistence: Viktor Angelov

52
    Skvostný start druhé půle pro Makedonii. Jak se nyní vzchopí domácí?

54
    Makedonie je na koni. Po střele následuje roh.

55
    Babunského střela minula branku. Irové se musí probrat.

56
    Roh pro Severní Irsko. McKnight bude rozehrávat.

57
    Z rohu nic nebylo. Domácí se dopustili útočného faulu.
    Moc diváků si cestu na zápas nenašlo. A to byl vstup zdarma.

61
    Camps je napomenut žlutou kartou.

63
    Hosté nezůstávají pozadu. Musliu vidií druhou žlutou v zápase.

67
    Irové se snaží něco vymyslet. Míč sice mají na kopačkách, to je ale vše.

70
    Singleton dolů. McCartan bude mít za úkol oživit hru.

73
    Roh pro Makedonii.

74
    Roh se povedl. Pěkná šance hostů. Brennan se musel vyznamenat.

76
    Roh pro Severní Irsko. Kopat ho bude McKnight.

81
    Opět domácí podržela branková konstrukce. Břevno nastřelil Babunski.

83
    Nyní dobrá šance i pro Iry. Že by s koncem utkání přišli s lepším výkonem. Kennedy ovšem střílel vedle.

85

KIRY MARKOSKI s koncem zápasu dává hostům vedení!

86
    Není nač čekat. Whyte jde ze hřiště, Maloney jde posílit útočné řady.

88
    Žlutou vidí Dummigan.

89
    Kostadinov jde do posledních vteřin vyztužit obranu.

89
    Kennedy dnes dohrál. Se svým výkonem může být spokojen. McDdaid se ještě podívá do zápasu.

90+3
    Střelec vyrovnávací branky odchází. Mustafov jde bránit výsledek.

90+4
    Donnelly faulován.

90+6
    Ještě roh pro domácí.

90+7
    Domácí jsou podrážděni. Žlutou vidí Doherty.

90+8

Druhý poločas byl ve znamení Makedonie. Nejprve na začátku vyrovnala a v 85. minutě dal vítězný gól Markoski. Makedonci byli aktivnější už v první půli a byli dnes hladovější po vítězství. Druhá výhra v řadě. Makedonii patří třetí příčka v tabulce. Irové zůstávají předposlední. (20:21:25)