1:2 (1:0)
KAA Gent
Pátek 16.10.2015, 20:30 • Le Canonnier • Belgická Jupiler Pro League • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítejte u předehrávky 11. kola belgické Jupiler Pro League. Střetávají se dva týmy, které jsou na tom zcela opačně, jedna věc je ale přesto spojuje.

Dělí je totiž tři body od okraje tabulky. Zatímco Mouscron-Péruwelz má na 11. příčce náskok tří bodů na úplné dno tabulky, Gent je v opačné situaci. Z druhé příčky ztrácí stejný počet bodů na překvapivého lídra soutěže Oostende.

Mouscron-Péruwelz začal novou sezonu doslova příšerně, postupem času ale pár bodů získal, přičemž většinou za remízy. Před zápasem s Gentem by v jeho prospěch mohla hrát skutečnost, že proti silným týmům dokázal bodovat. Remízu uhrál jak se Standardem Lutych, tak s lídrem Oostende, a Club Bruggy dokonce porazil 2:1.

Gent proto rozhodně nemá nic jistého. Ačkoliv je favoritem, musí si dávat pozor, aby nenapodobil své kvalitativně podobné týmy. Navíc hraje venku. Gent se také rozjížděl spíše zvolna, většinu z 5 remíz zaznamenal z kraje sezony. Až poslední tři zápasy byly doslovy výpraskem soupeřů (4:1, 4:1, 3:1).

Od zápasu zkrátka těžko předem něco očekávat. Jedni se budou rvát o holé přežití, druzí chtít pokračovat na vítězné vlně. Bude tato pohoda v týmu silnějším vodítkem k vítězství?

Royal Mouscron-Péruwelz: Vagner Da Silva – Dussenne, Manea, Mézague, Oussalah, Aksentijevič, Hubert, Markovič, Marquet, Michel, Marreco
    Náhradníci: Marciano – Badri, Mohamed, Jakolis, Dingomé, Kocur, Vaccaro, Maciel

KAA Gent: Sels – Asare, Mitrovič, Nielsen, Johansson, Foket, Kums, Miličevič, Neto, Depoitre, Raman
    Náhradníci: Vandenbussche – Rafinha, Vitas, Dejaegere, Poletanovič, Matton, Saief, Coulibaly

Rozhodčí: Luc Wouters.

-1
    Hráči už jsou připraveni na hřišti a utkání za okamžik začne.

1

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří do zápasu nastupují celí v červeném. Hostující Gent hraje v bílém a v první půli bude útočit zleva doprava.

2
    Úvodní vteřiny zápasu daly oťukat se s míčem oběma stranám.

3
    Na počátku třetí minuty byl na polovině soupeře faulován Depoitre a Gent získává výhodu přímého kopu.

3
    Bílí míč ztratili a na soupeřově polovině se usazuje Mouscron.

4
    Domácí centr zleva přetáhli, vykopávat bude Sels.

5
    První střela Gentu je na světě, ale gólman Sels si s ní poradil. Byla prudká, leč pouze doprostřed branky.

6
    Oba týmy se relativně pravidelně střídají v držení míče, ani jeden z týmů nemá výrazně navrch.

7
    Mouscron vybojoval roh. Rozehraje ho Julian Michel.

7
    Mouscron právě vstřelil branku! Centrovaný míč od rohového praporku přilétl přímo na kopačku v šestnáctce stojícího NOËHO DUSSENNEHO, jenž pohotovou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě a posílá domácí do vedení 1:0.
    7. Noë DUSSENNE - 1:0

8
    Potvrzují se tak má slova, že ačkoliv se střetávají dva týmy z odlišných konců tabulky a s naprosto odlišným rozpoložením, mohl by být tento zápas relativně dosti vyrovnaný a na kopačkách jinak tápajícího Mouscronu by mohl skončit další papírový favorit.

11
    Po inkasovaném gólu Gent už z principu zabral a domácím míč téměř nepůjčuje. Sami hosté však spíše kombinují a do zakončení se nehrnou.

13
    Sympatickou kombinací a narážečkami se prezentoval kvartet ofenzivních hráčů Gentu, leč při závěrečném centru dovnitř pokutového území scházela potřebná přesnost.

14
    Renato Neto na půlící čáře fauloval, míče se zmocňují červení.

15
    Míč ale velice rychle ztratili a opět se zformovali do obranného bloku, který Gent překonává jen ztuha.

16
    Pořekadlem, když to nejde zblízka, zkus to zdálky se nyní řídil Benito Raman z Gentu, ale střela mu vůbec nesedla.

17
    Posledních deset minut se hraje téměř výhradně na branku po pravé straně, k jejímu přímému ohrožení ale vlastně ani nedošlo.

19
    Chtě nechtě musejí hosté vzít za vděk kombinací na půli hřiště, blíže mají obrovský problém se dostat a něco kloudného vymyslet. Mouscron za stavu 1:0 zaparkoval autobus.

21
    Hosté nyní mohli udeřit z rohového kopu, na centr na zadní tyč si naskakoval Renato Neto, ale brankář Vagner mu sebral míč těsně před hlavou.

22
    Při vyrážení míče si gólman Vagner přivodil nějaký drobnější šrám, který si vyžádal menší ošetření na hrací ploše.

23
    Nyní už další akci opět rozvíjí Gent.

24
    Výpad bílomodrých zastavil ofsajd.

26
    Poslední úsek hry spíše nudí. Domácí brání, hosté útočí, ale marně, šance k vidění nejsou.

26
    Naopak po čase vybojoval Mouscron z brejkové situace rohový kop.

27
    Standardka se bude opakovat, gólman Vagner Da Silva vyrážel míč do autu.

28
    Gent měl skutečně namále. Opět se k zákroku dostal brankář Sels, ale míč vyrazil přímo do nabíhajícího forvarda hostů, který takovou příležitost vůbec nečekal, a míč se od něj odrazil několik centimetrů nad břevno.
    28. Nejistý zákrok hostujícího brankáře

31
    Kapitán domácích Noë Dusenne zřejmě ani po vstřeleném gólu nemá dost. Střelou zprava teď pořádně vylekal gólmana Gentu , který jen s obtížemi vyrazil míč na roh.

32
    Noë Dussene potřetí v akci. Opět si na rohový kop počkal v šestnáctce, tentokrát ale zakončoval hlavou a Sels měl opět co dělat. Následuje další roh.
    32. Dussenneho nebezpečná hlavička

35
    O první skutečnou tutovku v zápase se teď postarali také hostující hráči, za Vagnerem zazvonilo břevno! Míč se sice ještě odrazil zpět do hřiště, ale tím akce skončila.
    35. Střela do břevna domácí branky

36
    Mouscron rychle využil nezformované obrany hostů a rychlým brejkem mířil za druhým gólem. Julian Michel byl ale faulován přímo na hranici šestnáctky Benitem Ramanem, takže následuje přímý kop. K penaltě ovšem mnoho nescházelo. Raman zároveň vidí žlutou kartu.

38
    Jestliže po úvodním gólu hra opadla téměř na nulu, tak v posledních deseti minutách toho bylo k vidění dost za celý dosavadní průběh zápasu dohromady.

39
    Hra se teď otevřela na obou stranách, ke gólu mají oba týmy přibližně stejně blízko. Střelecký pokus Gentu z levé strany pokutového území ale postrádal razanci.

41
    Ne tak střela Tozzeho Marreca na druhé straně, ta naopak prolétla ve velké rychlosti těsně okolo pravé tyče Selsovy svatyně.

43
    Blíží se konec prvního poločasu, hraje se na polovině Gentu. Domácí vhazují.

44
    Mouscron po vstřeleném gólu šetřil síly a nyní svůj kolotoč roztáčí opět naplno. Člověk by podle předváděné hry nepoznal, že spolu hrají dva týmy z opačných pólů tabulky.

45
    Postup červených zastavil ofsajd.

45+3

Druhý poločas začne přibližně v 21.37.

46

46
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Johansson, přichází Saief.

47
    První pokus na branku vyslal po přestávce Gent, ale slovy pana Bosáka: byla to taková propagační střela.

48
    Gent je nicméně aktivnějším týmem, hráči od trenéra v kabině zřejmě dostali co proto.

50
    Úvodní pětiminutovka druhé půle rozhodně nenabízí smršť podobnou té okolo 30. minuty, leč úplná nuda to také není. Mouscron vybojoval přímý kop za faul a po kratší kombinaci nebezpečně mířil na branku Gentu. Matz Sels byl nucen zakročit ve skoku.

53
    Rohový kop pro Gent.

54
    Danijel Miličevič s nadýchaným centrem z levé strany nenaložil vůbec dobře a hlavičkoval pouze do země.

54
    Na hostující lavičce už se schyluje k prvnímu střídání. Hru je třeba oživit.

56
    François Marquet byl soupeřem nepříjemně dojet, Mouscron bude po střídání na straně hostů rozehrávat přímý kop s následným centrem do šestnáctky Gentu.

57
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Neto, přichází Dejaegere.

60
    Gent zvyšuje obrátky. Vytěží něco z tohoto rohového kopu?

60
    Míč vyhlavičkovala obrana Mouscronu a tak tak, že z toho nebyl nebezpečný brejk na druhé straně.

62
    Mouscron opět prožívá dejá vu první půle, kdy se v určité ne zrovna krátké fázi zápasu výhradně bránil.

65
    Gentu se čas krátí, na vyrovnání a jak jistě zněly předzápasové cíle, i na vítězství se bude muset ještě pořádně nadřít. Zatím stále prohrává.

66
    Nešťastnou tečí si teď domácí po rohovém kopu nadělali sami menší problémy.

67
    Hosté už připravují poslední střídání. Náhradníci ale zatím kýžené góly nepřinesli.

68
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Raman, přichází Pedersen.

69
    Gent právě vstřelil branku!
    Hosté se vyrovnávání přeci jen dočkávají. Krásnou kombinací tří hráčů a vyšachováním celé obrany se postarali o jednu z nejkrásnějších akcí zápasu. Na konci celé situace stál nešťatně míč tečující domácí obránce MUSTAPHA OUSSALAH
    69. Mustapha OUSSALAH - 1:1

70
    Žlutou kartu dostává Michel (Royal Mouscron-Péruwelz).

72
    Gent se s vyrovnáním nechce spokojit a soupeře nadále dusí pod pokličkou uvnitř jeho šestnáctky.

73
    Nepříjemnou bolest si při srážce se soupeřem po odehrání míče přivodil střídající hráč Gentu Saief. Po krátké pauze za postranní čárou ale jistě bude pokračovat ve hře. Hosté navíc už nemohou střídat.

74
    První změna se chystá také v sestavě Mouscronu.

74
    K ní ale dojde až po rohovém kopu, který zahrává Gent.

76
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází Dingome, přichází Maciel.

76
    Rozhodčí píská penaltu pro Gent!

76
    Mustapha Oussalah si vypíjí kalich hořkosti až do dna. Po vlastním gólu nyní zavinil také penaltu po faulu na Depoitreho, který už už napřahoval ke střele, když mu Oussalah zezadu přišlápl kopačku.
    76. Penaltový zákrok

78
    Trenér Royalu Mouscron-Péruwelz ihned reaguje dalším střídáním: ze hřiště odchází Marquet, přichází Vaccaro.

78
    Exekuci pokutového kopu si vzal na starost kapitán Gentu SVEN KUMS a střelou do protipohybu nedal brankáři Vagnerovi sebemenší šanci.
    78. Sven KUMS - 1:2

82
    Během pouhých devíti minut je vše jinak a Mouscron se z dobře rozehraného zápasu z velké části kvůli nešťastníkovi Oussalahovi musí pokusit vybojovat alespoň remízu.

83
    Pochopitelně aktivitu nyní převzali domácí borci v červených dresech.

85
    V sektoru hostí se pomalu začíná slavit.

87
    Gent hru pochopitelně spíše už jen natahuje. Polehávání, vše v kroku.

88
    Střídající útočník domácích Tozé Marreco teď dost možná promarnil poslední šanci svého týmu na vyrovnání. Centr zprava ještě prodloužil a přizvedl, ale míč v závěru jen proskákal několik málo centimetrů vedle od Selsovy pravé tyčky!

89
    Střídání v týmu Royal Mouscron-Péruwelz: ze hřiště odchází smolař zápasu Oussalah, přichází Badri.

90
    Závěr zápasu pomalu vstupuje do nastavení.

90+1
    Gent se snaží držet míč daleko od své branky a zbytečně nezakončovat.

90+2
    Hraje se už dvě minuty přes čas, ale zatím nepřichází žádná známka, že by se na výsledku mělo cokoliv měnit. Mistrovsky odehraná pasáž druhé půle Gentu zřejmě vyhraje zápas.

90+4
    Rozebíhá se poslední nastavená minuta. Mouscron vyráží vpřed ještě k poslední akci.

90+4
    Po pádu jednoho z hráčů v šestnáctce se domácí hráči, lavička i fanoušci dožadovali odpískání penalty, na jejíž zamítnutí se stadionem ozývá bouřlivý pískot. Skutečně sporná situace a nejít o poslední vteřiny zápasu, možná by sudí i pískl.

90+4

Ačkoliv Mouscron-Péruwelz rozhodně neodehrál špatné utkání a co se týče vyložených šancí, vypracoval si jich naopak více než soupeř. Přesto ze zápasu odchází bez bodu. Ne kvůli pasážím, kdy se zcela zatáhl a nechával hrát soupeře, nýbrž kvůli temné devítiminutovce obránce Oussalaha, jenž si nejprve dal vlastní gól a pak penaltovým faulem doslova zařídil i ten druhý. Gent tak potvrdil roli favorita, zmenšenou ovšem o skutečnost, že domácí v sezoně připravili o body už nejeden výborný tým, a minimálně do víkendových zápasů se bodově dotáhl na první Oostende.

Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek večera a u některého z dalších utkání na shledanou. (22:31:55)