Chabarovsk – Čerepovec 2:3 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Novokuzněck – Minsk 3:4 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Barys 1:2 (kon.) | Viťaz – Omsk 3:1 (kon.)
HC Slovan – Jekatěrinburg 4:3 (2:0 po s.n.) | Záhřeb – Chanty-Mansijsk 6:7 (1:2 po s.n.)
Amur Chabarovsk
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Severstal Čerepovec
Pondělí 19.10.2015, 11:30 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Je dobojováno! Ačkoliv hosté dlouho tahali za kratší konec provazu, jsou to právě oni, kdo z tohoto duelu vytěžili tři body. V rozmezí šesti minut se totiž prosadili Mons a Monachov, čímž svěřenci Václava Sýkora převážili misky vah na svou stranu. V samém závěru už se Amur nezmohl na žádný tlak, a to ani při hře bez brankáře. Z mé strany je to vše, u příštích onlajnů zase na počtenou! (13:38:02)

59:49
    Zohornovu střelu Štěpánek bez problémů vyrazil, tohle si už Severstal pohlídá.

59:28
    Juha Metsola už opouštěl svou svatyni, ale na poslední chvíli musel zařadit zpátečku, protože domácí ztratili puk na vlastní modré čáře. Skvělý zákrok finského fantoma udržel Amur ve hře!

59:03
    Oddechový čas pro Chabarovsk! Zůstane Metsola na střídačce?

58:43
    Zápas se rychle chýlí ke svému konci a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo schylovat k nějakému dramatu. Kagarlickij totiž nyní vybojoval buly v útočném pásmu.

57:59
    Kolářova nabídka Wandellovi zůstala ze strany švédského kanonýra nepochopena, nicméně hráči Amuru se udrželi v útočném pásmu.

57:28
    Zub nabil Šulakovovi, ale ten nemířil přesně a hosté se znovu osvobodili.

56:51
    Domácí kombinují ve středním pásmu, ale tudy cesta za vyrovnáním nepovede. Z tribun se začíná ozývat pískot.

55:43
    Jakub Štěpánek si musí připadat jako u Verdunu, tygři ostřelují jeho svatyni jednou ranou za druhou. Strážce hostující svatyně ale dál drží Severstalu vedení.

55:02
    Tomáš Zohorna to zkusil z ostrého úhlu, ale touš zapadl přesně do Štěpánkovy nastavené náruče.

54:49
    Okamžitě po buly vypálil Kagarlickij, ale jeho pokus zblokoval obětavý Tolpeko a Zub může založit protiútok.

54:30
    Rovných pět a půl minuty před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Juhou Metsolou.

53:19
    Vladislav Ušenin v pádu nemířil přesně, ale domácí přesto vybojovali buly v útočném pásmu.
    52:15 Sergej MONACHOV - 2:3

52:15
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté jdou necelých osm minut před koncem poprvé do vedení! Nikoncev si proklestil cestu až za chabarovskou svatyni a nahodil kotouč před Metsolu, kde se černé pryže ujal SERGEJ MONACHOV a překonal bezmocného gólmana Amuru. Asistence: Anatolij Nikoncev, Jevgenij Kovyršin.

51:55
    Wandell se ke střele nedostal a Severstal zpoza Štěpánkovy svatyně zakládá další útočnou akci.

51:02
    Domácí hrají v plném počtu a Pervušin už se zapojuje do kombinace Amuru.

50:37
    Černovův pas zamýšleného adresáta Šefera nenašel a tygři se posléze osvobodili.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 14. Tolpeko (Čerepanov, Wandell), 37. Vl.Ušenin (Vj.Ušenin) – 34. Kovyršin, 47. Mons (Kagarlickij), 53. Monachov (Nikoncev, Kovyršin)

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Zub, Šulakov, Kolář, Čerepanov, Aťušov, Vejrovkin, Cerenok – Pervušin, Tolpeko, Zohorna – Dělnov, Wandell, Fajzullin – Ušenin Vl., Ušenin Vj., Li – Tarasov, Gračjov, Železňov.
    Severstal Čerepovec: Štěpánek (Magarilov) – Karlsson, Němec, Stasenko, Dorofejev, Kudako, Šefer, Chochlov – Kagarlickij, Černov, Truňov – Trubačjov, Vovčenko, Bučněvič – Nikoncev, Monachov, Kovyršin – Kazakovcec, Mons, Gimatov – Vicharev.

Rozhodčí: Kiseljov, Odinš – Zacharenkov, Sadovnikov