Žilina – Skalica 0:1 (kon.) | Košice – Martin 2:1 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 8:0 (kon.)
Piešťany – Zvolen 4:3 (2:1 po s.n.) | Nitra – Poprad 4:3 (kon.)
HK Nitra
4:3 (1:0, 0:0, 3:3)
HK Poprad
sk Pátek 23.10.2015, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Hlasy po zápase:
    Andrej Kmeč, asistent trénera HK Nitra:,,Začali sme dobre, šli sme rýchlo do vedenia. Potom nastal zlom, Poprad prevzal iniciatívu ale našťastie nás podržal Valent a zvíťazili sme."

Pavol Paukovček:,,Mrzí ma, že sme si neodviezli žiadny bod vzhľadom na predvedenú hru. Presilovka 5 na 3 rozhodla o víťazovi zápasu." (20:39:10)

Skončilo sa kvalitné stretnutie, po ktorom si tri body do tabuľky pripíše Nitra. Po gólovo chudobných prvých dvoch tretinách sme videli strelecké preteky a 6 gólov v záverečnej časti hry. O jeden viac v stretnutí strelili domáci hráči a tak zaslúžene zvíťazili. Najlepším hosťujúcim hráčom bol vyhlásený Arne Kroták a za domácich dvojgólový strelec Peter König.

59:59 HVILA - 4:3

59:59
    Poprad dal gól!
    V poslednej sekunde LUKÁŠ HVILA strieľa gól, ktorý však už nezmení nič na tom, že víťazom stretnutia sú domáci hráči. Asistencie: Radoslav Suchý, Richard Rapáč.

59:29
    Oddychový čas domácich. Vhadzuje sa pred Valentom.

59:29
    Podhradský bekendovým pokusom minul opustenú hosťujúcu bránku.

59:13
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

58:41
    Kutálekov pokus od modrej tesne minul opustenú bránku hostí.

58:02
    Po buly Suchého strelu od modrej tečoval Lukáš Novák na ochrannú sieť.

57:56
    Oddychový čas hostí.

57:56
    Vhadzuje sa pred Valentom. Hostia hrajú už bez brankára v šestici.
    56:56 ŠTRAUCH - 4:2

56:56
    Poprad tri minúty pred koncom stretnutia znižuje na rozdiel dvoch gólov vďaka zásahu ANDREASA ŠTRAUCHA. Asistencie: Lauris Bajaruns.