Novokuzněck – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Omsk – Petrohrad 1:4 (kon.) | Barys – Spartak Moskva 4:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Ufa – Vladivostok 5:6 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 7:1 (kon.)
Minsk – HC Slovan 3:4 (2:3 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
5:6 (2:3, 2:2, 1:1)
Admiral Vladivostok
Pondělí 26.10.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké pondělní odpoledne při sledování online přenosu z utkání KHL, v němž poměří síly Salavat Julajev Ufa a Admiral Vladivostok.

Celek z Baškortostánu se může pochlubit vskutku mimořádnou formou. Hokejisté Salavatu Julajev totiž tahají šňůru šesti vyhraných zápasů v řadě, možná ještě působivěji působí jejich dlouhodobější bilance, devět vyhraných zápasů z deseti. Během této šňůry, kterou mimochodem družstvo trenéra Anatolije Jemelina zahájilo 2. října výhrou v prodloužení na ledě Slovanu Bratislava, Ufa porazila takové silné týmy, jako je Jokerit Helsinky, Metallurg Magnitogorsk nebo AK Bars Kazaň. Po rozpačitém úvodu sezony se tak tradiční ruský celek znovu nachází na místech, na která jsou fanoušci v Ufě zvyklí. Se ziskem 42 bodů patří Salavatu Julajev čtvrtá pozice Východní konference.

Hokejisté Admiralu Vladivostok mají před dnešním kláním přesně opačný problém než jejich soupeř. Hokejisté z druhého nejvýchodnější města, kde se hraje KHL, vyhráli jediné ze svých posledních sedmi klání. Fanoušky může naplňovat nadějí skutečnost, že ta jediná výhra se zrodila v dosud posledním zápase Admiralu. Svěřenci běloruského kouče Alexandra Andrijevského zdolali na domácím ledě Dinamo Minsk v poměru 5:2. Fanoušci Vladivostoku doufají, že se zlepšený výkon v posledním zápase přenese i do dnešního duelu. Admiral si jinak v tabulce Východní konference nepočíná zle. Aktuálně mu patří devátá příčka se ztrátou pouhých dvou bodů na pátý Chanty – Mansijsk. Tabulka Východní konference je v těchto místech velmi vyrovnaná, a tak je každý zápas pro tato mužstva velmi důležitý.

Salavat Julajev Ufa: Sochackij (Svedberg) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Bodrov, Arzamastcev, Derljuk – Engqvist, Omark, Grigorenko – Lisin, Dmitrij Makarov, Hartikainen – Lazarev, Vorobjov, Nesterov – Černov, Prochorkin, Chlystov.

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Glazkov, Zemčjonok, Kosmačjov, Rafikov, Lisov – Konstantin Makarov, Podšendjalov, Kuzněcov – Alexandrov, Bergors, Sajustov – Jakovlev, Fisenko, Voronin – Mamin, Lugin, Gorškov.

Rozhodčí: Boman, Vasiljev – Matjuša, Nesterov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Do Ufa Areny již vjeli aktéři utkání, za malou chvíli zazní hymna Ruské federace a regionu Baškortostán a utkání bude moci začít.

00:01

00:10
    Hned první útok Salavatu byl nebezpečný, Grigorenko zakončoval z osy hřiště, Nalimov jej vychytal.

00:53
    I druhá formace Salavatu zahrozila v útoku, Nalimov byl znovu pozorný.

00:58
    Po vyhraném buly pálil od modré čáry Culygin. Jeho střelecký pokus kdosi zpomalil a Nalimov jej následně bez problémů vyrazil betonem.

01:56
    Nestěrovův pokus z pravého kruhu bekhendem byl vracejícím se obráncem Vladivostoku zblokován.

02:40
    Lisin zpracoval dlouhou přihrávku až v útočném pásmu, rozhodčí správně odpískal ofsajd.

03:00
    První formace Vladivostoku poprvé dostala na chvíli kotouč do útočného pásma, Sochackého ovšem neohrozila.

03:56
    Hosté mají šanci více prověřit Sochackého v následující přesilové hře. Tu si Admiral zahraje po podražení Envera Lisina, který míří za katr.

04:10
    Domácí vyhráli buly a kotouč poslali přes všechny čáry.

04:50
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    První střelecký pokus Admiralu a hned je z toho úvodní branka utkání. Dobrou přesilovkovou kombinaci Vladivostoku zakončoval z pravého kruhu z první DMITRIJ SAJUSTOV, který se trefil pod víko. Kotouč se velmi rychle odrazil z brány, a tak se ještě chvíli hrálo. Rozhodčí poté odjel ke konzultaci ke svému kolegovi od videa, který potvrdil, že šlo o gól a ne o břevno. Asistence: Arťjom Zemčjonok, Viktor Alexandrov.
    SAJUSTOV - 0:1

06:20
    Další komplikace pro domácí mužstvo. To bude hrát další oslabení poté, co chvíli hrálo šest hráčů Salavatu Julajev. Rozhodčí udělil střídačce domácího celku dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

07:12
    Bartulis vystřelil od modré, Sochackij zakročil lapačkou.

07:30
    Domácím se povedlo poslat puk přes všechny čáry.

07:45
    A znovu musí hosté začínat novou přesilovkovou akci ve vlastním pásmu.

08:08
    Domácí se dokázali ve vlastním oslabení dostat do rychlého brejku, který zakončoval zpoza pravého kruhu Nikolaj Prochorkin. Nalimov byl se svou lapačkou připraven.

08:30
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak to byla velká paráda. Krátce poté, co se domácím skončilo oslabení, vyrovnali. Hartikainen našel přesným pasem Višněvského, který poté výtečnou přihrávkou na DMITRIJE MAKAROVA celou akci vyšperkoval. Kanonýr Salavatu Julajev zakončoval do prázdné brány. Asistence: Ivan Višněvskij, Teemu Hartikainen.
    Dmitrij MAKAROV - 1:1

09:20
    Hostům se vedení zřejmě hodně líbilo, a tak se do něj bleskurychle vrací. JONATHON BLUM napřáhl na modré a jeho střelecký pokus zaplachtil do brány. Asistence: Dmitrij Sajustov, Niclas Bergfors.
    Jonathan BLUM - 1:2

10:13
    Tak to jsou věci. Hráči Admiralu si otevřeli v Ufě střelnici. Kuzněcov nahrál od mantinelu na KONSTANTINA MAKAROVA číhajícího u tyče, který poslal kotouč nad ležícího Sochackého. Asistence: Alexander Kuzněcov.
    Konstantin MAKAROV - 1:3

12:40
    Hra se po úvodní divoké desetiminutové pasáži poněkud uklidnila.

13:30
    Fanoušci v Ufě si přejí gól svého oblíbeného mužstva. Salavat se v těchto chvílích ovšem spíše brání.

14:06
    Prochorkin mohl zakončovat rychlý protiútok, jenomže se mu nepovedlo vážněji ohrozit Nalimova.

14:41
    Hartikainen se rozjel do útočného pásma, jenomže kotouč při tom nechal za sebou.

15:05
    Hartikainen zkusil pozornost Nalimova, který si poradil betonem.

16:31
    Fanoušci v zaplněné Ufa Areně si žádali gól a brzy se ho dočkali. Prochorkin prokázal dobrý tah na bránu, když vyrazil z rohu kluziště střemhlav před bránu, tam se snažil nahrát na ALEXANDERA NESTĚROVA, zasáhl ovšem jen brusli Kosmačjova, což ho v konečném důsledku příliš mrzet nemuselo. Puk se odrazil na Nestěrova, který bekhendem dorazil puk za ležícího Nalimova. Asistence: Nikolaj Prochorkin, Anton Lazarev.
    Alexander NESTĚROV - 2:3

18:00
    V útočném pásmu jsou nastěhování hokejisté Admiralu, kteří se chtějí vrátit rychle do bezpečnějšího dvoubrankového vedení.

18:36
    Fisenko vjel do útočného pásma a ihned poté, co se dostal na dostřel brány, zkusil své štěstí, Sochackij byl u své tyče připravený.

19:00
    Začala se poslední minuta první třetiny.

19:20
    Engqvist mohl zakončovat přečíslení tři na dva, nakonec se ovšem ke střele z mezikruží nedostal.

19:56
    Metljuk se dostal ke střele zpoza pravého kruhu, jeho střelecký pokus byl nepřesný a Nalimov zasahovat nemusel.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Za námi je hodně ofenzivní první třetina. Obě mužstva vsadila na útočnou kartu, což se musí fanouškům v Ufa Areně líbit. Méně se příznivcům Salavatu Julajev líbí aktuální skóre, které vyznívá po dvaceti minutách lépe pro hosty. Ti v 5. minutě otevřeli skóre ze své první střely v přesilové hře. Poté vyrovnal Dmitrij Makarov, ale vedení na stranu Admiralu rychle strhla dvojice Blum a Konstantin Makarov. Hráči Vladivostoku vedli o dvě branky, kontaktní gól vstřelil v 17. minutě Nestěrov. První třetina byla nejlepší pozvánkou na druhou část, která začne zhruba v 15:50.

20:01

22:04
    Domácí vyrovnávají! Hartikainen našel z otočky úplně volného DMITRIJE MAKAROVA, který svůj samostatný brejk zakončil přesnou střelou pod víko. Asistence: Teemu Hartikainen.
    Dmitrij MAKAROV - 3:3

22:38
    Hosté už podruhé v dnešním klání velmi rychle zareagovali na vyrovnávací branku a gólové dostihy pokračují. JONATHAN BLUM napřáhl na modré a dnes už podruhé prostřelil od modré Sochackého. Asistence: Arťjom Podšendjalov.
    Jonathon BLUM - 3:4

22:38
    Vladimir Sochackij opouští po čtyřech inkasovaných brankách svatyni Ufy, jehož za mohutného aplausu nahradil Niklas Svedberg.

23:58
    Svedberg už si připsal rovněž první zákrok.

25:00
    Hosté operují v útočném pásmu.

26:06
    Konstantin Makarov to zkusil z levého kruhu, jenomže trefil jen bránícího hráče.

26:22
    Zakázané uvolnění Vladivostoku.

26:25
    Po vyhraném buly v útočném pásmu pálil Metljuk, Nalimov zakročil.

26:30
    Druhé zakázané uvolnění Vladivostoku v krátkém časovém úseku.

26:40
    Domácí znovu vyhráli buly po zakázaném uvolnění, tentokrát střílel obránce Višněvskij. Nalimov opět zakročil.

27:17
    Poprvé ve druhé třetině rozhodčí vylučuje. Konkrétně Envera Lisina, který dostal dvě minuty za hru vysokou holí.

27:44
    Vynikající produktivita Admiralu v dnešním zápase nezná konce. Hosté překonávají i Svedberga a dávají před polovinou zápasu už svou pátou branku! Střílenou přihrávku od modré čáry tečoval Makarov, s jeho tečí si ještě Svedberg poradil, jenomže na následnou dorážku OSKARSE BARTULISE již nestačil. Asistence: Konstantin Makarov, Jonathon Blum.
    Oskars BARTULIS - 3:5

28:13
    Šance pro Salavat znovu vstřelit kontaktní branku. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jegor Jakovlev poté, co atakoval gólmana Svedberga.

28:47
    A pozor, domácí si zahrají velmi dlouhou přesilovou hru pět na tři! Dvě minuty za vražení dostal Alexander Kuzněcov.

29:20
    Lepistö z dobré pozice přestřelil bránu.

29:45
    Kotouč ve středním pásmu, domácí zatím nehrají příliš efektivně.

30:13
    Višněvskij vypálil od modré, Nalimov vyrazil před sebe a s pomocí obránců vše vyřešil.

30:13
    Grigorenka výborně u brankové čáry vychytal lapačkou pohotový Nalimov. Hosté hrají ve čtyřech a to nejhorší mají zřejmě za sebou.

30:47
    Admiral hraje v plném počtu. Hosté zvládli hodně dlouhé oslabení o dvou mužích a to je může prakticky jen posílit.

31:05
    Zmar Salavatu v této pasáží dokládá zakázané uvolnění, jehož se domácí dopustil při snaze o rychlou kombinaci.

31:55
    Další vyložená šance Admiralu. Sajustov nahodil puk na bránu, ten se odrazil do Svedberga na Lugina, který ovšem nedokázal kotouč zasáhnout a švédský gólman vzápětí zalehl puk. Ani Svedberg, podobně jako jeho předchůdce Sochackij, nepůsobí jistě.

32:23
    Nestěrov pálil po přechodu modré čáry do připraveného Nalimova.

32:38
    Další přesilová hra pro Salavat Julajev. Dvě minuty za hákování obdržel autor první branky zápasu Dmitrij Sajustov.

33:11
    Stoprocentní šanci spálil Lepistö. Ten zakončoval do protipohybu ležícího Nalimova, jehož ovšem zblízka nedokázal překonat!

33:40
    Co se nepovedlo Lepistömu, povedlo se jeho kolegovi z obrany ALEXANDERU LOGINOVOVI. Ten vypálil od modré čáry a jeho projektil zamířil mezi Nalimovovy betony. Pro obránce Salavatu se jednalo o zvlášť pikantní branku, protože ve Vladivostoku ještě minulou sezonu působil. Asistence: Igor Grigorenko, Linus Omark.
    Alexander LOGINOV - 4:5

35:18
    Nepřesnost v rozehrávce Vladivostoku, Kosmačjov byl příliš zbrklý, a kotouč doputoval na zakázané uvolnění.

35:23
    Omark pálil po vyhraném buly nejprve do obránce, poté dostal švédská šikula druhou příležitost a Nalimov měl co dělat se zákrokem.

35:57
    Zakázané uvolnění domácího týmu, který se žene za vyrovnáním za mohutné podpory vášnivých fanoušků.

36:30
    Atmosféře napomáhá rovněž plynulost hry, která se přelévá ze strany na stranu.

36:50
    Podšendjalov měl v mezikruží velmi dobrou příležitost, jenomže z dobré pozice přestřelil bránu.

38:05
    Prochorkin dostal dobrou přihrávku do jízdy, vjel do útočného pásma a při jeho zajížďce za bránu přelstil Nalimova, který vyjel z brány a spadl. Prochorkin vzápětí mohl nahrávat spoluhráčům do prázdné brány, jenomže jeho přihrávku nohou zblokoval Blum, který dnes hraje velký zápas.

39:00
    Začala se poslední minuta prostřední části.

39:04
    Hra byla přerušena poté, co Engqvist zůstal ležet na ledě po jednom ze zákroků. Rozhodčí vylučovat nebude.

39:40
    Bodrov trefil svou střelou od modré čáry jen bránícího hráče.

39:58
    Ještě jedno zakázané uvolnění ve druhé třetině po zakázaném uvolnění domácího týmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhá třetina utkání byla nefalšovanou reklamou na hokej. Tentokrát jsme viděli čtyři branky a další množství vyložených šancí. Salavatu se sice povedlo po druhé trefě Dmitrije Makarova ve 23. minutě vyrovnat, jenomže nerozhodný stav vydržel jen několik vteřin. Hosté se za chvíli dostali do dvoubrankového trháku, na který domácí zareagovali kontaktním gólem. V dnešním utkání je však možné všechno a proto si nenechte ujít třetí třetinu, která začne zhruba v 16:46.

40:01

40:42
    Domácí si vytvořili na úvod třetí třetiny mírný tlak, hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

41:22
    Alexandrov pálil okamžitě poté, co přejel modrou čáru, jeho pokus byl zblokován a Svedberg jen pokryl odražený kotouč od mantinelu.

41:51
    Lazarevův projektil od modré čáry byl zblokován.

42:20
    Tak to byl hodně nešetrný zákrok. Dmitrij Kosmačjov dohrál hodně nešetrně talentovaného Prochorkina, který dopadl obličejem na hrazení. Hodně bolestivý okamžik odnesl nejen Prochorkin, ale také Kosmačjov, jehož rozhodčí vyloučil na pět minut plus do konce utkání! Velká šance domácího týmu vyrovnat a vzápětí otočit stav zápasu.

42:41
    Jako první střílel v předlouhé přesilovce Kuzněcov, ale trefil jen bránícího hráče.

42:54
    Hostům se povedlo poprvé v oslabení vyhodit puk.

43:14
    Domácím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

43:40
    Fanoušci v Ufě začínají na svůj tým pískat, protože domácí se stále nedokážou udržet v pásmu.

44:14
    Makarovova přihrávka se odrazila na Voronina, který vyvezl kotouč do útočného pásma.

44:44
    Dlouho malátný výkon Salavatu Julajev v dlohé přesilovce je zapomenut. Grigorenko ještě zblízka bekhendem Nalimova nepřekonal, LINUS OMARK už se z následně dorážky nemýlil a domácí již potřetí v zápase vyrovnávají a ještě mají přes dvě minuty na to vstřelit další branku v přesilové hře. Asistence: Igor Grigorenko, Alexander Loginov.
    Linus OMARK - 5:5

45:50
    Přesilovková formace Salavatu je znovu nastěhovaná v útočném pásmu.

46:13
    Višněvskij zakončoval přesilovkovou kombinaci od modré čáry. Nalimov na kotouč moc dobře viděl a zasáhl.

46:55
    Trojlístek Grigorenko, Prochorkin a Omark zle zatápěl bránící čtveřici Vladivostoku, ale zdá se, že další gól v aktuální početní převaze nepřidá.

47:20
    Po dlouhém pětiminutovém oslabení hrají hosté v plném počtu. Během dlouhého oslabení inkasovali vyrovnávací branku.

48:20
    Domácí jsou i po skončení přesilovky aktivnější.

48:47
    Hosté se dostali do rychlého protiútoku, který zakončoval Voronin, z dobré pozice ovšem nenasměroval puk mezi tři tyče.

49:50
    Zdá se, že v této chvíli obě mužstva po zápase plném ofenzívy dávají pozor na zadní vrátka.

51:30
    Hraje se ve strhujícím tempu, snad posledních pět minut se nepřerušovalo.

52:07
    Až nyní byla přerušena hra z hodně kuriózního důvodu. Na ledě se totiž ocitl jeden z rozhodčích, který zřejmě inkasoval nepříjemný úder kotouče do tváře.

52:20
    Po dlouhé době musel zasahovat Svedberg. Na střelu Jonathona Bluma tentokrát viděl velmi dobře, a tak bez větších problémů střelu autora dvou branek v dnešním klání pokryl.

52:45
    Fisenkovu střelu zvedl na ochrannou síť jeho bývalý spoluhráč Lisin.

52:52
    Zakázané uvolnění Salavatu Julajev. Buly před Svedbergem.

53:13
    Opatrnost je již patrná z obou stran. Nalimov raději přerušil hru po lehkém nahození Grigorenka na jeho bránu ze středního pásma. Nikdo v tuto chvíli nechce riskovat.

53:22
    Lazarev vyslal z pravého kruhu jedovatou střelu, kterou Nalimov vyrazil před sebe. Následně se přes očividnou snahu útočník Ufy k zakončení nedostal.

53:41
    Velká nepříjemnost pro Salavat. Domácí budou hrát oslabení po krosčeku Alexandera Nestěrova. Pokud se nemýlím, tak hosté se dnes prosadili z početní převahy už třikrát.

54:01
    Domácí tak může těšit alespoň to, že na začátku oslabení kontrolují hru.

54:24
    Loginov vyhodil kotouč přes všechny čáry na Nalimova.

54:46
    A znovu se povedlo bez většího boje celku z Barškortostánu dostat puk z vlastního obranného pásma.

55:18
    I Chlystovovi se povedlo dostat puk do středního pásma.

55:41
    Domácí hrají v plném počtu.

55:48
    Deljuk napřáhl na modré čáře a vypálil, Nalimov ukryl puk v lapačce.

55:56
    Ofsajd Vladivostoku.

56:49
    Co tohle bylo? Taktickou bitvu, v níž šlo hlavně o to neinkasovat, domácí nezvládli. Zemčjonok vyhodil puk od vlastní brány po mantinelu do útočné třetiny. Bylo zřejmé, že ALEXANDER GORŠKOV se může dostat do samostatného brejku, a tak se pokusil Svedberg výjezdem z brány sebrat soupeři šanci. U kotouče byl ovšem první Gorškov, který dostal puk přes Svedberga a následně do prázdné brány zakončil. Asistence: Arťjom Zemčjonok, Konstantin Makarov.
    Alexander GORŠKOV - 5:6

58:00
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny jsou to domácí, kteří se musí pokusit o to již počtvrté dnes vyrovnat.

58:18
    Trenér Salavatu Julajev Ufa si vzal oddechový čas.

58:18
    Brána Ufy zůstává prázdná i po přerušení, domácí to zkouší v šesti!

58:37
    Hosté dostali puk do středního pásma.

58:50
    A znovu hráči Admiralu vyhodili puk do neutrální zóny.

59:21
    Přeci jen se povedlo domácím rozvinout přesilovkovou kombinaci. U jejího konce stál Loginov, jehož střelecký pokus zpoza levého kruhu Nalimov viděl a eliminoval.

59:30
    Nalimov neudržel rutinní střelu a před jeho bránou vznikla hustá skrumáž, z níž ovšem nikdo neudeřil. Následně Nalimov zakročil proti střele od modré čáry. To je drama, jak se patří.

Máme za sebou vzrušující závěr, který jen podtrhl zážitek z velmi zajímavého utkání, jemuž prakticky nic nechybělo. Ve třetí třetině se domácímu celku sice povedlo v pětiminutové přesilové hře po tvrdém zákroku Kosmačjova na Prochorkina vyrovnat, ovšem cenné tři body si z Ufy odvezou hosté. V 57. minutě rozhodl kuriózním gólem Alexander Gorškov. Hokejisté Ufy prohráli teprve druhý z posledních jedenácti duelů, naproti tomu hráči Vladivostoku vyhráli podruhé z posledních osmi partií. Dnes si výhru zasloužili, protože v divokém zápase ani jednou neprohrávali.

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:30:48)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 9. Dmitrij Makarov (Višněvskij, Hartikainen), 17. Nestěrov (Prochorkin, Lazarev), 23. Dmitrij Makarov (Hartikainen), 34. Loginov (Grigorenko, Omark), 45. Omark (Grigorenko, Loginov) – 5. Sajustov (Zemčjonok, Alexandrov), 10. Blum (Sajustov, Bergfors), 11. Konstantin Makarov (Kuzněcov), 23. Blum (Podšendjalov), 28. Bartulis (Konstantin Makarov, Blum), 57. Gorškov (Zemčjonok, Konstantin Makarov)

Salavat Julajev Ufa: Sochackij (23.Svedberg) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Bodrov, Arzamastcev, Metljuk, Derljuk, Culygin – Engqvist, Omark, Grigorenko – Lisin, Dmitrij Makarov, Hartikainen – Lazarev, Vorobjov, Nesterov – Černov, Prochorkin, Chlystov.

Rozhodčí: Boman, Vasiljev – Matjuša, Nesterov