Winnipeg – Minnesota 5:4 (kon.) | NY Rangers – Calgary 4:1 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:3 (kon.)
New York Rangers
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Calgary Flames
Pondělí 26.10.2015, 00:00 • Madison Square Garden, New York (kapacita 18006 míst) • NHL

New York Rangers dnes porazili Calgary Flames 4:1 a dostali se díky této výhře do čela Metropolitní divize. Hosté vstoupili do utkání lépe a zásluhou Hudlera dlouho vedli, Rangers ale ve druhé části dvěma góly otočili stav a ve třetí třetině už si vedení pohlídali. Domácí favorit zápasu uštědřil Plamenům zejména lekci z produktivity. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za přízeň. (02:40:35)

58:04
    Se zblokovanou střelou Kreidera si Ortio poradil. Poslední dvě minuty třetí třetiny, a velice pravděpodobně i celého zápasu.

56:08
    Šmíd obětoval zablokoval střelu Stolla, Rangers mají v posledních minutách více ze hry. Hosté už asi šetří síly na zítřejší zápas na ledě Islanders.

54:32
    Skvělý zákrok domácího brankáře proti Backlundovi, kterému předložil puk do výborné pozice Michael Frolík.

53:40
    Ortio si připisuje první zákrok po střele McDonagha.

52:01
    Hillera v bráně Calgary nahrazuje Joni Ortio! Na ledě tak nyní budeme sledovat dva brankáře z Finska.

51:34
    Hosté se snaží se zápasem ještě něco udělat, domácí ale nyní mohou hrát v klidu s náskokem tří branek.
    Derick BRASSARD - 4:1

50:26
    Rangers právě vstřelili branku!
    Neuvěřitelná produktivita domácího týmu! DERRICK BRASSARD si vybruslil z rohu hřiště a přesnou střelou propálil Jonase Hillera. Rangers vedou už o tři branky.
    Asistence: Jesper Fast, Ryan McDonagh.

49:55
    Čtvrtá lajna Calgary si teď vypracovala tlak, ale k vážnější šanci to nevedlo.
    Kevin KLEIN - 3:1

48:38
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Z první vážné příležitosti ve třetí třetině Rangers vytěžili třetí gól, Hiller nejprve vychytal velkou šanci Etema z dorážky, puku se ale poté zmocnil KEVIN KLEIN a prostřelil ležícího Hillera.
    Asistence:

47:54
    Nebezpečná střela Hayese skončila na betonu Hillera, který přerušuje hru.

47:19
    Po další akci aktivního Gaudreaua pálil tvrdě Derek Grant, Raanta ale zasahovat nemusel.

46:10
    Hra se nyní vyrovnala a oba týmy mají velké problémy si vytvořit střeleckou příležitost.

45:27
    Akci domácích přerušil ofsajd.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 33. Lindberg (Hayes, Staal), 37. Girardi, 49. Klein, 51. Brassard (Fast, McDonagh) – 4. Hudler (Gaudreau, Monahan)

New York Rangers: Raanta (Lundqvist) – McDonagh, Klein – Yandle, Girardi – Staal, Boyle – Nash, Stepan, Zuccarello – Kreider, Brassard, Fast – Lindberg, Hayes, Miller – Etem, Moore, Stoll. Trenér: Alain Vigneault.
    Calgary Flames: Hiller (53. Ortio) – Giordano, Wideman – Russell, Engelland – Šmíd, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Hudler – Colborne, Backlund, Frolík – Bennett, Grant, Jooris – Bollig, Stajan, Jones. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Pollock, Lewis – Heyer, MacPherson