Třinec – K. Vary 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.)
Plzeň – Pardubice 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:0 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 30.10.2015, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 15. kolo

48:27
    Tomáš Malec fauloval Patrika Zdráhala, který ale následně značně zdramatizoval zákrok. Rozhodčí tak kromě nedovoleného bránění brněnského obránce potrestal také filmování mladého vítkovického útočníka. Bude se hrát čtyři na čtyři.

43:08
    Balán dostal osobní trest do konce utkání za vysokou hůl poté, co se mu nelíbil dvouminutový osobní trest za vysokou hůl. Kometu čeká přesilovka o dvou mužích.

41:18
    Přesilová hra pro Vítkovice. Dvě minuty za sekání obdržel Vojtěch Němec.

29:54
    Domácí se můžou vrátit do klidnějšího dvoubrankového vedení. Po vyloučení Davida Šticha za krosček si zahrají dvouminutovou přesilovou hru.

22:57
    Hráčem, který fauloval pronikajícího Koloucha, byl Tomáš Kaberle. Ten taky zamířil na dvě minuty za sekání na trestnou lavici.

21:48
    Vítkovice si dlouho v pěti nezahrály. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Petr Strapáč.

21:27
    Hosté hrají v plném počtu.

19:27
    Kometa si nicméně zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel Karol Sloboda.

11:54
    Domácí jsou nahecovaní po první brance a nyní mohou své vedení navýšit. David Štich udeřil holí do tváře Leoše Čermáka, za což dostal dvouminutový trest.

03:24
    Domácí špatně vystřídali a chvíli hráli v šesti. Rozhodčí přerušil hru a udělil střídačce Komety dvouminutový trest. Ten odsedí Petr Mrázek. Vítkovice si zahrají první přesilovku zápasu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 9. Káňa (Hruška, Kuboš), 15. Vondráček (Mrázek, H.Zohorna) – 29. Szturc (Strapáč, Pastor), 44. Kucsera (Pastor, Kolouch), 58. Burger

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Dujsík – Káňa, Hruška, Němec – Mrázek, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Svoboda – Raška, Dočekal, R. Zohorna.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger (C), Balán, Zdráhal – Gřeš, Hlinka, Káňa.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Kis, Lučan

Diváci: 7700 (vyprodáno)