Zlín – Opava 18:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 11:1 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
Jihlava – Letňany 5:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:3 (kon.) | Olomouc – Vsetín 4:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 4:3 (kon.) | Havířov – Poruba 4:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 2:3 (po pr.)
Kometa Brno – Liberec 0:0 (odl.)
AZ Havířov
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC RT TORAX Poruba
Pátek 30.10.2015, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • Extraliga staršího dorostu • 17. kolo

Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (20:18:28)

Zápas tedy nakonec končí podle předpokladů vítězstvím Havířova, které měl od začátku druhé třetiny ve své moci.

59:11
    Havířov právě vstřelil branku!
    DOMINIK PAWLICZEK ujel hostující obraně a pohodově puk zasunul do prázdné klece.
    Asistence: Patrik Raček.

58:52
    Porubští to zkouší v šesti.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

57:29
    Cihlář se jako další havířovský hráč ocitl sám s pukem před brankou, ale ani on nepochodil. To ale domácím příliš nevadí, důležitý je pro ně dvoubrankový náskok.

56:50
    Zíková nahazovala kotouč na branku, puk dráhu letu několikrát změnil, ale brankář Bayer si s ní v poklidu poradil.

55:51
    Aulehla ujel s pukem sám na branku, ale jeho střela švihem mířila pouze do výstroje připraveného Bayera!

55:19

55:10
    Sonnek nyní musel vytáhnout těžký zákrok, aby jeho tým v oslabení neinkasoval! I následné dorážky ztroskotaly na vyjetém brankáři AZetu. Chvíle domácího brankáře.

53:19
    Tadeáš Aulehla (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:36

51:50
    Havířovští drží útočné pásmo a kombinují s koncovkou do brány. Bayer musel několikrát vytáhnout těžký zákrok, aby znovu nekapituloval.

51:16
    Dobrá zpráva – Anna Zíková je zpět na ledě, je tedy zcela v pořádku.

50:36
    Martin Prokeš (POM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

50:26
    Domácí pokračují v tlaku a aktivní střelbě, prozatím třetí třetinu kromě jednoho momentu herně kontrolují.

50:04
    Raček dostal v situaci 2 na 1 přesnou přihrávku na střelu z první ale nedokázal zamířit přesně mezi tři tyče!

47:34
    Další útočnou akci hostí kazí ofsajd.

47:03
    Aulehla inkasoval tvrdý střet s protihráčem a odjíždí na střídačku otřesen.

45:56
    Domácí se snaží po inkasované brance co nejvíce držet puk a zatím se jim to daří. Tímto způsobem chtějí otupit tlak soupeře, zatím to jsou však spíše oni, kteří útočí.

41:35
    Poruba právě vstřelila branku! ARNOŠT PLACHÝ protrhává střelecké mlčení svého týmu a po zmatcích v brankovišti Havířova dotlačuje puk až do branky!
    Asistence: Vojtěch Střondala, Přemysl Bijota.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:41.

Druhá třetina už změnu stavu přinesla a daleko příznivěji v tomto ohledu hovoří pro domácí AZ. Ten se prosadil hned třikrát, a tak zatím potvrzuje svou roli favorita. Přinese třetí třetina dramatický obrat? Na to si počkejme.

40:00

38:58
    Adam Strakoš (HAV) vyloučen na dvě minuty za hákování.

38:32
    DAVID CHUJAC zařizuje pro domácí tříbrankové vedení po poměrně nenápadné střele od modré čáry. Těžko říct, zda-li brankář Bayer viděl nebo ne, každopádně kotouč prošel za jeho záda.
    Asistence: Dominik Cihlář.

38:28
    Bayer musel dávat pozor po bleskové ráně ihned po buly.

37:13

36:13
    Anna Zíková, historicky první ženská hráčka v extralize staršího dorostu, inkasovala tvrdou ránu pukem do nohy a z ledu se zvedá za pomoci svých spoluhráčů. Doufejme, že to nebude nic vážného.

35:13
    Oskar Rzekanowski (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení.

34:37
    Raček prověřil svou střelou brankářské schopnosti Bayera.

33:33

32:56
    Domácím se nedaří obsadit útočné pásmo, a tak prozatím kombinují spíše pouze ve vlastní třetině.

31:33
    Vladimír Dobeš (POM) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

31:23
    Pecka se málem dostal do další šance, když si jako volný hráč sjížděl před branku pro přihrávku, ta se k němu ale dostala v hodně divokém stylu, a tak nebyl havířovský útočník schopný zakončit.

29:16
    Pecka se dostal do šance, když poměrně jednoduše projel kolem obránce hostů, jeho střela však Bayera příliš neohrozila.

27:27
    Po jedné střele hostujícího celku zvoní tyč!

26:00
    Brankář Václav Sonnek (HAV) inkasuje dvě minuty za zdržování hry, trest za něj odpykává Tadeáš Aulehla.

25:02
    Neposedný kotouč byl v dráze letu možná několikrát tečovaný, každopádně autorem druhé branky domácích se stává PAVEL LENOMAR. Po jeho dotyku puk nakonec po zmatcích před brankou propadl až za záda brankáře Bayera.
    Asistence: Dominik Pawliczek, Oskar Rzekanowski.

24:10
    Střondala pálil těžký projektil, ale bohužel pro něj zasáhl pouze výstroj obránce stojícího těsně před ním.

21:58
    LUKÁŠ PETERKA přetrhl dlouhou pauzu bez branky a diváci si užívají první branky zápasu. Havířovský útočník jí dosáhl po velkém důrazu před brankovištěm, kdy svou střelu dorážel tak dlouho, dokud puk nepropasíroval až za brankáře Bayera.
    Asistence: Dominik Pecka.

21:51
    Po sérii nepřesností se píská icing a hra se přesouvá před Bayera.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.

První třetina úvodní branku nepřinesla, ačkoliv se jednalo o pohledný hokej se spoustou šancí a hokejových šancí. Tempo zápasu je velmi vysoké, tak uvidíme, jestli takto vydrží i ve druhé třetině.

20:00

19:54
    Peterka v závěru první třetiny spálil obrovskou šanci! Ze vzdálenosti zhruba dvou metrů pálil zcela sám na brankáře Bayera, a i když kotouč jeho výstrojí nakonec prošel, skončil až za brankou.

17:28
    Sonnek opět přerušuje hru před dotírajícími útočníky Poruby.

16:13
    Domácí nyní ujížděli ve dvou hráčích na branku, první jmenovitec pálil, druhý stihl dorazit, každopádně Bayer se po brankovišti rozplácl a nedopustil inkasovanou branku.

15:42

15:38
    Hra se nyní přesouvá dokonce před Sonnka, který při svém zákroku hru nechal raději přerušit.

14:54
    Domácím se však nedaří v přesilové hře vymyslet nějakou smysluplnou kombinace, spíše se jedná o nahodilé přihrávky, které hráči Poruby v poklidu brání.

13:42
    Daniel Timura (POR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

12:24
    Vospálek už opět kroužil mezi kruhy před brankou, tentokrát jej však během střeleckého momentu dokázali včas zpacifikovat obránci Havířova.

11:53
    Hra se malinko uklidňuje a trpělivě čekáme na další šanci.

09:26
    Vospálek se nyní dostal do šance tak trochu jako slepý k houslím, ale po odrazu puku od jeho brusle je s podivem, že se za brankou Havířova nerozsvítilo červené světlo. Brankář Sonnek už šel do pokleku ale kotouč mu prošel výstrojí, přesto nakonec skončil mimo tři tyče!

08:02
    Aulehla se šikovně obtočil s pukem kolem branky a nechybělo moc, aby zamířil až za brankovou čáru. Brankář Bayer teď neměl dvakrát největší přehled o hře.

07:40
    Plachý do zkusil od modré čáry, ale Sonnek jeho ránu viděl a neměl s ní nejmenší problém.

06:36
    Porubští nyní sice drží kotouč, ale marně se s ním snaží probít přes zhuštěné střední pásmo. Domácí navíc rychle napadají.

05:22
    Nyní však Sonnkovi střela od modré nadělala celkem problémy, brankář AZetu nevěděl, zda-li mu kotouč z výstroje nevypadl, nakonec jej však v sobě udržel.

04:08
    A i Prepslova rána v brance neskončí díky vystrčenému betonu havířovského brankáře. Tentokrát se však jednalo o střelu z poměrně velké dálky.

03:51
    Klímova střela končí na betonu brankáře Sonnka.

03:10
    Nyní zase útočí spíše domácí hráči, každopádně hra se přelévá z jedné strany na druhou a hraje se velmi pohledný hokej.

01:48
    Tak i na druhé straně vidíme brzkou šanci, Raček se dostal s kotoučem mezi kruhy a nebezpečnou střelou oprášil výstroj brankáře Bayera.

00:50
    Hosté hrozí hned z další střely, tentokrát už musel zasahovat i brankář Sonnek.

00:36
    Irgl se hned při úvodní akci dostal do obrovské šance, ale přihrávku zpoza branky těsně před brankovištěm do sítě soupeře uklidit nedokázal.

00:01

AZ Havířov: Sonnek (Matoušek) – Ševěček, Szturc, Frojda, Chujac, Aulehla, Srníček, Zíková, Mrowiec – Strakoš, Pawliczek, Pecka, Lenomar, Juhász, Piš, Rzekanowski, Raček, Peterka, Cihlář

HC RT TORAX Poruba: Bayer (Škoda) – Prokeš, Skokan, Bijota, Balcárek, Dobeš, Prepsl – Havránek, Plachý, Vondál, Střondala, Holub, Malát, Stach, Klíma, Timura, Žídek, Irgl, Vospálek, Dang, Krupa

Rozhodčí: Trombík – Ganger, Mikler.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Motloch

Branky a nahrávky: 22. Peterka (Pecka), 26. Lenomar (Pawliczek, Rzekanowski), 39. Chujac (Cihlář), 60. Pawliczek (Raček) – 42. Plachý (Střondala, Bijota)

Rozhodčí: Trombík – Ganger, Mikler