NY Islanders – Carolina 2:3 (po pr.) | Philadelphia – New Jersey 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.)
Tampa – Colorado 1:2 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:1 (kon.)
Dallas – Vancouver 4:3 (po pr.) | Edmonton – Montreal 4:3 (kon.)
Winnipeg Jets
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 30.10.2015, 01:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Československá stopa v utkání:
    Marián Hossa (CHI) 0+0, 8 střel, čas na ledě 18:14 (04:07:05)

1. Michael Hutchinson (WPG) 46 zákroků, 1 gól, 97,8%
    2. Mark Stuart (WPG) 0+0
    3. Bryan Little (WPG) 0+2

Mohli jsme společně sledovat utkání mezi domácími Winnipwg Jets a Chicago Blackhawks. Do vedení se nejdříve dostali hosté, když se v přesilovce prosadil Patrick Kane. Vyrovnání přišlo o sedm minut později, když vyrovnal Blake Wheeler. Skóre se pak měnilo v každé třetině po jedné brance, nejprve ve druhé, když do vedení poslal domácí Andrew Ladd a poté ve třetí, když na 3:1 zvyšoval Mark Scheifele.

59:52
    Hutchinson přidržel puk u své tyčky a přerušuje tak hru.

59:44
    Zakázané uvolnění Jets, ale troufám si říct, že o rozdělení bodů je dnes již rozhodnuto.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:31
    Ofsajd hostů.

59:23
    Dva hráči Jets teď minuli z těžkých pozic prázdnou branku, puk opět na hokejkách hostů.

58:30
    Hutchinson opět podržel Jets, ale kotouč stále na holích Blackhawks.

58:05
    A znovu Hutchinson proti střele Kanea z mezikruží.

57:54
    Fantastický přesun proti Dalymu předvedl Hutchinson a zastavil tak puk v cestě do brány!

57:36
    Boj o puk v pravém rohu kluziště.

57:12
    Hosté se dostali nepřesnou přihrávkou sami z pásma.

56:20
    Andrew Ladd ve veliké příležitosti netrefil prázdnou branku!

55:50
    Ladd se snažil dojet vyhození z obranné třetiny, ale neuspěšně kotouč na holích hostí.

55:28
    Ze souboje o kotouč v zadního hrazení vycházejí vítězně hráči Blackhawks a zakládají útočnou akci.

55:20
    Kotouč mimo hru, vhazování v obranném pásmu Chicaga.

54:36
    Panarinuv pokus byl zablokován, ale ani útočné snahy domácích nikam nevedli.

54:00
    Enstrom bojuje o kotouč u hrazení v obranném pásmu.

53:24
    Crawford pro jistotu přerušuje hru.

52:51
    van Riemsdyk rozehrává akci hostujícího celku.

52:16
    Domácí teď pěkně zavařili v útočném pásmu, ale Crawford odolává.

51:30
    Hráči Winnipegu v poklidu rozehrávají, na rozdíl od Chicagských nikam nespěchají.

51:14
    Hra je znovu přerušena – ofsajd hostí.

50:29
    Vstřelený gól jakoby nakopl Winnipeg a Crawford měl plné ruce práce při šanci Littlela.

49:55
    Utkání se začíná přiostřovat, Hutchinson raději podržel kotouč.
    Mark SCHEIFELE - 3:1

48:04
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Ehlers výborně dojel vyhozený kotouč, otočil se s ním, našel MARKA SCHEIFELEHO a ten si již věděl rady a střelou na bližší tyč překonává Crawforda. Asistence: Nikolaj Ehlers, Tyler Myers.

47:01
    Burmistrov protáhl Crawforda, který vytáhl zákrok ramenem.

46:40
    Jets se dostali do útočného pásma, ale musí se rychle vracet.

46:15
    Hutchinson přerušuje.

46:00
    Domácí se dostávají do středního pásma a mohou vystřídat.

45:23
    Další ofsajd hostů

44:52
    Hutchisons zasahuje proti střele pravého kruhu.

44:11
    Ofsajd Chicaga

43:38
    Chicago jasně lepší v dosavadním průběhu třetí třetiny.

42:55
    Domácí hráč pouze nahazuje do pásma a jde střídat.

41:18

41:15
    Až teď se ve velké šanci objevil Hossa, ale minul!

41:10
    A stále nic zajimavého v této přesilové hře.

40:35
    Je za námi více než půl minuty a hosté se ve své přesilovce ani neohřáli v útočném pásmu.

40:11
    Domácí se rychle osvobozují.

40:01

Skončila nám druhá perioda tohoto souboje, která nám přinesla jednu jedinou branku, a to v šestadvacáté minutě, když se z dorážky prosadil Andrew Ladd. Tato třetina přinesla několik šancí, z nichž tu největší měl pravděpodobně Marian Hossa, ale ten nedokázal překonat v samostatném úniku Hutchinsona.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57
    Toews se vehementně snanžil dostat puk za brankovou čáru, což se mu nepovedlo, ale může být rád, že nesedí na trestné lavici.

39:55
    Patrick Kane nastřelil tyč domácí brány!

39:42
    Chicago si zahraje další přesilovku, dvě minuty za podražení dostává Jacob Trouba.

38:50
    Puk na střídačce domácích, buly ve středním pásmu.

38:38
    Icing v podání Winnipegu, diváci však mají jiný názor.

38:20
    Přihrávka rukou v podání hostí, buly ve středním pásmu.

38:11
    Puk mimo hřiště, vhazování v pásmu Jets.

37:45
    Chicago stále v útočném pásmu.

37:26
    Winnipeg se osvobozuje z krátkého tlaku hostí.

36:42
    Corey Crawford zasáhl proti střele z kruhu a u puku hosté.

36:24
    Ofsajd hostujícího celku.

36:13
    Puk ve středím pásmu, na hokejkách Chicaga.

35:38
    Domácím se hnali do situace 3 na 1, ale bekhendovou kličku jednoho z nich vystihl Crawford!

35:13
    Hosté zamykají domácí v jejich pásmu.

34:40
    Blíží se nám závěrečná pětiminutovka, Jets zatím až na pár okamžiků pečlivě brání.

33:54
    Nádhernou pasáž hry jsme teď mohli sledovat, to vše vyvrcholilo šancí Perreauluta, jehož vychytal Crawford.

32:48
    Marian Hossa se hnal sám na Hutchinsona, ale domácí brankář hostujícího kanonýra vychytal!

32:40
    Hjalmarsson rozehrává.

32:02
    Kero se pokoušel o střelu z poza obránce, ale Hutchinson připraven.

31:37
    Další velká šance Patricka Kanea, ale skvělý Hutchinson na místě!

31:25
    Kane přestřelil ve velké šanci branku domácích.

30:43
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale za delší část provazu v tuto chvíli tahá Chicago.

30:00
    Přesně v polovině utkání se kotouč povaloval v brankovišti Blackhawks, ale nikomu z domácích se nepodařilo dostat jej za Crawforda.

29:38
    Signalizovaný ofsajd, Jets nemohou napadat.

29:20
    Chicago obléhá branku Jets podobně, jako Švédové Brno v roce 1645.

28:54
    Garbuttovu střelu domácí gólman vyráží a vzápětí příkrývá, vhazování po pravicic Hutchinsona.

28:03
    Trma vrma se teď strhla pře brankou domácích, Hossa a Toews doráželi na puk, který se povaloval okolo Hutchinsona, ale naštěstí pro domácí se podařilo Enstromovi přikopnout puk pod domácího brankáře!

27:12
    Desjardins se hnal na jediného obránce, ale Hutchinson si poradil a vyráží kotouč!

26:52
    Crawford přerušuje hru.
    Andrew LADD - 2:1

25:09
    Crawford si musel připadat jako na střelnici, připsal si 5 zákroků, ale na šestý neměl nárok. Bryan Little se dostal ke střele z levého křídla a kotouč se od Crawforda odrazil přímo na hůl ANDREWA LADDA, který jej poslal za záda brankáře hostí. Asistence Bryan Little, Mathieu Perreault .

24:40
    Hjalmarsson nedokázal vyhodit.

24:13
    Hosté se osvobozují.

24:03
    Toews dostává dvě minuty za držení protihráče.

23:37
    Hutchinson nevěděl kde je kotouč, naštěstí pro něj nemířil do branky.

22:49
    Výborný zákrok Crawforda, který podržel Chicago svým pravým betonem!

22:35
    Puk u branky domácích, ale ti se rychle dostavají z pásma.

22:21
    Ofsajd Blackhawks.

21:51
    Crawford zasahuje proti střele od pravého mantinelu.

21:37
    Zakázané uvolnění hostí.

21:16
    Wheeler se nedostal v dobré pozici ke střele.

20:15
    Winnipeg začal další třetinu útočně a drží Chicago v pásmu.

20:01

Je za námi první třetina souboje mezi domácím Winnipegem a hostujícím Chicagem. První třetina nám přinesla dvě branky. Tu první vsítil hned ve druhé minutě hostující Patrick Kane, když procedil kotouč mezi betony Hutchinsona. Druhá branka přišla krátce před polovinou třetiny a jejím autorem je domácí Blake Wheeler, který poslal kotouč po vhazování k pravé tyčce branky Crawforda.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:49
    Puk na střídačce domácích.

19:00
    Poslední minuta utkání právě začala. Hosté v plním počtu.

18:28
    Velice nepřesná je přesilová hra domácích, při které mohli jít do vedení hosté, ale Hossa Hutchinsona nepřekonal.

17:43
    Puk u Hutchinsona.

17:11
    Winnipeg se rozhodl pro přesilovkový zámek, ale Chicago se osvobozuje

17:04
    Dvě minuty za podražení dostává Ryan Garbutt.

16:35
    Hjalmarsson nahazuje do pásma a jde střídat.

13:25
    Crawford výborně zakračil proti střele od modré čáry a přerušuje hru.

13:05
    Hutchinson přerušuje hru. Vhazování po jeho levici.

12:47
    Kane vyváží kotouč z obranného pásma a jeho počínání je doprovázeno bučením ze strany publika.

12:21
    Burmistrov se hnal na jediného obránce, ale jeho střelu Crawford vyrazil.

12:01
    A jejich protiútok je zastaven ofsajdem.

12:00
    Chicago míří do protiútoku.

11:43
    Winnipeg začíná od vlastní brány.

11:19
    Hostí se osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění.

10:39
    Oba týmy v plném počtu, o puk se bojuje u střídačky hostů.

10:15
    Kane kroužil s pukem v útočném pásmu, ale nic nevymyslel.

09:40
    Panorinova střela minula branku domácích.

09:18
    Laddovu střelu Crawford vyráží do rohu.

09:03
    Hutchinson přerušuje hru, hra ve čtyřech zjevně svědčí více Chicagu.

08:32
    A máme tu další vyloučení, dvě minuty za vysokou hůl dostává hostující kapitán, Jonathan Toews.

08:25
    Dvě minuty za podražení pro domácího Jacoba Troubu
    Blake WHEELER - 1:1

08:12
    A máme vyrovnáno! Ihned po buly se k puku dostal BLAKE WHEELER a střelou přes několik hráčů se mu povedlo prostřelil Crawforda k pravé tyči! Asistence: Bryan Little.