Trenčín – Piešťany 2:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 3:4 (0:1 po s.n.) | Žilina – Nitra 3:4 (kon.)
Skalica – Košice 1:0 (kon.) | Poprad – Martin 4:0 (kon.)
MsHK Žilina
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
HK Nitra
sk Neděle 01.11.2015, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 18.kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hráči MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hokejistov HK Nitra. Úvodné buly zápasu je v pláne o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v priebežnej ligovej tabuľke 9. miesto so ziskom 22 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci podľahli na domácom ľade Banskej Bystrici 2:3 po predĺžení. O góly tímu spod Dubňa sa postarali Václav Stupka a Milan Drevenák. Najproduktívnejším hráčom tímu je i naďalej Róbert Huna, ktorý však v posledných zápasoch nebodoval.

Nitre patrí v priebežnej ligovej tabuľke štvrté miesto so ziskom 31 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí Nitrania porazili na domácom ľade Skalicu vysoko 7:1. O góly Nitry sa postarali Milam, Laliberté, Ručkay, Kutálek, Podhradský, Ordzovenský a znovu Henrich Ručkay. Najproduktívnejším hráčom tímu je Juraj Štefanka, ktorý doposiaľ nazbieral 15 kanadských bodov.

Zápas sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:43
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Brejčák za hákovanie.

01:00
    Nitra okamžite v nápore, pálil Stümpel, Tomek bol pozorný.

01:27
    Nápor hostí pokračuje, domáca obrana však získava puk a posiela ho až za bránku Nitry.

01:55
    Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (Cibuľa) -Bajaník, Brejčák, Makovský, Novotný, Grman (A), Kurali, Niník – Huna Ri., Huna Ró., Drevenák (K) – Konečný, Valášek, Stupka – Lipovský, Ježek, Švec – Rogoň, Rehák, Schroner.

HK Nitra: Valent (Trenčan) – Kuzma, Milam, Podhradský, Ordzovenský, Novák, Mezei, Pupák – Laliberté, Slovák, Stloukal – Kutálek, Stümpel, Ručkay H., Macík, Štefanka, Bajtek – Buček, Bene, Piačka.

02:43
    Domáci v plnom počte.

03:11
    Nuž, úvodné technické problémy s internetovým pripojením snáď pominuli a my sa môžeme naplno venovať dnešnému zápasu.

03:33
    Hostia majú za sebou presilovú hru, v ktorej si síce vytvorili tlak, ale vážnejšie Tomeka neohrozili.

03:49
    Druhý útok Vlkov si vytvoril tlak pred Valentom, obrana hostí výborne zapracovala a drží puk za svojou bránou, oba tímy striedajú.

04:29
    Vhadzuje sa po pravej ruke Michala Valenta, ten si takmer ihneď po vhadzovaní pripisuje úspešný zákrok. Nasleduje ďalšie buly.

05:00
    Dnešný zápas sprevádza fantastická atmosféra, o ktorú sa starajú ako domáci fanúšikovia, tak fans hostí.

05:08
    Žilina dala gól!
    Domáci sa ujímajú vedenia, signalizovaný trest hostí sa ruší. V skrumáži pred Michalom Valentom sa najlepšie zorientoval ALEŠ JEŽEK a poslal puk do siete. Bez asistencie.
    05:08 JEŽEK - 1:0

05:57
    Hostia sa po inkasovanom góle snažia stoj čo stoj vyrovnať, domáci však pozorne bránia stredné pásmo.

06:11
    Pekná strela Samuela Bučeka z pravého kruhu, tú však Tomek vyriešil. Následne sa Matej Bene pustil do žilinských obrancov, ale bolo mu rázne vysvetlené, že to nebol dobrý nápad.

06:41
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Mário Kurali za podrazenie.

06:49
    Nitra dala gól!
    Krásny presilovkový kolotoč hostí končí famóznym gólom DAVIDA LALIBERTÉHO, ktorý z prvej pálil nechytateľne do pravého horného rohu Tomekovej bránky. Asistencia: Marek Slovák.
    06:49 LALIBERTÉ - 1:1

07:12
    V Žiline teda vidíme od úvodných minút rušný hokej a čo je dôležité – s fantastickou diváckou kulisou.

07:42
    Tlak Nitry pokračuje, pred Tomekom je rušno, no jeden z hráčov hostí stál v bránkovisku a tak je hra prerušená.

08:15
    Aktívny je dnes najmä tretí útok Žiliny vedený Alešom Ježekom, ostatní zatiaľ dosť zaostávajú.

08:15
    V Žiline sa dlho nehrá, zdá sa, že ide o nejaký technický problém, telefonuje videorozhodca.

08:15
    V hre sa bude pokračovať v strednom pásme, v Žiline sa pokazila informačná kocka.

08:50
    Krásna strela Mateja Valáška z pravého kruhu, Valent však bol na svojom mieste.

09:11
    Do šance sa dostal obranca Peter Podhradský, ktorý pálil z kruhov, Tomek puk vyrazil pred seba a domáca obrana ho stihla upratať.

09:27
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Peter Podhradský za držanie.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav je nerozhodný 1:1.

10:37
    Počas prvej minúty presilovej hry domáci nič vážne nevymysleli, hostia sa oslobodzujú.

11:07
    Vlci sú síce v pásme, ale nie v tlaku, o puk sa bojuje pri mantineli.

11:27
    Hostia v plnom počte.

11:38
    Do úniku sa dostal Tibor Kutálek, ktorého však tiesnili dvaja obrancovia Žiliny, švihom poslal puk nad bránku Tomáša Tomeka.

12:07
    Hra pokračuje v rýchlom tempe, miestny hlásateľ poctivo oznamuje aktuálny čas. Nuž, bez informačnej kocky sa aj prenos píše akosi komplikovanejšie.

12:32
    Žilinčania držia puk za svojou bránkou a striedajú, hostia z Nitry však vysoko napádajú a domácim tým robia veľké problémy.

13:19
    Hra sa sťahuje po dlhšom čase pred Michala Valenta, vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

13:58
    Vlci sa snažili vpredu niečo vymyslieť, ale Nitra hrá v obrane zatiaľ naozaj výborne a dokopy nič domácim nedovolila.

14:18
    Nitra pokračuje v tlaku, no domáci sa napokon oslobodzujú a oba tímy striedajú počas hry.

15:24
    Vylúčenie Žiliny, 2 minúty dostáva Milan Drevenák za hákovanie.

16:01
    Nitra pokračuje v tlaku, ale do úniku sa snažila prebiť bratská dvojica Hunovcov, Richard bol však za útočnou modrou čiarou odzbrojený.

16:27
    Puk končí v lapačke Tomáša Tomeka, ktorý dobre čítal hru a radšej čierne čudo skryl a podržal.

17:02
    Nitra pokračuje v tlaku v útočnom pásme, dve strely od modrej čiary veru poriadne zaduneli na mantineli za Tomášom Tomekom.

17:24

18:02
    Vhadzuje sa v strednom pásme, do konca prvej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

18:42
    Emil Švec sa parádne preštrikoval cez obranu hostí, na prihrávku mal voľného Lipovského, no volil strelu švihom, ktorá tesne minula bránku Michala Valenta.

19:21
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Daniel Brejčák za hákovanie.

19:40
    Parádna bomba Milama od modrej čiary, Tomek predviedol skvelý zákrok ľavým betónom.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1. O gól Žiliny sa postaral v 6. minúte Aleš Ježek, no už o minútu neskôr vyrovnal v presilovej hre hosťujúci David Laliberté. Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodný buly druhej tretiny v prospech Žiliny, k puku sa však následne dostávajú hostia z Nitry.

20:39
    Stupka sa spoločne s Ježkom hnal do útoku, no bol odzbrojený, počet hráčov na ľadovej ploche sa vyrovná.

20:55
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Peter Ordzovenský za podrazenie.

21:21

21:55
    Žilina v tlaku v útočnom pásme, ale po chybe obrany sa Vlci sami vyhnali do stredného pásma.

22:22
    Nuž ale Žilinčania nakoniec presilovú hru využívajú, pretože RÓBERT HUNA sa dostal do úniku po ľavej strane, pozrel sa na pohyb Valenta a zavesil puk do ľavého horného rohu bránky. Asistencie: Rastislav Konečný, Dávid Bajaník.
    22:22 Huna RÓBERT - 2:1

22:58
    Vlci pokračujú v nápore i po skončená presilovej hry.

23:24
    Hra je prerušená pre prihrávku rukou, vhadzuje sa v strednom pásme.

23:37
    Páni a dámy, toto bola akcia. Jozef Stümpel neskutočnou prihrávkou našiel HENRICHA RUČKAYA, ktorý sa natlačil pred Tomeka, následne vystrihol parádny blafáčik a je to 2:2. Asistencia: Jozef Stümpel.
    23:37 Ručkay HENRICH - 2:2

24:22
    V Žiline dnes skutočne vidíme pekný hokej, umocnený výborným a zatiaľ i korektným povzbudzovaním oboch fanklubov.

25:01
    Domáca Žilina však v druhej tretine oveľa viac vystrkuje rožky než v tretine prvej, Valent musí byť stále v strehu.

25:46
    Stümpel na ľade zakombinoval s mladým Samuelom Bučekom, následne ho však trafil len do korčulí.

26:18
    Po ľavej strane vletel do pásma Žiliny Tibor Kutálek, ktorý strelou švihom síce Tomeka, postrašil, ale bránku Žiliny minul.

27:05
    Hrá sa v rýchlom tempe s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

27:52
    O puk sa bojuje v strednom pásme, Žilina viac bojuje, hostia z Nitry sú hokejovejší.

28:15
    Hra sa sťahuje pred Michala Valenta, ktorý dnes predviedol viacero dobrých zákrokov.

28:55
    Znovu sa vhadzuje pred Valentom, ale hosti získavajú puk a ženú sa dopredu.

29:21
    A Nitra už v Žiline vedie! Potvrdilo sa staré pravidlo, že keď nevieš čo s pukom, tak skús vystreliť. JAMIE MILAM tak urobil a puk končí v sieti Tomáša Tomeka. Asistencie: Stloukal, Slovák
    29:21 MILAM - 2:3

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina zatiaľ doma prehráva s Nitrou 2:3.

30:45
    Nitra už hrá s veľkým prehľadom, nikam sa hostia neponáhľajú.

31:15
    Vhadzuje sa pred bránkou Tomáša Tomeka, Žilina však získava puk a okamžite sa snaží ísť dopredu.

31:58
    Tibor Kutálek sa snáď od polovice klziska hnal sám na Tomáša Tomeka, skúsil blafák, ale domáci brankár jeho zámer výborne prečítal a puk chytil. Nuž, toto domáca obrana veľmi, ale veľmi podcenila.

32:25
    Nitra útočí od vlastnej bránky a okamžite sa usadila pred bránkou Žiliny.

33:14
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva David Laliberté za sekanie.

33:52
    Žilina sa ani nestihla usadiť v útočnom pásme a už sa z neho Vlci sami vytlačili...

34:18
    Znovu chyba žilinského obrancu na útočnej modrej a puk končí pri Tomášovi Tomekovi.

34:51
    Marek Slovák sa v oslabení predral pred Tomáša Tomeka, poriadne vyobracal žilinskú obranu, no gólman Žiliny podržal svoj tím.

35:14

35:55
    Peter Ordzovenský sa snažil strelou prekvapiť Tomeka, napokon však bránku domáceho tímu minul.

36:55
    Milan Drevenák sa šikovne dostal do pásma, skúsil jedovkou príklepom, no puk obetavo zastavil jeden z obrancov hostí.

37:30
    Nitra sa drží v útočnom pásme, o puk sa bojuje za Tomekovou bránkou. Nakoniec je odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

37:53
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Matej Valášek za podrazenie.

38:19
    Nitra sa snaží dostať do útočného pásma, v strede však dochádza k potýčke Ježeka s jedným z hráčov hostí, ten však napokon z bitky vycúval.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

39:30
    Nitra nasťahovaná pred Tomášom Tomekom.

39:53

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedie Nitra v Žiline 2:3. Domáci však išli v 23. minúte do vedenia, keď skóroval Róbert Huna. Za hostí však v 24. minúte vyrovnal Henrich Ručkay, aby v 30.minúte Jamie Milam strhol vedenie na stranu hostí. Záverečná časť hry sa začne približne o 18:36.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hráčov Nitry.

40:25
    Hostia spod Zobora začínajú tretinu rezko, zvoní horná tyč Tomekovej bránky!

40:55
    Prvá akcia na jeden dotyk Žiline nevyšla, ale situácia sa zopakovala. Václav Stupka z ľavej strany puk ideálne naservíroval pred Valenta pre RASTISLAVA KONEČNÉHO, ktorý ho poslal do siete. Asistencie: Václav Stupka.
    40:55 KONEČNÝ - 3:3

41:30
    Dnešné stretnutie sleduje 1112 divákov.

42:02
    Žilinčania poriadne pritvrdili v hre do tela, zdá sa, že toto by mohol byť recept na hru hostí.

42:58
    Druhý útok Žiliny poriadne zvýšil svoje tempo, Stupka znovu nabíjal Konečnému, ktorý pálil z medzikružia, tentoraz však minul bránu hostí.

43:17
    Zápas graduje a graduje i atmosféra na tribúnach.

43:55
    Žilina dnes často dopláca na jednoduché chyby v obrane, zo zdanlivo jasnej situácie si vedia obrancovia Vlkov vytvoriť kvalitný problém.

44:25
    Hostia sú znovu usadení pred Tomekom, ale domáca obrana odoláva.

45:03
    Žilina sa peknou kombináciou dostala pred Michala Valenta, ktorý s námahou vychytal Richarda Hunu.

45:19
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Henrich Ručkay za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

45:45
    Žilinčania sa snažili dostať do útočného pásma, ale jeden z rozhodcov doslova zostrelil Stupku na ľad.

46:03
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Radoslav Macík za hru so zdvihnutou hokejkou.

46:26
    Žilina hrá presilovú hru o dvoch hráčov, ale puk je za bránkou Tomáša Tomeka.

46:58
    Domáci Vlci sa snažia, ale prechod do útočného pásma sa im vôbec, ale vôbec nedarí.

47:19
    Nitra so 4 hráčmi.

47:50
    Nuž ale táto presilová hra domácim vôbec, ale vôbec nejde.

48:03

48:08
    Vhadzuje sa po pravej ruke Michala Valenta.

48:35
    Jozef Stümpel sa skvele natlačil pred Tomáša Tomeka, no jeden z obrancov Źiliny napokon jeho strelu zblokoval. Hokejový matador dnes ale predvádza opäť výborný hokej.

49:17
    Domáci Vlci napádajú rozohrávku hostí s dvomi hráči, Nitrania preto stiahli puk za svoju bránku a bleskovo striedajú.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav je 3:3 a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že v Žiline uvidíme predĺženie.

50:24
    Dve veľké šance Žiliny a v nich Patrik Schroner, no oba jeho pokusy kryl výborný Michal Valent v bránke Nitry.

50:58
    Zdá sa, že tréner Jančuška poprehadzoval útoky, pretože prvý útok Žiliny hrá aktuálne v zložení Richard Huna – Drevenák – Schroner.

51:38
    Domáci neúnavne atakujú rozohrávku Nitry a snažia sa silou mocou dostať k puku.

52:43
    Nuž a hostia sa z nenápadnej akcie opäť dostávajú do vedenia. Svoj druhý gól v zápase pridáva DAVID LALIBERTÉ, ktorý doslova prestrelil Tomáša Tomeka. Asistencie: Petr Stloukal, Marek Slovák.
    52:43 LALIBERTÉ - 3:4

53:05
    Nuž a Vlci vedia, že je zle a musia všetky sily vrhnúť do útoku.

53:39
    Nuž a Nitra znovu pozorne stráži stredné pásmo a hrá svoju hru.

54:30
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka, hostia získavajú puk.

55:22
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Peter Ordzovenský za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

55:57
    Domáci už sú v útočnom pásme, ale vzápätí z neho sami seba vyháňajú.

56:18
    Róbert Huna je znovu na ľade a v čele prvého útoku Vlkov, ani tomu však presilová hra jednoducho nejde.

57:01
    Nuž a ďalšia presilová hra Žiliny ide znovu do zabudnutia, bez streleckej šance Vlkov.

57:22

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé dve minúty hry.

58:50
    Hra Žiliny už je nervózna, kŕčovitá.

59:04
    Domáci hrajú power-play.

59:33
    Bajaník sa oprel do puku od modrej čiary, Laliberté však jeho strelu zblokoval a následne puk vyhodil cez všetky čiary – nuž a len tesne minul opustenú bránku Vlkov.

59:34
    Oddychový čas Žiliny.

59:34
    Je po oddychovom čase domácich, vhadzovať sa bude pred Michalom Valentom.

59:34
    Buly v prospech Nitry.

Je koniec, Žilina prehrala doma s Nitrou 3:4 a keďže Skalica porazila Košice 1:0, pre Vlkov to znamená, že reprezentačnú prestávku strávia na poslednom mieste ligovej tabuľky. Odo mňa zo Žiliny je to na dnes všetko, želám pekný zvyšok víkendu a úspešný štart do nového pracovného týždňa. (19:12:29)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 6. Ježek, 23. Huna Róbert (Konečný, Bajaník), 41. Konečný (Stupka) – 7. Laliberté (Slovák), 24. Ručkay Henrich (Stümpel), 30. Milam (Stloukal, Slovák), 53. Laliberté (Stloukal, Slovák)

MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) -Bajaník, Brejčák, Makovský, Novotný, Grman (A), Kurali, Niník – Huna Ri., Huna Ró., Drevenák (K) – Konečný, Valášek, Stupka – Lipovský, Ježek, Švec – Rogoň, Rehák, Schroner.

Rozhodčí: Snášel – Bednár, Gavalier